Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Akirich на дроті
Додано 14 лип 2024

Akirich на дроті

@akirichsblog
Кількість підписників: 788
Фото: 3,510
Відео: 126
Посилання: 3,080
Опис:
#nowar #нетвойне Боти: @akirichbot @xtmapbot Контакт: @xtmapbot - зворотній зв'язок. Повний перелік соцмереж на uadd.me/akirich

👥 Кількість підписників

788
Середній/День:: 0
Середній/Тиждень:: -1
Середній/Місяць:: -9

👁️ Середній перегляд на повідомлення

1 164
Середній/День:: 444
Середній/Тиждень:: 1,984
ERR: 147.72%

📊 Кількість повідомлень на день

2.7
Останній день: 2
Середнє за тиждень: 1.4
Середнє за день: 2.7

Історія змін назви

Akirich на дроті 2026-02-03
Akirich на дротї 2026-01-30
Akirich летить додолу з дротів 2025-08-23

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена 2024-07-14

Стіна

Статистика telegram каналу

👁 326 26-05-29 10:06
Міський голова Ігор Терехов прокоментував дорожньо-транспортну пригоду за участі свого заступника з питань забезпечення життєдіяльності міста Івана Кузнєцова.Мер висловив щирі співчуття рідним і близьким загиблого та наголосив, що всі обставини трагедії мають бути встановлені в межах офіційного розслідування.«Передусім хочу висловити щирі співчуття рідним і близьким загиблого чоловіка. Це велика трагедія, і в такій ситуації найважливіше, щоб слідство встановило всі обставини об’єктивно та відповідно до закону», - зазначив Ігор Терехов.За словами міського голови, Іван Кузнєцов після ДТП діяв відкрито, нічого не приховував і подав заяву про відсторонення від виконання обов’язків на час слідства. Ігор Терехов також зазначив, що міська рада визначиться, хто тимчасово виконуватиме відповідні обов’язки. Водночас, за його словами, всі процеси, пов’язані з забезпеченням життєдіяльності Харкова, триватимуть без зупинок.«Мій заступник відповідально поставився до цієї ситуації. Він нічого не приховував і написав заяву про складання повноважень на час розслідування. Це правильний крок, бо суспільство має бачити відкритість і відповідальність. Щодо роботи міста - вона не припиняється. У мене сильна команда, і ми вміємо підставляти плече одне одному. Всі напрямки, які стосуються життєдіяльності Харкова, працюватимуть і надалі. Мені дуже шкода, що так сталося. Іван Кузнєцов завжди був на місцях прильотів, працював у найскладніших умовах, багато робив для Харкова. Він воював. Але сталося те, що сталося. Це життя», - зазначив Ігор Терехов.
👁 456 26-05-26 07:39
Шахрайські листи від імені ДПС.Як повідомила ДПС України на своєму сайті зафіксовано масову фішингову розсилку, що здійснюється з використанням імені ДПС. Зловмисники надсилають електронні листи з повідомленнями про нібито наявний податковий борг та вимогою терміново його сплатити за вказаним посиланням.Такі повідомлення не мають жодного відношення до Державної податкової служби України та є спробою шахрайства.У листах зазвичай міститься:- повідомлення про «несплачений податковий борг»;- заклик терміново перейти за посиланням для «перевірки деталей» або «сплати заборгованості»;- використання логотипів або візуального стилю, схожого на офіційну символіку ДПС;- підроблені адреси відправника, які імітують офіційні домени.Перехід за такими посиланнями може призвести до завантаження шкідливого програмного забезпечення або викрадення конфіденційних даних.Вже писалося багато раз, але варто ще раз повторити, що ПКУ не передбачено надсилання вимог про сплату податкового боргу через сторонні посилання в електронних листах.Якщо ж хтось переживає стосовно того що борг дійсно може існувати, не переходьте за посиланнями в листах, а просто зайдіть у ваш електронний кабінет платника податків і перевірте розділ "Стан розрахунків з бюджетом".
👁 336 26-05-19 10:10
