⚡️⚡️Ракетами Storm Shadow уражено завод "Кремній Ел" / ⚡️⚡️Storm Shadow missiles strike the "Kremniy El" factoryENG below⏬⚡️В рамках системного зниження воєнно-економічного потенціалу російського агресора підрозділи Сил оборони України завдали успішних ударів ракетами повітряного базування Storm Shadow по брянському заводу мікроелектроніки "Кремній Ел". ✅"Кремній Ел" - це критично важлива ланка в ланцюжку виробництва російського "високоточного" озброєння. Завод спеціалізується на дискретній напівпровідниковій техніці та інтегральних мікросхемах, які є "мізками" та "нервовою системою" сучасної зброї, зокрема ракет "Іскандер".💥🔥Зафіксовано ураження цілі та значне пошкодження виробничих потужностей.Масштаби завданих збитків уточнюються.🧐Аеророзвідку здійснював підрозділ окремого полку Безпілотних систем "Рейд". Далі буде!💥 Слава Україні!🇺🇦⚡️As part of a systematic effort to reduce the military-economic potential of the russian aggressor, units of the Ukrainian Defence Forces successfully struck the Kremniy El microelectronics factory in Bryansk with Storm Shadow air-launched missiles. ✅Kremniy El is a critically important link in the chain of production of russian "high-precision" weapons. The plant specializes in discrete semiconductor devices and integrated microchips, which serve as the “brains” and “nervous system” of modern weapons, including Iskander missiles.💥🔥The target was hit and significant damage to production facilities was recorded.The extent of the damage is being clarified. 🧐Aerial reconnaissance was carried out by “Raid” Separate Unmanned Systems Regiment.To be continued!💥 Glory to Ukraine!🇺🇦
Добре, що ми про погане, від жалю підари не дохнуть, а від дронів таки дуже ефективно. Щоб підар помирав ще ефективніше, мене відправили у так зване відрядження під час якого я здобув навички польотів на оптиці. Враження наступні.Порівняно з радіо, оптика менш маневрина починаючи від висоти до поворотів. Якщо на радіо можна виставити певний кут дрону, відставити пульт і протягом польоту до цілі інколи коригувати його висоту, то на оптиці увесь політ доводиться тримати пульт і оминати рельєф не піднімаючи дрона вище 10м. Також оптику можна порівняти з змійкою. Це більше стосується району цілі. Намотувати кола навколо укриття досить небезпечно, бо можна натрапити на своє ж волокно і перервати його. Якщо на радіо їбе реб, то на оптиці обрив. За N кількість вильотів, вийшло 40% обривів. Очікував я кращих результатів, але вже як є. З опитикою і тип цілей міняється, нею ти не вбиваєш рандомного підара на дорозі, або висячу антену на мачті. Попасти у вхід до укриття також не є дуже ефективним. Маючи оптику, твоя задача залетіти якомога глибше всередину, аніж просто впасти на вході. Тут вже більше цінується хірургічна точність, аніж район цілі.Враження єбейші. Наробили біди багато, але можна краще. Доповідь завершив.
Прийняв пропозицію міністра оборони приєднатися до його команди на посаді радника міністра. Всі розуміють, що сучасна війна – це війна розумів і технологій.Я вірю, що Федоров і наша команда, частиною якої я став, зможуть досягти значних результатів у цій складній сфері. Я постійно буваю на фронтах, спілкуюся з солдатами та офіцерами, знаю всю проблематику армії. Мені довіряють багато військових нашої країни. До мене надходить найрізноманітніша інформація з перших рук. За горизонтальними зв'язками я давно працюю з усіма відомствами і структурами. Моє коло спілкування – це найрозумніші і найтолковіші люди країни, як серед військових і силовиків, так і серед розробників і виробників.Чого мені не вистачало? Швидкої і результативної реакції військового керівництва країни на мої пропозиції, ідеї і побоювання. Весь цей час у багатьох технологічних напрямках ми не випереджали противника, а тягнулися за ним. Бюрократія, байдужість, лобіювання чиїхось інтересів не давали нам динамічно розвиватися. Чому ворог багато чого робить швидше за нас? Чому він миттєво масштабує наші ж рішення швидше за нас? Може, щось у нас не так і нарешті пора це змінювати?Звичайно, вся система буде чинити опір змінам і нам буде складно, але я вірю, що у команди Федорова все вийде. З радістю та оптимізмом приступаю до виконання своїх обов'язків.
