Я нічого не писав про мігрантську істерію спеціально, хоча дуже хотілось – особливо після того як в чаті ОСББ хтось кинув заклик прийти на мітинг проти мігрантівПереконаний, ви чудово розумієте, що ця істреія – повна хуйня, роздмухана російським ІПСО. Іноземці значно менше їдуть працювати в Україну після повномасштабки, ніж це було до. І це логічно.То чо я мовчав? Вловіть ідею: є розумні, люди (як ви), яким це пояснювати й так не треба, ви й так це викупаєте. А є прості люди, які не дуже люблять щось там аналізувати, але мають велике серце. І ті, і ті потужно травмовані. У більшості нас із вами дуже багато рідних-знайомих на фронті. А ще українці це дуже працююча нація, і багато тих, хто не любить щось там аналізувати – вміють працювати руками так, що гай шумить.Коли тобі кажуть, що замість твого друга, який так хуярив плиточку, як ніхто в світі не хуярить, і якого забрали ТЦК в бусік та висадили на передку на Донбасі – тепер плиточку буде хуярити індус – у тебе нераціонально і підсвідомо піднімається ненависть до індуса. Ця ненависть в тебе буде абсолютно неусвідомленою, підкріпленою відчуттям гіркоти й несправедливості. Це буде повʼязано зі страхом втратити те, що ти мав: своє звичне життя. Ти будеш боятися, що БОРЩ готуватимуть із карі на вулицях босоногі індуси, а в перервах клацатимуть тобі масаж голови за 10 центрів. Тобі огидний не індус, а перспектива втратити своє, звичне, рідне.У стані сліпої ненависті складно провести причинно-наслідкові звʼязки. І замість звинувачувати рф - ти звинувачуєш ДЕПУТАТІВ, ТЦК,, а найбільше – ефемерних індусів.Але чи повинен я, як людина, яка викупає – тикати на ту, яка не викупає і казати що вона довбойоб? Ні! Не просто не повинен, а геть зовсім не повинен. Таке моє тикання мені в підсумку сильно нашкодить, бо це один із способів розколоти суспільство. А розколоте суспільство під час війни за існування – це шлях до припинення існування, тобто смерті. Я не хочу смерті, тому не маю хейту до людей, які БОЯТЬСЯ ІНДУСІВ. Вони просто не викупають, але це не означає що вони погані люди. Можливо їм треба пояснювати, але коли хтось мислить емоціями – розумом їм не поясниш.Дійсно погані – це ті уйобища, які все чудово розуміють, і за російські бабки, або для хайпу (як йобані канали-мільйонники) розганяють антимігрантську істерію, через яку потім будуть страждати ті іноземці, які воюють на передку замість нас із вами.Загалом, тому я й нічо не писав про істерію щодо індусів. Досі.
Останнім часом мені не дає спокою охуєвша швидкість розвитку безпілотних технологій,і чому це стане чимось на кшталт ядерної зброїСтерненко розповідає, що Україна вже вирізає логістику ФПВ-дронами на відстані понад 50 км. Не до 50 км, а понад. Ймовірно до 100 км.Неймовірно добре, що ми перші в цій гонці. Але коли русня дійде до цього рівня – що буде з великими містами, які знаходяться недалеко до кордону, або лінії зіткнення? А якщо русня й не дійде – згодом до цього еволюційно дійде хтось інший. Якщо є технологія, лише питання часу коли її допилять і ефективно застосовуватимуть і не на 50, чи 100 км, а на тисячі.Недавно дивився інтервʼю Ярослава Ажнюка Телебаченню Торонто (співзасновник Petcube, зараз в мілтеку займається автономними системами). Він каже, що те що робить Україна наразі в сфері дронів та ШІ – це може перетворитись на новий «Мангеттенський проєкт» (як атомна бомба в 20 ст.). Мовляв якщо ми встигнемо це зробити і першими отримаємо технологію автономного управління величезною кількістю дронів – ми станемо непереможними.І не лише ми. З огляду на відносну доступність технології, її матимуть багато країн. Це й стане новою системою стримування-противаг у світі: типу немає сенсу з кимось воювати, якщо у відповідь тобі 100% прилетить і прилетить дуже жорстко.Але поки ми фактично ведемо боротьбу лише з росією. І перемагаємо. Перемагаємо в цій сфері відчутно. Але отак спостерігаючи наскільки потужно розвиваються безпілотні технології, в мене є:Надія, що Україна справді побудує щось на кшталт Мангеттенського проєкту, коли система ШІ зможе керувати тисячами і тисячами дронів: від різних рівнів досягання, що поставить нас на вершину технологічної думки західного світу на десятиліття, і зробить субʼєктом зовнішніх відносин, з яким варто рахуватись.Хвилювання, що русня відстає не дуже сильно, і так само розуміє важливість безпілотників, і навіть у разі серйозних невдач на фронті зможе наробити ще більше біди, ніж вже наробила. Сподівання, що децентралізоване технологічне виробництво дронів в Україні настільки ефективніше за російське централізоване, що Україна встигне так швидко еволюціонувати, що росія не встигне скористатись усіма перевагами безпілотників.На початку 90-х Фукуяма написав епохальну працю про кінець історії. Мовляв поширення в світі ліберальної демократії свідчить про кінцеву точку еволюції людства, а з нею й кінець ідеологічних протистоянь, глобальних революцій і воєн, а також – кінець мистецтва та філософії.Фукуяма мислив дуже раціонально для свого часу. Це ми, знаючи що буде після – зараз можемо сміятися з нього. Він не міг знати, що після кінця однієї історії – почнеться нова історія, бо мислив категоріями свого досвіду, і не міг помислити те, чого не існувало. Я до того, що ми живемо в дуже цікавий час зміни історії. На нас насувається те, чого раніше ніколи не існувало. Це дає і надію, і хвилювання, і сподівання.Поки я купу тєксту писав, гурт СЗЧ зумів глибше передати суть, охуєнно вклавшись у 3:15 хв у пісні «2030». І знаєте що? Не дивляччсь на те, що світ глобально помінявсь, простого піхотинця ще ніхто не відміняв.
