Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Андрій Лучик - про Луцьк
Додано 14 лип 2024

Андрій Лучик - про Луцьк

@a_luchyk
Кількість підписників: 2 638
Фото: 471
Відео: 61
Посилання: 645
Опис:
Неформальний канал головного редактора ІА "Конкурент" і депутата Луцької міської ради Андрія Лучика

👥 Кількість підписників

2 638
Середній/День:: -1
Середній/Тиждень:: +8
Середній/Місяць:: +35

👁️ Середній перегляд на повідомлення

7 935
Середній/День:: 10,700
Середній/Тиждень:: 9,039
ERR: 300.8%

📊 Кількість повідомлень на день

0.6
Останній день: 1
Середнє за тиждень: 1
Середнє за день: 0.6

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена 2024-07-14

Стіна

Статистика telegram каналу

🗣У тендері на будівництво лугопарку на Набережній Держаудитслужба знайшла порушенняНа початку жовтня міська рада оприлюднила закупівлю на додаткові роботи в Лугопарку вартістю 15,99 млн грн. Тендер провели без конкуренції, а угоду знову підписали з тим самим підрядником – «Житлобуд-2». Загальна ж вартість ремонту має становити 70 млн.Наприкінці жовтня аудитори зацікавились цією закупівлею та взялись її перевіряти. Вони переглянули:🔺річний план закупівель;🔺обґрунтування, чому закупівля проведена без тендеру;🔺сам договір на додаткові роботи;🔺документи міськради;🔺публікації в Prozorro.‼️Загалом у документах ніби усе гаразд, проте є одне «АЛЕ»:У додатковому договорі є пункт, який дозволяє… ще раз укладати «додатковий договір на додаткові роботи». 👉🏼Тобто в угоді міститься можливість робити нові додаткові роботи поверх уже додаткових – і тут виникає майже рекурсія в самому договорі, коли один договір породжує наступний, що закон не дозволяє.Що вимагає ДержаудитслужбаЛуцька мерія має виправити договір, щоб він відповідав закону, або розірвати його, якщо виправити неможливо.Також протягом 5 робочих днів потрібно оприлюднити підтвердження, що порушення усунуто.🟠тут ЛУЧИК там🟠
🗣У Луцькій окружній прокуратурі – новий керівникЗамість Юрія Новосада відомство тепер очолює Олександр Гладій.Востаннє кадрові перестановки у луцькій прокуратурі відбулись у березні 2025-го, коли там знову призначали нового керівника. Хто такий Олександр ГладійОлександр Васильович Гладій — уродженець міста Чернівці. Вищу освіту здобув у Національному університеті «Юридична академія України імені Ярослава Мудрого», де отримав фах юриста.🔹Свою професійну діяльність розпочав в органах прокуратури України. Спершу працював слідчим Львівської прокуратури з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері. 🔹Згодом продовжив службу у Чернівецькій прокуратурі з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері, а пізніше – у військовій прокуратурі Чернівецького гарнізону Західного регіону України.🔹Протягом служби обіймав різні посади у військових прокуратурах кількох гарнізонів.До призначення на Волині обіймав посаду керівника Одеської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону.🟠тут ЛУЧИК там🟠
🗣На паперах – житло, а по факту – бізнес: як у Луцьку монополізують ринок комерції👉🏼У Луцьку зростає кількість об’єктів, які в документах значаться як «реконструкція житлового будинку під житловий будинок з комерцією», а фактично виглядають як повноцінні комерційні будівлі. Про це повідомив мій колега Валентин Хаймик.На фото – приватні будинки, які «за документами» мають залишатися житловими, але на практиці житло там годі й знайти. Комерція натомість повністю переважає.‼️Більшість цих об’єктів пов’язані з одними й тими ж власниками. Дехто з них уже фігурує в скандальних забудовах:🔺 ЖК на Молоді, про який я не так давно розповідав;🔺у Старому місті на Кафедральній/Драгоманова.Ба більше – ті самі власники на останній сесії міськради отримали дозвіл на розробку ДПТ для будівництва житла у виробничій зоні, що незаконно.Усе це дуже нагадує “схеми-теми”, коли в місті одні й ті ж люди просувають свої проєкти не зовсім законними методами. Почерк той самий, масштаби лише більші. Чи знає про це керівництво міста - питання риторичне.🟠тут ЛУЧИК там🟠