Е-картка платника не діє в нотаріаті. Нові можливості отримання реєстраційного номеру облікової картки платника податків (РНОКПП, або, як всі звикли казати, ІПН) через систему «е-Консул» та в мобільному застосунку «Дія» не так давно були презентовані під час самміту Мінцифри. Завдяки сервісу оформлення РНОКПП для дітей віком до 18 років через систему «е-Консул» кожен громадянин України, який перебуває за кордоном, може отримати Картку платника податків в електронному вигляді. Також фізособи, що перебувають на території України, завдяки сервісу е-Картка можуть оформити податковий номер для дитини та замовити електронну картку платника податків для себе у застосунку Дія – без відвідування податкової. Загалом це чудовий сервіс, який вже давно варто було зробити. Однак не все так гарно, як в презентація держорганів. Так згідно приписів пункт 8 глави 7 розділу І Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України передбачає, що на підтвердження РНОКПП нотаріусу подається відповідна картка, довідка, витяг або паспорт, копія яких долучається до примірника правочину, що залишається у справах нотаріуса. Таким чином е-картка платника податків у цьому переліку прямо не згадується. З огляду на вказане нотаріуси можуть відмовляти у вчиненні нотаріальних дій у випадку ненадання паперової довідки при присвоєння РНОКПП. Тож враховуйте цей нюанс, та плануючи відвідати нотаріуса готуйте паперові версії документів, а не їх електронні копії.
👁 368 26-05-15 08:37
📍Українські SIM-картки у ворожих дронах: правоохоронці викрили мережу, яка обслуговувала російські БпЛА на 60 млн грнМасштаби злочинної діяльності охоплюють десятки тисяч номерів. У межах лише одного розслідування фінансова розвідка зафіксувала понад 24 000 мобільних номерів та більше ніж 29 000 транзакцій на користь українських мобільних операторів.Схема працювала так: група осіб в Україні організовувала купівлю та активацію SIM-карток, які згодом передавали російській стороні. Надалі ці картки використовували у ворожих БпЛА — для зв’язку, навігації та точнішого наведення дронів на українські міста, зокрема на житлові будинки, мирне населення та об’єкти критичної інфраструктури.Після атак правоохоронці знаходять такі SIM-картки серед уламків збитих безпілотників.Загальний обіг коштів на рахунках учасників схеми — фізичних осіб-підприємців та підставних осіб («дропів») — перевищив 60 млн грн. Частину отриманих грошей зловмисники витратили на придбання нерухомості та елітних автомобілів.
👁 381 26-05-01 20:27
Про Ізівей.Коли дізнався, що сусіди збираються написати коротесенький дисс - не думав, що треба буде раптово щось придумувати, та висвітлювати свою думку. Але хлопці обмежилися прикладами, тому доповнення просяться. Я точно не замовляв розміщення своїх сервісів, навіть як приклад - це їх особиста думка. Так ми доволі часто обмінюємося інформацією, але Транспорт Харкова не є вичерпним джерелом інформації для XTMAP. Тут я з хлопцями трошки не погоджуюсь в позиціонуванні, але надалі - нажаль лише попутні зауваження і тлумачення.Свій проект я починав розвивати приблизно 15 років тому. Проект авторський, і досі технічно на 99% ведеться одноосібно. Коли я дізнався про Easyway, я одразу зрозумів що не зійдемося, бо різні погляди та філософії. І досі я не знайшов суттєвих аргументів, що ставлять під сумнів розроблену філософію проекту. Досвід показав, що не може бути сервісу, який би однаково добре працював у декількох містах. Бо в кожного міста своя влада, не кажучи про країни. Свої особливості менеджменту в інфраструктурі, які для точності даних треба враховувати. Саме тому, я взагалі не впевнений, що колись XTMAP запрацює в якомусь іншому місті. Тут у своєму стільки приколів які треба врахувати, а дехто ще за паркан пропонує подивитися.У XTMAP були, є і будуть помилки. Без них ніяк - якщо все ок не вирости, не набити гулі, і з рухом далі не дуже. І тут, нажаль з EasyWay починаються відмінності в обробці цих помилок. Свого часу в розділі графіків, були розміщені такі, що мали тип "розрахований". Зараз їх у сервісі просто не існує. Залишилося лише два діючих типи - "Офіційний за всіма зупинками", і "Офіційний кінцеві". Різниця в них зараз лише у тому, що перші мають проміжні контрольні точки, на які орієнтуються власне водії. Розраховані графіки, причому досить у подробицях, майже за кожною зупинкою довелось прибрати майже одразу після організації. Бо владнати точність зазначених даних було майже нереально. Ступінь скарг від користувачів різко знизився, а час вивільнився. (Хоча буду чесний - зараз в першу чергу постійне оновлення і уточнення графіків займає більше часу, ніж розробка. І навіть зараз є черга на оновлення даних.)