Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - ДУХОВНА МАТЕРІЯ
Додано 06 гру 2025

ДУХОВНА МАТЕРІЯ

@SpMatter
Кількість підписників: 453
Фото: 1,340
Відео: 683
Посилання: 774
Опис:
Канал про духовний синтез і дгарму

👥 Кількість підписників

453
Середній/День:: 0
Середній/Тиждень:: 0
Середній/Місяць:: +4

👁️ Середній перегляд на повідомлення

204
Середній/День:: 203
Середній/Тиждень:: 236
ERR: 45.03%

📊 Кількість повідомлень на день

1.3
Останній день: 0
Середнє за тиждень: 1
Середнє за день: 1.3

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена 2025-12-06

Стіна

Статистика telegram каналу

👁 231 26-01-09 19:13
КОЛИ ПАСТИР СТАЄ ХИЖАКОМ: ІСТОРІЯ, ЩО ЛАМАЄ ВІРУ - І ПОВЕРТАЄ ЇЇ НАЗАДІноді мені пишуть такі повідомлення, після яких хочеться не просто відповісти - а зробити паузу і помовчати. Бо це не “історія з інтернету”. Це - жива правда про те, як один вчинок “духовного авторитета” може зламати людині віру, а потім, як темна хвиля, піти далі - в дітей, онуків, у ціле родинне коріння.Підписниця надіслала мені дуже щиру і повчальну історію зі своєї сім’ї. У ній дві паралельні рани: давня, коли священник у церкві став не пастирем, а насильником; і сучасна, коли “гуру” під час повномасштабної війни почав виправдовувати агресію, благословляти насильство і називати його “обов’язком”.Ця історія - не про те, щоб “розчаруватися у духовності”. Вона про інше: як відрізнити Бога від того, хто прикрився Його іменем. І як не віддати свою душу в руки зрадника - навіть якщо він носить рясу чи має титул вчителя. Це текст про біль, але ще більше - про вибір. Про рішення не повторити долю бабусі, не піти шляхом зневіри, а вистояти і зберегти світло всередині.Публікую без змін. Бо тут - голос людини, яка пройшла через внутрішню війну і сказала темряві: “Ні”.=====================Моя бабуся по лінії тата народилася у маленькому селищі Житомирської області задовго до революції - у 1897 році. Звичайна сільська, не надто заможна родина, але щонеділі вони, а також усе село ходили до церкви на ранкову службу. Віра в Бога була природною, обов’язок перед Господом - служіння, причастя, молитва - як щоденна справа.Та чому про Бога я ніколи не чула від свого тата?Одного разу я дізналася про це від мами. Тато розповів, а йому розповіла його мама. Жахлива правда про те, як молода щира вірянка перетворилася на “безбожницю” через страшну зраду, а з часом вона передала свою глибоку зневіру на декілька поколінь своїх нащадків.Так що ж сталося?Пані Наталя (моя бабуся), коли вже була заміжня і мала дитину, зіткнулася у церкві - домі Божому - з домаганнями місцевого батюшки. Цей паскудник застав молоду жінку Наталю наодинці біля вівтаря і почав домагатися.Господи, я навіть не можу уявити, що в той момент відчула ця жінка - зневірена, зраджена духовним наставником. Більше до церкви вона НІКОЛИ не ходила, не ходили і троє її дітей, а згодом і ми, онуки. Через одного цього негідника вона повністю втратила віру в Бога!Прикро, але через 100 років, а саме у 2022 році, зі мною - її онукою - теж сталася дуже трагічна подія, що майже 100% мала призвести до аналогічних наслідків. А саме - до зневіри в Бога.Так сталося, що, зростаючи у нерелігійній родині, я чомусь завжди відчувала у своєму серці тісний зв’язок з Господом. І хоча у звичайній “совєтській родині” я мала щасливе дитинство, я завжди відчувала глибоку самотність. Батьки сумлінно дбали, щоб ми з братом були ситі, чисті, вдягнені, гарно вчилися, були слухняними і чемними. Але я потребувала дещо більшого, ніж задоволення фізичних потреб.Я знайшла свій шлях до духовного сама. Не дуже швидко - вже за сорок - знайшла свого Гуру, який став для мене набагато ріднішим за рідних батьків. Він - наймудріша і найдобріша людина у світі. І служіння йому, як представнику Бога на Землі, - моя найголовніша справа у житті!!Так я відчувала, так я думала, так я робила аж до самого 22 ЛЮТОГО 2022 РОКУ - коли Росія напала на Україну, а мій Гурудев почав на лекціях розповідати, як “8 лет Донбас бомбили”, і що воювати з українцями - “це священний обов’язок росіян і навіть вірян”, і про “славную смерть на поле боя” в Україні, яка піднесе тих “воїнів” аж до раю.Отака фігня, малята :((Довгі чотири роки всередині мене вирував, як страшний ураган, цей нестерпний біль. Довгі чотири роки у моєму серці відбувалася справжня війна між світлом і темрявою, між вірою і зневірою. І, здається, наразі я прийняла внутрішнє рішення!
