Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Андрій Лучик - про Луцьк
Додано 14 лип 2024

Андрій Лучик - про Луцьк

@a_luchyk
Кількість підписників: 2 638
Фото: 471
Відео: 61
Посилання: 645
Опис:
Неформальний канал головного редактора ІА "Конкурент" і депутата Луцької міської ради Андрія Лучика

👥 Кількість підписників

2 638
Середній/День:: -1
Середній/Тиждень:: +8
Середній/Місяць:: +35

👁️ Середній перегляд на повідомлення

7 935
Середній/День:: 10,700
Середній/Тиждень:: 9,039
ERR: 300.8%

📊 Кількість повідомлень на день

0.6
Останній день: 1
Середнє за тиждень: 1
Середнє за день: 0.6

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена 2024-07-14

Стіна

Статистика telegram каналу

🗣У Луцьку таки дали пільги поки неіснуючому індустріальному паркуРішенням березневої сесії міськради індустріальні парки у Луцьку отримали ряд пільг. Зокрема, йдеться про звільнення від сплати податку на нерухоме майно на три роки. Окрім того, знижені ставки орендної плати за земельні ділянки:🔺перший рік – 25%;🔺другий рік – 50%;🔺третій рік – 75%.На останок – знижені ставки земельного податку. Відсоток же коливається від 0,5% до 1,5% від нормативної грошової оцінки.Цю ініціативу проштовхували вже вдруге. Адже першого разу навіть профільні відділи міськради були в шоці від написаного. Тому голосування провалили. Проте з новими правками рішення таки пройшло. 📌 Що таке індустріальний парк?Це спеціально облаштована територія, де зосереджені кілька підприємств та компаній. Такі парки створюють сприятливі умови для бізнесу: зручну логістику, вигідні умови для відкриття нових виробництв та екологічний контроль завдяки віддаленості від житлових районів.Поки у Луцьку офіційно ще не заявляли про появу індустріального парку. Але це поки😉🟠тут ЛУЧИК там🟠
🗣На департамент освіти Луцької міської ради поскаржились в БЕБ та ДержаудитслужбуЙдеться про тендери на «молочку», які, ймовірно, заточили під «своїх» постачальників і наварили таким чином близько 4 млн. Зокрема, від переможця вимагали наявність міжнародного сертифіката FSSC 2200, який є далеко не у всіх. Адже він потрібен, щоб возити продукцію за кордон. 👉🏼Журналісти «Сили правди» поспілкувалися із фахівцями з тендерних процедур. Якщо коротко, ті кажуть: ознаки того, що тендер «заточений» таки є.Зокрема, експерти зауважують на тих же самих сертифікатах якості продукції. Серед українських там затесався міжнародний – FSSC 2200.Фахівці пояснюють: вимагати міжнародні сертифікати департамент і справді може, але є «АЛЕ». ❗️Якщо серед вітчизняних сертифікатів є такий, що дублює сертифікат міжнародного рівня, то можна говорити, що замовник штучно звужує коло учасників, тобто обмежує конкуренцію.У тендерній документації луцьких чиновників такий сертифікат і справді був. Тобто вони просили два однакових документа, але один з них мають лише «правильні» учасники тендеру. Зараз керівництво «УгринівМолоко» пішло скаржитись на департамент освіти у Держаудитслужбу та БЕБ через такі «мутки» на тендерах.🟠тут ЛУЧИК там🟠
