Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Хроніки Амбер
Додано 06 гру 2025

Хроніки Амбер

@amber_paniko
Кількість підписників: 5 947
Фото: 4,390
Відео: 28
Посилання: 1,180
Опис:
Книжковий щоденник. #мейкпідкнигу, #книгокусь 🇺🇦 Одеса @pani_ko - для зв'язку Умови реклами: https://telegra.ph/Reklama-Hron%D1%96ki-Amber-01-17 Вішліст https://rewish.io/eRMDAA/wishes Підтримати канал https://send.monobank.ua/jar/5tcVmzmEbb

👥 Кількість підписників

5 947
Середній/День:: +2
Середній/Тиждень:: +18
Середній/Місяць:: -185

👁️ Середній перегляд на повідомлення

1 277
Середній/День:: 841
Середній/Тиждень:: 1,848
ERR: 21.47%

📊 Кількість повідомлень на день

1.3
Останній день: 1
Середнє за тиждень: 1
Середнє за день: 1.3

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена 2025-12-06

Стіна

Статистика telegram каналу

👁 613 26-06-18 08:39
Продовжую свої роздуми на тему "Міста сходів" Роберта Джексона Беннетта.Початок тут в дописі, друга частина отут.МОЖЛИВІ СПОЙЛЕРИХочеться відмітити те, наскільки цікаво Беннетт у "Місті сходів" показує знищення культури окупантами. І загалом те, як Сайпур зміг захопити цілий Континент.Все почалось з верхівки. З богів, які, на мою думку, тут символізують не стільки релігію, як культуру загалом зі всіма її складниками. І це добре спрацювало: без своїх богів люди втратили всі орієнтири. Вони не знали, як далі жити. Почалася пошесть. Звідки брати сили на боротьбу, коли звичне життя зникло?І ще одна моя думка: пошесть тут символізує небажання жити без звичного ладу, яке призводить до апатії, байдужості і, як наслідок, розвитку хвороб, з якими теж немає сил боротися. "Зміна фізики світу після смерті богів", як для Беннетта, звучить надто просто.Одночасно з цим зникають будинки, храми, інші споруди, які являли собою сутність культури і суспільства. Щось руйнується, щось йде під землею, щось наче безслідно розчиняється в просторі.Дезорієнтованих людей дуже легко підкорити.І ось ми дійшли до найцікавішого! Попри зусилля, докладені до руйнації, все це лишається цілим і неушкодженим десь в іншому вимірі реальності. І ця реальність не є чимось недоступним. Вона приймає до себе всіх, хто має певні розпізнавальні ознаки.Та чи можливо все повернути таким, як було? Питання відкрите.А ось відновити однозначно можна!Мені дуже подобається думка про те, що, як би не намагалися знищити культуру, вона все одно буде продовжувати своє існування допоки живуть ті, хто її пам'ятає та береже.І вже інше питання, що робити з цим всім далі. Здається, воно також заслуговує на окремий допис.🐸 Хроніки Амбер#цікавинки
👁 2,170 26-06-13 07:02
У минулу суботу провела дуже цікаву презентацію по книзі "Фаренго. Тінь попередника" з Володимиром Єшкілєвим.Обговорили дуже багато: від канібалізму з рецептами копчених людських ніг і до філософських питань минулого та майбутнього людства. Якщо багатьох цікавило питання сексизму, то я найбільше хотіла знати, чого ж пан Володимир аж настільки не вірить в людство. І відповідь на обидва запитання одна: якщо ми були такими дві тисячі років тому, п'ятсот років тому і є такими зараз, то яка вірогідність того, що має щось глобально змінитися через вісімсот років? Технології йдуть вперед, а наші бажання, думки, погляди, моральні цінності лишаються такими самими. Для прикладу порадив звернутися до творів Шекспіра та "Сатирикону" Петронія. Також додав, що сексуальний потяг є однією з головних складових природи людини, тому це також буде так чи інакше впливати на стан суспільства, яке стрімко занепадає. Звідти і поширення різноманітних збочень.