Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - 360°
Додано 14 лип 2024

360°

@NOVUNU_360
Кількість підписників: 169
Фото: 6,600
Відео: 2,290
Посилання: 8,180
Опис:
Новини про політику, економіку, світові тренди, цікава аналітика і звичайно багато гумору, який не покажуть по ТБ🙂 Просто про складне і цікаво про звичайне 👍 ✅ Замовити рекламу тут 👉 @kilinichvadym Запрошувальне посилання: https://t.me/NOVUNU_360

👥 Кількість підписників

169
Середній/День:: 0
Середній/Тиждень:: -1
Середній/Місяць:: -3

👁️ Середній перегляд на повідомлення

35
Середній/День:: 35
Середній/Тиждень:: 33
ERR: 20.71%

📊 Кількість повідомлень на день

2.3
Останній день: 0
Середнє за тиждень: 2.7
Середнє за день: 2.3

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена 2024-07-14

Стіна

Статистика telegram каналу

👁 27 26-06-21 12:00
​​📍І тут мала би сказати своє слово українська діаспора в Польщі. Враховуючи трудову міграцію в Польщу протягом останніх кількох десятків років, етнічних українців у Польщі дуже багато. За різними оцінками ще до великого вторгнення в Польщі осіли мільйони наших співвітчизників. Вони одружилися з поляками, отримали польські паспорти, народили дітей. В будь якому суспільстві така чисельна діаспора була б впливовою і шанованою. Але тільки не українська діаспора в Польщі. Згідно даних за 2016 рік українцями себе ідентифікує аж цілих 0,1% поляків. Тобто з тих мільйонів, що переїхали до Польщі і там осіли, визнають себе українцями менше 40 тис осіб. Якби в Польщі замість українців були мільйони росіян, то зараз би Польщу штормило не від історій про УПА, а від того, що росіяни вимагали б російську мову державною і щоб поляки перед ними вибачилися за звинувачення у розстрілі в Катині польських офіцерів. Навіть не сумнівайтеся. Але у Польщі не росіяни, а українці. Державі Україна на них пох#й. Зробили для галочки якусь заяву про їх повернення в Україну і забули. Ніхто цих українців Польщі не гуртує. Ніхто не допомагає захистити свою ідентичність. Не може бути і мови про українські школи чи ВНЗ, як у угорців в Україні. Українці в Польщі це люди, на яких в Україні всім пох#й. ВІдповідно, цим людям так само пох#й Україна. Є якісь одиничні приклади, коли українці в Польщі публічно підтримували Україну, але ці винятки лише підтверджують правило: величезна діаспора у Польщі у нас є, а впливу ця діаспора на Польщу має НУЛЬ. Вся Європа стала підтримувати Палестину, бо палестинська вулиця активна і постійно демонструє, що вона є багатотисячними демонстраціями. Ми набагато більший народ, але можемо тільки мріяти про українців, які за кордоном підтримують Україну. Якби польські політики розуміли, що зачіпати українців буде для них не плюс, а мінус – тоді все було б зовсім інакше у польсько-українських стосунках. І Навроцький 20 разів би подумав перед тим, як влаштовувати цей безлад з орденами. І ще одне. Якщо ви подумали, що це просто погані українці за кордоном не хочуть підтримувати Україну, то ні. Українці за кордоном нормальні, вони такі ж як і всі інші. Просто ті держави, які працюють з діаспорами, мають вплив і повагу. А ті держави, які забивають болт, просто втрачають своїх громадян і є донорами для розумніших. На жаль, Україна – саме така країна-расп#здяй, нездатна ні утримати своїх громадян в країні, ні використати як адвокатів України за кордоном. І це дуже сумно, що навіть така війна нічого не змінила. Сергій Марченко⚡️ Підписатися ⚡️
👁 23 26-06-18 09:15