Десь доводилось кататися містом і збирати графіки по кінцевим. Десь хитрощами виманювати інформацію. Десь з розумінням відносився персонал - за що їм окрема подяка. Але це все працює лише тоді, коли ти сам у місті, знаєш де дізнаватися фізично, а не по інтернету. Це все працює коли є живий та працюючий фідбек, за що окремо треба подякувати ВАМ, користувачам каналу та усім тим хто пише в зворотній зв'язок бота.У XTMAP немає прив'язки до траси маршрута та вуличної мережі на трекінгу, а також навмисне виключена фіча з плавним відображенням переміщення. Бо так не працює джерело інформації, а отже я не додаю помилки через інтерфейсні покращення. Так, у EasyWay є непоганий маршрутизатор на мапі, але недоліки з неточністю даних повністю руйнують його досягнення.Разом з цим я намагаюсь постійно доповнити інформацію структурою руху. Багато хто не розуміє, нашо ті випуски, подивляться в графік і все. Але в оперуванні громадським транспортом саме ця інформація дозволяє швидко зрозуміти про зміни, що сталися. Навіть якщо про них не було повідомлено на сайті.Я не вважаю EasyWay ні поганим, ні гарним ресурсом. Але досвід взаємодії у чатах під час змін у русі, на зупинках спотворює загальний імідж сервісу настільки, що я не можу його рекомендувати.Якщо XTMAP різко стане зле і надовго.Трекінг - у CityBus. Раніше було ще декілька засобів, але нажаль ці сайти \ додатки припинили підтримувати, тому гарантувати та рекомендувати я їх нажаль не можу. Гугл - точно не треба, той випадок галюцинації бувають не лише у ШІ.Де шукати графіки:- На офіційному сайті метро.- Через пошук на каналі Транспорт Харкова.- На Харкові Транспортному, і бажано дивитися ще і по форуму. (там ще і приміські є!)- На кінцевих зупинках: у диспетчерських, в укриттях.- Також можна спитати у водіїв, але щире прохання - не робіть цього під час рейсу. Доброї дороги!
👁 11,600 26-03-31 11:47
Завчасно повідомити про обмеження руху на Сергіївському майдані? Можна, а нащо?Завчасно повідомити про майбутню зміну руху? Можна, а нащо?Унікальна ситуація - прес-служба показали роботу підрозділів метрополітену. Але зробила все так - що стало ще гірше.Написали би, щось на кшталт:Колійники виконують підготовчі роботи до заміни кривих на майдані без зупинки руху автотранспорту. Про подальші зміни повідомимо пізніше додатково. - і питань би не було.Особливо класний ось цей пасаж:Роботи спрямовані на оновлення інфраструктури та підвищення надійності експлуатації ділянки. Заміна колії у кривій дозволить підвищити швидкість руху трамваїв, покращити безпеку перевезень, а також суттєво поліпшити експлуатаційні характеристики колійного господарства. Підвищити швидкість? В кривій? В місці проходження спецчастин контактної мережі (перетин зі службовою лінією тролейбуса)?Просто мотивують читати між рядків і згадати січневий схід з рейок.В результаті публікації шириться прекрасна теза про безконтактну заміну рейок без зупинки руху.
👁 271 26-03-29 20:18
І на завершення, коротко про зміни (з) завтрашнього дня:Почну з двох недомовок офіційного релізу:1. За офіційними даними конкретного обмеження у часі не озвучується. Річ лише за дату - 30 березня. Якщо не пишуть в який час - то на весь день. (За минулим досвідом - строк невичерпний і може бути продовжений на невизначений термін.) 2. Не сказано ні слова про 27 трамвайний маршрут. Він має курсувати своїм маршрутом. (Не факт, що усі рейси - сьогодні деякі розгорталися раніше. Як і не сказано за рух тролейбусів на Північну Салтівку. Сподіваюсь, що там все ж таки справи ок, але сподівання - то сподівання.)Скасовується рух 23 трамваю. Цілком.16 та 16А трамваї замість Салтівської прямуватимуть з 602 мікрорайону, далі по Тракторобудівників, і далі повернувши від Володимирської церкви - своїми маршрутами:Тм16: 602 мкрн. - Салтівське шосе - пр. Тракторобудівників - вул. Нескорених - вул. Шевченка - Гідропарк - вул. Шевченка - вул. Мойсеївська - вул. Віринська - вул. Ковалівська - Семиградський в'їзд - вул. Академіка Павлова - вул. Нескорених - пр. Тракторобудівників - Салтівське шосе - 602 мкрн.Тм16А: 602 мкрн. - Салтівське шосе - пр. Тракторобудівників - вул. Нескорених - вул. Академіка Павлова - Семиградський в'їзд - вул. Ковалівська - вул. Віринська - вул. Мойсеївська - вул. Шевченка - Гідропарк - вул. Шевченка - вул. Нескорених - пр. Тракторобудівників - Салтівське шосе - 602 мкрн.30 трамвайний маршрут замість Салтівської на Гідропарк через Лазьківський міст (інші орієнтири - Акважур, Дафі).Гідропарк - вул. Шевченка - вул. Нескорених - вул. Академіка Павлова - пр. Героїв Харкова - м-н Конституції - м-н Павлівський - м-н Сергіївський - Полтавський шлях - Вокзал "Харків-Пасажирський"