👁 212 26-01-08 18:16
ПОДЯКА РАМИ ТА ЗВІТ FOOD FOR DHARMA ЗА ГРУДЕНЬ 2025На відео Ачьюта Крішна прабгу з подякою за посилку з прасадом від нашого департаменту Food For Dharma. А на фото Оленко Євген з посилкою.У грудні 2025 року наш департамент FFD виготовив і відправив воїнам-вайшнавам у Силах Оборони України посилки з вегетаріанськими пайками.Що відправили військовимСухпаї - 1022 шт.Солодкі шарики - 80 кгКовбаса - 25 кгХлібці - 28 уп.Крупа пшенична - 50 кгПодякиНизький уклін та наша щира вдячність всім, хто підтримує роботу проєкту та допомагає у служінні нашим воїнам і родинам загиблих героїв! Ви - частина великої справи захисту Дгарми!Особлива подяка команді Food for Dharma на чолі з Ачінт'я Сварупою прабгу за його невтомне служіння!Навіщо ми це робимоПіклування про воїнів - це щоденна дгарма громади.Якісне харчування в полі - це енергія, увага і сила для виконання бойових завдань.Кожна посилка - це знак, що про вас пам’ятають і чекають вдома.Разом тримаємо фронт турботи. Харе Крішна і слава Україні. 🙏🇺🇦 ЧАТ-БОТ ДУХОВНОЇ МАТЕРІЇдля надання інформації щодо захисту Дгарми в Україні та щодо потреб захисників:https://t.me/VaishnavaDharmaBot PATREON ДЛЯ FOOD FOR DHARMAПідтримай приготування та відправку прасада нашим воїнам-вайшнавам:https://patreon.com/FoodforDharmaСкинути донат на виготовлення пайків, турботу про наших захисників та їхні сім’ї можна на карту Нілачандри прабгу: Карта ПриватБанку:Микола БАБЕНКО (Нілачандра дас): 5168 7520 8570 5989 Карта ПриватБанку для бажаючих підтримати технічний розвиток проєкту «Духовна Матерія»:Михайло ТАШКОВ (Мукунда Харі дас): 4731 1856 3519 7483 ФІНАНСОВИЙ ЗВІТпро використання коштів на підтримку наших воїнів і допомогу родинам загиблих:https://docs.google.com/spreadsheets/d/12mgC_qqt3s4nPECXrpw3YDekXjNU-pR8iyErPrERYjI/edit#gid=1057958022
👁 232 26-01-08 09:54
"Я ЛЯЖУ, АЛЕ ВОНО НЕ ЗАЇДЕ В УКРАЇНУ"проповідникам індійсько-московського патріархату присвячується Всім ведичним проповідникам, що 4 роки опосередковано чи прямо заперечували агресію Росії, пропоную усвідомити урок з нещодавньої ситуації. У соцмережах стали вірусними дописи про італійця Рокко, який дорогою до України заявив, що поважає російського лідера Володимира Путіна та критикував Україну. Історія набула популярності, з якої користувачі мережі почали створювати меми. Про ситуацію розповіла пасажирка автобуса Дар’я Мельніченко у Threads.