Також пан Володимир розповів, що ідея цього всесвіту була з ним з підліткових років, поки він не зрозумів, що вже має достатньо письменницької майстерності, щоб нарешті розповісти про Фаренго. І от нещодавно побачив сон, який наштовхнув на написання четвертої книги, події якої відбуватимуться через декілька років після третьої книги. Обіцяв зайнятися цим як тільки завершить написання книг про проклятих гетьманів.Майте на увазі: якщо раптом в четвертій книзі ви прочитаєте про копчені ніжки, то це вам дарунок з Одеси. Ми тут вміємо надихати авторів 😅А ще, на мою скромну думку, презентації, де є постійний діалог з залом — це найкращі презентації.Ну тепер взагалі без варіантів: нам потрібно зустрітися таким самим складом після виходу всіх трьох частин 🥹Дякую Володимиру Єшкілєву і видавництву Жорж за чудовий суботній день і насичену розмову!🐸 Хроніки Амбер#події
👁 5,170 26-06-11 07:27
Дуже мене зацікавила книга "На вагу золота" Альони Рязанцевої, яку зараз можна передзамовити у Vivat.Це історія, яка розгортається на вуличках моєї рідної Одеси, а хороших книг про Одесу зараз напрочуд мало. Щоб оце, знаєте, без всілякої фігні, яку інколи помилково називають "історичною спадщиною".Та, виявляється, що це буде історія не тільки про кохання, а ще й про РХП та сприйняття себе.Маю декілька коментарів авторки, тому радо ними з вами поділюсь. Ось, наприклад, про бажання написати подібну книгу:Написати книгу про розлади харчової поведінки, постійне прагнення схуднути та навичку оцінювати інших за розміром тіла я хотіла все своє доросле життя. Ще на першому курсі університету стояла в черзі у їдальні та випадково підслуховувала розмови дівчат навколо. Знаєте, про що всі вони говорили? Тільки про одне — хто зараз худне/хто починає худнути/хто тільки планує. Ці уривки розмов мене настільки вразили, що я досі їх пам'ятаю.   Я дуже розумію пані Альону, ми наче стояли в одній і тій самій черзі. На жаль.Як дівчина, чий підлітковий вік припав на розквіт соцмереж, я не могла не відчути на собі їхній вплив. Б’юті-індустрія запевняла жінок, що їхня краса визначалась цифрою на вагах. На щастя, чим дорослішою я ставала, тим краще вміла фільтрувати й розпізнавати токсичні наративи. Проте хоч нині суспільство майже не цурається таких слів, як бодипозитив (або бодинейтральність), проблема живуча. Я теж пам'ятаю, скільки токсичних дарунків ми отримували від соцмереж, які в наші часи вважалися великим авторитетом. Сьогодні соцмережі змінилися, але наративи лишились ті ж самі. Тільки тиждень тому я відійшла від шоку, який шкідливий твердий сир та оливкова олія, а сьогодні вже намагаюсь зрозуміти адекватність рахування гарбузових насінин у салаті. І білок. Всі катастрофічно не добирають білок. Розлад харчової поведінки квітне досі, хоча і змінив свій полюс на нібито "здорове харчування".І ось зауваження ще про один страшний бік РХП, який ми не завжди в собі помічаємо:Поміж тим я хотіла показати, як сильно тиск через зовнішність змінює нашу поведінку та характер. Через страх бути зацькованими люди можуть перетворюватися в тих, хто цькує. Вони самі стають агресорами — починають грати за правилами гри, які їм не подобаються, тільки щоб себе захистити. Мені важливо було показати, наскільки ж РХП отруює життя людини — тривало й майже непомітно. Але не варто забувати про те, що це книга про кохання. І зазвичай саме чиєсь кохання допомогає нам побачити і полюбити в собі те, чого раніше не помічали або взагалі ненавиділи.