🗣Тут очільник Департаменту освіти Луцької мерії Віталій Бондар наїхав на "Свідомих" через наше бажання встановити гідні умови оплати праці в дитячих садочкахОскільки Віталій Олексійович настільки відкритий до спілкування і аргументованої критики, що аж превентивно заблокував мене у фейсбуці (як і більшість депутатів від фракції "Свідомих"), то суть своїх аргументів викладу тут.Якщо коротко, то Алла Надточій сьогодні на сесії виступила з ініціативою збільшити виплати вихователям й іншим педпрацівникам мінімум до 15 тис. гривень на місяць.Очільник Департаменту освіти Луцької мерії Віталій Бондар каже, що це неможливо, адже максимальна надбавка за престижність професії для вихователів — 20% від посадового окладу. А посадовий оклад в свою чергу формується на основі тарифної сітки.Так ось, в мене два риторичних запитання:🔹1. А гроші на премії чиновникам Департаменту освіти звідкись же беруться? І складають вони чималу суму грошової виплати, правда?То чому б усім вихователям в садочках не виплачувати премії, як це роблять собі чиновники? Це легальний механізм.Було би тільки бажання...🔹2. А скільки мільйонів на закупівлях продуктів харчування для луцьких садочків переплатив Департамент освіти? І на скільки б це можна було підняти зарплату вихователям?‼️Віталя! Гроші є, їх просто красти менше треба...🟠киш ЛУЧИК миш🟠
🗣Луцька мерія не забороняє російське програмне забезпечення, попри безпекові ризикиНещодавно мій колега Максим Воскресенський під час сесії робив депутатський запит меру. Просив провести аудит у комунальних підприємствах на предмет використання російського софту. Чому це важливо і які можуть бути наслідки, читайте тут.Решта депутатів таку ініціативу підтримала, і якийсь аудит таки був. Максим навіть отримав відповідь. Але замість того, аби визнати проблему, луцька мерія наполегливо намагається закрити на неї очі. Що ж відбуваєтьсяТак, аудит був. Але які підприємства використовують російський софт, скільки їх – невідомо. Бо написали «більшість підприємств не використовує». Схоже, Великий Брат якраз дивився, коли цю відповідь готували:)❗️Ну і у висновку таким підприємствам всього-на-всього РЕКОМЕНДУВАЛИ перейти на безпечні програми. Фактично ж ніхто нічого робити не буде, бо, як пише Воскресенський:🔺немає дедлайнів, а значить папірець просто піде в стопку «на сміття»;🔺немає відповідальних, хто понесе покарання у випадку ігнорування переходу.Наостанок мерчика закликали ЗОБОВ'ЯЗАТИ комунальні підприємства перейти на безпечний софт, щоб потім СБУ не постукало. Але чи вийде з того щось – тільки час покаже.🟠тут ЛУЧИК там🟠
❗️З луцьких дитсадочків масово звільняються вихователі. Лише за 3 останні місяці з садочків Луцька звільнилися 108 працівників 😲Загалом у дошкіллі громади вакантними залишаються 63 посади вихователів та 45 посад технічного персоналу. Критично низька заробітна плата – ось одна з основних причин такої ситуації 😑 Вирішувати її планують шляхом збільшення надбавки за престижність.І диво спустилося на нашу землю! Неначе неопалима купина, з якої Бог говорив Мойсеєві, з фейсбуку до люду простого звернулася луцька влада і каже: збільшимо надбавку за престижність для вихователів у садочках. Навіть 23 млн гривень на це виділимо! А десь приблизно в цей час очільник департаменту освіти луцької влади на депутатській комісії з питань освіти розказував, що грошей немає і нічого підвищити не можна 😑А тепер згадайте всі ті тендери на харчування в садочки, де були мільйонні переплати... Їх розіпхали в приватні кишені. Розіпхали за рахунок вихователів і їхніх помічників, які навіть 10 тисяч не отримують. І зараз, коли луцька влада почала марити виборами, згадали про цю жебрацьку зарплату. Нате, мовляв, їжте...А чи всі пам.ятають, що як почалося велике вторгнення, то цю надбавку за престижність з вихователів зняли? Спочатку було 20%, а потім знизили до 5%. Згадайте, що в бюджеті було перевиконання. Але його не хотіли пускати навіть на Збройні сили. Їх намагалися освоїти через різноманітні ремонти.❗️Бо луцька мерія думає про відкати, а не про людей🟠тут ЛУЧИК там🟠
