Сьогодні Сполучені Штати Америки перейшли до дипломатії в ситуації навколо Ірану, і світ це підтримує. Припинення вогню завжди додає можливостей дипломатії та повинно передувати справжньому закінченню війни. Україна з такою ж позицією завжди підходила до війни цієї – Росії проти України. Звісно, непросто це реалізувати, і зараз на Близькому Сході ще потрібні зусилля, щоб стабілізувати припинення вогню, щоб воно спрацювало. Але зрештою мета у всіх має бути одна, а саме – більше безпеки. Вже навіть оголошення про припинення вогню дозволило ринкам відреагувати позитивно – ціна нафти знизилась. І це водночас правильний сигнал щодо Росії – що окрім наших далекобійних санкцій інші інструменти також будуть працювати. Вже фактично не може бути приводів зменшувати санкційний тиск – раніше про це говорили як про начебто необхідність послабити проблеми на світовому ринку нафти. І якщо вдасться розблокувати Ормузьку протоку – а це глобальна необхідність, – російські нафтові доходи мають і надалі знижуватись. Нафта живить російську війну та робить Росію впевненою в собі. І саме через це росіяни так вкладалися в підтримку іранського режиму й намагались затягнути ту війну.
🇺🇦⚓Військово-Морські Сили ЗС України разом з СБС уразили ворога на буровій установці "Сиваш"Силами та засобами ВМС ЗС України спільно з підрозділами СБС ЗС України в ніч на 06 квітня було уражено підрозділи противника, розташовані на буровій установці “Сиваш”, що суттєво послабило позиції рф у Чорному морі.Ворог використовував платформу як базу розміщення обладнання для стеження, ретрансляції зв'язку, розміщення засобів РЕБ та ППО ближньої дії. Це дозволяло йому виявляти рух українських Сил оборони в напрямку Криму, що створювало “буферну зону” для захисту півострова та кораблів чф.Крім того, на установці базувалися елітні підрозділи спецпризначення рф і розміщувалося озброєння, включно з протитанковими ракетними комплексами та засобами протидії нашим дронам і катерам.Точний і результативний удар по буровій установці “Сиваш” позбавляє ворога важливого елементу контролю над Чорним морем та не дозволяє використовувати вишки як безпечні плацдарми.Боротьба триває!Крок за кроком — до нашої перемоги!🫡
Посилюємо захист українського неба: удосконалюємо дообладнання авіації для боротьби із шахедами Уряд ухвалив постанову, яка вдосконалює процедуру екстреного дообладнання авіаційної техніки. Відтепер літаки та гелікоптери можна швидше адаптувати до потреб сучасної війни й посилювати можливості авіації у відбитті повітряних атак.Оновлений підхід передбачає:🔹 встановлення додаткового озброєння, засобів зв’язку, навігації, спостереження та виявлення цілей без довготривалих погоджень технічної документації;🔹 скорочення періоду від ідеї до виконання робіт, тестування та впровадження до одного місяця.Також розширюємо коло виконавців робіт. Дообладнання авіації зможуть виконувати виробники обладнання, спеціалісти та безпосередньо військові частини, які експлуатують техніку.Швидша модернізація авіації — це швидша адаптація до нових загроз і більше можливостей для військових у боротьбі з повітряними атаками.У технологічній війні перемагає той, хто швидше адаптується. Це рішення посилює захист українського неба.