📋 Ситуація навколо Костянтинівки🟡Ситуація навколо Костянтинівки розгортається найважчим сценарієм, адже противник вийшов буквально з усіх сторін на окраїни міста і здійснює активний тиск та просочується в глибину населеного пункту. Спостерігаються фіксації піхоти ворога зі східної частини через Новодмитрівку та постійні фіксації з боку Берестка та Іллінівки. 🇷🇺 З виходом на необхідні рубежі, противник поступово переходить до тривалого поглинання міста, де частково видніється сценарій Покровська. Зокрема, чомусь повторюються помилки зі спробами хаотичних зачисток міста, в той час, коли противник має простір для просування і змінює свої позиції в разі необхідності. У спілкуванні з бійцями, вони зазначають про велику кількість піхоти московитів, яка неспіврозмірна з кількістю наявних ресурсів у Сил Оборони.🏹 Як ми й передбачали, противник намагається вийти в перешийку міста в північній частині і перекрити всю центральну і південну частину від нормального постачання. Зробити ворог це може найпростішим чином — добратися фізично піхотою в цей район і як в Покровську влаштовувати засідки і координувати своїх пілотів для вогневого контролю. Цю динаміку просувань можна побачити, зокрема, на мапі, яка виражена сірою зоною.🚀Одночасно з цим противник рівняє із землею сам населений пункт і перетворює його в суцільну руїну, яку скоро навіть неможливо буде утримувати. Поспішність кацапів в успіхах змушує їх штампувати відео за допомогою ШІ про нібито взяття міста чи окремих його районів, а вихід на необхідні рубежі, які прогнозують цей успіх в подальшому підштовхує їх на активний тиск з колосальними втратами. Однак варто не забувати, що кацапи не рахують своїх людей, тому відповідна тактика для них є нормою і не є приводом для радості. В Покровську вони також втратили багато піхоти, про що постійно зазначалося в українському інфопросторі, але в кінцевому результаті Покровськ вони захопили, а ми також втратили колосальну кількість людей.⛳️ Костянтинівка є "воротами" для відкриття Слов'янсько-Краматорської агломерації. Противник це знає, усвідомлює і враховує для своїх подальших наступальних дій. Коли впаде Костянтинівка (а це питання часу), наступною буде Дружківка, яка зараз відіграє надважливу логістичну роль, а за нею вже Краматорськ. Як тільки Костянтинівка перейде під контроль противника, логістика для Сил Оборони в даному районі кардинально зміниться, створяться додаткові труднощі будь-яких пересувань, а саме перебування навіть в Краматорську стане надзвичайно небезпечним, де свою роботу вже будуть робити ворожі пілоти. Далі московитам потрібно буде відкривати ще одні "ворота" до Слов'янська і Краматорська. І якщо раніше це був Лиман, де зараз йде активний тиск, то наразі вони це можуть зробити південніше по відтинку від Миколаївки до Малинівки, продавивши бригади, у яких є проблеми, зокрема, з особовим складом, адже, на жаль, пріоритетом поповнення військ досі є штурмові підрозділи. ⚔️ Битва за Костянтинівку поки триває...Мапа🛑Блог🛑Написати нам🛑 ЗСУHelp🛑Підтримати нас
👁 18 26-06-17 09:13
Михайло Федоров дав перше повноформатне інтерв’ю на посаді міністра оборони.Частина 2/2▪️ Я кілька тижнів провів з правоохоронцями, збираючи інформацію. Вони малювали, де, хто, з ким. Але потім, коли ми порівняли всю інформацію, патерни вималювалися, що є люди, які є в кожному з правоохоронних органів на радарах. Ми тоді сказали, що давайте проведемо всіх через поліграф. Хто не погодився, відразу звільнені. Хто погодився і погано пройшов — звільнені. Хто пройшов нормально, залишилися працюватиЯ зібрав всіх людей, які в екосистемі Міноборони, це тисячі людей .. зробив дзвінок по Zoom. Кажу, дивіться, хто з вас буде працювати? Хоч одна схема, хоч одна думка, хоч одна компанія. Подумають про гроші, про схему. Я особисто все зроблю, щоб ви сіли▪️ Ми купили п’ять тисяч пікапів. Ніколи Міноборони стільки не купувало. Ще хочемо п’ять тисяч купити. Зекономили більше мільярду на закупівлях пікапів▪️ Хтось в одній інституції заточив вимоги під одну компанію, де спеціальний квадроцикл, в якого є спеціальне місце під РЕБ, хоча на інших також можна встановлювати. Але єдина компанія виробляє такі квадроцикли. Це плюс 7 тисяч доларів.▪️ Всі країни, які входять до формату «Рамштайн», більше 50 країн, оголосили, що в цьому році Україна має отримати додаткову допомогу на 60 млрд доларів. На сьогоднішній момент оголошено 40 млрд доларів. 