Верховний Суд частково задовольнив касаційні скарги НЕК «Укренерго» та НКРЕКП і скасував рішення першої та апеляційної інстанцій у справі за позовом ТОВ «Юнайтед Енерджі» проти нашої компанії. Справу відправили на повторний розгляд у суді першої інстанції. Таким чином, на сьогодні скасовані всі негативні рішення, які ставили під сумнів можливість стягнення «Укренерго» заборгованості за неоплачену електроенергію. Йдеться про суму 1,1 мільярда гривень. Нагадаємо, події, щодо яких зараз тривають суди, відбулись у 2022 році. Тоді один із трейдерів енергоринку — ТОВ «Юнайтед Енерджі» — отримав від НЕК «Укренерго» електроенергію, яку надалі продав іншим учасникам ринку. При цьому, компанія не розрахувалась із «Укренерго». А банк, який надав безумовну і безвідкличну гарантію щодо виконання трейдером його фінансових зобов’язань (АТ «Банк Альянс»), відмовився погашати суму заборгованості. Ці факти стали основою кримінального провадження, розпочатого НАБУ і САП. Наприкінці січня Верховний Суд вже ухвалив рішення у справі за позовом АТ «Банк Альянс», цілком задовольнивши касаційну скаргу НЕК «Укренерго». Це дає подальшу можливість для задоволення позову «Укренерго» про стягнення з цієї банківської установи 1,1 млрд гривень — як забезпечення за не оплачену ТОВ «Юнайтед Енерджі» електроенергію.🔹 Facebook🔹 YouTube🔹 Instagram🔹 Linkedin
СТАН ЕНЕРГОСИСТЕМИ🔹 Споживання електроенергії тримається на стабільно високому рівні🔹 Необхідність в ощадливому споживанні зберігається 🔹 Будь ласка, не вмикайте кілька потужних електроприладів одночасно з 15:00 до 22:00НАСЛІДКИ ОБСТРІЛІВВнаслідок нічної дронової атаки на енергооб’єкти – на ранок знеструмлена значна кількість споживачів в Одеській області. Фахівці обленерго роблять усе можливе, щоб відновити електропостачання у найкоротший термін. СПОЖИВАННЯСпоживання електроенергії залишається стабільно високим. Сьогодні, 19 лютого, станом на 6:00, його рівень був таким же, як попереднього дня – у вівторок. Вчора, 18 лютого, добовий максимум споживання був зафіксований вранці. Він був на тому ж рівні, що й максимум попереднього дня – у понеділок, 17 лютого. Нагадуємо, що зараз українська енергосистема продовжує відновлюватись після російських масованих ракетно-дронових атак. Аварійно-відновлювальні роботи на енергооб’єктах тривають. З 15:00 до 22:00 для збалансування енергосистеми сьогодні вимушено будуть застосовуватись заходи обмеження потужності для промислових споживачів. Обмеження для побутових споживачів наразі не прогнозуються. Будь ласка, споживайте електроенергію ощадливо. Не вмикайте кілька потужних електроприладів одночасно у період дії обмежень для промисловості.Увага! Ситуація в енергосистемі може змінюватись. Стежте за повідомленнями на сайтах та офіційних сторінках у соцмережах вашого оператора системи розподілу (обленерго).🔹 Facebook🔹 YouTube🔹 Instagram🔹 Linkedin
СТАН ЕНЕРГОСИСТЕМИ🔹 Рівень споживання електроенергії продовжує зростати🔹 Необхідність в ощадливому споживанні зберігається 🔹 Будь ласка, не вмикайте кілька потужних електроприладів одночасно з 16:00 до 19:00СПОЖИВАННЯСпоживання електроенергії демонструє тенденцію до зростання. Сьогодні, 18 лютого, станом на 6:00, його рівень був на 3% вищим, ніж попереднього дня – у понеділок. Причина – утримання морозної погоди на всій території України. Вчора, 17 лютого, добовий максимум споживання був зафіксований увечері. Він був на тому ж