Хто мене вже читав, знає: про важкі теми я стараюся говорити без повчань, моралізаторства чи занудства. Я люблю посміятися, поіронізувати та, правди ніде діти, поплакати. Відтак історія про Яну — ті ще американські гірки, в яких сміх чергується з щемкими моментами (особливо, коли йдеться про епізоди з особистим щоденником героїні).Про що ще ця книга? Звичайно ж, про кохання. Воно не заміняє любов до себе, але може показати, як це — бути доброю до тіла. Кохання може підтримати, і захистити, і мотивувати. Воно не лікує, а допомагає залікувати рани — і в цьому його цінність. Вже уявляю, як читатиму "На вагу золота" серпневим вечором на морі, насолоджуючись тим особливим заходом сонця, який буває лише в Одесі наприкінці літа, — саме в тих кольорах книги.🐸 Хроніки Амбер#цікавікниги_paniko
👁 755 26-06-03 14:03
Ви могли помітити, що в планах покупок була книга "Вибір Елоїз" від нового видавництва Beagle, але з Арсеналу я її не привезла. Це все тому, що книга приїхала напередодні моєї поїздки, і я навіть вже встигла чверть прочитати 😀📖 "Вибір Елоїз", Олена МуликЗ анотації:На запрошення подруги двадцятирічна Елоїз вирушає на зимовий відпочинок до альпійського курорту Вальхензее. Ця подорож за тисячу кілометрів від рідного Львова докорінно змінить її життя. Мріючи спекатися минулого, Елоїз шукатиме свободи і здорових стосунків. А за пів кроку до мети збагне, що знов у пастці.Роман «Вибір Елоїз» — це багатогранний портрет молодості з її безладом почуттів, підпаданням під впливи, спробами втечі від усіх і від себе. Це дослідження стану, снепшот реальності, навколосвітня подорож у відчайдушних пошуках любові. Це строката мозаїка далеких міст і близьких стосунків, це досвід, з якого Елоїз зрештою вибудовує себе. Книгу можна обрати або в твердій, або в м'якій обкладинці.🐸 Хроніки Амбер#цікавікниги_paniko
👁 1,590 26-05-11 09:36
Окрім нового Беннетта, якого я привезла з КК, маю ще дві нові книги від видавництва Апріорі.🌟 "Серце всього, що було втрачено", Тед Вільямс — книга-місточок між першим і другим циклом книг про Остен Ард.З анотації:У книжці розповідається про події після закінчення Війни Короля Буревіїв: норни, зазнавши поразки, тікають додому, у свою гірську цитадель, за ними женеться військо короля Сеомана, щоб добити ворога в його лігві.Захопливий динамічний сюжет, чорна магія, битви на краю світу в жаскій чужій землі, відданість і зрада, інтриги і підступ, подвиги і відвага, люди і зомбі, людяність і жорстокість, любов і невгасима ненависть, не очікувана розв’язка – все це читач знайде на сторінках роману. 🌟 "Дама номер 13", Хосе Карлос Сомоса — нова книга від автора "Печери ідей".З анотації:Мадридський філолог Рульфо знайомиться з жінкою, яка бачить такі самі загадкові сни, як і він. Над усім тяжіють жорстокі вбивста і прекрасні вірші. Та невдовзі з’ясовується, що ці вірші приховують більше, ніж просто літературну загадку. Дослідження поступово втягує Рульфо у тривожний і химерний світ, де слово набуває небезпечної сили, а межа між поезією та реальністю починає розмиватися. «Дама номер 13» – атмосферний інтелектуальний трилер і водночас витончена гра з літературною традицією. В цьому романі іспанський письменник Хосе Карлос Сомоса поєднує напружений сюжет з роздумами про природу творчості, силу поетичного слова та темні сторони натхнення. До речі, на "Серце..." зараз знижка на сайті видавництва. І не тільки на нього, а ще на іншу фантастику.А ще отут в дописі є невеличкі анонси видавничих планів Апріорі.🐸 Хроніки Амбер#цікавікниги_paniko
👁 902 26-04-30 09:23