На Запоріжжі п'яний правоохоронець зі зброї поранив трьох військових. Один з поранених – командир Інженерно-саперної роти 128 бригади "Дике поле", у цивільному житті – голова Камʼянського осередку Демократичної Сокири Юрій Охапкін. Надзвичайна подія сталася у неділю, 23 листопада, у в центрі села Балабине. Правоохоронець (за нашими даними – капітан підрозділу спеціального призначення Національної поліції Кудловський Андрій Петрович), перебуваючи поза службою та сильно п’яним, почав на вулиці розмахувати автоматом.До чоловіка, який поводився неадекватно, підійшли військовослужбовці, щоб з’ясувати причини його поведінки та вгамувати. Після чого ситуація різко загострилася. Між Кудловським та військовими виникла словесна сутичка, а потім він почав стріляти з автомата – спершу в землю, а згодом і в напрямку військових. За даними ДБР, після того, як військовослужбовці його роззброїли, правоохоронець повернувся додому, взяв табельну зброю і знов вийшов на вулицю. Повернувшись на місце конфлікту, він здійснив ще кілька пострілів у бік (очевидці кажуть, що в спини) військових, але вже цілячись на ураження. У результаті троє військовослужбовців отримали вогнепальні поранення. Одним із військових, що намагалися вгамувати п’яного поліцейського, є Юрій Охапкін – до повномасштабного вторгнення та служби у ЗСУ голова осередку Демократичної Сокири у Кам'янському на Дніпропетровщині. Наразі Юрій знаходиться у реанімації. Його стан важкий, але стабільний. Відомо, що ДБР повідомило капітану Кудловському про підозру у закінченому замаху на вбивство, вчиненому відносно більше ніж двох осіб (ч. 2 ст. 15, п. 1 ч. 2 ст. 115 КК України). Наразі вирішується питання щодо обрання йому запобіжного заходу. Ми офіційно заявляємо, що пильно стежимо за цим слідством, тримаємо ситуацію на контролі і дуже не радимо правоохоронцям покривати такого персонажа у своїх рядах. А судячи з останньої заяви запорізького Нацполу, такі спроби будуть. Зам'яти чи спустити це на гальмах не вийде. Ви нас знаєте.Ваша єдина можливість відновити довіру до правоохоронців, крім дореформування структури Нацполіції і МВС як такого – це, для початку, провести всебічне, оперативне та ретельне розслідування, наслідком якого має стати справедливе покарання винного. Сподіваємось, ви цю можливість не пропустите. Or else. Шановні друзі і підписники – ваші репости будуть дуже доречними. Нам потрібен розголос. Такі справи бояться уваги і світла.Також, якщо маєте можливість, підтримайте збір на реабілітацію поранених військових. 5168745651170612 (картка Юрія Охапкіна)🪓Демократична Сокира🪓
Жінка, яка вранці померла у лікарні від отриманих травм через російську атаку на Київ - вдова першої жертви катастрофи на ЧАЕС Валерія Ходемчука.У дев'ятиповерхівці в Деснянському районі Києва, куди вчора вночі поцілив «шахед», жили працівники Чорнобильської АЕС. Низка квартир згоріла вщент, а пані Наталія зазнала тяжких опіків — 45% тіла. Її госпіталізували, але, на жаль, лікарям не вдалося її врятувати.Наталя Ходемчук була дружиною Валерія Ходемчука — працівника 4-го енергоблока на Чорнобильській АЕС, який загинув 26 квітня 1986 року внаслідок вибуху на станції. Він — єдиний працівник станції, тіло якого не вдалося дістати з-під завалів.У будинку також живе Герой України та колишній працівник ЧАЕС Олексій Ананенко — один із трьох працівників станції, який після вибуху спускався під реактор, аби запобігти повторному вибуху. Його квартира пошкоджена, але Олексій та його дружина не постраждали.Це буквально люди з підручників нашої історії. Фото Олексія Ананенка і Валерія Ходемчука знайомі кожному, хто цікавився хронологією катастрофи. У якій же чорній реальності ми живемо.🪓Демократична Сокира🪓