Під час зупинки на маршруті між Італією та Україною Рокко, який був одягнений у вишиванку, яку, як він сказав, подарувала йому кохана, почав критикувати Україну. Почувши, що Дар’я спілкується італійською, він почав проросійську пропаганду. Але в обличчі Дар'ї італійський кремлебот натрапив на українку з міцним характером, що швидко організувала йому наслідки пропаганди: «Я йому пообіцяла, що на кордоні ми підемо разом і я підійду до прикордонників! Я зроблю все! Я ляжу, але воно не заїде в Україну!» Головне не в тому, що якийсь чужинець має проросійські погляди. А в тому, що він переплутав Україну з транзитним коридором і дискусійним клубом. Україна - це не місце, куди приїжджають “під вишиванку” тестувати нашу наївність. Україна - це країна, яка платить кров’ю за право існувати. І тому має повне моральне право ставити межі. Ця історія для нас особливо показова, бо “вишиванка як прикриття” - це не лише про випадкового італійця. У нас давно працює ціла категорія “проповідників індійсько-московського патріархату”. Вони теж люблять рядитися у шафранову вишиванку. Вони їдуть в Україну транслювати мантри лагідної денацифікації - тобто такі ідеї, що ослаблюють українську ідентичність та здатність нашого суспільства спротиву російському агресору: • “душа поза політикою”, • “духовні люди не стають на жодну сторону «конфлікту»”,• “національна ідентичність - це матеріальна обумовленість”, • “це демони з демонами воюють”, • “це карма українців за їх гріхи”. Ці проповідники при цьому люблять прикидатися “друзями України”. А по факту - несуть денацифікуючі наративи. Наче це не війна, а “конфлікт”. Наче агресор і жертва “обидва винні”. Наче “треба просто примиритися” - поки нас убивають. Наче духовність - це не правда і відповідальність, а солодка нетаквсьооднозначна анестезія. Вони думають, що можна зайти в український простір у шафрановій вишиванці і почати впарювати замасковану проросійську пропаганду, граючи на довірі простих людей. Вони думають, що українці не розрізнять, де служіння, а де технологія впливу. Вони думають, що тут спрацює “прикриття” - святі слова, посмішка тощо. Проте ці проповідники дуже помиляються. Бо вони не знають, хто такі українці. Українці - це люди, які вчаться відрізняти правду від маніпуляції не з книжок, а з похоронок. І якщо держава іноді здається абстракцією, то інколи вона стає конкретною людиною на кордоні, чи в публічному просторі, яка каже: “ні”. Дар’ї - повага. Бо іноді одна людина на своєму місці робить більше для захисту країни, ніж сто лекцій про патріотизм. Довідково: за повідомленнями ДПСУ, іноземцю відмовили у в’їзді та заборонили в’їзд в Україну на 3 роки.
