Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - КУЧЕРЕНКО Online
Додано 14 лип 2024

КУЧЕРЕНКО Online

@OleksiiKucherenko
Кількість підписників: 1 509
Фото: 1,780
Відео: 1,030
Посилання: 2,490
Опис:
☆ Народний депутат України ☆ Ексміністр з питань ЖКГ ☆ Батько 5-х синів facebook.com/kucherenko2021 youtube.com/c/OleksiiKucherenko instagram.com/kucherenko.official

👥 Кількість підписників

1 509
Середній/День:: -1
Середній/Тиждень:: -5
Середній/Місяць:: -18

👁️ Середній перегляд на повідомлення

462
Середній/День:: 486
Середній/Тиждень:: 438
ERR: 30.62%

📊 Кількість повідомлень на день

2
Останній день: 6
Середнє за тиждень: 1.9
Середнє за день: 2

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена 2024-07-14

Стіна

Статистика telegram каналу

👁 371 25-04-11 17:51
11 квітня 2025 року робоча група Тимчасової слідчої комісії з питань ціноутворення в енергетиці здійснила візит на підстанцію 750 кВ «Київська» та провела робочу нараду з т.в.о. голови правління НЕК «Укренерго» Олексієм Брехтом, фахівцями компанії та Агентства відновлення.Участь у візиті взяли голова Комісії Олексій Кучеренко, члени Комісії Михайло Бондар, Андрій Жупанин, Сергій Нагорняк, Максим Хлапук, народний депутат України Андрій Пузійчук, а також фахівці секретаріату Комісії.Комісія запрошувала і голову Агентства відновлення Сергія Сухомлина, проте він не взяв участі у відвідуванні.Олексій Брехт супроводив учасників на об’єкти другого та третього рівня захисту та надав відповіді на запитання членів і фахівців Комісії щодо технічних рішень і проблем, пов’язаних із виконанням подібних проектів. Значна частина питань, особливо пов'язаних із вартістю робіт, була адресована представникам Агентства відновлення, що є відповідальним за зведення захисних споруд на даному об’єкті.Голова Комісії Олексій Кучеренко наголосив, що розслідування можливих порушень під час організації захисту об'єктів енергетики та використання коштів для реалізації цих заходів є одним із пріоритетних завдань Комісії. На її запити вже отримано значний обсяг інформації та документів, які наразі опрацьовуються. Водночас, можливість особисто оглянути захисні об'єкти та отримати на місці відповіді щодо них, сприятиме об’єктивній оцінці народними депутатами рішень, планів і організації їхнього захисту.Члени Комісії, оглянувши об’єкти на місці, оцінили окремі управлінські рішення, стан та перспективи фінансування і будівництва захисних споруд, особливо третього рівня.Отримані відомості щодо зазначених питань будуть враховані у напрацьованих висновках та пропозиціях Комісії.
👁 400 25-04-07 21:02
Спробую бути максимально толерантним.У Києві відбулася якась дивна «дискусія» по нових тарифах на обслуговування будинків.Термін «дискусія» передбачає як мінімум наявність альтернативної точки зору та можливість опонентів висловити її.Цікаво - хто ж виступав опонентом профільному заступнику КМДА пану Пантелеєву, підпорядкованим та повністю залежним від нього керівникам комунальних КК, наближеним до КМДА головам ОСББ, які освоюють кошти міського бюджету, та якоїсь ГО, яка одночасно є приватною управляючою компанією?!Я взагалі не дуже розумію чому голови якихось київських ОСББ так стурбовані ціною обслуговування київських «неосббшних» будинків?! У них мало своїх проблем??Ми ж не ліземо із своїми порадами до них в ОСББ і не розповідаємо якими мають бути їх внески?!Чому раптом вони розповідають нам про те якою має бути ціна на псевдопослугу від комунальної КК в наших будинках??Дивно якось …Як на мене, в цій дискусії явно не вистачало одного головного учасника - сотен тисяч киян, яким КМДА зараз намагається пояснити як в результаті «прозорого конкурсу» в усіх районах перемогли 10 районних КК та чим для киян сумнівна «послуга» за 13 грн з метра буде кращою ніж така сама за 6.5 грн?!До речі, скоро будемо відзначати 11 років рішучих комунальних реформ в столиці.
