Джерело
Berezhanskiy .info | Ми втратили здатність планувати своє життя в перспективі декількох міс...
370 Охват/переглядів
2026-01-27 10:03
Повідомлення №169
Ми втратили здатність планувати своє життя в перспективі декількох місяців. І це один з головних чинників стресу, розпачу та зневіри.«Що робиш сьогодні?» - на це питання кожен може дати відповідь.Працюю. Відпочиваю. Нічого… Навіть «нічого» - це відповідь.І це про «ціль на день».Через чотири роки великої війни більшість з нас мають тільки такі «на один день» цілі. І це біда. Бо в такому стані непевності, розмитості – втрачається впевненість, життя сповнюється тривоги та втрачає смисли.Це щось ближче до тваринного виживання.Так, для більшості людей неможливо планувати на рік чи пару років вперед.Але дуже важливо мати хоча би по одній цілі на тиждень та на місяць.Це структурує життя. Це дає вектор. Це точно допоможе в ті дні, коли обставини наче змушують впасти без сил та робити «нічого». Бо якщо дивишся тільки на «цей день», то бачиш сірість, мацаєш відсутність електрики, чуєш загрозливі новини, відчуваєш холод та власне безсилля. Але якщо маєш привабливу ціль (куди прямую? Чого хочу досягти? Що зробити?) на місяць – це змінює сприйняття. Це змінює все!Навколо цілі на місяць вже можна структурувати своє життя. Можна робити плани на тиждень. І на кожен день можна планувати декілька кроків (тривалістю хоча би година-дві), які приведуть, зрештою (через місяць), до бажаної цілі.Ціль не має бути величною. Точно ні. Щось просте та досяжне про ваші цінності: здоров'я, дім, стосунки, достаток/гроші, творчість…- Мінус 2 кілограми- Оновлені шпалери в кімнаті- Пройдені курси по опрацюванню ПТСР- Заробити на 5 тис грн більше чи відкласти таку суму на важливу (бажану) річ- Викинути (віддати) зайві речі та одяг (якими не користуєшся роками)- Зв’язати 10 пар шкарпеток чи три шарфи- Влаштувати три побачення для коханої людини- Пройти дві співбесіди на нову роботу та спланувати свій план підвищення навичок (навчання)- …***© Андрій Бережанський, тілесно-орієнтований терапевт, кінезіолог, краніосакральний терапевт,системний розстановник, автор книг***Кожна ціль на місяць потребує багато простих-простих дій, які важливо робити – потроху – щоденно. Якщо це важко (неможливо) робити – шукайте допомоги. Можливо це неврастенія. Можливо ПТСР. Можливо сильне виснаження. Можливо ще щось. Але це точно ознака захворювання, наче як температура 39,4.