40 млрд ми бачимо в скеджуалі – це такий план постачання. … Потрібно збільшувати .. якість допомоги. .. І це неприємні розмови з багатьма партнерами про те, навіщо ви нам відправляєте сотні мільйонів доларів на ремонт танків, які ми не використовуємо▪️ У нас є можливість аналізувати дані в режимі реального часу [через] «Palantir». Це Олекс Карп є. У нас є Ерік Шмідт, який екс-CEO «Google». Який виробляє продукти «Перехоплювачі», «Middle Strike». Ще багато сюрпризів для росіян готує.▪️ [питанням балістики] президент займається 24/7. А що він може, яка в нього, як каже Трамп, є карта, коли він приїжджає до партнерів, в яких є гроші, або є PAC-3, PAC-2 на Patriot. В нього те, що потрібно партнерам, те, що ми можемо правильно їм продати, це можливість спільних підприємств. Тому він підписує з ними «Drone Deal». Це стратегічна співпраця на 10 років. І він максимально намагається отримати гроші і PAC-2 | 3 для того, щоб ми відкрили експорт в ці країни.▪️ Ми створюємо системи, де партнери можуть навчати свої моделі на основі наших даних, не отримуючи доступ до даних. Так ми запустили кілька проєктів, які навчили більше ніж 100 моделей, різних для партнерів. .. Ми не даємо дані, а навчаємо моделі для партнерів, і ми отримуємо ці моделі собі.▪️ Класний конкурс закінчився на вибухові речовини. Наші хіміки українські, це безліч компаній, вони придумали нові вибухові речовини, нові формули, вдосконалили аналоги речовин, які ми використовуємо. І зробили нові формули, нові підходи до цього снаряду, для того, щоб у нас не було дефіциту вибухових речовин▪️ Українська балістика змінить все у цій війні. Вона змінить, взагалі, статус України в світі.
👁 28 26-06-13 16:54
hromadske поговорило з командирами, які боронять Костянтинівку, про те, чи можливо ще врятувати місто. 💬 Противник під прикриттям зеленки починає просочуватися безпосередньо в місто. Його групи, які інфільтрувалися до міста, уже досить численні, і наша піхота вже веде міські бої на флангах самої Костянтинівки, — розповідає командир батальйону БпС 28-ї механізованої бригади "Ярий"Костянтинівка і дві основні дороги до неї під дроновим контролем ворога. 10 червня росіян уже фіксували в Осиковому — селі за Костянтинівкою в бік Дружківки. 💬 Сама Костянтинівка перебуває в напівоточенні. Через це логістика в напруженому стані: евакуація, постачання та введення нашої піхоти до Костянтинівки дуже ускладнені, — розповідає Ярий. І додає, що кілзона зараз фактично починається від Краматорська й тягнеться до самої Костянтинівки. Автомобілі потрапляють під удари вже на виїзді з Краматорська💬 Логістика ще не повністю перерізана, хлопці заходять. Позиції виставляємо й полонених виводимо, — говорить комбат з іншої бригадиТроє командирів розповіли, що до Костянтинівки вже проникли понад сотню російських військових. Один із них вважає, що реальне число може бути ближчим до 250. Понад сотню російських піхотинців, фіксують у центральній частині міста, ще один осередок противника — у Сантуринівці на північному сході Костянтинівки💬 Противник вклинився в центр міста. Це вже не інфільтрація — це спротив противника, — каже один з офіцерівПереважно заходять по одній людині. Це відбувається раз на шість-сім годин. Зазвичай той, хто заходить, уже поранений Костянтинівку розділяє річка Кривий Торець. Один з офіцерів стверджує, що південніше річки росіяни вже переважають і ключові бої тепер відбуватимуться на півночі міста. Ще однією причиною критичної ситуації в місті співрозмовники зі «старих» бригад називають слабкий фланг «нової» 🦏 156 механізованої бригади.💬 Зайшла 156-та бригада в Костянтинівку. У них один стрим із “мавіків”. Зрозуміло, що через них пройшли, — розповідає командир роти з іншої бригади. — Нові підрозділи — проблема номер один. Людей, яких набирають, краще було б розподіляти до старих бригадІнший офіцер додає, що командування знає маршрути, якими росіяни заходять у місто, і часто вони проходять саме через ділянки, які утримує 156-та бригада. Однак там бракує постійного спостереження з дронів.