👁 345 25-04-03 14:51
03 квітня 2025 року відбулося засідання робочої групи Комісії з розгляду існуючих проблем енергоринку та комплексу заходів для забезпечення сталого розвитку ВДЕ в Україні.У засіданні взяли участь члени Комісії, народні депутати України, представники Міненерго, НКРЕКП, НЕК «Укренерго», ДП «Гарантований покупець», РНБО, виробників ВДЕ, асоціацій, об’єднань та ключових суб’єктів ринку електричної енергії. Також були запрошені галузеві фахівці.Голова Комісії Олексій Кучеренко, відкриваючи засідання, відзначив, що альтернативна енергетика значною мірою допомогла стабілізувати ситуацію з електроенергією минулого літа. Він наголосив, що завдання ТСК та депутатів — розібратися як в основних проблемах виробників ВДЕ, так і можливих порушеннях у цій сфері, для забезпечення стабільної ситуації на енергоринку.Т.в.о голови правління НЕК «Укренерго» Олексій Брехт окреслив бачення ситуації з боку Компанії та відзначив, що на сьогодні об'єкти відновлювальної енергетики вимушено підлягають обмеженню у виробництві через незбалансованістьта суттєвий профіцит у певні години доби. Водночас він повідомив, що днями закінчилася перевірка Регулятора і тепер компанія очікує на отримання коштів для диспетчеризації та погашення заборгованостей.Далі учасники засідання обговорили чинники, що спричинили дисбаланс у системі, недоліки чинної моделі ринку та питання державних гарантій для виробників ВДЕ.Член Комісії Вікторія Гриб порушила питання аукціонів на будівництво нових об’єктів, погашення заборгованостей та необхідності заходів для запобігання новим боргам у компаній.Артем Некрасов, очільник ДП «Гарантований покупець» також прокоментував ситуацію і доповів про стан розрахунків підприємства за попередні та поточні періоди.Андрій Конеченков, голова правління ГС «Українська вітроенергетична асоціація» запропонував розробити дорожню карту для вирішення існуючих проблем і повного погашення всіх боргів, залучивши до її розробки представників від Кабінету Міністрів України, НЕК «Укренерго» та інших суб’єктів.У наступній частині засідання, за ініціативи члена Комісія Михайла Бондаря, учасники обговорили питання домашніх СЕС, проблематику так званих «гірлянд», недоліки законодавства та ключові порушення у цій сфері.Головний консультант секретаріату Комісії Віктор Куртєв звернув увагу присутніх на проблему сезонності у виробництві енергії. Він зазначив, що після початку повномасштабної війни пікове зимове навантаження знизилося на третину, а інерційність системи зменшилася, що призвело до зростання частки генерації стохастичної природи у співвідношенні до максимуму споживання. Як наслідок, в «Укренерго» залишилося ще менше механізмів для балансування системи.Руслан Кайдаш, член НКРЕКП, визнав існування проблем, що потребують удосконалення регулювання для забезпечення збалансованої роботи ВДЕ-генерації.Наталія Коробенко, представниця «Елементум енерджі», окреслила основні труднощі, з якими зіткнулася їхня компанія при виході на ринок та роботі в ринкових умовах та надала власні пропозиції.Володимир Омельченко з Центру Разумкова, окрім вже обговорених проблем, звернув увагу на зростання боргів на балансуючому ринку.В обговоренні також взяли участь інші запрошені фахівці, зокрема Дмитро Олефір, Ольга Бабій, Олександр Візир.Підсумовуючи засідання, Олексій Кучеренко подякував присутнім за фахове та змістовне обговорення і повідомив, що отримана інформація буде врахована при напрацюванні Комісією відповідних пропозицій та можливих змін до законодавства.
👁 418 25-03-26 10:55