🗣Котельню у Луцьку, попри завищені ціни, реконструюватимуть за 32 мільйони гривеньДКП «Луцьктепло» за 32 млн грн реконструює котельню на вулиці Ранковій. Роботи виконає львівська фірма «Вельт Капітал», яка була єдиним учасником тендеру. Журналісти «Сили правди» проаналізували ціни на деякі позиції та виявили завищення вартості у два-три рази, зокрема:🔺сталевий кульовий фланцевий кран  у кошторисі – 32,6 тис. грн/шт, у магазині – від 11,4 тис. грн/шт;🔺водоемульсійна фарба у кошторисі – 282 грн/кг, у магазині – 148 грн/кг;🔺шафа управління котельним обладнанням у кошторисі – 989,5 тис. грн, у магазині – 112 тис. грн;🔺силова шафа у кошторисі – 128 тис. грн, у магазині – 50 тис. грн.На деякі позиції, як-от фарба, якщо купувати оптом, ціна буде ще в половину менша. 👉🏼У відділі закупівель підприємства «Луцьктепло» відповідати на питання щодо завищених цін у тендері відмовились. Кажуть, що не їхня компетенція. До слова «Вельт Капітал» вже не вперше фігурує у скандалах із завищенням цін. Саме ця фірма реконструює «Будинок офіцерів» луцького політеху й там теж знайшли завищення. 🟠киш ЛУЧИК миш🟠
🗣Як департамент освіти Луцької мерії прикриває свої тендерні мутки здоров.ям дітейЗнову про злощасні тендери на «молочку», які, ймовірно, заточили під «своїх» постачальників і наварили таким чином близько 4 млн. Зокрема, від переможця вимагали наявність міжнародного сертифіката FSSC 2200, який є далеко не у всіх. Адже він потрібен, щоб возити продукцію за кордон. Багато хто каже, мовляв, вимагають ці документи й переплатили такі гроші, аби купити лише якісну продукцію, адже на дітях не можна економити. ❗️Цілком і повністю згоден, що на дітях економити не треба, АЛЕ!👉🏼У цій ситуації є важливий нюанс. Якщо департамент освіти так дбає про якість харчування діток, тоді чому попередні три роки вони не вимагали цього сертифікату? З цього треба робити логічний висновок – їм було начхати, яку молочну продукцію їдять діти в наших садочках.Інше логічне питання – чому цей сертифікат не вимагали й не вимагають в інших тендерах, наприклад, на м.ясо, рибу, картоплю тощо? Напрошується логічний висновок, що зараз вони просто-напросто травлять наших дітей?🤷🏻‍♂️Насправді ж відповідь очевидна – ніхто з цих підприємців не має цього сертифіката. Якщо його будуть вимагати, діти банально лишаться голодними. Власне тому сертифікат FSSC 2200 є лише в документах на «молочку», щоб перемогти міг лише «правильний» постачальник.🟠тут ЛУЧИК там🟠
🗣Керівник відділу охорони культурної спадщини Олександр Котис вчергове випорожнився. Тільки цього разу не на сайті міської ради, а на Волинських новинах.Каже, все, що відбувається на Кафедральній — політика.🔺Тут мушу не погодитися, що це каже саме Котис. Адже тут видно шепотячі губи Товстенюка.‼️Бо по-перше, прямої цитати Котиса тут немає. А по-друге, це — заїжджений наратив владної команди в Луцьку, щоб прикривати свої безчинства.🔹Підняли вартість оренди котельні на Карбишева — політика.🔹Комунальна "Евода" нагосподарювалася на мінус 58 млн гривень і пару кримінальних справ — політика.🔹Комбінат шкільного харчування наживається на харчуванні дітей — політика.🔹Підробили генплан — політика.🔹Старовинні підземелля залили бетоном — знову політика.‼️Теза про політику — це заїжджена пластинка, якою Поліщук намагаються прикрити свої злочини перед правоохоронцями.Але є сподівання, що навіть вони починають прозрівати і охує... дивуватися нахабності владної верхівки в Луцьку.Тому лік кримінальним справам буде тільки збільшуватися. 🟠тут ЛУЧИК там🟠