На тлі складної битви за Костянтинівку командування почало змінювати командирів. Так зі 156-ї бригади звільнили Юрія Гупалюка і новим командиром став Артем Банник — колишній начальник штабу 🗡 117 важкої механізованої бригади.У 28 окремій механізованій бригаді також відбулася ротація: замість полковника Анатолія Куликівського бригаду очолив підполковник Богдан Курас. До цього Курас служив у 👆 57-й бригаді, як і командир 19 АК Олександр Бакулін. Саме 19-й АК відповідає за оборону Костянтинівки. Куликівському запропонували очолити нову 🏰 160-ту бригадуСили оборони поки що не встигають ліквідовувати всіх росіян, які інфільтруються в Костянтинівку. Одна з проблем — те, що до зачистки міста залучали підрозділи, які його утримують, і лише тепер заходять додаткові штурмові підрозділи.На думку згадуваного командира роти, майбутнє міста залежатиме від того, «які сили та засоби готовий виділити Сирський». Зрештою, додає він, якщо росіяни повністю захоплять місто, то українські оборонці зможуть відрізати його й затримати ворога всередині Костянтівки.Ми здатні посадити їхнє угруповання на голодний пайок. У тих будинках, де вони сидять, уже майже нічого їсти. Піхоту я б у місто не заводив 💬 У Костянтинівці є природна лінія оборони — яр, який розділяє місто. За ним — відкриті поля й велика кількість інженерних загороджень. Якщо забезпечити ізоляцію Костянтинівки, російські підрозділи можуть опинитися в пастці. З міста можна зробити кілзону. Трагедії тут немає, — зазначає командир роти однієї з бригад.Комбат Ярий вважає, що ще можна змінити ситуацію і врятувати місто. Однак не всі поділяють цей оптимізм.💬 До кінця літа втратити Костянтинівку цілком реально. Противник тисне дуже сильно, — каже один із комбригів
👁 55 26-06-08 08:50
Демонтаж пам'ятника Булгакову у Києві потрібен не стільки тому, що сам Булгаков якийсь поганий. Скільки просто з інстинкту самозбереження. Адже вся російська політика останніх років показала – чим більше у вашому місті російської культурної присутності (у будь-якому вигляді), тим більша ймовірність, що ваше місто «захищатимуть», тобто рівнятимуть із землею КАБами та "Сонцепьоками". І навпаки – чим менше російських топонімів, російських пам'ятників, російської мови та взагалі якихось сентиментів до Росії, тим менша загроза, що прийдуть росіяни.Одна із тез російської пропаганди полягає в тому, що західні області України Росії не потрібні, бо там надто чуже, надто вороже Росії населення, і замало російської культурної присутності.Депутат Держдуми РФ від «Єдиної Росії» Александр Бородай, який у 2014 році приїхав на Донбас разом із Гіркіним створювати «ДНР» як раз чітко формулює цю думку: чим менше у регіоні російського і більше українського, то менше цей регіон цікавий Росії. Депутат Бородай, сам того не бажаючи, фактично надає інструкцію до дії – прибирай будь-яке нагадування про Росію, будь-який зв'язок із Росією. Будь як Львів - і тоді російський шовініст з погордою викреслить тебе з контурних карт своєї уявної імперії. Таким чином, русофобія є ефективним засобом проти російської експансії. Бо альтернатива цьому - Бахмут, Вовчанськ, Мар'їнка, Вугледар...Проблема Булгакова не в тому, що він зневажливо писав про українську мову, а в тому, що його творчість стала основою того міфу, який тепер став обґрунтуванням для терористичних ударів по Києву. «Біла гвардія» - це буквально про те, що «Київ - російське місто». Отже, у розумінні російських імперців, Росія має право його карати за уявне відступництво.Росія сама використовує свою мову і свою культуру як зброю, як привід для масових вбивств та окупації, і буквально сама змушує сусідів відмовлятися від них і розривати усі зв'язки. Ставати максимально несхожими, щоб не дай боже не побачили тут "братів", яких треба терміново "рятувати", як Маріуполь у 2022-му.
