Пані Тетяна працює в «Укренерго» вже понад 20 років. Вона — диспетчер однієї з високовольтних підстанцій. Професія — складна і відповідальна. Особливо, під час війни, адже неподалік від місця роботи нашої колеги у 2022 році проходила лінія фронту. Об’єкт неодноразово потрапляв під обстріли «Градів» і танків, прилітали ворожі ракети і дрони. «У момент, коли підстанція вперше була під обстрілами, ми з чоловіком (який працює разом зі мною) були далеко — у відпустці. Дуже хвилювались, докоряли собі, що не разом із хлопцями та не можемо їм допомогти. Коли повернулись додому — стало легше, одразу стали до роботи, усували наслідки обстрілів. Потім почались масовані удари по об’єктах енергетики, наша підстанція не була винятком. Були нові руйнування і постійна робота з відновлення знищеного та пошкодженого устаткування. Небезпека лишається, та я не панікую. Якби була з лякливих — я б не працювала стільки років в енергетиці», — розповідає про свою роботу пані Тетяна. Професія диспетчера електропідстанції зазвичай сприймається як суто чоловіча. Та й колектив на цій роботі — переважно лише чоловіки. Втім, є люди, які успішно руйнують цей стереотип: «Працюю, як і всі хлопці. Можливо, у мене не жіноча професія, та я жодного разу не пошкодувала, що стала енергетиком. З чоловіками легко працювати. У нас чудовий керівник, згуртований колектив, ми повністю довіряємо один одному. Це дуже важливо. Як диспетчер підстанції, я маю швидко ухвалювати рішення, стежити за роботою обладнання підстанції і правильністю перемикань. На диспетчерах подвійна відповідальність: за свої дії і за дії персоналу, який працює на об’єкті. Коли допускаю бригади на робоче місце — все пропускаю через себе, дивлюсь, чи всі команди правильно зрозуміли. Потрібно бути дуже уважною, кожна деталь — важлива. У нашій роботі помилки неприпустимі», — каже пані Тетяна. Вдячні колезі та усьому диспетчерському персоналу «Укренерго» за відповідальне і сумлінне ставлення до своїх обов’язків. Завдяки вашим самовідданості й професіоналізму — сьогодні у наших оселях є світло. Дякуємо!
Перейняти український досвід забезпечення роботи енергосистеми під час війни. Такі наміри, у співпраці з НЕК «Укренерго», планує реалізувати системний оператор Латвії — AS Augstsprieguma tīkls (AST). Керівники цієї компанії відвідали Україну, щоб обговорити деталі поточної і майбутньої взаємодії. Зокрема, балтійські колеги провели низку зустрічей з топменеджментом «Укренерго» та відвідали одну з високовольтних підстанцій компанії. «Українські енергетики мають унікальний досвід утримання цілісності та керованості енергосистеми в умовах масованих атак на енергооб’єкти тисячами дронів і ракет. Зараз все більше європейських системних операторів звертаються до нас з пропозиціями щодо співпраці в аспектах облаштування захисту системи передачі, диспетчерського управління, здійснення аварійних ремонтів мереж та заміни обладнання. Ми готові ділитись таким досвідом з нашими партнерами і друзями. І не лише розповідати, як все облаштовано у нас, а й вивчати напрацювання колег-енергетиків з інших держав», — зазначив голова Правління НЕК «Укренерго» Віталій Зайченко. Окрім безпосереднього вивчення українського досвіду із захисту ключових об'єктів системи передачі та диспетчерського управління в умовах війни, латвійські партнери зацікавлені в обміні досвідом експлуатації та розвитку високовольтних мереж. А також мають намір ознайомитись із сучасними напрацюваннями в галузі кіберзахисту енергетичної інфраструктури. Від початку повномасштабного вторгнення Латвія надавала «Укренерго» допомогу, зокрема — технікою та високовольтним обладнанням. Також латвійський уряд вніс 400 тисяч євро до Фонду підтримки енергетики України. Вдячні партнерам за підтримку.
