Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Славутська територіальна громада
Додано 06 січ 2025

Славутська територіальна громада

@SlavutaCity
Кількість підписників: 2 426
Фото: 7,220
Відео: 227
Посилання: 5,600
Опис:
Тут можна отримати актуальну інформацію про події в Славутській міській територіальній громаді.

👥 Кількість підписників

2 426
Середній/День:: -2
Середній/Тиждень:: -2
Середній/Місяць:: -8

👁️ Середній перегляд на повідомлення

543
Середній/День:: 577
Середній/Тиждень:: 541
ERR: 22.38%

📊 Кількість повідомлень на день

4.2
Останній день: 0
Середнє за тиждень: 7.4
Середнє за день: 4.2

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена 2025-01-06

Стіна

Статистика telegram каналу

💬22 червня в Україні відзначатимуть День скорботи і вшанування памʼяті жертв війниВнесок українського народу у перемогу над нацизмом – величезний та, водночас, це один із найбільш постраждалих народів у роки Другої світової війни.За різними оцінками, в Україні загинуло від 8 до 10 мільйонів людей, з них цивільного населення близько 5 млн. На цілковиті руїни було перетворено понад 700 міст та селищ міського типу, майже 30 тисяч сіл.На жаль, у ті роки українці потерпали не лише від нацизму, але й від радянської влади. Масштаб сталінських репресій у передвоєнні роки та в перші місяці війни в Галичині й на Волині, у період відступу радянської армії, був не менш вражаючим.Під час війни наше місто втратило багато своїх громадян: понад 700 славутчан загинули на фронтах цієї війни та у партизанських з’єднаннях, близько 3000 славутчан – важкі втрати серед мирного населення різних національностей.Німецько-радянська війна забрала життя кожного п’ятого українця.Сьогодні українські захисники продовжують подвиг наших дідів та прадідів, гідно боронячи Україну…https://slavuta-mvk.gov.ua/?p=58390
Славутське ЖКО у глухому куті: держава мовчить, «Нафтогаз» тисне, люди не платять Комунальне підприємство «Славутське ЖКО» опинилося у вирі найглибшої фінансової кризи за всю свою історію. Причини — системна безвідповідальність держави, агресивна політика газопостачальників та критичний рівень несплати з боку населення. Фактично підприємство стало заручником між державними органами та споживачами.📉 Заборгованість держави перед Славутським ЖКО за компенсацію різниці в тарифах уже становить 51,7 мільйона гривень. І це — без урахування боргів населення та підприємств. У той час держава продовжує вимагати надання послуг за фіксованими тарифами, які навіть не покривають собівартість.Міський голова Василь Сидор неодноразово порушував це питання на засіданнях Асоціації міст України, звертаючись до урядовців:💬«Держава не виконує своїх зобов’язань. Натомість на комунальне підприємство чиниться тиск: “Нафтогаз” і податкова подають до суду, а ЖКО залишається без обігових коштів і не може навіть виплатити зарплату працівникам. Ми закликаємо уряд передбачити компенсації для підприємств, які потрапили в критичне становище не з власної вини».💰 За постановою Кабміну №812, 65% коштів, сплачених споживачами, автоматично надходять до ТОВ «Газопостачальна компанія “Нафтогаз Трейдинг”». Лише 35% залишається підприємству, і цього ледь вистачає на оплату електроенергії — не кажучи вже про податки чи зарплати.Станом на 1 червня 2025 року ситуація на підприємстві виглядає так: • ⚡️ борг за електроенергію — понад 1,2 млн грн; • 🔥 борг за розподіл газу — понад 4,4 млн грн (дві виконавчі справи, штрафи, попередження про відключення); • 📉 сума обов’язкових виплат, які підприємство не може здійснити — 1,3 млн грн.📑 До того ж «Нафтогаз» не лише продовжує списання коштів через казначейські рахунки, а й веде активну позовну діяльність. Це загрожує зривом опалювального сезону 2025–2026 років не лише у Славуті, а й в інших містах — Кам’янці-Подільському, Кропивницькому, Бердичеві, Луцьку та багатьох інших, які вже зіткнулися з подібною ситуацією.🆘 Наслідки такої політики: • мільйонні збитки для підприємств; • блокування рахунків через судові позови; • неможливість своєчасної підготовки до зими та початку опалювального сезону.🔊 Міський голова закликає державу втрутитися! Потрібні не переслідування підприємств, а чіткий механізм компенсацій, який дозволить втримати систему на плаву.🙌 І звертаємося до вас, шановні мешканці Славути! Будь ласка, погасіть заборгованість за теплопостачання, яка вже перевищила 18 мільйонів гривень. Сьогодні ваша оплата — це: підтримка працівників підприємства, гарантія тепла у ваших домівках взимку та запобігання повному колапсу житлово-комунальної сфери.Славутський МВК за інформацією КП «Славутське ЖКО».