👁 238 26-01-07 09:28
ЯК ІСККОН ГАНЬБИТЬ СЕБЕ СВОЄЮ ЛЮБОВ'Ю ДО ПУТІНА Дуже боляче бачити, як ганьбиться ІСККОН - дітище Шріли Прабгупади. Боляче бачити, як ганьбляться його учні та спадкоємці, які сьогодні керують рухом. І ще болючіше - коли це вже не поодинокі помилки окремих людей, а системна картина, що оголює лицемірство. Чотири роки повномасштабної війни нам повторювали мантру: "вайшнави поза політикою". Мовляв, тому й мовчимо. Але реальність показує інше - коли треба не просто мовчати, а й підігрувати агресору, тоді "поза політикою" раптом зникає. І на жаль, ІСККОН дедалі виразніше проявляє своє істинне обличчя організованої релігії індійсько-московського патріархату. Ми вже бачили, як після нашого етеру ISKCON News прибрали ганебну новину з сайту - про вручення Моді російськомовної "Бгаґавад-гіти" Путіну. Але фото та сліди легітимації агресора досі лишаються на офіційній сторінці ISKCON News у Facebook. Тобто назовні ніби "відкотили", але всередині нічого не засуджено, не визнано, не виправлено. І ще один факт, який неможливо "не помічати". Під час повномасштабного вторгнення РФ, коли Путін уже вбив десятки тисяч українців, під час так званих "виборів" Путіна у березні 2024 року (голосування 15-17 березня 2024) під храмами ІСККОН у Маяпурі та Вриндавані були організовані виборчі дільниці для громадян РФ - з агітацією та атмосферою "нормальності". Це не "поза політикою". Це сервіс для режиму. А тепер - новий рівень ганьби. У серці ІСККОН у Вриндавані, в Крішна Баларами Мандір, з’являється підсвічений рекламний банер, який фактично прославляє епізод вручення Гіти Путіну і закликає "Join the GITA Movement". Піар-історія для диктатора, зроблена руками тих, хто мав би берегти честь Прабгупади і чистоту місії. Це не "випадковість". Це провина керівництва ІСККОН. І це прямий наслідок бездіяльності керівництва українського ІСККОНу, яке роками уникає моральної позиції, уникає назв "агресор" і "жертва", уникає ясного засудження злочину. Коли немає ясності - з’являється простір для рашизму в святому місці. Що робимо далі1. Українські вайшнави, не мовчіть. Звертайтеся до своїх гуру - письмово і публічно, з прямим запитом:• чи вважає гуру допустимим піар Путіна через символи нашої традиції?• чи готовий він вимагати прибрати банери, пости, "нейтральні" формулювання, що прикривають співучасть?2. Здоровою реакцію буде те, що вайшнавське суспільство в Україні та по всьому світу проявить внутрішній запит на зцілення ІСККОН від рашизму. І цей запит сердець вайшнавів має містити:• засудження агресії РФ і особисто Путіна як ініціатора війни;• припинення будь-якої "нормалізації" режиму в медіа і в храмах;• внутрішня перевірка та відповідальність за подібні "ініціативи" в Маяпурі, Вриндавані та медіаресурсах;• шанування пам'яті 56 вбитих росією українських вайшнавів;• каяття лідерів ІСККОН перед українським суспільством за підігрівання російській агресії. Посилання на публікації (щоб не загубилися):Офіційний Facebook-пост ISKCON News з фото вручення Гіти Путіну: https://www.facebook.com/share/p/1DGmoyCTXq/ Публікація Духовної Матерії про організацію виборів Путіна під храмами ІСККОН в Індії: https://www.facebook.com/share/p/1G6w3SWtAz/
👁 355 25-12-29 11:59