👁 30 26-06-07 11:15
Пастор НАВМИСНО вбив хлопчика і трьох дорослих, як мінімум хтось з патрульної поліції є спільником у вбивстві - інакше потрактовувати факт 19-ї ДТП за рік неможливо.Водій Mercedes, який учора в Києві збив 4 людини (серед них 12-річну дитину та двох молодих поліцейських), мав 39 порушень ПДР, більшість — перевищення швидкості. Тільки за 2025-й рік його штрафували за це 18 разів, - патрульна поліція. ==Погодьтесь, порушень було більш ніж достатньо для хоч якихось притомних дій поліції відповідно до мінімум 2-х статей КУпАП (хтось вважає, що пастор вперше перевищував швидкість напідпитку, а попередні рази порушував кришталево тверезим?). Хоча би після 3-го порушення. Чи 10-го. Чи 15-го. Нагадаю, в Україні поліція може вилучити права у водія закрема за таке: - Створення аварійної ситуації. Посвідчення водія можуть вилучити на 6-12 місяців.- Вина у ДТП. Як правило, їздити за кермом заборонять терміном від 6 місяців до 1 року, але судом можуть бути розглянуті обтяжливі обставини і термін позбавлення прав стане більшим.- Перебування за кермом напідпитку і окремо ДТП з п'яним водієм. Тут до 10-х років.Але тов.пастор якось "порішав" мінімум 18 разів поспіль питання порушення правил. Тільки за 19-м разом звична схема зірвалась. Тепер пастор отримає до 10 років ув'язнення за вбивство 4 людей (які були би живі, якби йому на 10 років патрульні відібрали права за хоч якесь з попередніх порушень). Виходить 2,5 чи й менше роки за кожне відібране життя (а чоловік, який 2 роки тому у п'яній бійці вбив підлітка у фунікулері, отримав довічне).За таке хтось би мусив відповісти, чи не так?
👁 33 26-06-03 09:34
🇫🇷 🇳🇴 Париж прикрив чутливий регіон і тим самим відкрив шлях до посилення тиску на Кремль🔗 Франція та Норвегія підписали оборонний ядерний альянс, у межах якого Норвегія увійде під ядерну парасольку Парижа, що посилить її національну безпеку. Кремль останніми тижнями активно погрожував Осло з метою підвищити ризики, аби тріо Франція — Британія — Норвегія не почало переслідувати кораблі тіньового флоту Кремля.Що робив Кремль для підвищення ризиків?Напередодні Кремль підводними човнами порушував територіальні води Великої Британії, танкери через Ла-Манш були супроводжені військовими кораблями, а паралельно Кремль заявив, що Норвегія спільно з Україною на власній території готує атаки на тіньовий флот безпілотниками у Баренцевому морі.Ці погрози слугували казусом беллі для неофіційних погроз атакувати або пошкодити газотранспортну та підводну комунікаційну мережу, розвідку якої в останні місяці активно посилив Кремль.Зараз Норвегія забезпечує всю Європу 30% природного газу, трубопровідного 55%, а також до 15% нафти. Тобто підводна інфраструктура не тільки для Норвегії, а й для всієї Європи є надчутливою.Кремль підвищував ескалацію через ризик стратегічної невизначеності як далеко він може зайти. Тобто Кремлем створений умовний привід для терористичних операцій (диверсій): показова розвідка критичних енергетичних вузлів, ескалаційні заяви, досвід минулих випадків пошкодження кабелів зв’язку за допомогою цивільних суден тощо.Тобто Кремль грав на невизначеності, як і чим буде відповідати Осло. При цьому для Осло незрозуміло, як відповідати Кремлю з урахуванням того, що Кремль може ховатись за ЯЗ, а традиційний гарант Норвегії — США — не дуже надійні.Тобто Кремль під чужим прапором чи навіть просто як диверсію (коли всі знають хто, але Москва не бере відповідальності за неї) може спричинити критичні наслідки для Норвегії та Європи за підтримку України у блокуванні тіньового флоту.Франція перекриває потребу у безпеці➡️ Париж робить надважливий крок — він дублює ненадійну американську ядерну парасольку для Норвегії й тим самим як надає Осло впевненості, так і підвищує ризики для самого Кремля вчиняти відкриті диверсії проти країни з ядерними гарантіями. Угода передбачає не тільки ядерну парасольку, але й те, що у разі актів агресії проти Норвегії Париж надасть військову допомогу.