📰 Щотижневий огляд новин Славутської громади🔹 Медицина 🏥• До Славутської міської лікарні було госпіталізовано 211 осіб.• Проведено 28 оперативних втручань.• Надано невідкладну допомогу 116 громадянам.• В акушерсько-пологовому відділенні народилося 2 немовлят – дівчатка. 👨⚕️ Первинна медична допомога• Прийнято 1 158 пацієнтів, з них 424 — діти.• Виконано 548 лабораторних досліджень 🧪 та 110 електрокардіограм (ЕКГ) ❤️.• У денному стаціонарі лікування отримали 26 пацієнтів.🔹 Безпека громади 🚓🚒• 5-й державний пожежно-рятувальний загін ГУ ДСНС України: ліквідовано загорання легкового автомобіля у місті Славуті 11 червня. На щастя, обійшлося без травмованих та загиблих. ☝️Поліцейські застерігають мешканців громади від шахрайських схем. Головне правило — ніколи не розголошуйте конфіденційну інформацію. Пам’ятайте: справжні співробітники банків чи державних установ ніколи не запитують у вас дані банківських карток, ПІН-коди чи паролі. Якщо вам телефонують із подібними проханнями — це, найімовірніше, шахраї.Завжди перевіряйте інформацію. Якщо незнайомці повідомляють про «біду з родичем» або обіцяють «легкий заробіток» — не поспішайте діяти. Спершу зв’яжіться з близькими або перевірте дані через офіційні джерела. Усі державні виплати оголошуються виключно на офіційних державних вебсайтах.Будьте обережні в інтернеті. Купуйте товари лише на перевірених сайтах. Під час онлайн-покупок надавайте перевагу післяплаті. Уникайте переходу за підозрілими посиланнями та не вводьте дані картки на сумнівних ресурсах, навіть якщо ті імітують відомі магазини.🔹 Житлово-комунальне господарство 🏘🔧 КП «Славутське ЖКО»• Триває підготовка до нового опалювального сезону. Проводилися ремонти м’якої покрівлі, косіння трави та інші роботи із підтримки житлового фонду. 🚜 КП «Славута-Сервіс» виконує роботи з благоустрою громади. 💧 Славутське УВКГ• Завершено роботи по заміні 100м водопроводу на новий поліетиленовий діаметром 50мм на вул. Кн.Ольги. • Проведено 4 виїзди на ремонт водогонів і 20 – для усунення несправностей каналізаційної мережі.🔹 Освіта 🎓• 374 випускники базової школи отримали свідоцтва, з них 16 – з відзнакою. Проводиться набір учнів до 10 класу. Вже подано 194 заяви. Планується 7 класів. • Команда Славутської гімназії № 1 повернулася з Чемпіонату України зі спортивного орієнтування – здобули дуже гарний досвід. Команда Славутського ліцею поїхала на Чемпіонат України з футзалу. Бажаємо їм успіху!🔹 Соціальний захист 🤝• Прийнято 116 заяв на призначення різних видів допомог, пільг та субсидій.• Видано 6 посвідчень багатодітним родинам, дітям з інвалідністю, сім’ям загиблих Захисників України та іншим пільговим категоріям.• Проведено 25 обстежень для надання допомоги та оформлення опіки.• Для 50 осіб призначено соціальні допомоги та компенсації. • У громаді зареєстровано 1 842 внутрішньо переміщених особи 🏠.Пресслужба Славутського МВК.
🐈🐶Безпритульні тварини – проблема не однієї людини, а всіх жителів громадиℹ️ Ця тема продовжує бути вкрай актуальною, адже популяція безпритульних тварин на території громади продовжує зростати. На жаль, не перестають траплятися й випадки укусів вуличних собак. Комунальне підприємство «Славута-Сервіс», незважаючи на труднощі, працює над регуляцією безпритульних тварин. Так, сьогодні, працівники підприємства відловили дві бездомні тварини у мікрорайоні Сонячний. Адміністрація «Славута-Сервіс» акцентує увагу, що вилов тварин проводиться гуманним способом. У роботі використовується шприцемет (ветеринарна рушниця) для безболісного введення лікарського препарату, який присипає тварину на короткий проміжок часу. У подальшому вона доставляється у притулок для подальшої стерилізації, вакцинації та перебування.До слова, минулого року в громаді простерилізовано 236 тварин (118 собак та 118 кішок). Ця практика продовжується і в цьому році. Важливо наголосити, що безпритульні тварини – це проблема не однієї людини, а спільна, і стосується вона усіх в громаді. На підприємстві вкотре звертаються до людей із проханням перестати підгодовувати тварин, особливо на прибудинковій території, дитячих, спортивних майданчиках тощо, а краще допомогти, стерилізувавши їх та не перешкоджати відлову. Довідково:📞контактний телефон КП «Славута-Сервіс» з питань вилову, стерилізації тварин: 068-069-88-82. КП «Славута-Сервіс».