До 900 МВт зросла максимальна потужність експорту електроенергії з України та Молдови до країн ЄС. Це результат співпраці між операторами системи передачі, що входять до Регіону розрахунку пропускної спроможності Східної Європи (EE CCR) та Регіональним координаційним центром TSCnet.«Збільшення максимальної потужності експорту — важливий крок, який полегшить балансування української енергосистеми. А також дасть змогу українським електростанціям отримати додатковий прибуток, що дозволить спрямувати додаткові ресурси на ліквідацію наслідків російських обстрілів та підготовку до зими», — сказав міністр енергетики України Герман Галущенко. — Експорт електроенергії з України буде здійснюватися виключно за умов профіциту потужності в енергосистемі».«Задля уникнення аварій, енергосистема має працювати збалансовано — кількість виробленої енергії в кожну хвилину має відповідати кількості спожитої. Влітку, у період ефективної роботи сонячних електростанцій, саме збільшення експорту електроенергії є одним зі способів подолання профіциту генерації, щоб не довелось обмежувати роботу електростанцій. Термін чинності нового ліміту — до 1 серпня, оскільки надалі максимальна експортна потужність буде переглядатись щомісячно. В процесі щотижневої оцінки стану мережі — величина експорту може бути скоригована, відповідно до вимог операційної безпеки», — зазначив голова Правління НЕК «Укренерго» Віталій Зайченко.Нагадаємо, з 1 травня максимальна потужність експорту електроенергії з України та Молдови до країн ЄС становила 650 МВт. Таким було рішення Експертної групи ENTSO-E з розрахунків комерційних обмінів електроенергією. Тепер рішення щодо дозволеної потужності експорту до Євросоюзу із зони Україна — Молдова буде розраховуватись операторами системи передачі, що входять до Регіону розрахунку пропускної спроможності Східної Європи. А саме — ОСП Польщі, Словаччини, Угорщини, Румунії, України та Молдови.🔹Facebook🔹YouTube🔹Instagram🔹Linkedin
СТАН ЕНЕРГОСИСТЕМИ🔹 Споживання електроенергії відповідає сезонним показникам🔹 Зберігається необхідність у перенесенні активного енергоспоживання на денний час🔹 Будь ласка, користуйтесь потужними електроприладами з 10:00 до 18:00СПОЖИВАННЯСпоживання електроенергії відповідає сезонним показникам. Сьогодні, 2 липня, станом на 9:30, воно було на 1% вищим, ніж попереднього дня — у вівторок. Вчора, 1 липня, добовий максимум споживання був зафіксований увечері. Він був на тому ж рівні, що й максимум попереднього дня — у понеділок, 30 червня. Нагадуємо, що зараз українська енергосистема продовжує відновлюватись після російських масованих ракетно-дронових атак. Аварійно-відновлювальні роботи на енергооб’єктах тривають.Зберігається необхідність у перенесенні активного енергоспоживання на період найбільш продуктивної роботи сонячних електростанцій. Будь ласка, користуйтесь потужними електроприладами з 10:00 до 18:00.Увага! Ситуація в енергосистемі може змінюватись. Стежте за повідомленнями на сайтах та офіційних сторінках у соцмережах вашого оператора системи розподілу (обленерго).🔹Facebook🔹YouTube🔹Instagram🔹Linkedin
СТАН ЕНЕРГОСИСТЕМИ🔹 Споживання електроенергії демонструє тенденцію до зниження🔹 Негода знеструмила 103 населені пункти у чотирьох областях🔹 Будь ласка, користуйтесь потужними електроприладами з 10:00 до 18:00 СПОЖИВАННЯСпоживання електроенергії демонструє тенденцію до зниження. Сьогодні, 1 липня, станом на 9:30, воно було на 3,2% нижчим, ніж попереднього дня — у понеділок. Причина таких змін — встановлення ясної та прохолодної погоди у більшості регіонів України. Це зумовлює ефективну роботу побутових сонячних електростанцій та водночас не спонукає споживачів до користування кондиціонерами. Вчора, 30 червня, добовий максимум споживання був зафіксований увечері. Він був на 1,2% нижчим, ніж максимум попереднього робочого дня — у п’ятницю, 27 червня. Нагадуємо, що зараз українська енергосистема продовжує відновлюватись після російських масованих ракетно-дронових атак. Аварійно-відновлювальні роботи на енергооб’єктах тривають.Сьогодні зберігається необхідність у перенесенні активного енергоспоживання на період найбільш продуктивної роботи сонячних електростанцій. Будь ласка, користуйтесь потужними електроприладами з 10:00 до 18:00.Увага! Ситуація в енергосистемі може змінюватись. Стежте за повідомленнями на сайтах та офіційних сторінках у соцмережах вашого оператора системи розподілу (обленерго).НАСЛІДКИ НЕГОДИЧерез несприятливі погодні умови (дощ, грозу та сильні пориви вітру) — на ранок повністю або частково були знеструмлені 103 населені пункти у чотирьох областях. Бригади обленерго вже здійснюють аварійно-відновлювальні роботи на пошкоджених лініях, щоб якнайшвидше заживити усіх абонентів.🔹Facebook🔹YouTube🔹Instagram🔹Linkedin