Наша команда трохи поспала, трохи видихнула, трохи прийшла до тями і починає усвідомлювати, що провела фестиваль. І з цим усвідомленням приходить неймовірна, карколомна і просто величезна вдячність! Дякуємо вам, що були з нами і створили цьогорічний Нормкон.Дякуємо усім відвідувачам, що долучилися і відвідали фестиваль - ваші посмішки надали нам усвідомлення того, що усі зусилля були недаремно. Дякуємо учасникам ярмарку та Ігротеки, НРІ майстрам, лекторам, координаторам майстер-класів за долученість та віру у наш захід. Ви наповнили фестиваль такими барвами і енергією, що важко описати! Дякуємо волонтерам за неймовірну підтримку, шалену працю та докладені зусилля, щоб фестиваль пройшов норм. Дякуємо нашим партнерам Geeker за допомогу із інфопідтримкою та платформою для запису на НРІ сесії, а також неймовірним спільнотам ІНРІУМ, idearoll, KMA Help, KMA's GeekLab, Cats&Dice, Dice&Bones, Dice Con та усім НРІ каналам, які допомагали із поширенням наших новин!Дякуємо ЗСУ за можливість проведення фестивалю, і дякуємо вам усім за ваші донати на наш фестивальний збір на потреби захисників (про який ми обов'язково пізніше прозвітуємося!) А тепер нас розпирає цікавість, як вам Нормкон цьогоріч? Які ваші враження, що сподобалося, що не дуже, що варто виправити - ми хочемо знати усе! За посиланням лишаємо анонімну формочку фідбеку щодо Нормкону - і дуже дуууже вас заохочуємо написати ваш зворотний зв'язок от прямо зараз. Кожен ваш коментар - це можливість для нас ставати кращими і почати вже сьогодні!
Я зловила себе на думці, що кількість чатів у нашому житті — це взагалі якась модель квантового безсмертя. Бо ж це смішно: ми постійно створюємо нові групи з тими самими людьми, додаючи чи віднімаючи когось одного, ніби від цього щось кардинально змінюється. Один чат помер? Не біда, через хвилину народжується інший, майже такий самий. Це як паралельні всесвіти: у одному ти сидиш у чаті "Друзі", а в іншому — "Наші", але різниця лише в тому, що Вася вийшов, а Марина зайшла. І всім здається, що це новий виток історії.У квантовому безсмерті свідомість ніколи не стикається з кінцем, бо завжди знаходить варіант, де вона ще існує. Так і тут — чат як явище безсмертне: його можна кидати, архівувати, видаляти, але все одно десь за рогом уже чекає новий, у якому все повторюється з мінімальними варіаціями. І ти знову там, з тими самими людьми, читаєш ті самі меми, сваришся про ті самі дрібниці.У результаті ми опиняємося в дивній ситуації: ніби живемо в десятках клонованих реальностей, де нічого радикально нового не відбувається, але процес нескінченно триває. Абсурдність у тому, що ми наче безсмертні у світі чатів — але це таке безсмертя, де тебе вічно переслідують ті самі обговорення й ті самі люди.