Перемога, що надихає!Народний художній колектив хореографічний ансамбль "АЛЬЯНС" взяв участь у Всеукраїнському конкурсі хореографічного мистецтва "Dance 4 season", якій проходив в місті Тернопіль.Ми представили 6 хореографічних номерів "Досить", "Добро в середині нас", "Пісочний годинник ", "Пораненний янгол", "Мости"– і всі вони були високо оцінені професійним журі: усі шість здобули ПЕРШІ МІСЦЯ! 💫А кульмінацією стала наша особлива гордість – ГРАН-ПРІ за танець "Чи може бути мистецтво?" 🏆Безмежно пишаємось нашими талановитими вихованцями, їхньою працею, віддачею та любов’ю до танцю! Вони — справжні зірочки! 🌟А підготували дітей до конкурсу неймовірні хореографи - постановники — Єлизавета Бортнік і Вікторія Кособуцька. Їх професіоналізм, креативність, натхнення та любов до дітей — це те, що творить дива на сцені! Дякую за вашу відданість і майстерність! 💖Окрема щира подяка нашим батькам!Ви — найкращі, найнадійніші, найпозитивніші!Вашу підтримку, довіру та допомогу не переоцінити. Дякуємо, що завжди поруч, що вірите в наших дітей і в наш колектив. Без вас цього тріумфу не було б! ❤️Разом ми — сила!Разом ми творимо справжнє мистецтво! 💃🩰Alla Terentieva, Єлизавета Бортнік, Vika Yaschura #АЛЬЯНС #перемога #танець #Dance4Season #ГранПрі #гордість #мистецтво #найкращібатьки #хореографиЗа інформацією Будинку дитячої творчості
🔹 Славутська міська лікарня інформуєУ Славутській міській лікарні тривають ремонтні роботи на четвертому поверсі поліклінічного корпусу. Після їх завершення тут, як і раніше, функціонуватиме консультативно-діагностичне відділення, де пацієнтів прийматимуть лікарі вузького профілю, а також працюватимуть лікарські комісії. 👩‍⚕️👨‍⚕️. 🛠 Ремонтні роботи фінансуються з бюджету Славутської міської територіальної громади в межах комплексної програми фінансової підтримки Славутської міської лікарні. Медицина залишається однією з пріоритетних сфер, тому оновлення приміщень є необхідним кроком для покращення умов надання медичних послуг. 🔍 Чому це важливо?▪️ Вчасна діагностика та доступ до фахівців різних медичних напрямів — запорука збереження здоров’я населення.▪️ Медичні послуги повинні надаватися в комфортних, безпечних і функціонально облаштованих умовах.Завдяки цим змінам міська лікарня зможе краще відповідати сучасним потребам пацієнтів, а мешканці громади — отримувати якісну допомогу. За інформацією Славутської міської лікарні.
Діалог між міською владою та працівниками дошкільної освіти: покращення роботи закладів та турбота про дітей✍️🔰 Міський голова Василь Сидор разом із начальницею управління освіти Ельмірою Перепелицею провели серію робочих зустрічей із трудовими колективами закладів дошкільної освіти громади – керівниками, вихователями, кухарями, медичними сестрами та всіма, хто щодня дбає про наших маленьких славутчан. ✔️Мета — обговорити актуальні питання та потреби, спираючись на результати навчального процесу 2024-2025 років, визначити пріоритетні напрямки та закласти міцний фундамент для ефективної підготовки до наступного навчального року.❗️ Важливо зазначити, що у період війни працювати в закладах дошкільної освіти стало в рази важче через низку викликів. Проте незважаючи на труднощі, дошкільники наполегливо працюють, навчаються, освоюють новітні методики виховання дітей, спираючись на їхні потреби. Особливу увагу приділяють психологічній підтримці своїх вихованців у такий непростий час. Під час зустрічей колективи дошкільної освіти висловлювали свої думки та мали можливість обговорити важливі для них питання. Серед наболілого - рівень оплати праці, що неабияк впливає на відтік кадрів. Міський голова, представляючи інтереси громади, неодноразово озвучував дану проблему на зустрічах Асоціації міст України із представниками державних органів влади. Адже оплата праці дошкільників – це питання уряду та Верховної Ради України. Зі свого боку, працівники дошкільних закладів висловили пропозицію щодо організації зустрічі із народним депутатом від нашого округу, аби озвучити це та інші проблемні питання.