ДРУЗІ, ЗВІТ ПРО ТУРБОТУ ПРО НАШИХ ВОЇНІВ-ВАЙШНАВІВПродовжуємо закривати найгарячіші зимові потреби - утеплення та автономне живлення. Зима в самому розпалі, а здоров'я наших захисників - це головне.За цей осінньо-зимовий етап ми зробили наступне:• Закуплено 36 терможилетів - 45 000 грн• Закуплено 30 повербанків - 40 373 грн• Всього витрачено - 85 373 грнДля вашого натхнення додаємо кілька відео та фото з подякою наших воїнів.Окремо - гарна новина: ми завершили відправку футболок з Нрісімхадевом. Дякуємо всім, хто допомагав із цим процесом - від друку до пакування і логістики.ВАЖЛИВО ДЛЯ ВОЇНІВ ТА ЇХНІХ БЛИЗЬКИХЯкщо ти або твій близький тільки зараз побачив інформацію про терможилети - не зволікай і напиши нам. Нам важливо невідкладно забезпечити кожного захисника засобами утеплення, щоб ніхто не залишився без базового захисту від холоду.ПОДЯКИЩира подяка кожному, хто долучається до цих заходів турботи про наших захисників.Особлива подяка - Ачінтья Сварупі прабгу та його команді департаменту Food For Dharma за системну підтримку і надійне плече в служінні.Низький уклін та наша соблива подяка керівниці Академії просвітництва та ведичних знань GAYATRI матаджі Ірині Гергель, що разом задонатила 75 тисяч гривень на цю програму🙏❤️‍🔥Низький уклін та наша щира вдячність всім, хто підтримує роботу проекту та допомагає у турботі про наших воїнів та сім'ї загиблих 🙏 ЧАТ-БОТ ДУХОВНОЇ МАТЕРІЇдля надання інформації щодо захисту Дгарми в Україні та щодо потреб захисників:https://t.me/VaishnavaDharmaBot PATREON ДЛЯ FOOD FOR DHARMAЗа посиланням ви можете передплатити щомісячний донат на приготування та відправку прасада нашим воїнам-вайшнавам:https://patreon.com/FoodforDharma Скинути донат для закупівлі терможилетів та повербанків можна на карту Нілачандри прабгу 👇Карта ПриватБанку для турботи про наших захисників та їхні сім'ї:Микола БАБЕНКО (Нілачандра дас) 5168752085705989 Карта ПриватБанку для бажаючих підтримати технічний розвиток проекту «Духовна Матерія»:Михайло ТАШКОВ (Мукунда Харі дас) 4731185635197483 ФІНАНСОВИЙ ЗВІТпро використання коштів на підтримку наших воїнів і допомогу родинам загиблих:https://docs.google.com/spreadsheets/d/12mgC_qqt3s4nPECXrpw3YDekXjNU-pR8iyErPrERYjI/edit#gid=1057958022
👁 250 25-12-27 09:57
БХАКТИВІНОДА ТГАКУР ПРО КРИТИКУ І ПРАВИЛЬНИЙ МОТИВПро вади інших можна міркувати лише тоді, коли в людини є благородний мотив. Варто пам’ятати: без правильного мотиву недоречно розмірковувати, навіть неупереджено, про недоліки будь-якої живої істоти, що вже казати про вайшнавів. Зневажати вайшнавів - це образа, але навіть зневажати інших джив - гріх. Вайшнав не має інтересу чинити такий гріховний вчинок.Однак, якщо мотив правильний, шастри не засуджують обережної критики чиїхось недоліків.Правильний мотив буває трьох типів:1. Бажати добра тому, кого критикуєш. Якщо намір аналізувати чиїсь гріхи полягає в тому, щоб допомогти людині досягти найвищого блага, таке розмірковування є сприятливим.2. Бажати добра всьому світу. Якщо мотив у роздумуванні про чиїсь гріхи - принести благо всім, це вважається благочестивою дією.3. Прагнути власного духовного блага. Якщо таке розмірковування відбувається заради власного духовного поступу, воно також є сприятливим. У такому розмірковуванні немає провини.Коли учень смиренно просить духовного вчителя пояснити, як розпізнати вайшнава, духовний учитель, бажаючи добра учневі й усьому світу, пояснює: ті, хто проявляє нечестиву поведінку, - не-вайшнави. Так, через антитезу, він показує, як визначити справжніх вайшнавів.Маючи мотив заохотити людину прийняти притулок лотосних стоп істинного вайшнава через відмову від фальшивих, так званих проповідників релігії, людина не ризикує ні впасти в садху-нінду, ні вчинити вайшнава-апарадгу. У таких випадках навіть критика, спрямована на конкретну особу, може бути вільною від вади. Це приклади критики з правильним мотивом.Джерело: Śrīla Bhaktivinoda Ṭhākura, “Vaiṣṇava Nindā (Offences to Devotees)”, Sajjana-toṣaṇī, т. 5 (травень-липень 1893). Англ. переклад з бенгальської: Swami B.V. Giri та Sanātana Dāsa.