Ось така неприємна, але дуже стара «новина» від Київтеплоенерго.Ну, по-перше, тарифи на тепло КМДА встановлює з 2018 року і не переглядав їх Кличко виключно у звʼязку з виборами 2021. Тому це питання собі перед дзеркалом треба задавати.Мораторій на тарифи на тепло накладений Верховною Радою тільки влітку 2022 року.По-друге, дійсно в тариф закладена стара ціна на газ (десь 5 грн), а не 7.42 що виставляє Нафтогаз, але різниця вішається поки що на державний бюджет, який на це грошей не дає. 55 млрд грн боргів дістанеться наступникам після заміни влади.По-трете, в цих оголошених 45-50 відсотках різниці між існуючим та «економічно обґрунтованим» тарифом сидять чомусь величезні втрати тепла в київських мережах, втрати тепла в будинках, маніпуляції з торгівлею електроенергією тощо - і все це повна відповідальність КМДА та КМР.По-четверте, на жаль, не схоже що ця проблема може бути швидко вирішеною - 11 років імітації реформи в секторі ЖКГ втрачені майже в пусту.Розповіді про те що «немає грошей» на фоні масштабних корупційних скандалів вже не дуже проходять. Тому після війни мешканців, на жаль, буде чекати неприємна «шокова терапія». Якщо продовжувати нічого не робити звісно.Якось так.
👁 390 25-03-25 18:56
Мій сьогоднішній виступ з трибуни ВР з попередніми висновками стосовно ціноутворення та загальної ситуації в енергетиці.«Олексій Кучеренко, фракція «Батьківщина», Голова Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з питань розслідування можливих порушень законодавства при ціноутворенні в енергетиці та комунальних послуг. Я не випадково, шановні колеги, звертаю вашу увагу на цей свій статус, бо саме Верховна Рада доручила мені і моїм колегам по тимчасовій слідчій комісії дослідити принципові питання ціноутворення в енергетиці та комунальних послугах. Я не хочу зараз брати на себе зайву відповідальність, бо, безумовно, комісія – це колегіальний орган, вона буде затверджувати звіт, а потім і Верховна Рада. Але я хочу висловити свою суб'єктивну оцінку, що на, моє глибоке переконання, за результатами чотирьох місяців робити ТСК однозначно є сумний висновок – практично все, що відбувається при ціноутворенні, при управлінні, при прийнятті управлінських рішень в енергетиці та комунальних послугах іде з порушенням законодавства, як мінімум, і є очевидним слідством, наслідком прийняття невірних, неправильних, непрофесійних управлінських рішень.А тепер конкретно по фактах по секторах. Газ. Ви всі знаєте, що зараз закінчується вже опалювальний сезон, вперше в історії України на кінці березня. Зрозуміло, що це вимушені робити органи місцевого самоврядування, але ключовою причиною є нестача газу. Ми закінчуємо опалювальний сезон з рекордно низькими запасами газу. Ми закінчуємо цей опалювальний сезон з розумінням, що нам треба докупити мінімум 4 мільярди кубів газу по імпорту. Грошей на це, на жаль, у Нафтогазу немає. Фінансовий стан Нафтогазу вкрай поганий. І це пов'язано з величезними помилками, які були зроблені в ході так званого корпоративного управління цієї компанією, в тому числі з боку акціонера Кабміну. Нам треба рятувати Нафтогаз, але одночасно нам треба розібратися, хто має відповідати за цю ситуацію.Така ж ситуація на енергетичному ринку. До речі, одразу хочу сказати попередні висновки: ціни на енергоносії, на електроенергію, на газ, які сьогодні діють для населення і теплокомуненерго, абсолютно покривають витрати. Тому коли в травні місяці будуть намагання підняти ці тарифи для населення, ми попереджаємо, ми будемо категорично проти цього і будемо вимагати розслідування, обґрунтування і визначеності та відповідальності тих, хто довів сьогодні енергетичний, газовий і комунальний ринок і ці сфери до вкрай ганебного стану, який можна назвати одним словом – колапс.Дякую.»YouTube 👇https://youtu.be/GfXDeJO-NiM
👁 434 25-03-24 07:08