🗣80 мільйонів боргів «Богдану» у Луцьку викупила київська фірма за… 290 тисячЗбанкрутілий луцький Автоскладальний завод №1 корпорації «Богдан» мав понад 80 мільйонів гривень дебіторської заборгованості – грошей, які йому винні інші підприємства, пише Сила правди.👉🏼Серед боржників – не лише українські компанії, а й три білоруські заводи, що ще до 2022 року отримували передоплати за електрообладнання, але товар так і не поставили.❗️Цікаво, що більшість боржників – теж банкрути, зокрема й пов’язані з корпорацією «Богдан» структури:🔺ПрАТ «Богдан Моторс» – 48,4 млн грн;🔺ТОВ «Плюс Ліфт» (колишнє «Богдан Ліфт») – 15 млн;🔺Автоскладальний завод №2 АТ «АК «Богдан Моторс» – 6,7 млн;🔺ТОВ «Бор-Авто» («Богдан-Індустрія») – 8,5 млн.Усі ці борги виставили на аукціон у Prozorro.Продажі.Початкова ціна – 28,9 млн грн.👉🏼Переможець – столична фірма «Фінансова компанія «Флексіс», що викупила актив у 100 разів дешевше – всього за 290 тисяч гривень.Компанія належить киянину Святославу Болінському, директорка – Тетяна Білоус. Основна діяльність – фінансові послуги.🤔Для розуміння:🔺купівля таких активів дає шанс продавцю хоч щось отримати, а покупцю – заробити на стягненні боргів. Але з огляду на стан боржників, це радше гра з ризиком, ніж інвестиція.Нагадаю, 2021 року «Богдан Моторс» визнали банкрутом. А торік приміщення й землю заводу на Рівненській, 42 за понад 250 мільйонів гривень викупила фірма, пов’язана з луцьким «Єврохолдингом».🟠тут ЛУЧИК там🟠
🗣У Луцьку знайшли завищені ціни на ремонті тубдиспансеру за 117 млн. За справу взялась аудитслужбаВолинська обласна інфекційна лікарня замовила капітальний ремонт лікувального корпусу обласного протитуберкульозного об’єднання. Роботи обійдуться у 116,8 млн грн, а виконує їх львівська компанія «Вельт Капітал», пише Сила правди.Що ремонтуютьПідряд передбачає ремонт чотирьох поверхів і підвалу будівлі на вулиці Львівській. До кінця 2026 року мають оновити системи:🔺вентиляції, опалення;🔺електро- та водопостачання;🔺каналізацію.Що відомо про переможцяЄдиним учасником тендеру стало ТОВ «Вельт Капітал» зі Львова.Компанія вже отримала на Волині понад 2,7 млрд грн держпідрядів. Фірму очолює Тетяна Павленко, вона ж є її власницею.‼️Але фірма могла бути не єдиним учасником, проте...Замовник встановив надто високу вимогу до фінансової спроможності – річний дохід мав бути не менше 99% від вартості закупівлі. На це скаржився один з потенційних учасників торгів.👉🏼Через це до участі не допустили дрібніші компанії.У лікарні відповіли, що так вони нібито хотіли «убезпечити себе від недобросовісних підрядників».‼️Без завищених цін не обійшлосяТак, у документах вказані ціни, як пишуть журналісти, вищі від ринкових, зокрема:🔺Плитка – по 744 грн/м², тоді як на ринку стартує від 549 грн.🔺 Фарба латексна – 333 грн/л, при середній ринковій ціні від 220 грн.🔺 Лінолеум – 871 грн/м², тоді як в інтернет-магазинах він коштує від 753 грн.Навіть невелике зниження цін дало б лікарні економію у сотні тисяч гривень.📌 Це вже не перший раз, коли «Вельт Капітал» отримує тендери без конкуренції – і не вперше фіксують завищення вартості матеріалів у її кошторисах.🤔Цією закупівлею зацікавилась ДержаудитслужбаНа початку листопада вони почали моніторинг закупівлі на предмет можливих порушень. Поки перевірки тривають і результатів ще немає.🟠тут ЛУЧИК там🟠