Голова міста Василь Сидор зауважує:💬«Система, в якій ми зараз живемо та працюємо, робить багато викликів. Але ми повинні на них реагувати та працювати на результат. Дякую працівникам дошкільної освіти за працю та виховання наших дітей». Окремо міський голова закликав до активної участі в грантових проєктах, наголосивши на досвіді громади у їх реалізації.Пресслужба Славутського МВК.
4 червня — День вшанування пам'яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії рф проти УкраїниСьогодні, 4 червня, ми зупиняємося в скорботній тиші, щоб вшанувати найболючішу втрату, якої може зазнати нація — життя наших дітей. У цей день ми схиляємо голови перед світлою пам’яттю маленьких українців, чиї серця перестали битися через жорстоку і безжальну війну, розв’язану російською федерацією проти України.Зламане дитинство, зруйновані мрії, нездійснені бажання, незаспівані колискові, незіграні вистави… Вони не встигли вирости, не встигли здійснити свої задуми, не встигли просто жити.У світі, де мав би лунати щирий дитячий сміх, сьогодні — лише звук сирен і плач батьків. Українські родини втратили найдорожче — своїх синів і доньок.Наша громада — як і вся країна — в жалобі. Але ця скорбота об’єднує нас у спільній відповідальності: ми маємо зробити все можливе, аби жодна українська дитина більше не загинула від війни. Щоб кожне дитя в Україні росло у безпеці, любові та мирі.Нехай цей день буде не лише днем смутку, а й днем глибокого усвідомлення: ми відповідальні перед тими, кого втратили, перед тими, хто живе, і перед тими, хто ще тільки народиться. Пам’ятаємо кожне ім’я, кожну усмішку, кожну маленьку історію, яку обірвала війна.Вічна пам’ять маленьким янголам. 🕯Міський голова Василь Сидор.
ВШАНУЙМО ГЕРОЯ!Шановні жителі Славутської громади!Із сумом повідомляємо, що в бою за свободу і незалежність України героїчно загинув наш земляк, солдат Зінчук Олександр Петрович, 1985 року народження.Прощання із загиблим Героєм за місцем проживання розпочнеться 2 червня орієнтовно об 11:30 за адресою: вулиця Котляревського, 41. Загальноміське прощання розпочнеться орієнтовно о 12:00 у міському Палаці культури.Заупокійна панахида за захисником України розпочнеться орієнтовно о 13:00 у церкві Покрови Пресвятої Богородиці. Поховання Героя відбудеться на «Новому кладовищі».Відповідно до розпорядження міського голови 2 червня 2025 року на території Славутської міської територіальної громади оголошується Днем жалоби.На знак скорботи за загиблим захисником Батьківщини просимо приспустити Державний Прапор України на будинках і спорудах органів місцевого самоврядування, державної влади, підприємств, установ та організацій усіх форм власності, а також обмежити проведення розважальних заходів.Примітка: в анонсі можливі зміни.Славутський МВК.
Дорогі одинадцятикласники! Сьогодні у вас особливий день – день останнього дзвоника. Це не просто свято завершення ще одного навчального року. Це завершення важливого етапу у вашому житті, сповненого знань, відкриттів і незабутніх моментів! Це свято наповнене радістю, хвилюваннями, спогадами та мріями. Ви подолали довгий шлях, здобули знання, пережили безліч моментів, які назавжди залишаться у серці. Сьогодні ви прощаєтесь із ліцеєм — місцем, де вчилися дружити, долати труднощі та досягати цілей.Попереду - старт у доросле життя, у незвіданий шлях, сповнений нових подій та великих звершень. Бажаю вам сміливості йти до мрій, віри у власні сили та натхнення творити своє майбутнє. Нехай кожен із вас знайде себе, розкриє свій талант і стане щасливою, гідною людиною.Дякую вчителям за нелегку працю та професіоналізм, старання та зусилля, які були витрачені у цей непростий рік; батькам — за терпіння та підтримку своїх дітей. У добру путь, випускники!Все буде Україна! З повагою – міський голова Василь Сидор.