СТАН ЕНЕРГОСИСТЕМИ🔹 Споживання електроенергії демонструє тенденцію до зниження🔹 Є необхідність у перенесенні активного енергоспоживання на денний час🔹 Будь ласка, користуйтесь потужними електроприладами з 10:00 до 18:00 СПОЖИВАННЯСпоживання електроенергії демонструє тенденцію до зниження. Сьогодні, 30 червня, станом на 9:30, воно було на 3,1% нижчим, ніж попереднього робочого дня — у п’ятницю, 27 червня. Причина таких змін — встановлення ясної погоди майже на всій території України. Це зумовлює ефективну роботу побутових сонячних електростанцій та відповідне зниження рівня енергоспоживання із загальної мережі. Вчора, 29 червня, добовий максимум споживання був зафіксований увечері. Він був на тому ж рівні, що й максимум попередньої неділі — 22 червня. Нагадуємо, що зараз українська енергосистема продовжує відновлюватись після російських масованих ракетно-дронових атак. Аварійно-відновлювальні роботи на енергооб’єктах тривають.Враховуючи погодні умови — сьогодні є необхідність у перенесенні активного енергоспоживання на період найбільш продуктивної роботи сонячних електростанцій. Будь ласка, користуйтесь потужними електроприладами з 10:00 до 18:00.Увага! Ситуація в енергосистемі може змінюватись. Стежте за повідомленнями на сайтах та офіційних сторінках у соцмережах вашого оператора системи розподілу (обленерго).🔹Facebook🔹YouTube🔹Instagram🔹Linkedin
СТАН ЕНЕРГОСИСТЕМИ🔹 Споживання електроенергії відповідає сезонним показникам🔹 Є необхідність у перенесенні активного енергоспоживання на денний час🔹 Будь ласка, користуйтесь потужними електроприладами з 10:00 до 18:00 СПОЖИВАННЯСпоживання електроенергії відповідає сезонним показникам. Сьогодні, 27 червня, станом на 9:30, воно було на тому ж рівні, що й минулої доби – у четвер. Вчора, 26 червня, добовий максимум споживання був зафіксований увечері. Він був на тому ж рівні, що й максимум попереднього дня — у середу, 25 червня. Нагадуємо, що зараз українська енергосистема продовжує відновлюватись після російських масованих ракетно-дронових атак. Аварійно-відновлювальні роботи на енергооб’єктах тривають.Враховуючи високу продуктивність роботи сонячних електростанцій, сьогодні зберігається необхідність у перенесенні активного енергоспоживання на денний час. Будь ласка, користуйтесь потужними електроприладами з 10:00 до 18:00.Увага! Ситуація в енергосистемі може змінюватись. Стежте за повідомленнями на сайтах та офіційних сторінках у соцмережах вашого оператора системи розподілу (обленерго).🔹Facebook🔹YouTube🔹Instagram🔹Linkedin
СТАН ЕНЕРГОСИСТЕМИ🔹 Споживання електроенергії відповідає сезонним показникам🔹 Через негоду є знеструмлені споживачі у трьох областях 🔹 Будь ласка, користуйтесь потужними електроприладами з 10:00 до 18:00 СПОЖИВАННЯСпоживання електроенергії демонструє тенденцію до зниження. Сьогодні, 25 червня, станом на 9:30, воно було на 1,3% нижчим, ніж попереднього дня — у вівторок. Причина — встановлення ясної погоди майже на всій території України (крім частини східних областей). Це зумовлює високу ефективність роботи сонячних електростанцій та відповідне зменшення енергоспоживання із загальної мережі.Вчора, 24 червня, добовий максимум споживання був зафіксований увечері. Він був на 1,3% нижчим, ніж максимум попереднього дня — у понеділок 23 червня. Нагадуємо, що зараз українська енергосистема продовжує відновлюватись після російських масованих ракетно-дронових атак. Аварійно-відновлювальні роботи на енергооб’єктах тривають.Враховуючи погодні умови, сьогодні є необхідність у перенесенні активного енергоспоживання на період найбільш продуктивної роботи сонячних електростанцій. Будь ласка, користуйтесь потужними електроприладами з 10:00 до 18:00.Увага! Ситуація в енергосистемі може змінюватись. Стежте за повідомленнями на сайтах та офіційних сторінках у соцмережах вашого оператора системи розподілу (обленерго).НАСЛІДКИ НЕГОДИВнаслідок несприятливих погодних умов (гроза, пориви вітру) — на ранок повністю або частково знеструмлені кілька десятків населених пунктів у трьох областях. Ремонтні бригади обленерго виконують аварійно-відновлювальні роботи. Протягом кількох годин усіх знеструмлених абонентів планують заживити.🔹Facebook🔹YouTube🔹Instagram🔹Linkedin