👁 203 25-12-26 21:22
ВТЕЧА ВІД МОРАЛЬНОЇ ОЦІНКИЧому люди бояться називати зло зломЄ дуже важливий, але водночас дуже важкий вірш в Бгагаватам, що гласить наступне: «Мудрій людині не слід перебувати в зібранні, де чинять беззаконня. А якщо, опинившись серед таких людей, вона не скаже правди, скаже неправду або удаватиме, що не бачить цього беззаконня, вона неминуче накличе на себе тяжкий гріх».(ШБ 10.44.10) Чому цей вірш такий незручний, але життєво необхідний? Бо він відрізає всі солодкі втечі. Він не залишає лазівки "я ні при чому". Він прямо каже: коли ти бачиш беззаконня і робиш вигляд, що не бачиш, ти вже не "поза моральністю". Ти вже учасник. Навіть якщо не тримаєш зброю, навіть якщо просто сидиш поруч і мовчиш.І тут найцікавіше. Люди рідко кажуть "мені страшно, тому я мовчу". Бо це виглядає як боягузтво. Тому вони вигадують інший формат мовчання. Мовчання в красивій упаковці. Вони створюють нормалізуючу, виправдовувальну "філософію", яка дозволяє не називати зло злом і не входити в конфронтацію зі злодієм. Це такий варіант псевдоінтелектуальної позаморальної позиції, який має одну реальну функцію: зняти відповідальність.Сказати "моя хата з краю" соромно, бо оточуючі засудять. А сказати "це воля Бога" звучить ніби високо і духовно. І тоді звинуватити людину в злочинній бездіяльності набагато складніше, бо вона вже не боягуз, вона вже "мислитель".Саме тому історія з врученням Моді "Бгаґавад-гіти" Путіну стала таким лакмусовим папірцем. Не тільки через політичний жест, а через реакцію частини людей, які закохані в індійську релігійну казку і не витримують реальності, де їхній кумир робить вчинок, який морально смердить.Тут одразу зʼявляються пояснення: "карма", "Бог так захотів", "у Бога свій план", "не нам судити". І всі вони насправді про одне: "не змушуйте мене робити моральний вибір".Бо моральна оцінка запускає наступний крок. Як тільки ти визнаєш, що є жертва і є агресор, що є адгарма і є спротив, ти вже не можеш бути в теплій ванні "неоднозначності". Тобі доведеться або захищати жертву, або чесно визнати, що ти її не захищаєш. А це боляче для самолюбства. Тому й народжується "космічна моральна гімнастика".Твій текст дуже точно бʼє в серце проблеми: добро і зло стають "неоднозначними" тільки поки це не торкнулося тебе особисто. Поки зло не заперечило право на життя твоє або твоїх близьких, можна сидіти з дивану і розповідати про "волю Бога".А коли зло приходить реально, все різко прояснюється:1. зʼявляється прожитий досвід страждання, а не теорія;2. стає очевидно, що зло - це не "воля Бога", а зловживання свободою волі людьми, які втратили контакт з Богом;3. ти починаєш молитися, щоб воля Бога проявилась як захист, щоб Він послав того, хто зупинить лиходія;4. і ти раптом розумієш, що твоя "неоднозначність" була не мудрістю, а інстинктом самозбереження, щоб не конфліктувати з тим, хто чинить адгарму.І от тут ми повертаємось до ШБ 10.44.10.Вірш не просто про те, що "не можна брехати". Він про старт моральної деградації суспільства: коли люди, які здатні сказати правду, не кажуть її. Коли вони виправдовують беззаконня. Коли удають, що "не бачать".Право на життя і свободу кожної людини тримається не тільки на силі зброї або законів. Воно тримається на розвиненості в соціумі морального імунітету.Моральний імунітет - це здатність суспільства швидко давати імунну відповідь на агресію, брехню, легалізацію злочину, на спроби зробити жертву "однією зі сторін", а злочин "просто складною ситуацією".І цей вірш описує, з чого починається така імунна відповідь.Не з великих слів.Не з красивих постів.А з першого чесного руху совісті: сказати правду, не сказати неправду і не вдавати, що не бачиш беззаконня.Бо коли "мудрі" починають мовчати, зло перестає боятися. І входить як у свій дім.Михайло Ташков (Мукунда Харі дас)