👁 474 26-03-18 12:15
ДПС України повідомляє про чергову розсилку фішингових листів.Як заначено в повідомленні: "Платникам масово надходять фейкові електронні листи начебто від імені Державної податкової служби України. У темі таких листів йдеться про нібито «фінансову перевірку» щодо легалізації коштів.Насправді ці повідомлення не мають жодного стосунку до податкової служби. Вони надсилаються зі сторонніх електронних адрес і містять посилання або вкладення зі шкідливим програмним забезпеченням.Будьте обережні – відкриття таких файлів може призвести до зараження комп’ютера та надання зловмисникам прихованого доступу до нього.Наголошуємо: усі офіційні електронні адреси служби мають домен @tax.gov.ua, а офіційна пошта ДПС – [email protected]. Якщо лист надійшов з іншого домену – це явна ознака підробки.Характерною особливістю таких листів є наявність прикріплених файлів .pdf, .zip, .rar, а також файлів з розширенням .exe, .scr. Зловмисники вводять в оману користувача для відкриття ним вкладення." Будьте обережні і не відкривайте такі вкладення.
👁 331 26-03-02 18:09
Київстар планує 26 березня вимкнути 3G у Харкові та у низці населених пунктів області.Позитивний вплив: 👍 Вивільнення частот під інші стандарти. Зарано, бо прорахунку частот під 5G немає, а цифровий дивіденд досі не вивільнено телевізійниками.Негативні впливи:📵 Недобудований голосовий зв'язок. У багатьох клієнтів 4G досі нормально не працює ні через VoLTE, ні через VoWiFi.📵 Додзвонитися через 2G буде ще важче, бо до звичного навантаження додадуться і ті клієнти, в яких 3G технічно не підтримується, а також ті клієнти що і так страждають від недобудованого 4G.📵 Ширина спектру не сильно допоможе проблемам з магістралями, які відчуваються останні три місяці. Не дивлячись на ідеальні радіоумови - сесія LTE нерідко переривається, і це створює перепони не тільки для роботи в зумі, а й роботі месенжерів.📵 Погіршиться робота інтернету речей - банківських терміналів, трекерів, систем відеоспостереження тощо. Багато з цієї інфраструктури просто не підтримує 4G, а так - станеться технологічний відкат на 2G.
👁 372 26-02-19 14:59
#РольКібербезпекиТрохиПеребільшенаВинесли базу даних клієнтів магазину нумізматики НБУ. Майже 270 тисяч строк, містить телефон, пошту, "підсолений" пароль та токен bankID.Чим ризикують ті, хто потрапив у той дамп і користуються однаковими паролями? Вони можуть потрапити під вторинні злами, тому краще користуватися менеджерами паролів, і створювати стійкі для перебору паролів. Тому змінювати пароль у інших місцях їм доведеться точно.Ось в принципі і все, що можна побачити суттєво вразливого.Так, є поле bankID, яке дуже просто пояснює, що клієнт верифікувався через зазначений сервіс. Але ці токени недовготривалі, і скоріш за все, у 99% випадків їх строк дії сплів ще до зламу.Окремо треба сказати, що достатньо адекватно спрацювали СММ-ники та прес-служба НБУ. На аналітику та грунтовне пояснення ситуації їм знадобилося всього 4,5 години. "Всього" написав через те що вони, по-перше, дали розгалужену відповідь. А по-друге вони її взагалі дали. На такий злам і на такий великий спектр послуг - це швидко. Сумніватися у тезах, описаних в публікації - особисто в мене не має приводів. В очевидь хвиля хейту в коментарях конкретно показує нездатність коментаторів читати. Вилетів лише відокремлений магазин, як сказали би блогери, мерчу. Критичні системи, по типу того ж bankID - продовжують працювати.Щодо тієї півтисячі обліковок на домені Нацбанку - як ви уявляєте авторизацію власне продавців без їх пошти? Простим логіном? Тоді б цю систему зламали ще раніше і не виключено, що іншими методами з використанням тих логінів.Єдине що треба трошки розігнати - це згадати того самого підрядника який накосячив. Але над цим зараз займаються інші органи.Факт неприємний, особливо для організації що топить за боротьбу з цифровими злочинами, але на те й він факт.