Минулого місяця уряд Норвегії доручив всім структурам підготуватися до війни: чисельність армії збільшено з 8 до 12 тис., відновлюють бомбосховища, а цивільним адміністраціям доручено готувати населення до «культури готовності до війни».Це не означає, що Осло готується вступити у війну з Кремлем. Це означає, що є розуміння та інформація, що у разі абсолютної критичності тиску на тіньовий флот московії та санкцій Кремль може піти ва-банк та атакувати підводну газо-, нафтотранспортну та комунікаційну мережу, що живить і з’єднує Норвегію з континентальною Європою.Але вже за декілька днів після підписання угоди Франція спільно з Великою Британією та, за повідомленнями, кількома іншими партнерами (ймовірно, Норвегією) затримала танкер тіньового флоту московії Tagor в Атлантичному океані за понад 700 км від берегів.Паралельно Британія, Франція та Норвегія посилюють патрулювання критичної інфраструктури в Північному морі. А парламент Франції 14 липня розпочне розгляд зміни національного законодавства, згідно з якими штрафи та терміни ув’язнення для власників та операторів кораблів тіньового флоту будуть подвоєні.Тож хоч і повільно, але зашморг затягується над Кремлем.🛑Тelegram🛑Сайт🛑Instagram🛑Twitter🛑Мерч 🛑 Підтримати
👁 44 26-05-30 15:57
Україна починає перебивати ще один "козир" Кремля 💬 Ще думаю, однією з важливих новин є те, що завдяки європейській допомозі (90 млрд) цього року Україна доведе витрати на оборонні потреби до 100 млрд$ — з 64 млрд$, як планувалось початково на цей рік. І з 61 млрд$, як було у 2025 році.🔗 Ця сума без урахування окремої допомоги від національних урядів партнерів, яка, за неформальною домовленістю, не має бути меншою за 40 млрд, а попередньо очікується до 50+ млрд$ (у 2025 році була 45 млрд$).➡️ Тобто сумарно у 2026 році витрати на оборонні потреби України складуть близько 140-150 млрд$, із тенденцією до збереження здатності України та партнерів підтримувати ці витрати на рівні декількох років (у разі потреби), навіть з потенційною можливістю на збільшення.За цим показником розрив між витратами московії та України фактично зрівнявся. Кремль цього року витратить (планує, не факт, що зможе все профінансувати) 12,93 трлн рублів. За курсом зараз (71 рубль за долар) це 181 млрд$. Але ця цифра з нюансами, бо першочергові бюджети Кремля зазвичай вкрай оптимістичні.У бюджеті московії закладений курс 96,5, тоді це вже 134 млрд$. І поки економісти московії не знають як девальвувати національну валюту для експортерів і бюджету без інфляційного ризику, і загалом як зупинити нездоровий тренд ревальваційного тиску. Плюс левова частка військового бюджету йде на обхід санкцій, частина втрачається в корупції (що має бути вищою за український рівень) та на зовнішніх ринках.І головне — це тренд: якщо для України він впевнений до середини 2028 року і має динаміку на збільшення спроможностей в процесі, то Кремль, навпаки, намагається втримати те, що є, враховуючи власний економічний стан.Раніше, на тлі іранської кризи, в Москві перенесли ідею перегляду бюджету, очікуючи позитивний значний валютний вплив від кризи. Він є. Але, схоже, вкрай недостатній, враховуючи вже наявні проблеми в економіці. 🔄 Оскільки вже цього тижня Міністр фінансів московії, попри рекордні притоки валюти від нафти за останні 2 місяці, виступив із пропозицією необхідності заморозити всі цивільні витрати та скасувати фінансування цілої низки державних програм. Серед цілого ряду причин однією з найбільших є дефіцит бюджету, який за перші 4 місяці вже становить 5,9 трлн, попри річний план у 3,8 трлн.