Російські втрати за цей березень вийшли на рівень, що став найбільшим за час війни: тільки завдяки ударам наших дронів загинули або були важко поранені 33988 російських військових і ще 1363 окупанти були ліквідовані завдяки артилерійським та іншим ударам. Тобто вже більше 35 тисяч російських втрат за місяць, і це чітко підтверджені втрати: у нас в системі є відеофіксація кожного такого ураження. Дякую всім нашим воїнам за влучність. Відзначу особливо воїнів ЦСО «А» Служби безпеки України, «Птахів Мадяра», спецпідрозділ прикордонників «Фенікс», Lazar’s Group і 95-ту окрему десантно-штурмову бригаду: це найбільш результативні підрозділи в застосуванні дронів. Міністр оборони України Михайло Федоров доповів про результати всіх підрозділів на фронті: у нас є чіткі та перевірені звіти по кожному напрямку та по кожній категорії уражень. Ми готові надати відповідні дані нашим партнерам. Фактично Сили оборони та безпеки України позбавили окупанта можливості навʼязувати характер ситуації на фронті. Важливо, що суттєво збільшились результати в знищенні також систем ППО Росії, а саме 274 такі системи уражено тільки за березень. Є відчутні результати і в знищенні російських складів та військової логістики. Міністерство оборони разом зі Збройними Силами представлять суспільству детальний звіт за березень – дані, які можуть бути публічними. Погодили сьогодні з міністром і ряд завдань на найближчі тижні. Зокрема, готуємо рішення для посилення української піхоти, системи контрактів в армії та реагування щодо СЗЧ – заходи повинні бути такими, що реально спрацюють. Готуємо і рішення, щоб масштабувати експортні можливості наших виробників зброї та спільні виробництва з партнерами. Дякую Силам оборони за результати! Слава Україні!
Псевдоромантика та криптоінвестування: у Дніпрі викрито й ліквідовано мережу шахрайських кол-центрівУ межах міжнародної спільної слідчої групи України та Казахстану виявлено та припинено чергову мережу шахрайських кол-центрів у Дніпрі.Злочинну організацію створили четверо українців. Їхні офіси працювали фактично як режимні об’єкти – з відеоспостереженням, охороною та перевірками персоналу на детекторі брехні.Шахраї діяли за двома схемами.Згідно з першою, так звані «скамери» знайомилися з жертвами у мережі, втиралися в довіру, удаючи «романтичні стосунки», та виманювали гроші у потерпілих під приводом різних вигаданих причин.Друга – «інвестиційна». Тут ставку робили на бажання людей заробити на криптовалюті. Злочинці використовували мережу фальшивих сайтів під виглядом відомих криптобірж. Жертви думали, що інвестують, а насправді віддавали логіни та паролі від своїх гаманців. Далі кошти з їхніх рахунків переказували на акаунти шахраїв, і активи зникали назавжди.Потерпілим з України, Казахстану та країн ЄС завдано значної матеріальної шкоди в особливо великих розмірах. Українські та казахстанські правоохоронці провели понад 40 обшуків. Вилучено 100 тисяч доларів готівкою, 10 елітних авто, зброю та десятки одиниць комп’ютерної техніки.Восьми учасникам так званих кол-центрів, включно з їхнім керівництвом, повідомлено про підозру за фактами створення та участі у злочинній організації, а також крадіжки криптовалютних активів (ч. 1, 2 ст. 255, ч. 5 ст. 185 КК України). Їх затримано у порядку ст. 208 КПК України. Вирішується питання щодо застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою без визначення розміру застави.Слідство триває. Перевіряємо причетність цих «фахівців» до аналогічних злочинів на території України, ЄС та інших країн. Встановлюємо повне коло залучених осіб.Працюємо далі