А ви бачили, що вже з'явилося на сайті Старого Лева з приміткою "очікується"?Нова книга Катерини Корнієнко "Грибних справ підмайстра" 🍄З анотації:У світі, де на тіні кожної людини вишита доля, яку судилося прожити, Явдоха свою прочитати не здатна. Ніхто не здатен. Але в очікуванні того, що її життя нарешті почнеться по-справжньому, вона раз на рік їздить до столиці, де можна зустріти мандрівників звідусіль. Ану ж хтось зрозуміє, що значать символи на її тіні: чи це мова далеких земель, чи мапа, що веде кудись, а може, химерно записані ноти?У дорозі в чумацькій валці Явдоха знайомиться з молодою магинею, яка завжди ховається від сонця, бачить страшного Абисьманського Звіра, який наводив страх на людей, але тепер його нарешті спіймали. Явдоха везе у замкненій скрині жупан лісового майстра, який випадково встигла приміряти, але вона ще не знає, що це поклало початок таким подіям, які назавжди змінять і її життя, і весь світ. Ну це нам обов'язково потрібно! Я вже на низькому старті, розмахую гримнями, бо хочу її якомога скоріше 💵🐸 Хроніки Амбера#цікавікниги_paniko
👁 1,500 26-04-27 13:39
Репортаж з презентації "Скрині Ґріммів" Ксенії Шпак від видавництва Жорж.Модерувала Анна Полегенько, ще приймала участь Валерія Савотіна.В першу чергу дякували всім, хто прийшов попри негоду і ранок неділі (приємно, бо я, хоч і звіяна вітром, але дісталася події)Говорили про сюжет: підлітка Юля — відьма з Запоріжжя, на дворі повномасштабне вторгнення, тому родина вимушена переїхати в Бережани. Головна героїня носить яскраві макіяжі (опа, моя зупиночка) і легко знаходить пригоди на свою голову.Ця історія розрахована на тих, хто любить янг едалт. Пані Анна каже, що хоч і є основною ца, але дорослим теж сподобається (👀 я запам'ятала)"Скриня" — це суміш ретелінгу і міського фентезі.Коли пані Анна була на книжковому клубі по цій книзі, то всі дівчата-підлітки прийшли до одного й того ж висновку про книгу. (Вважайте це інтригою, бо я прослухала, якого саме висновку)(Але я теж прийшла до висновку, що хочу перечитати казки братів Ґрімм, в кого шукать хороше видання?)Пані Ксенія каже, що героїню вона видумала ще коли навчалась в університеті. Риси Юлі вона списувала з молодшої сестри, яка була колючкою.Попросили пані Ксенію описати книгу одним рядком:"16 річна дівчина, яка ходить на екскурсію містом, на яку її налаштовує демон"Перший варіант історії був придуман до 22го року, але потім було вирішено вписати події повномасштабного вторгнення, особливо хотілось підняти тему переселенства.При цьому авторка не хотіла, щоб магія впливала на конфлікт і щоб були відьмаки на фронті. (Уклін від нас с паном Жабом)У Савотіної і Шпак були однакові діалоги і роздуми в книгах стосовно проживання теми війни, хоча вони не зговорювались. Це каже про те, що вони однаково переживають досвід, і є розуміння, що ти в цьому не один.Полегенько каже, що уникає теми війни в книжках, але "Скриню" все одно прочитала.(А ми з паном Жабом хочемо більше про війну, бо це як раз про єдність і не самотність)Савотіна каже, що зараз книга про війну може як тригерити, так і ретравмувати. Але "Скриня" — це затишна, емоційна, супердинамічна книга з теплим солодким присмаком. (Видно, хто любить смачно поїсти, я, до речі, теж)Авторка не вірить, що затишне фентезі — це окремий жанр. Вважає, це більше про атмосферу.Також авторка каже, що любить ретелінги. Їй зайшли книги Маєр, тому захотіла написати щось таке ж. Тому вирішила змішати декілька казок братів Ґрімм, хоча це було складно, бо книга має квестову структуру.