Джерело
ДУХОВНА МАТЕРІЯ | КОЛИ ПАСТИР СТАЄ ХИЖАКОМ: ІСТОРІЯ, ЩО ЛАМАЄ ВІРУ - І ПОВЕРТАЄ ЇЇ НАЗАД...
231 Охват/переглядів
2026-01-09 19:13
Повідомлення №3046
КОЛИ ПАСТИР СТАЄ ХИЖАКОМ: ІСТОРІЯ, ЩО ЛАМАЄ ВІРУ - І ПОВЕРТАЄ ЇЇ НАЗАДІноді мені пишуть такі повідомлення, після яких хочеться не просто відповісти - а зробити паузу і помовчати. Бо це не “історія з інтернету”. Це - жива правда про те, як один вчинок “духовного авторитета” може зламати людині віру, а потім, як темна хвиля, піти далі - в дітей, онуків, у ціле родинне коріння.Підписниця надіслала мені дуже щиру і повчальну історію зі своєї сім’ї. У ній дві паралельні рани: давня, коли священник у церкві став не пастирем, а насильником; і сучасна, коли “гуру” під час повномасштабної війни почав виправдовувати агресію, благословляти насильство і називати його “обов’язком”.Ця історія - не про те, щоб “розчаруватися у духовності”. Вона про інше: як відрізнити Бога від того, хто прикрився Його іменем. І як не віддати свою душу в руки зрадника - навіть якщо він носить рясу чи має титул вчителя. Це текст про біль, але ще більше - про вибір. Про рішення не повторити долю бабусі, не піти шляхом зневіри, а вистояти і зберегти світло всередині.Публікую без змін. Бо тут - голос людини, яка пройшла через внутрішню війну і сказала темряві: “Ні”.=====================Моя бабуся по лінії тата народилася у маленькому селищі Житомирської області задовго до революції - у 1897 році. Звичайна сільська, не надто заможна родина, але щонеділі вони, а також усе село ходили до церкви на ранкову службу. Віра в Бога була природною, обов’язок перед Господом - служіння, причастя, молитва - як щоденна справа.Та чому про Бога я ніколи не чула від свого тата?Одного разу я дізналася про це від мами. Тато розповів, а йому розповіла його мама. Жахлива правда про те, як молода щира вірянка перетворилася на “безбожницю” через страшну зраду, а з часом вона передала свою глибоку зневіру на декілька поколінь своїх нащадків.Так що ж сталося?Пані Наталя (моя бабуся), коли вже була заміжня і мала дитину, зіткнулася у церкві - домі Божому - з домаганнями місцевого батюшки. Цей паскудник застав молоду жінку Наталю наодинці біля вівтаря і почав домагатися.Господи, я навіть не можу уявити, що в той момент відчула ця жінка - зневірена, зраджена духовним наставником. Більше до церкви вона НІКОЛИ не ходила, не ходили і троє її дітей, а згодом і ми, онуки. Через одного цього негідника вона повністю втратила віру в Бога!Прикро, але через 100 років, а саме у 2022 році, зі мною - її онукою - теж сталася дуже трагічна подія, що майже 100% мала призвести до аналогічних наслідків. А саме - до зневіри в Бога.Так сталося, що, зростаючи у нерелігійній родині, я чомусь завжди відчувала у своєму серці тісний зв’язок з Господом. І хоча у звичайній “совєтській родині” я мала щасливе дитинство, я завжди відчувала глибоку самотність. Батьки сумлінно дбали, щоб ми з братом були ситі, чисті, вдягнені, гарно вчилися, були слухняними і чемними. Але я потребувала дещо більшого, ніж задоволення фізичних потреб.Я знайшла свій шлях до духовного сама. Не дуже швидко - вже за сорок - знайшла свого Гуру, який став для мене набагато ріднішим за рідних батьків. Він - наймудріша і найдобріша людина у світі. І служіння йому, як представнику Бога на Землі, - моя найголовніша справа у житті!!Так я відчувала, так я думала, так я робила аж до самого 22 ЛЮТОГО 2022 РОКУ - коли Росія напала на Україну, а мій Гурудев почав на лекціях розповідати, як “8 лет Донбас бомбили”, і що воювати з українцями - “це священний обов’язок росіян і навіть вірян”, і про “славную смерть на поле боя” в Україні, яка піднесе тих “воїнів” аж до раю.Отака фігня, малята :((Довгі чотири роки всередині мене вирував, як страшний ураган, цей нестерпний біль. Довгі чотири роки у моєму серці відбувалася справжня війна між світлом і темрявою, між вірою і зневірою. І, здається, наразі я прийняла внутрішнє рішення!