🗣Фірма, яку не раз ловили на завищених цінах, доглядатиме дороги у Луцькому районі за 114 млнНещодавно чиновники провели тендер на утримання автодоріг. Взяв у ньому участь лише один учасник – «Вельт Капітал» зі Львівщини, якого не раз ловили на завищенні цін на ремонтах, пише «Сила правди».Фірма буде відповідальною за експлуатаційне утримання 688 кілометрів доріг Луцького району – від середини жовтня 2025-го до кінця 2026 року.Очікувана вартість закупівлі становила понад 117 млн, але сторгувалися до 114 млн.Що входить у роботиЯкщо коротко, за ці кошти згадана компанія має:🔺засипати промоїни й просідання щебенем,🔺планувати узбіччя автогрейдером,🔺прибирати сміття, обрізати дерева,🔺улаштовувати вирівнювальні шари асфальту,🔺проводити холодне фрезерування.Платитимуть з обласного бюджету та коштів трьох громад – Луцької, Торчинської та Боратинської.❗️Закупівлею зацікавилась ДержаудитслужбаДержавна аудиторська служба вже моніторить ефективність закупівлі щодо утримання доріг.Вона вимагає від департаменту документи з обґрунтуванням вартості та характеристик робіт.Що це за фірмаКомпанія належить Тетяні Павленко і зареєстрована у Львові з 2016 року.За цей час вона отримала держзамовлень на понад 6,3 млрд грн, із них 2,6 млрд – на Волині.Серед найбільших замовників – КП «Луцькводоканал» та ДП «Служба місцевих автомобільних доріг».У 2023 році «Вельт Капітал» отримала 232 млн грн, або понад 40% усього бюджету обласного «СМАДу».❗️Однак фірму не раз критикували за завищення цін:🔺У Володимирі вона продавала труби для тепломереж удвічі дорожче ринку.🔺На початку 2025-го «Вельт Капітал» стала єдиним учасником тендеру на реставрацію Будинку офіцерів у Луцьку під «Музей науки» за 128 млн грн – і знову із завищеними цінами.Як ви думаєте, хто стоїть за цією фірмою і чому так думаєте? Свої здогадки лишайте у коментарях👇🏼🟠тут ЛУЧИК там🟠
🗣Будівельного задротства вам в стрічку 🌚Відповідно до інформаційних матеріалів, розміщених на паркані, який огороджує будівельний майданчик ЖК "Кришталь", планується зведення 6-поверхової будівлі із розміщенням на кожному поверсі 8 квартир (офісів). Корисна (житлова) площа кожного поверху згідно з проектом 300,4 кв.м. Один поверх будівлі передбачено під офісні приміщення, а 4 поверхи – під житлові (квартири та апартаменти).🔺Аргументація, чому 6-поверхова будівля ЖК "Кришталь" на Молоді не може мати клас наслідків СС1Відповідно до п. 5.2 ДБН В.1.2-14:2018 «Загальні принципи забезпечення надійності та конструктивної безпеки будівель і споруд» будівля може мати клас СС1, якщо виконані всі умови: 🔹Кількість осіб, які постійно перебувають у будівлі, — не більше 50.🔹Кількість осіб, які тимчасово можуть перебувати, — не більше 100.🔹Руйнування об’єкта не призведе до загибелі людей, значних матеріальних втрат чи соціальних наслідків.🔹Будівля не є об’єктом культурної спадщини, не має техногенно небезпечних елементів, не прилягає до інших ризикових споруд.6-поверхова будівля потребує складних інженерних систем (ліфт, пожежна безпека, евакуаційні шляхи) і створює потенційний ризик для оточуючих при аварії.Кількість мешканців розраховується виходячи з площі житлових приміщень (або з кількості квартир), використовуючи нормативну забезпеченість житловою площею на 1 людину.🔺Якщо рахувати за нормативною житловою площею на 1 людину (згідно з ДБН та санітарними нормами), то вона складає 13–20 м² житлової площі на одну особу, залежно від типу забудови. Житлова площа житлового комплексу «Кришталь» декларується не менше 1200 кв м. (300*4=1200). Якщо взяти 20 кв. м на особу, то вийде, що будівля розрахована щонайменше на 60 осіб. А отже клас наслідків має бути визначений не нижче СС2🔺Згідно з додатком Д ДБН В.2.2-15:2019 для 1-кімнатних квартир приймається орієнтовний показник заселеності 1,5 осіб. Якщо ж порахувати 4 житлових поверхи по 8 квартир на кожному, то вийде 48 осіб (8*4*1,5 = 48). Проте є ще 8 офісних приміщень, в яких має бути хоча би один працівник. А отже в будівлі вже одночасно має перебувати не менше 56 осіб.А отже клас наслідків має бути визначений не нижче СС2.Сподіваюся, не надто складна математика для правоохоронних та контролюючих органів? 😏🟠тиць ЛУЧИК миць🟠