Колись авторці провели класну екскурсію Бережанами, тому вона вирішила, що події книги мають відбуватися саме там. Друга причина — хоч і живе у Львові, але не хотіла писати ще одне міське фентезі про Львів.Шпак любить Діану Вінн Джонс через її макабричність. Ще є сцена один в один з "Всі жінки відьми", хоча авторка не пам'ятала цього епізоду з серіалу.На запитання "Чи це точно закінчена історія?" пані Ксенія відповідає, що як раптом і буде продовження, то з іншим сюжетом, але в цьому ж світі.Два роки пішло на видання книги: в травні 2024 подала рукопис, а в квітні 2026 вийшла книга. Пані Савотіна каже, що це хороші строки видання.Коли спитали, чи не жалкує пані Ксенія, що обрала видатись саме в Жоржі, та загадково посміхається, бо з залі повно співробітників видавництва.Дійшли висновку, що після 22го стало легше видаватися українським авторам.Щось оцінили на три Івана Франка з десяти Франків, але знов баба недочуває, що саме.Собі з минулого Ксенія радить дописувати тексти, дослухатися до бетарідерів (Алілуя хоч хтось це каже, бо часто чую, що бети не потрібні нікому)В "Скрині" багато про сили взято з української демонології.У Савотіної і Шпак однакові українські відьми з однаковими елементами фольклору, але система магії різна.У другій частині "Чаклунка і культ" буде перелесник, каже Савотіна, "Це ж спойлер!" — кричить Полегенько.Пані Ксенія розповідає про новий текст: буде про онучку відьми смерті, де бізнес на людських кістках, але це затишне фентезі, де вигаданий світ, але схожий на Одещину (тут я заволала, але вибачилася, але більшеОдещини богу Одещини)🐸 Хроніки Амбер для UAGeek#події
👁 846 26-04-14 07:14
🔥 Vivat Grand Sale уже стартує!Час для великого книжкового полювання, бо з 14 до 20 квітня у Vivat діятимуть знижки до 80% на вибраний асортимент книг 📚На вас чекають спеціальні акційні полиці у книгарнях та окрема добірка на сайті — з книгами для дітей і дорослих за дуже приємними цінами 📍 Акція діє у всіх книгарнях Vivat💻 та в інтернет-магазині VivatА ось декілька рекомендацій ⬇️🔹 Історія мистецтва. Від найдавніших часів до сьогодення(замість 2000 грн лише 669 грн зараз!) — фундаментальна та докладна праця від художника, викладача малюнка у Лондонському університеті мистецтв, члена Королівської академії мистецтв у Лондоні — Стівен Фартінг та Річарда Корка — відомого критика, редактора, ведучого і куратора.🔹 Коефіцієнт поцілунку — романтична проза з гумором про парадокси кохання (18+).🔹 Готель "Маґніфік" — підліткове фентезі про магічний готель, що підкорить серце поціновувачів історій «Каравал» і «Нічний цирк».🔹 Герої грецької міфології— про світ чарівних міфів для дітей. 🔹 Бешкетні тролі з будинку «Вау! — про фантастичних бешкетників, чиї витівки точно зацікавлять маленьких непосид… 🔹 Собаки чудові, але...— для юних читачів, які хочуть песика. Тут усе про догляд за цими тваринами та про моменти, які люди часто не враховують, доки не заведуть чотирилапого. 🔹 Чудове подружжя— юридично-психологічний детектив і напружений трилер із роздумами про те, чим є вдалий шлюб і чи варто за нього боротися, якщо він починає розсипатися.Поспішайте, адже список акційний товарів обмежений! 💚
👁 798 26-04-08 08:46