Якщо ви хочете розібратися нарешті за що платите в «платіжці» на управління будинком - почитайте уважно обовʼязково.Я не знаю чим закінчиться «епопея» з київським конкурсом на управління житлом - скасують його проведення чи не скасують?!Це питання відповідальності міської влади.Я просто «на пальцях» поясню вам ціну питання та бенефіціарів цього процесу.Отже 10 районів. У кожному районі в середньому 800 багатоповерхівок БКБ.Середні метраж обслуговуємо і площі - 6 тис метрів на БКБ, тобто 4.5-5.0 млн квадратних метрів на район.«Конкурс» проводили РДА в кожному районі і «виграли» його керуючі компанії, підпорядковані цим РДА та КМДА одночасно по мутній схемі управління.Середній «тариф» цієї послуги на управління від «переможців» - десь біля 13 грн за метр кв в місяць.Я розмовляв з кількома компаніями, яких зняли з конкурсу або відсунули за формальними підставами та перевіряв їх розрахунки - в них було приблизно 9.5 грн за кв метр.Розрахунки й тих й інших базувалися приблизно на одних тих самих документах - «порядок розрахунку вартості послуги».Просто у керуючих компаній астрономічні витрати на адміністративне управління та явно завищена плата за послуги по окремих позиціях - в першу чергу обслуговування ліфтів.Я давно чув від багатьох управителів про шалені відкати з цієї послуги, особливо в Оболонському та деяких інших районах.В адміністративних витратах сидять велика зарплатня керівництва, шалені кошти за так звану «диспетчерську» ( це окремий приватний бізнес», завищені відсотки на ГІОЦ та ГЕРЦ тощо.Окремим рядком йде «прибирання прибудинкової», розміри якої ніхто не знає і яке в принципі є незаконною послугою без згоди мешканців.Звісно свої «нюанси» в прибиранні снігу, поливі, двк, дератизація, дезінфекція.Що стосується прибирання підʼїздів - послуга надається в мінімальному обсязі, так само як і інші.Повертаємося до арифметики!Отже, 3.5 грн різниці між «переможцем» та програвшими.І це при тому що ці приватні компанії закладали в 9.5 дійсно непоганий заробіток для себе.Продовжуємо: 1 район - 5 млн кв метрів*3.5 грн за кв метр це 17.5 млн в місяць «навару».12 місяців це десь 200 млн грн в одному районі в рік додатково.Місто Київ це 10 районів - під 2 млрд грн на рік «навару» на Киянах!І це без спірної «прибудинкової теріторіі».Цифри абсолютно реалістичні - відповідаю особисто!Хто вже «поділив» подумки ці гроші Киян?!Наближені до КМДА підрядні компанії та організатори цього «конкурсу» разом з всілякими «смотрящими».Тепер самі собі дайте відповідь - чи варто боротися за свої гроші чи ні?!І останнє.Моя порада: по-любому робіть ОСББ та намагайтеся тікати від цих міських комунальних грабіжників - це раз.Навіть якщо не вдасться зробити ОСББ - проводьте якісь збори мешканців будинку і намагайтеся колективно якось відбиватися від цієї навали. Цей рік схоже буде виборчим - міській владі не потрібні скандали перед виборами і вони їх бояться. Це два.Тариф 9.5 це в 1.5 рази більше ніж зараз і з головою покриває абсолютно всі витрати тому женіть всіляких «активістів» та «радників, які несуть маячню про якийсь «популізм». Можете й по пиці надавати якщо будуть вести себе агресивно. Це три.Якщо КМВА вирішить лишити тариф старим - теж не трагедія для міста та для комунальників.Під час війни абсолютно не обовʼязково перекладати на Киян свою безгосподарність не безпорадність в плані проведення реальної реформи житлової сфери. Це чотири!Будуть питання - пишіть!)
👁 486 25-03-23 12:35
Зайшов до знайомих в квартиру на Печерську.В підʼїзді десь 28 градусів, в квартирі трішки менше - 26 градусів бо повідчиняли вікна.Таких будинків в Києві тисячі.У Києва величезний борг за газ, у Нафтогазу не вистачає грошей на закупівлю газу, КТЕ та КМДА співають мантри про повернення боргу за бюджету за «різницю в тарифах», тариф збитковий, КТЕ в результаті збиткове.Індивідуальні теплові пункти, які би значною мірою вирішили проблему перетопу, в Києві почали вирішувати за хибною та дурною моделлю - очікували що люди проявлять ініціативу та самі собі його поставлять.В результаті розтягнули процес вже на десять років і кінця краю ніхто не бачить.Проблема вирішувалася дуже швидко якби місто взяло на себе цю програму - тим більше що цей процес окупний і гроші дійсно би швидко повернулися за 4-5 років.