🗣Тут мені пишуть по Кафедральній, 13, що багато говоримо, хто нєгодяй, але так і не зрозуміло, хто забудовникВиправляємо ситуацію. Про забудовника ми робили розслідування ще в квітні, щойно йому дали в оренду ці земельні ділянки.Наведу лише основне звідти. Кому цікаво знати все — велкам читати на сайт.🔺Орендар (він же забудовник) на Кафедральній, 13 — ТОВ "Містобудконцепт"Земельну ділянку передали в оренду в квітні 2024 року, а створили фірму за два місяці до того. 🔺Формальним власником фірми є такий собі Олексій Юрійович Бортнік. Компанія зареєстрована у Камінь-Каширському районі, в смт. Маневичі на вулиці Хакімова, 15.Він є адвокатом, який працює в адвокатському об'єднанні PRADO. Адвокати цього об'єднання декілька разів навіть з'являлися в ефірі телеканалу «Аверс». Окрім того, вони були представниками однієї зі сторін у скандальній справі щодо оренди землі під Центральним ринком у Луцьку.🔺На 58-й сесії міської ради, коли надавали землю в оренду, від імені «Містобудконцепту» виступав Козак Сергій Васильович.Чоловік є керівником, засновником та бухгалтером у кількох компаніях. Одна з них ТОВ «К-ГАРАНТ», яка зареєстрована в Луцьку, на Винниченка, 26, у будівлі «Директорії». А це вотчина Олександра Товстенюка.Цікавим є й мобільний номер Сергія Козака, який фігурує як «контактний» у тих чи інших компаніях. Бо ж у додатку GetContact його підписують як:🔹Козак Сергій Васильович Котеджі Біля Diamond Bukovel🔹Сергей От Пеньковского Подрядчик Буковель🔺З точністю 99,6% можна сказати, що йдеться про бізнесмена Максима Пеньковського, якого пов.язують із готелем «Ribas Rooms Lutsk», який розміщений навпроти ЦНАПу.А за цим Пеньковським стоїть в тому числі й реконструкція Гостинного двору Прайзлерів на Кафедральній, 4. Нагадаю, що Ігор Поліщук проштовхував з усіх сил питання по приватно-державному партнерству за цією адресою.‼️Підсумовуючи, ймовірно реальний бенефіціаром фірми-забудовника на Кафедральній є або Ігор Палиця, або хтось з його бізнес-оточення.⚡️формальний ЛУЧИК неформальний
🗣Завдяки генерації фотоелектричних станцій КП “Луцькводоканал” отримало дохід у мільйон гривеньЗавдяки осіннім сонячним дням КП “Луцькводоканал” отримало дохід у сумі один мільйон гривень від власної генерації чотирьох модульних фотоелектричних станцій загальною потужністю 0,6 МВт, які працюють за принципом Net Billing.Станції були встановлені наприкінці серпня, і їх робота вже дала результати. Нагадаємо, що це найбільша в Україні модульна фотоелектрична сонячна станція, яка коли-небудь була встановлена на комунальному підприємстві. На цей час ще не розпочались зобов’язання з виплати тіла кредиту, однак підприємство вже змогло заробити гроші на «сонці».За підрахунками підприємства, наступного сезону цифри доходу від генерації сонячної енергії можуть бути щонайменше в сім разів більшими. Через 4,5 роки підприємство зможе заробляти кошти впродовж 25-ти років і спрямовувати їх на покращення якості послуг чи здешевлення вартості послуг для мешканців громади.🔺П.С. Щоб не казали, що я тільки про погане й про погане. Є й позитивні приклади. Вище — один із них, реалізований завдяки проактивній позиції директора Луцькводоканалу Віктора Гуменюка.⚡️ Підписатися на канал Андрія Лучика