У листі до уряду міністр Силуанов запропонував заморозити видатки на 2,9 трильйона рублів уже цього року. До 2028 року обсяг скорочень пропонується збільшити до 7,1 трлн рублів.Ціль одна — досягти хоча б збереження поточних військових витрат (хоча йде попередньо динаміка, що будуть вимушені різати на наступний рік ще, чи вже цього року).Тобто у площині фінансування оборони можливості України зростають, і вони вже досягають паритету з Кремлем, фактично нівелюючи ще одну з переваг Кремля попередніх років. А у Кремля тренд зараз переважно на те, щоб хоча б втриматись на вже наявному рівні.Кремль втрачає перевагу за перевагою у цій війні, а спроможності України, попри на порядок менші стартові можливості, продовжують розширюватись.💬 Пам’ятаю, як у вересні 2025 року, коли писав, що буде можливість зрівнятись з Кремлем у цьому році за витратами на оборону/війну завдяки європейській допомозі та процесам на московії,— були ті, хто насміхались. А справа таки йде до цього і далі...Кремль любив погрожувати «не будить ведмедя», але тут питання ще хто кого розбудив зрештою.🛑Тelegram🛑Сайт🛑Instagram🛑Twitter🛑Мерч 🛑 Підтримати
👁 49 26-05-27 12:00
Чеська ініціатива із закупівлі боєприпасів для України втратила половину учасниківПісля того, як прем’єр-міністром став Андрея Бабіш, кількість країн, які фінансують скоротился з 18 до 9. Ініціатива забезпечувала 50% поставок великокаліберних снарядів для УкраїниТотальної зради немає. Частина країн почала купувати снаряди для України напряму у виробників або через альтернативні каналиСам Бабіш, який демонізував чеську ініціативу на останніх виборах, пояснив скорочення підтримки пріоритетом внутрішніх витрат Чехії на тлі високих цін на енергоносіїНасправді Чехія майже нічого не платила по цій ініціативі, а навіть заробляла нормальну маржу за її організацію та координаціюІ це нормально, тому що чеська ініціатива дуже допомогла, коли Україна мала снарядний голод Чехія, як колишня країна соцтабору, має тісні зв’язки з багатьма країнами, які були під впливом срср. Тому могла таємно купувати в них снаряди. В цьому її справді унікальна та історична рольОстанній Капіталіст | Підтримати наc на MonoBase
👁 40 26-05-26 17:45
👁️ Військові операції. Росіянам почали масово видавати мобілізаційні приписи у військкоматах. Це може свідчити про підготовку РФ до загальної мобілізації. Про це пише The Moscow TimesВійськкомати викликають росіян "для уточнення відомостей", і як результат, вони частіше почали отримувати "мобілізаційні приписи". Цю інформацію підтверджують пошукові запити в Google і "Яндекс". Зокрема, з кінця березня Google почав фіксувати сплеск запитів за ключовими словами "мобілізаційний припис", а вже на початку квітня спостерігався пік за кількістю.Згідно з Google Trends, статус "надпопулярних" запитів дістали фрази: "вклеїли мобілізаційний припис", "скільки діє мобілізаційний припис", "червоний мобілізаційний припис". Водночас "Яндекс" Wordstat зафіксував пошукові запити росіян щодо "мобілізаційних приписів" ще з осені 2025 року, а потім був майже чотирикратний стрибок таких запитів взимку і на початку весни. Якщо в січні запит фіксувався на рівні 10 000, то вже у квітні близько 40 000.Мобілізаційний припис містить інструкції на випадок оголошення мобілізації — куди прибути, коли та що необхідно мати із собою. Правозахисний проєкт "Заклик до совісті" повідомляє, що особливо активно до військкоматів викликають запасників. Їм пропонують вступити до резерву або підписати контракт із російською армією.Інформація про вклеювання приписів надходила від призовників з різних регіонів РФ. За словами одного з них, російські військкомати зараз працюють за командами, перевіряють усіх, а також додають у групу тих, хто "може бути корисним для армії", називаючи це "підготовкою до загальної мобілізації та відбором кандидатів".[магазин артефактів][канал інсайдів та історій]