Сам профільний заступник Петро Пантелеев неодноразово стверджував що економія доходить до 30-40 відсотків - тобто окупність дуже швидка!Задаю просте питання - чому місто не реалізує такий швидкоокупний проект та не інвестує туди гроші?!Відповідь мабуть очевидна - це не потрібно КМДА, не потрібно КТЕ та не потрібно депутатам КМР!Їм набагато вигідніше мати затратну та не модернізовану збиткову комунальну компанію ТКЕ, списувати на неї величезні витрати, нескінченно дотувати її з бюджету та облаштовувати хороводи навколо «різниці в тарифах».А потім виставляти все це в «платіжках» або покривати з міського бюджету.Та співати «мантри» про не тих Киян які не роблять чомусь ОСББ та не викладають свої гроші.В мене нема для вас інших Киян - працюйте з цими Киянами, «ефективні» управлінці.Кому й що незрозуміло?!
👁 346 25-03-22 09:31
Головний консультант секретаріату Комісії Віктор Куртєв нагадав присутнім про розвиток компанії Укренерго за останні 25 років, її ключові проблеми та відзначив, що компанія і досі не змогла побудувати коректну систему прогнозування. Також він відзначив недоліки сьогоднішньої системи управління ринком та прокоментував ситуацію стосовно співвідношення балансуючих потужностей.Дмитро Олефір, експерт з управління енергосистемами та функціонування ринку, розпочав обговорення системи управління ринком ММС та проблеми в некоректності її роботи, зокрема щодо балансування. Також він звернувся з пропозицією до Комісії щодо перевірки діяльності Компанії, пов’язаної із запровадженням відповідного програмно-апаратного забезпечення. Для прикладу він навів ситуацію, коли компанія Укренерго у 2021 році замовила роботу у своєї дочірньої компанії на створення Дата-хабу, який був по функціоналу меншим за ММС, однак вартував дорожче.Представники Укргідроенерго підтримали позицію Дмитра Олефіра щодо некоректних команд від НЕК «Укренерго» та неправильного зарахування балансуючої енергії як небалансів.Окремо учасники порушили і тему «блекауту» 2022 року, аналізуючи реакцію компанії та її готовність до подібних сценаріїв. Однак через обмежений доступ до частини інформації вирішили розглянути це питання у закритому форматі.Активну участь у обговоренні брали члени Комісії Максим Хлапук і Анатолій Костюх, а також інші запрошені фахівці, зокрема, Ольга Бабій та Володимир Омельченко.Також учасники наради, зокрема члени Комісії Михайло Бондар та Андрій Кіт порушили питання комунальних тарифів та пільг для військових на електроенергію, що також впливають на ціноутворення та потребують належного моделювання.Підсумовуючи засідання, Олексій Кучеренко подякував представникам НЕК «Укренерго» за забезпечення належного представництва на засіданні та відзначив достатній рівень надання запитуваної інформації на запити Комісії. Також разом із іншими членами Комісії, вони висловили вдячність колективу Компанії за їхню відповідальну роботу під час військового стану та забезпечення проходження цього осінньо-зимового періоду. Головуючий наголосив, що отримана під час засідання інформація буде врахована у висновках Комісії з відповідних питань.
👁 398 25-03-20 10:06
Отже стислі висновки по результатах засідання робочої групи ТСК по «Енергоатому».1. Фінансовий стан «Енергоатому» має безпосередній вплив на регульовану ціну на е/е для населення за механізмом ПСО.2. Питання реальної собівартості «Енергоатому» має стати ключовим при формуванні регульованої ціни.3. На сьогодні ціна 4.32 грн абсолютно покриває всі без виключення потреби «Енергоатому» і дає можливість формувати резерв «власних коштів». В першу чергу за рахунок проведеної переоцінки вартості основних фондів та суттєвого збільшення амортизації.4. Говорити про те що підвищення ціни пішло на ліквідацію руйнації енергетики не коректно.5. Проект добудови Х3/Х4 виглядає достатньо привабливим і за певних умов має всі шанси стати національним проектом.6. Варіант добудови на базі болгарських реакторів переважною мірою не дає підстав для істеричних негативних оцінок та інших «вбивчих» аргументів проти його реалізації.