рівні, що й максимум попереднього робочого дня – у п’ятницю, 14 лютого. Нагадуємо, що зараз українська енергосистема продовжує відновлюватись після російських масованих ракетно-дронових атак. Аварійно-відновлювальні роботи на енергооб’єктах тривають. З 16:00 до 19:00 для збалансування енергосистеми вимушено будуть застосовуватись заходи обмеження потужності для промислових споживачів. Обмеження для побутових споживачів наразі не прогнозуються. Будь ласка, споживайте електроенергію ощадливо. Не вмикайте кілька потужних електроприладів одночасно у період дії обмежень для промисловості.Увага! Ситуація в енергосистемі може змінюватись. Стежте за повідомленнями на сайтах та офіційних сторінках у соцмережах вашого оператора системи розподілу (обленерго).🔹 Facebook🔹 YouTube🔹 Instagram🔹 Linkedin
СТАН ЕНЕРГОСИСТЕМИ🔹 Застосовані вранці аварійні відключення в окремих регіонах – вже скасовані. Триває процес заживлення знеструмлених споживачів🔹 Споживання електроенергії зросло через похолодання🔹 Будь ласка, не вмикайте кілька потужних електроприладів одночасно до 22:00СПОЖИВАННЯСпоживання електроенергії зросло. Сьогодні, 17 лютого, станом на 8:00, його рівень був на 2,4% вищим, ніж попереднього робочого дня — у п’ятницю. Причина — суттєве похолодання у більшості регіонів України. Вчора, 16 лютого, добовий максимум споживання був зафіксований увечері. Він був на 1,2% вищим, ніж максимум попередньої неділі — 9 лютого. Нагадуємо, що зараз українська енергосистема продовжує відновлюватись після російських масованих ракетно-дронових атак. Аварійно-відновлювальні роботи на енергооб’єктах тривають. Для збалансування енергосистеми — сьогодні вранці в окремих регіонах були застосовані аварійні відключення електроенергії. Першочергово відключались промислові споживачі (там, де це можливо).❗ Наразі обмеження вже не застосовуються. Найближчим часом усі знеструмлені споживачі будуть заживлені.❗ Будь ласка, споживайте електроенергію ощадливо у період з 06:00 до 22:00.Увага! Ситуація в енергосистемі може змінюватись. Стежте за повідомленнями на сайтах та офіційних сторінках у соцмережах вашого оператора системи розподілу (обленерго).НАСЛІДКИ НЕГОДИЧерез складні погодні умови — на ранок були знеструмлені 9 населених пунктів на Дніпропетровщині. Енергетики працюють над тим, щоб якнайшвидше заживити всіх споживачів.🔹 Facebook🔹 YouTube🔹 Instagram🔹 Linkedin
Коли багатотонні вантажівки доводиться тягти по полю за допомогою екскаваторів. Коли ноги грузнуть у землі, а зверху йде сніг. Коли робочий день починається на світанку, а закінчується під світлом фар і прожекторів. Так нині працюють ремонтні бригади «Укренерго». На початку лютого в одному з регіонів ремонтникам довелось встановлювати опору, бо стару – зруйнував російський «Шахед». Щоб встановити нову – довелось розрізати повалену, копати котловани для фундаментів, збирати на місці металеву конструкцію висотою понад 40 метрів. І все це – посеред поля, за далеко не найкращих погодних умов. Одинадцять з половиною тонн металу. Десятки тонн бетону. Підвіз і встановлення усього цього по тоді ще непромерзлій ріллі. І все це – у дуже короткий термін, бо енергосистема повинна працювати cтабільно, а світло має бути у кожній оселі. 70 ремонтних бригад «Укренерго» зараз практично без вихідних відновлюють те, що своїми атаками нищить ворог. Дякуємо, колеги! Ваша праця – це взірець самовідданості і професіоналізму.
