Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Славутська територіальна громада
Додано 06 січ 2025

Славутська територіальна громада

@SlavutaCity
Кількість підписників: 2 428
Фото: 7,220
Відео: 227
Посилання: 5,600
Опис:
Тут можна отримати актуальну інформацію про події в Славутській міській територіальній громаді.
Джерело

Славутська територіальна громада | Славутське ЖКО у глухому куті: держава мовчить, «Нафтогаз» тисне, люди...

Логотип телеграм спільноти - Славутська територіальна громада Славутська територіальна громада @SlavutaCity
757 Охват/переглядів 2025-06-19 13:35 Повідомлення №15147
Славутське ЖКО у глухому куті: держава мовчить, «Нафтогаз» тисне, люди не платять Комунальне підприємство «Славутське ЖКО» опинилося у вирі найглибшої фінансової кризи за всю свою історію. Причини — системна безвідповідальність держави, агресивна політика газопостачальників та критичний рівень несплати з боку населення. Фактично підприємство стало заручником між державними органами та споживачами.📉 Заборгованість держави перед Славутським ЖКО за компенсацію різниці в тарифах уже становить 51,7 мільйона гривень. І це — без урахування боргів населення та підприємств. У той час держава продовжує вимагати надання послуг за фіксованими тарифами, які навіть не покривають собівартість.Міський голова Василь Сидор неодноразово порушував це питання на засіданнях Асоціації міст України, звертаючись до урядовців:💬«Держава не виконує своїх зобов’язань. Натомість на комунальне підприємство чиниться тиск: “Нафтогаз” і податкова подають до суду, а ЖКО залишається без обігових коштів і не може навіть виплатити зарплату працівникам. Ми закликаємо уряд передбачити компенсації для підприємств, які потрапили в критичне становище не з власної вини».💰 За постановою Кабміну №812, 65% коштів, сплачених споживачами, автоматично надходять до ТОВ «Газопостачальна компанія “Нафтогаз Трейдинг”». Лише 35% залишається підприємству, і цього ледь вистачає на оплату електроенергії — не кажучи вже про податки чи зарплати.Станом на 1 червня 2025 року ситуація на підприємстві виглядає так: • ⚡️ борг за електроенергію — понад 1,2 млн грн; • 🔥 борг за розподіл газу — понад 4,4 млн грн (дві виконавчі справи, штрафи, попередження про відключення); • 📉 сума обов’язкових виплат, які підприємство не може здійснити — 1,3 млн грн.📑 До того ж «Нафтогаз» не лише продовжує списання коштів через казначейські рахунки, а й веде активну позовну діяльність. Це загрожує зривом опалювального сезону 2025–2026 років не лише у Славуті, а й в інших містах — Кам’янці-Подільському, Кропивницькому, Бердичеві, Луцьку та багатьох інших, які вже зіткнулися з подібною ситуацією.🆘 Наслідки такої політики: • мільйонні збитки для підприємств; • блокування рахунків через судові позови; • неможливість своєчасної підготовки до зими та початку опалювального сезону.🔊 Міський голова закликає державу втрутитися! Потрібні не переслідування підприємств, а чіткий механізм компенсацій, який дозволить втримати систему на плаву.🙌 І звертаємося до вас, шановні мешканці Славути! Будь ласка, погасіть заборгованість за теплопостачання, яка вже перевищила 18 мільйонів гривень. Сьогодні ваша оплата — це: підтримка працівників підприємства, гарантія тепла у ваших домівках взимку та запобігання повному колапсу житлово-комунальної сфери.Славутський МВК за інформацією КП «Славутське ЖКО».