Уся "третя світова війна", на тему якої зараз намагаються розводити паніку зводиться до того, що Іран просто отримує в табло від усіх країн регіону за кожне криве слово та кожну криву дію. Більша частина країн регіону – військові та стратегічні партнери США та Ізраїлю. Ніхто з союзників Ірану не наважується та не наважиться їм допомогти. Бо нікому не потрібна емоційно нестабільна мавпа з ядерною бомбою, яка погрожує знищити пів світу через свої релігійні переконання.Ормузьку протоку, через яку проходить до 20% нафти усього світу – Ірану (який погрожує це зробити) ніхто та ніколи не дасть закрити. Навіть пояснювати чому немає сенсу. Усі все розуміють самі.З кожною атакою пускових установок для балістичних ракет стає все менше, інфраструктури на якій це все зберігається та виробляється – також. Офіцерів/генералів також щось меншає і меншає. Над Іраном цілодобово висять стелс-винищувачі та ударні БПЛА, які виносять все це гівно. І якщо так піде далі, то до Аятолли теж дійде.Присуджую Ірану нагороду – найтупіший та найбільш безглуздий воздухан 2025 року без будь-якого почуття самозбереження.
Шось ви тут трохи нашому накрутились через заяви безвідповідальних заокеанських політиків :)Згадайте 24.02.2022. Згадайте свої емоції та те, що відбувалося в новинах та чатах.Ми зараз в кращій ситуації, ніж були тоді. Ми маємо підтримку Європи та країн G7, забезпечені коштами на 2025-й рік. Росіяни качають тему з перемовинами лише через те, що вони їм потрібні. Вони не можуть далі тримати темп наступу, хоча в найближчий місяць (до початку роботи нового уряду в Німеччині) будуть усиратись на фронті та обстрілювати тил лише для того, щоб довести протилежне.В 2022 році ми не мали далекобійних дронів, не мали FPV, не мали якіснішої за російську артилерію. Ми не мали "Петріотів", а протягом перших кількох місяців 2023-го ними був прикритий лише Київ. Заправки не відпускали бензин. Ми не мали впевненої фінансової підтримки на цілий рік вперед.Ми мали лише людей. Українців. Порохоботів, Зелеботів, противсіхів. Чоловіків та жінок, дітей та стареньких. Ми маємо все це і зараз, а зверху — підтримку союзників.Гуртуйтесь. Не подобається влада, гуртуйтесь навколо волонтерів. Підтримуйте Збройні сили. Напишіть своїм близьким, скажіть їм, що вони вам важливі, бо це правда. Напишіть знайомим військовим, покажіть, що вони мають вашу підтримку. Напишіть волонтерам, дізнайтесь, де зараз потрібні кошти, щоб це довести.Збройні сили не дали росіянам здійснити їхні наміри у 2022 році. У 2023 році. У 2024 році.2025-й рік не буде виключенням.Згадайте 24.02.2022. Ми як нація, як держава зараз точно не в гіршій ситуації.Вистоїмо.
"...Україна викуповує 60% всього світового виробництва мавіків" висрав ротом шмигаль...В мене вже просто не вистачає слів, щоб охарактеризувати цих альтернативно обдарованих діячів. Цілий, бляха, прем'єр-міністр України, відверто пиздить на весь світ, настільки недолуго і тупо, що його мордою в брехню тикає представник компанії DJI."60% всього світового виробництва мавіків..." мразота, блять. Це в американському виданні DEFENSE NEWS написали, в АМЕРИКАНСЬКОМУ!Defense News надзвичайно тісно пов'язане з військовими США...Цікаво, коли саме та за який період? Враховуючи те, що попередній міністр оборони, характеризувати його не буду, бо одні мати будуть, своїм брудним ротом на весь світ пиздів, що у нього Мавіків в закупці взагалі НЕМАЄ і називав їх "весільними дронами". В той час коли ці дрони, куплені на кошти волонтерів та меценатів, реально рятували сотні життів кожен день.Натомість міноборони купляло нелітаючу хуйню в розенблата, за майже МІЛЬЯРД гривень! Це тільки один випадок...Цікаво, чи порахував цей слуга ахмєтова ті дрони, які купляються Вами, та іншими небайдужими людьми зі всього світу і передаються безпосередньо в підрозділи. Якщо порахував, то який це відсоток від 60%?Питання наступне, як відреагує громадянське суспільство на чергову відверту брехню під час війни? Чи прийме до уваги? Чи все цим покидькам зійде з рук?Американський піхотинець