У ході проведення заходів, спрямованих на захист прав і законних інтересів військовослужбовців, військовими правоохоронцями Запорізького ЗВ ВСП спільно з працівниками Управління стратегічних розслідувань в Запорізькій обл. ДСР Національної поліції України викрито факт зловживання службовим становищем заступником командира однієї з військових частин.За попередніми даними, офіцер організував протиправну схему отримання неправомірної вигоди. Йдеться про вимагання та одержання грошових коштів від військовослужбовців за сприяння у переведенні до відповідної військової частини. Зокрема, за винагороду він забезпечував оформлення та видачу рекомендаційних листів щодо призначення на вакантні посади.Встановлено, що сума неправомірної вигоди становила від 35 000 до 60 000 гривень залежно від посади.17 березня 2026 року до Запорізької спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Східного регіону направлено повідомлення про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України. 18 березня відомості внесено до ЄРДР. Надалі, під час отримання чергової частини неправомірної вигоди, офіцера затримано в установленому законом порядку.🔴 Наголошуємо:Будь-які прояви корупції у військовому середовищі є неприпустимими. Вони підривають довіру, порушують принципи справедливості та негативно впливають на боєздатність підрозділів Українського війська.#ЗапорізькийЗВ #ВСП #ЗСУ #MP #ДСРНацполіціїПідписуйтесь на нас у соцмережах 👇Facebook | Instagram
На Волині ДБР затримало посадовця ТЦК: «мобілізував» літнього рибалку, зламавши кістки та використовував електрошокер🔴 Працівники ДБР затримали начальника групи одного з відділів Ковельського РТЦК та СП, який разом з іншими військовослужбовцями застосував надмірну силу до 60-річного чоловіка під час спроби мобілізації ⬇️🔹 Інцидент стався 20 березня у селищі Заболоття Ковельського району. За даними слідства, троє працівників ТЦК підійшли до місцевого жителя, який рибалив, і почали застосовувати до нього фізичну силу. Попри те, що чоловік не підлягає призову за віком, вони заламали йому руку за спину та зламали кістку зі зміщенням.🔹 Після цього один із військовослужбовців застосував електрошокер і розпилив чоловікові в обличчя перцевий балончик, що спричинило хімічні опіки очей. Також вони пошкодили колеса автомобіля, щоб він не зміг поїхати.🔹 Через побиття потерпілий отримав тілесні ушкодження середньої тяжкості, які спричинили тривалий розлад здоров’я.🔹 Правоохоронці повідомили начальнику групи про підозру за ч. 1 ст. 122 КК України — умисне тілесне ушкодження середньої тяжкості. Суд обрав йому запобіжний захід — домашній арешт.🔹 Досудове розслідування триває. Слідчі також готують підозри іншим учасникам інциденту.🔹 Процесуальне керівництво здійснює Волинська спеціалізована прокуратура у сфері оборони Західного регіону.🔹 Державне бюро розслідувань наголошує, що мобілізаційний процес повинен відбуватися у суворій відповідності до Закону, без порушення прав людини та громадянина.👉 Детальніше за посиланням
Провів закриту зустріч зі штурмовиками та піхотинцями з 13 підрозділів, які щодня тримають фронт й особисто виконують украй складні завдання. Сержанти й солдати працюють на Донецькому, Сумському, Запорізькому, Харківському та Херсонському напрямках. Обговорили реальну ситуацію на фронті та зафіксували проблемні питання: тривалість перебування на позиціях, складність заходів і виходів, ускладнену логістику під постійними атаками дронів, дефіцит людей, якість підготовки військовослужбовців, забезпечення дронами й необхідною технікою, моральний стан та звʼязок на передовій.Разом провели краштест рішень, які готує команда Міноборони для армії. Зокрема, ключові зміни в процесі мобілізації та СЗЧ, а також окремі підходи для штурмовиків і піхотинців — щодо термінів служби та грошового забезпечення. Це буде пакет конкретних проєктів, які мають системно змінити ситуацію. За завданням Президента, спільно з військовими працюємо над тим, щоб масштабувати російські втрати та посилити наші фронтові позиції.