СТАН ЕНЕРГОСИСТЕМИ🔹 Рівень споживання електроенергії залишається високим🔹 Зберігається необхідність в ощадливому споживанні вранці та увечері🔹 Будь ласка, не вмикайте кілька потужних електроприладів одночасно з 15:00 до 21:00НАСЛІДКИ ОБСТРІЛІВВночі росія атакувала ударним дроном 4-й енергоблок Чорнобильської АЕС. Внаслідок удару виникла пожежа, до гасіння якої залучались підрозділи ДСНС. Була пошкоджена зовнішня обшивка арки укриття. Радіаційна ситуація наразі – без змін. СПОЖИВАННЯСпоживання електроенергії зросло. Сьогодні, 14 лютого, станом на 9:00, його рівень був на 1,8% вищим, ніж попереднього дня – у четвер. Причина – хмарна погода у кількох регіонах, що зумовлює нижчу ефективність роботи побутових СЕС. Вчора, 13 лютого, добовий максимум споживання був зафіксований увечері. Він був на тому ж рівні, що й максимум попереднього дня – у середу, 12 лютого. Нагадуємо, що зараз українська енергосистема продовжує відновлюватись після російських масованих ракетно-дронових атак. Аварійно-відновлювальні роботи на енергооб’єктах тривають. Необхідність ощадливого споживання електроенергії зберігається. Будь ласка, не вмикайте кілька потужних електроприладів одночасно у години максимального добового споживання – з 07:00 до 11:00 та з 15:00 до 21:00. Увага! Ситуація в енергосистемі може змінюватись. Стежте за повідомленнями на сайтах та офіційних сторінках у соцмережах вашого оператора системи розподілу (обленерго).🔹 Facebook🔹 YouTube🔹 Instagram🔹 Linkedin
СТАН ЕНЕРГОСИСТЕМИ🔹Рівень споживання електроенергії залишається високим🔹Заходи обмеження сьогодні не застосовуються, але необхідність в ощадливому споживанні зберігається🔹Будь ласка, не вмикайте кілька потужних електроприладів одночасно з 15:00 до 21:00СПОЖИВАННЯСпоживання залишається високим. Сьогодні, 13 лютого, станом на 7:00, його рівень був таким же, як і попереднього дня — у середу. Вчора, 12 лютого, добовий максимум споживання був зафіксований вранці. Він був на 1,1% нижчим, ніж максимум попереднього дня — у вівторок, 11 лютого. Нагадуємо, що зараз українська енергосистема продовжує відновлюватись після російських масованих ракетно-дронових атак. Аварійно-відновлювальні роботи на енергооб’єктах тривають. Необхідність ощадливого споживання електроенергії зберігається. Будь ласка, не вмикайте кілька потужних електроприладів одночасно з 15:00 до 21:00. Увага! Ситуація в енергосистемі може змінюватись. Стежте за повідомленнями на сайтах та офіційних сторінках у соцмережах вашого оператора системи розподілу (обленерго).🔹 Facebook🔹 YouTube🔹 Instagram🔹 Linkedin
СТАН ЕНЕРГОСИСТЕМИ🔹 Застосовані вранці аварійні відключення вже скасовані🔹 Необхідність ощадливого споживання зберігається 🔹 Будь ласка, не вмикайте кілька потужних електроприладів одночасно з 15:00 до 21:00НАСЛІДКИ ОБСТРІЛІВЧерез нічну та ранкову ракетні атаки на об’єкти енергетики – вранці вимушено були застосовані аварійні відключення електроенергії. Наразі, після стабілізації ситуації в енергосистемі, ГАВ були скасовані. Усі знеструмлені споживачі будуть заживлені найближчим часом. СПОЖИВАННЯСпоживання електроенергії продовжує зростати. Сьогодні, 11 лютого, станом на 6:00, його рівень був на 4% вищим, ніж в цей же час попереднього дня – у понеділок. Причина таких змін – встановлення морозної погоди на всій території України і традиційне зростання споживання на початку робочого тижня. Вчора, 10 лютого, добовий максимум споживання був зафіксований вранці. Він був на 1,4% вищим, ніж максимум попереднього робочого дня – у п’ятницю, 7 лютого. Нагадуємо, що зараз українська енергосистема продовжує відновлюватись після російських масованих ракетно-дронових атак. Аварійно-відновлювальні роботи на енергооб’єктах тривають. Для збалансування енергосистеми – сьогодні з 07:00 до 11:00 та з 15:00 до 21:00 застосовуються графіки обмеження потужності для промисловості та бізнесу. Для побутових споживачів заходи обмеження споживання наразі не застосовуються. Однак, є необхідність у дуже ощадливому споживанні електроенергії протягом доби. Будь ласка, не вмикайте кілька потужних електроприладів одночасно. За можливості – перенесіть користування потужною технікою на нічні години.Увага! Ситуація в енергосистемі може змінюватись. Стежте за повідомленнями на сайтах та офіційних сторінках у соцмережах вашого оператора системи розподілу (обленерго).🔹 Facebook🔹 YouTube🔹 Instagram🔹 Linkedin