🗣Замість колишнього кафе у Луцьку будують ЖК з порушеннями Так, на місці кафе «Кришталь», що було на Молоді, зараз розпочали будівництво нового житлового комплексу. Будівництва під час війни можна лише вітати, бо ж це і додаткові робочі місця, і податки у бюджет.❗️Але, як завжди, є (не)одне «АЛЕ»1️⃣Зводять тут ЖК, але, згідно з документами (прикріплюю фото), на цій землі має бути офісний центр, а не квартири.2️⃣Є питання й щодо цільового призначення земельної ділянки. Адже в реєстрах значиться: ділянка – для туристичних об'єктів та закладів харчування. Натомість тут росте багатоповерхівка із житлом. 3️⃣Більше того, забудовник декларує клас наслідків будівництва СС1 (що це таке і чому важливо, розповідав тут).Для 6-поверхової будівлі клас наслідків СС1 не є обґрунтованим, оскільки споруда належить до об’єктів із підвищеним рівнем відповідальності.‼️Вона передбачає значну кількість людей, складні інженерні системи та потенційні ризики у разі аварії.Відповідно до ДБН, така будівля має бути віднесена щонайменше до класу СС2 (середні наслідки).🌚От і виходить, що за документами будують сарай, а по факту – цілий ЖК. Традиційне питання: контролюючі органи, агов, ви де?!🟠тут ЛУЧИК там🟠
🗣В бюджет повернули майже 5 млн, які отримав підставний ФОПРік тому я писав про 23-річного підприємця Василя Борсука з Рівненщини, який за кілька днів після відкриття ФОПа отримав з бюджету Луцька понад 7 мільйонів гривень на тендерах від Луцьктепла.👉🏼Без працівників, без техніки він нібито встановлював резервне живлення на котельнях Луцька.❗️Але мерію все влаштовувало (самі дивіться на відео)Ще під час жовтневої сесії у 2024-му мій колега Валентин Хаймик порушив це питання. Навів аргументи, пояснив, чому ця ситуація виглядає не ок.Разом з тим міська влада сказала: «порушень нема».‼️Проте порушення булиБЕБ за заявою Хаймика провело перевірку, були відкриті кримінальні справи, були суди і о диво – порушення таки є. З'ясувалось, що по факту роботи виконувала інша фірма.А ця уся історія з Борсуком для того, щоб ухилитися від сплати податків.👉🏼 У результаті директорка фірми визнала вину і добровільно повернула 5 млн, щоб її не посадили за ґрати.‼️Цікаво, що в ухвалі суду йдеться про компанію «ТЕХ-ІНЖИНІРИНГ», яка пов'язана вже іншим скандальним ФОПом – 72-річним пенсіонером, який торгує свинями, і отримує підряди на ремонти мереж того ж Луцьктепла.🌚Схоже, хтось знову наступає на ті ж граблі.Питання лише одне: скільки ще таких підставних «борсуків» та торговців свинями годуватимуться з міського бюджету?🟠тут ЛУЧИК там🟠
🗣Луцька мерія «докинула» ще 16 мільйонів на будівництво парку на НабережнійНещодавно я писав, що будівництво нового парку вздовж Стиру – від мосту на Ковельській до мосту на Шевченка – подорожчало на 20 млн грн.‼️Тепер же мерія хоче укласти прямий договір із тим самим підрядником, ТОВ «Житлобуд-2», на додаткові роботи вартістю 15,99 млн грн.👉🏼Офіційно це пояснюють тим, що під час будівництва нібито виникла потреба у «додаткових роботах», не передбачених початковим проєктом.Для цього проєктну документацію скоригували, отримали новий експертний висновок – і тепер, замість нового тендеру, місто напряму укладає ще один договір із підрядником.Як це пояснює меріяВона посилається на постанову Кабміну №1178, яка під час воєнного стану дозволяє укладати додаткові угоди без нових торгів, якщо роботи технічно пов’язані з основним договором і не перевищують 50% його вартості.‼️Є тут один дуже підозрілий моментОсновний договір з «Житлобудом-2» – на 31,99 млн грн, а сума додаткових робіт (15,99 млн грн) – копійка в копійку співпадає з гранично дозволеною Кабміном. Що це означає на практиціФактично – будівництво парку на Набережній знову дорожчає.Ще влітку йшлося, що весь проєкт обійдеться майже у 70 млн грн (замість початкових 50).І, схоже, як і у випадку з реконструкцією «Батьківщини», ситуація повторюється і це ще може бути не фінальна крапка у кошторисі «луцької зеленої мрії».🟠тут ЛУЧИК там🟠