В ході обговорення не було озвучено ЖОДНОГО кардинального та принципового заперечення.7. Підняття «градусу» суспільної дискусії навколо проекту добудови викликано в основному політичними чинниками.Безумовно - «допомогли» в цьому далеко не завжди не зовсім професійні дії з боку уряду та керівництва «Енергоатому».8. Питання ефективності менеджменту «Енергоатому» та належного державного управління компанією з боку уряду на сьогодні стає чи не ключовим для реалізації проекту.9. Безумовно - найважливішим є питання організації фінансування проекту в рамках якоїсь прозорої та адекватної моделі.З цим поки велика проблемам, що призводить до непослідовних дій та заяв менеджменту.Що безумовно шкодить проекту.10. «Наглядова рада» та її компетентність це окрема величезна проблема.До речі, члени наглядової ради від уряду проігнорували запрошення з боку ТСК.Це була їх велика помилка, яку треба буде виправляти відповідними кадровими змінами в органах управління.11. Питання транскордонного погодження проекту а також організації відповідної мережевої підтримки проекту з боку «Укренерго» безумовно є одним з ключових, але не є тупіковим.12. Окремо треба зупинитися на цілій низці позитиву реалізації проекту для економіки України та цілої низки вітчизняних підприємств.Тут можна ще продовжувати, але зупинюся на принциповому моменті.Абсолютно очевидно що навіть за успішного старту проекту цілком ймовірно що реалізовувати його будуть інші персони, ніж ті що сьогодні є двигунами цього проекту.Тут мова і про уряд, і про міністра, і про керівництво, і про депутатський корпус - я вже не кажу про офіс президента та самого президента.Повторюю - це цілком ймовірно!І саме тому треба все зробити щоби на старті цей проект дійсно став НАЦІОНАЛЬНИМ, а не перетворився в чергову авантюру на кшалт кобелевськоі «20/20», чи ініціатив «гірськолижних інструкторів» свого часу.Як саме це зробити - це тема окремої суспільної дискусії.Ми зараз саме над цим й працюємо.Відповіді на неї мають бути відображені в майбутньому Законі про добудову Х3/Х4.Віримо в Україну!
👁 535 25-03-13 12:06
За час роботи ТСК направила десятки запитів для розслідування можливих порушень на енергетичних ринках, при тарифоутворенні, організації захисту енергооб'єктів і опрацьовує отриману інформацію. При цьому Комісія вже завершила розслідування по основних чутливих темах регулювання ринку природного газу та наслідків такого регулювання для державного бюджету.Зокрема, Комісія вже затвердила попередні результати щодо:1) розслідування порушень при регулюванні діяльності Оператора ГТС за періоди 2016-2019 та 2020-2024 рр.;2) розслідування порушень щодо нарахування компенсації з державного бюджету для НАК «Нафтогаз України» за виконання покладених урядом спеціальних обов'язків на ринку природного газу у 2022-2023 роках;3) розслідування порушень при формуванні та дотриманні прогнозного балансу газу в Україні на ОЗП 2024/25 року;4) розслідування порушень при обліку дебіторської заборгованості НАК «Нафтогаз України» та вплив таких порушень на фінансові результати Компанії;5) розслідування причин утворення та непогашення заборгованості суб’єктів ринку природного газу, врегулювання якої передбачено Законом України "Про заходи, спрямовані на подолання кризових явищ та забезпечення фінансової стабільності на ринку природного газу"На завершальних стадіях перебуває розслідування справ щодо встановлення цін на природний газ та електричну енергію для населення. Також найближчим часом Комісія планує детально розглянути питання організації захисту та забезпечення безпеки функціонування об’єктів енергетики та використання коштів для реалізації таких заходів.Прямий ефір 👇https://youtube.com/watch?v=Y8CAwP27rPY