Сили оборони України ламають плани російського агресораПротягом чотирьох діб цього тижня, із 17 до 20 березня 2026 року, підвищувалася інтенсивність наступальних дій ворога. Противник намагався прорвати оборонні порядки наших військ одразу на кількох стратегічних напрямках. По всій лінії бойового зіткнення розгорнулися запеклі бої. Загалом противник за ці чотири дні провів 619 штурмових дій. Основний удар окупанти зосередили на Покровському та Олександрівському напрямках, де була найвища кількість атак противника. Зокрема, на Покровському напрямку противник атакував позиції наших військ 163 рази, на Олександрівському напрямку – 96 разів.Не менш напруженою залишалася ситуація на Костянтинівському напрямку, де російські війська вчинили 84 штурмові дії, а також на Очеретинському, Лиманському та Куп’янському напрямках, де відбулося загалом понад півтори сотні бойових зіткнень.Попри колосальний тиск та залучення значних резервів, російське командування не змогло виконати поставлені завдання.Завдяки професійним, злагодженим діям українських воїнів, на кількох напрямках наступальні дії противника вдалося зупинити. На деяких ділянках фронту бої високої інтенсивності тривають, але ворог змушений переходити до перегрупування своїх сил. Окупанти намагаються підтягнути нові підрозділи та готуються до продовження атак, роблячи ставку на погіршення погодних умов, що, на їхню думку, має знизити ефективність української аеророзвідки, завадити роботі наших безпілотних систем і артилерії.Командування військ рф кинуло у “м’ясні штурми” десятки тисяч солдатів, однак ціна цієї спроби наступу виявилася для агресора катастрофічною. За чотири доби інтенсивних штурмових дій ворог втратив понад 6090 військовослужбовців убитими й пораненими. Тоді як протягом тижня загальні втрати ворога склали близько 8710 осіб убитими і важкопораненими.Також Сили оборони знищили чимало ворожої військової техніки та озброєння. Ми були готові до збільшення інтенсивності навали російської орди, тож прийняли необхідні управлінські рішення. Війська отримали поповнення, були забезпечені військовою технікою, озброєнням, боєприпасами.Водночас хочу наголосити на тому, що успішне відбиття масованих штурмів противника стало можливим насамперед завдяки мужності та стійкості кожного воїна, який виконує бойові завдання і тримає стрій у цих надскладних умовах. Як і чотири роки тому, на початку повномасштабного вторгнення рф, українські захисники довели свою перевагу на полі бою. На окремих напрямках наші воїни перехопили ініціативу та проводять власні активні дії, застосовуючи тактику активної оборони.Дякую воїнам, які вистояли під натиском ворога, утримують визначені рубежі та продовжують звільняти українську землю від загарбників.Серед інших, мої слова щирої вдячності - 82-й та 95-й окремим десантно-штурмовим бригадам, 3-й, 5-й, 92-й окремим штурмовим бригадам, 1-му, 33-му, 225-му, 425-му, 475-му окремим штурмовим полкам ЗС України, 4-й та 14-й окремим бригадам оперативного призначення Національної гвардії України, а також іншим бойовим частинам, що тримають оборону і нищать ворога.Слава Україні!
У Південнівському міському осередку ГО «Захист Держави» відбулося психологічно-практичне заняття «Життя без бар’єрів, або вихід є!» для ветеранів та внутрішньо переміщених осіб.Заняття вела практикуючий психолог — Ніна Кіторага, яка має великий досвід роботи у сфері емоційної підтримки, кризового консультування та відновлення внутрішніх ресурсів особистості. 🗣️ «Сучасний світ наповнений стресом, тривогами та інформаційним перевантаженням. У пошуках способів розслаблення й самопізнання багато хто звертається до творчих практик. Однією з таких якраз і є нейрографіка», — зазначає Ніна Кіторага.Формат заходу поєднував індивідуальну письмову роботу в блокнотах, роботу з маркерами (створення візуальної карти ресурсів і цілей), рефлексію та безпечне групове обговорення. Але найголовніше, що кожен учасник мав можливість спробувати нейро малювання. Важливо зазначити, що це не просто малювання, а інструмент, що дає змогу змінювати мислення через лінії, форми та кольори. Суть нейрографіки полягає в тому, щоб візуалізувати негативні думки та емоції, перетворюючи їх на графічні образи та гармонійні композиції.
Такі заходи є надзвичайно важливими для підтримки ветеранів і ВПО, адже вони створюють безпечний простір для спілкування, взаємної підтримки та психологічного відновлення.Разом — сильніші! 💛Сайт • Фейсбук • Ютуб • Інстаграм