👁 167 25-12-21 18:57
РАШИЗМ У БРЮССЕЛЬСЬКОМУ ХРАМІ ISKCONспроба росіян силою виселити українського брахмачарі посеред зими У Брюссельському храмі ISKCON російські віддані, зі мовчазної згоди місцевого керівництва, організували системні утиски щодо українського брахмачарі Максима прабгу з Київської ятри. Підгрунтя у ситуації дуже проте, але геть не духовне - дискримінація українця з боку росіян за національною ознакою: Максим гарно знає англійську, але його гріх в тому, що він перекладав лекції англомовних вчителів та проповідників на російську з українським акцентом.Вчора 20 грудня 2025 року це перейшло червону лінію - група людей (за словами очевидців, до шести осіб) намагалася силою виселити Максима з його кімнати в храмі. Максим викликав поліцію. Поліція чітко сказала: виселення незаконне, документи в порядку, силоміць виганяти не можна.Нижче - коротка хронологія за матеріалами нашої переписки, зі слів українських відданих, і на підставі того, що вже зафіксовано на аудіо та відео. Що відомо на зараз:• Максим прабгу переїхав у Брюссельський храм близько року тому. Йому сказали, що можна безкоштовно жити, якщо він буде служити храмовим Божествам Шрі Шрі Гаура Нітай (які до нього промто лежали закриті у коробці), готувати прасад, прибирати, підтримувати храм, бо людей в храмі фактично не було. Максим прабгу все це робив.• Приблизно влітку почалися скарги з боку російських відданих. Частина скарг була анонімною. Встановлено, що одна зі скарг пов’язана з особою на ім’я Вікторія. Інші скарги залишилися без ідентифікації.• За наявною інформацією, тодішній президент храму Вріндаранья Прія під тиском цього конфлікту не витримав і близько двох тижнів тому залишив посаду.• Далі ескалація перейшла у спроби фізичного витіснення Максима із погрозами фізичною силою. • Вчора 20.12.2925 була пряма спроба виселити Максима силою. Максим має відео з місця подій. Є також аудіоповідомлення самого Максима та окреме повідомлення іншого українського відданого, який детально описує цю історію. Найгірше тут навіть не сам конфлікт. Найгірше - мовчання і бездіяльність керівництва. Коли в храмі переслідують українця, який служить, тримає дисципліну й намагається зберегти принципи, а натомість група людей пробує викинути його на вулицю посеред зими - це вже не “побутова суперечка”. Це питання моралі, відповідальності й безпеки. Ми публічно звертаємось до місцевого керівництва ISKCON у Брюсселі:• Дайте офіційну оцінку спробі силового виселення.• Назвіть відповідальних і поясніть, чому довели ситуацію до втручання поліції.• Забезпечте Максиму прабгу базову безпеку і право спокійно жити та служити без тиску.• Проведіть внутрішнє розслідування щодо організаторів утисків і тих, хто їх прикривав мовчанням. Ми маємо аудіо, свідчення і відео. Якщо керівництво не реагує - це означає одне: воно легалізує насильство мовчанням. Прохання до всіх небайдужих помолитися за Максима прабгу, а також про те, щоб Господь посиавив мозок на місце всім відданим, що чинять протиправні діяння проти Максима прабгу, або мовчки відвертають обличчя вдаючи, що не бачать беззаконня.Українці зараз платять життям за право бути вільними. І коли навіть у храмі, в Європі, українського брахмачарі намагаються “винести” силою під тиском русофільської групи - це ганьба не лише для конкретних людей. Це ганьба для інституції, яка має стояти на боці дгарми, а не на боці натовпу. #Stop_rashizm #ISKCON #Брюссель #Україна #Дхарма #захист_жертви #відповідальність_лідерів
👁 255 25-12-20 13:27