СТАН ЕНЕРГОСИСТЕМИ🔹 Споживання електроенергії зростає🔹 Вимушено були запроваджені обмеження для промисловості та бізнесу🔹 Будь ласка, споживайте електроенергію ощадливо. Не вмикайте кілька потужних приладів одночасно СПОЖИВАННЯСпоживання електроенергії зростає. Сьогодні, 10 лютого, станом на 7:30, його рівень був на 1,9% вищим, ніж в цей же час попереднього робочого дня – у п’ятницю. Вчора, 9 лютого, добовий максимум споживання був зафіксований увечері. Він був на 8,6% вищим, ніж максимум попередньої неділі – 2 лютого. Причина таких відчутних змін – суттєве зниження температури повітря, порівняно з попереднім тижнем. Нагадуємо, що зараз українська енергосистема продовжує відновлюватись після російських масованих ракетно-дронових атак. Аварійно-відновлювальні роботи на енергооб’єктах тривають. Для збалансування енергосистеми – сьогодні з 06:00 до 21:00 застосовуються обмеження потужності для промисловості та бізнесу. Для побутових споживачів заходи обмеження споживання наразі не застосовуються. Однак, є необхідність у дуже ощадливому споживанні електроенергії протягом доби. Будь ласка, не вмикайте кілька потужних електроприладів одночасно. За можливості – перенесіть користування потужною технікою на нічні години. Увага! Ситуація в енергосистемі може змінюватись. Стежте за повідомленнями на сайтах та офіційних сторінках у соцмережах вашого оператора системи розподілу (обленерго).🔹 Facebook🔹 YouTube🔹 Instagram🔹 Linkedin
Коли зникає світло, інтернет і зв’язок, бажання у всіх нас одне — повернути якнайшвидше те, що завжди здавалось звичним і буденним. Якою ціною відбувається оперативний ремонт обладнання на підстанціях та повітряних лініях електропередачі, розповідає пан Олег — начальник дільниці з ремонту повітряних вимикачів Будівельно-ремонтного центру «Укренерго» в одному з регіонів. «У нас не було вихідних, тому що ми працювали і на Новий рік, і на Різдво. Уявіть, приїжджаємо на підстанцію, і як тільки з бригадою приступаємо до аварійно-відновлювальних робіт — лунає тривога. Доводиться евакуюватись на безпечну від підстанції відстань. Сидимо, чекаємо на відбій. Напруга зростає, бо виконати ремонт потрібно в дуже стислі терміни, усі нервують. Після відбою — повертаємось на ПС, і знову: тільки приступили до роботи — тривога. І так постійно. Цей безкінечний біг по колу вимотував страшенно», — розповідає пан Олег. Найскладніше енергетикам працювати пізно увечері, адже втома і холод дуже виснажують. В ці моменти, коли опускаються руки, надважливою є підтримка колег, бо ремонт треба завершити в командній роботі і якнайшвидше. І це завжди вдавалось. Врешті, не менш важливим є ще один фактор: розуміння того, заради кого ти працюєш. «Багато моїх родичів та знайомих були постійно без електроенергії, тому вся надія була на нас — енергетиків. І від того, як швидко ми виконаємо свою роботу — залежало повернення електроенергії в домівки українців. Оце і була наша головна та основна мотивація. Тому пізно увечері ми працювали під ввімкненими прожекторами і лагодили понівечене обладнання. Та щиро раділи, коли якийсь об’єкт вже закінчували і поступово поверталось світло і тепло. Це нас тримало і давало можливість ніколи не здаватись», — каже пан Олег. Дякуємо колезі та його бригаді за самовіддану працю.