Ще не показувала вам новинки від видавництва Богдан, які нещодавно приїхали. А вони такі хороші, трійця добірної фантастики 🥰🌟 "Рій", Франк Шетцінґ З анотації:У науково-фантастичному, але дуже близькому до дійсності романі сучасного німецького письменника (н. 1957) ідеться про боротьбу людства з таємничим ворогом у морських глибинах, ця боротьба точиться з безліччю природних і техногенних катастроф, коли здається, що долю людства вже вирішено. Не бракує й супровідних тем: складних, небанальних стосунків між чоловіком і жінкою, питань ідентичності, геополітичних міркувань, а передусім екологічних проблем. Неможливо не пройнятися симпатією до головного героя: з одного боку, солідного вченого, а з другого - начебто недбалого і трошки самозакоханого гурмана і естета. 🌟 "Річки Лондона", Бен Ааронович З анотації:Нічна зустріч із дивакуватим свідком незвичного вбивства змушує констебля Пітера Ґранта вивірити своє розуміння світу та поліційної роботи. Під наставництвом інспектора Найтінґейла Пітер порине в заплутаний світ привидів і вампірів, заприязниться з богами лондонських річок й, озброївшись магією, науковим методом і підтримкою старих і нових друзів, допоможе покласти край таємничим убивствам і відновити королевин мир. 🌟 "Центральна станція", Леві Тідгар З анотації:Дія кіберпанківського, «мозаїчного» (за авторським визначенням) роману Леві Тідгара «Центральна станція» відбувається у далекому майбутньому біля гігантського космодрому, що знаходиться між ізраїльським Тель-Авівом та арабською Яффою. Тут різні культури стикаються у реальному житті та віртуальній реальності. Тут життя дешеве, а інфа ще дешевша. Тут колишні солдати-кіборги давно забутих воєн доставляють нелегальні наркотики для вампірів-екстрасенсів, а роботи-священники читають проповіді та проводять обрізання. І тут усе пов’язано з Інакшими, могутніми чужопланетними сутностями, які через Бесіду — глобальну інфомережу — спричиняють безповоротні зміни у житті людства. І попри все, на Центральному вокзалі люди та машини продовжують адаптуватися, процвітати... і навіть еволюціонувати. Плануєте щось з цього читати? І що мені почати першим?🐸 Хроніки Амбер#цікавікниги_paniko
👁 940 26-04-03 19:26
Нарешті!!!!Неймовірно довгоочікувана книга, навіть "Динозаврів" я чекала менше (здається).Але от я абсолютно впевнена, що вона вартує кожного року очікування! Я була в величезному захваті від "Марсіаніна", тепер маю великі очікування від цієї книги. І фільма теж, бо там Раян Ґослінґ, — тому це один з небагатьох фільмів, на які я дуже чекаю (таке трапляється раз на два роки).Отже. Книга.📖 "Проєкт «Аве Марія»", Енді ВейрВидавництво 333Навряд сьогодні вона потребує представлення, але все одно ось вам анотація:Райланд Ґрейс — єдиний, хто вижив у відчайдушній місії, і якщо він зазнає невдачі, людство і сама Земля загинуть. Тільки от зараз він цього не знає. Він навіть не може згадати свого імені, не кажучи вже про суть завдання чи те, як його виконати. Усе, що йому відомо, — це те, що він дуже міцно й дуже довго спав. І щойно прокинувся — як виявилось, за мільйони кілометрів від дому в компанії лише двох трупів.Члени екіпажу мертві, спогади повертаються мляво, і Райланд усвідомлює, що попереду — нездійсненна місія. Мчачи крізь космос на цьому крихітному кораблі, він мусить розгадати неосяжну наукову таємницю й подолати те, що загрожує вимиранням для нашого виду. Час спливає, а найближча людина знаходиться за світлові роки він нього, тож доведеться поратися самотужки. Або ж ні?Неперевершена міжзоряна пригода, яку міг створити лише Енді Вейр. «Проєкт «Аве Марія» — це історія відкриттів, здогадок та виживання, яка може позмагатися з «Марсіянином», водночас запрошуючи нас у місця, про які він навіть не мріяв. На сайті видавництва зараз передзамовлення, бо закінчився перший наклад. Але в деяких книгарнях партнерів є в наявності.🐸 Хроніки Амбер#цікавікниги_paniko