‼️ШУКАЄМО НАШОГО ПОБРАТИМА ІГОРЯ ГОЯ ПРАБГУ‼️Друзі, потрібна ваша допомога.Ігор Гой прабгу - наш побратим і вайшнав, який багато років служив у херсонському храмі. Він був комендантом храму - відповідальний, чесний, щирий, відкритий і простий у спілкуванні, по-справжньому відданий Крішні. Дбав про відданих, допомагав у будівництві храму, готував прасад, завжди приходив на допомогу. Перед самою війною ніс служіння у київському храмі на Зоряному.У 2022 році Ігор прабгу мобілізувався і воював у складі 68-ї окремої єгерської бригади - легкого піхотного з'єднання Сухопутних військ ЗСУ, створеного добровольцями на початку повномасштабного вторгнення. Бригада відома героїчною обороною на Вугледарському напрямку, звільненням Благодатного, Надії та Новоєгорівки, участю в боях на Покровському напрямку, і має почесне найменування на честь Олекси Довбуша.Найболючіше: Радга Раман прабгу бачив Ігоря перед Джанмаштамі цього року, у храмі на Зоряному. Після цього з Ігорем немає жодного зв'язку.Ми всі дуже переживаємо за Ігоря.Якщо у вас є будь-яка інформація про нього - навіть найменша деталь може бути важливою - будь ласка, напишіть в особисті повідомлення мені або Ачінтья Сварупі прабгу.Давайте разом зробимо все можливе, щоб знайти нашого брата 🙏Харе Крішна
👁 234 25-12-18 18:51
РІЗКЕ «ПРОСВІТЛЕННЯ» КЕРІВНИКА УКРАЇНСЬКОГО ISCKON Після публікації нашого етеру про світлину з врученням Гіти путлеруЩо можна сказати? Мотиви запису Ачьюта Прією прабгу його відео зрозумілі любій дорослій людині. Горить той самий стілець про який ми казали в своєму етері. Все що потрібно - це кілька тисяч переглядів нашого відео, а також добре розвинутий інстинкт самозбереження керіаника і вуаля - голова українського ІСККОНу засуджує публікацію головним офісом ІСККОН ганебної світлини, що «не враховує контекст війни в Україні». Так що ви кажете? Не може бути? А може пан просто бажає розіграти відмежування від індійсько-московського патріархату?Але є купа інших моментів «неврахування контексту» керівництвом Міжнародного Товариства свідомості Крішни, про які шановний пан Ачьюта Прія чомусь мовчав. Давайте спитаємо в пана голови української релігійної громади парочку з сотень незручних питань: 1. Скажіть нам, а неодноразові відмови ISCKON News публікувати інформацію про 50+ вбитих росією українських вайшнавів (53 з котрих члени ІСККОН) - чи це невинне неврахування контексту війни в Україні, чи навпаки - це підступне врахування, але з позиції індійсько-московського патріархату та дружби народів Індії та Росії? 2. Скажіть, чи зверталися ви офеційно в Виконком керівної Ради щодо вжиття ними наступних заходів:• організації ними протидії поширення пропаганди рашизму в ІСККОН;• засудження керівництвом ІСККОН агресії Росії проти України;• публікації на офіційних ресурсах ІСККОН інформації щодо вбитих українських вайшнавів та інших злочинах Росії проти людяності;• видалення з офіційного сайту ІСККОНу проросійських публікацій (таких як вищевказана ганебна світлина с міжнародним злочинцем путіним).Щось нам підказує, що такі офіційні запити та відповіді, які б доводили вашу системну роботу щодо доведення до керівництва ІСККОН правильного контексту просто відсутні. Щось нам підказує, що на незручні питання в вас немає справжніх щирих відповідей для українського суспільства.А за ваше відео від нас вам подяка... Таке "ГЛИБОКЕ ЗАНЕПОКОЄННЯ", виражене лише одним виразом обличча керівника - це неймовірно епічно 😉👌Посилання на наш етер, що дарував просвітлення керівнику українського ІСККОН:https://youtu.be/J7XAqqtFsjQПосилання на публікацію в інстаграм Ачьюта Прії прабгу:https://www.instagram.com/reel/DSaSugxiOHe/?igsh=MWNxZ2h4bWdiZTg2Mw==