СТАН ЕНЕРГОСИСТЕМИ🔹 Споживання електроенергії зросло🔹 Негода знеструмила більше 40 населених пунктів у трьох областях🔹 Стежте за повідомленнями на офіційних сторінках вашого обленергоСПОЖИВАННЯСпоживання електроенергії зросло. Сьогодні, 24 червня, станом на 9:30, воно було на 4,5% вищим, ніж попереднього дня — у понеділок. Причина таких змін — хмарна погода і дощ на значній території України. Це зумовлює низьку ефективність роботи побутових сонячних електростанцій та відповідне збільшення енергоспоживання із загальної мережі. Вчора, 23 червня, добовий максимум споживання був зафіксований увечері. Він був на 4,3% більшим, ніж максимум попереднього робочого дня — у п’ятницю, 20 червня. Причина — традиційне збільшення енергоспоживання на початку робочого тижня. Нагадуємо, що зараз українська енергосистема продовжує відновлюватись після російських масованих ракетно-дронових атак. Аварійно-відновлювальні роботи на енергооб’єктах тривають.Увага! Ситуація в енергосистемі може змінюватись. Стежте за повідомленнями на сайтах та офіційних сторінках у соцмережах вашого оператора системи розподілу (обленерго).НАСЛІДКИ НЕГОДИВнаслідок проходження грозового фронту та сильних поривів вітру — на ранок повністю або частково були знеструмлені більше 40 населених пунктів у трьох областях. Ремонтні бригади обленерго виконують аварійно-відновлювальні роботи. До кінця доби усіх знеструмлених абонентів планують заживити.🔹Facebook🔹YouTube🔹Instagram🔹Linkedin
4 місяці, щоб знову стати на ноги. Це вдалося Антонові — електромонтеру «Укренерго», який зазнав важких поранень, підірвавшись на мінах під час огляду лінії електропередачі. Після того трагічного дня Антон пережив багато труднощів і випробувань. Але зараз він не просто впевнено дивиться у майбутнє сам, а й допомагає знаходити сили іншим. «Моє життя справді докорінно змінилось. Останні місяці були дуже важкими, я займався по 5 годин щодня. Часто відчував себе як вичавлений лимон, але водночас — розумів, що не маю права опускати руки. Бажання знову ходити додавало сил для постійної роботи над собою. До того ж, тепер я маю новітній багатофункціональний протез, який на 80% забезпечує можливості справжньої ноги. У ньому 36 режимів: від безпечної ходи — до плавання, їзди на мотоциклі та руху сходами», — розповідає Антон. Про те, щоб наш колега отримав найсучасніший електронний протез, подбало «Укренерго». Керівництво та Профспілка компанії постійно тримали процес реабілітації на контролі. «Допомогти Антонові було для нас справою честі. З перших днів після поранення і вимушеної ампутації обох ніг — ми бачили його волю до життя, захоплювались мужністю. Придбати протез вартістю понад 3 мільйони гривень нашому колезі було б дуже складно, тому ми взяли це завдання на себе. Але це — лише наша посильна допомога. Найважчу роботу Антон зробив сам», — зазначив керівник «Укренерго» Олексій Брехт. На початку лікування наш поранений колега мав намір повернутись на роботу в «Укренерго». Втім, у процесі реабілітації — плани змінились. Бо в медзакладі, де проходило лікування, побачили в Антонові не лише людину, яка змогла поставити на ноги себе, а й чудового мотиватора, який може допомогти іншим. Клініка Superhumans запропонувала Антону залишитись, але вже не як пацієнтові, а як співробітнику. «Насправді — болісно залишати «Укренерго» та колектив, який став другою сім’єю. Це рішення далось мені дуже непросто. Але зважаючи на зміни, що відбулись у моєму житті, я зрозумів, що в Superhumans — буду кориснішим. Допомагатиму таким же хлопцям та дівчатам з ампутаціями. Зможу власним прикладом показувати: якщо зміг я — зможуть і вони. Тож надалі — працюватиму експертом із соціальної реінтеграції», — розповідає про свій новий фах Антон. Є люди, які справді вражають своєю енергією та волею до життя. Безумовно, Антон — один із них. Окрім щоденних важких тренувань, вивчення нових обов'язків, нещодавно наш колега подав документи ще й на вступ до університету. Планує навчатися у магістратурі на факультеті психології. Удачі, Антоне! Завжди будемо раді бачити в «Укренерго».