БЗВП Мрійника. Попросив у нього накатать пару рядків для вас, додіківЧитать під цю музикуРішення доєднатися до війська назрівало давно. А було прийнято взимку - на початку весни. Контракт, стильно, модно, молодьожно. Часу тяганина зі вступу до війська зайняла 3 місяці. І ось кінець квітня, нас везуть на бзвп. Станом на майже кінець травня, я лежачі в лікарні від якоїсь болячки можу поділитися своїм досвідом. 1 Ставлення. Якщо ти прийшов сам - до тебе відносяться дуже позитивно. А якщо ти ще і не дурачок (опціонально) то взагалі пісня. До людей яких насильно мобілізували трохи критичніше, менше свобод. Але загалом вони нічим не гірші за нас. А якщо людина гівно - то те, що вона сама прийшла їй не поможе.2. Забезпечення.Так чи інакше, держава все тобі дає. Тобі може шось не подобатись, а тобі точно буде щось не подобатись. Проте в такому випадку ринок мілітарі магазинів зараз паше у 3 зміни продаючи як дуже корисні речі, так іноді повну хуїту. Проте кожен витрачає свої кошти як хоче, звісно ми «мільйонери» (як нас всіх звикли називати і тим задрачувати) можемо собі дозволити це. Люди яких зупинили посеред вулиці ні. На жаль, такі реалії. Але бігати в корсарі можливо, важко, але можливо.3 Власне БЗВП. Що знадобилось, що ні?Взимку я почав підготовку по системі морських котиків. Пробігав я лише 2 місяці, але це був хороший початок. Перед самим БЗВП я походив місяць в зальчік. І це ДУЖЕ допомогло. Особливо в нульовий день. Хто знає - той знає 😇.Із речей, третину нахуй відправляю додому. Максимально треба мінімізувати вагу власних речей, інакше буде тяжко. Важливе, на що треба звернути увагу: гарна зубна щітка, футляр для неї, гарний рушник, серветки вологі (багато, зайвими не будуть), бажано мати запаси снеків і солодкого (що у їжі має бути смак забудете швидко). Ну і створюйте собі комфортні умови, наскільки то можливо. Бо без комфорту, ви максимально проїбете корисну інфу, яка таки буде на БЗВП. І прийміть у звичку мати свою пляшку прозорої, бо похворіють всі. Але краще пізно, ніж рано.4. Я, паштет і армія.Армія - це армія. Готуйте чорні ручки, бо підписувати ви будете дофіга чого. Готуйтесь бачити багато тупості, і головне старайтесь не бути її учасником. Совок триває, з ним треба боротися. Але поки на цьому етапі, просто не створювати проблем. Ні собі - ні людям навколо. Бо пройоб одного - це пройоб колективу. Зробив хуйню один - відповідають всі.Поки це все, було важко, буде важко. Але і щасливих моментів теж достатньо. Головне памʼятати заради чого це все. І все буде добре, всім фарту.
Збірна України з футболу не відображає Україну та Український народ. І це хуйово. Якщо ви не цікавитесь футболом, але з кожного кутка чуєте завивання що Україна програла і не поїде на Чемпіонат світу (або цікавитесь, але не рефлексували, чому ці завивання такі гучні) – пояснюю чому це відбувається.Попри те, що Українська асоцація футболу – це грубо кажучи громадська організація, і вона нібито й не зобовʼязана ПРЕДСТАВЛЯТИ УКРАЇНСЬКИЙ НАРІД – на ділі все інакше.Бо футбол – це політика. Я маю на увазі. що це спорт, через який проявляється концентрована політика. Найбільші в історії дербі є такими через засадничі політичні розбіжності між людьми, які підтримують ті, чи інші футбольні команди.Бо футбольні команди історично утворювались окремими групами, обʼєднаними чи-то за ідейним, чи географічним, чи національним, чи релігійним чинниками (наприклад шотландський Селтік – католики які підтримують незалежність Шотландії, Рейнджерс – протестанти, лояльні до Британської корони. Ці спільноти колись створили футбольні команди, які стали найяскравішим проявом політичного простиояння. Команди ненавидять одна одну).В українських селах, які перебували під польською владою після 1 Світової утворювалися футбольні команди із місцевих футболістів, які найсильніше рубалися не проти українських команд, а проти команд, які складалися з поляків. Про що говорити, якщо під час футбольних матчів починалися війни (раз, два). Із розвитком футболу та його інституціоналізацією почали утворюватись національні футбольні команди. Вони фактично представляли окремі політичні нації, показували на футбольному полі, якими здібними є і демонстрували сусідам, що є сильнішими за них. Футбол – це історично концентрована політика. Тому гра збірної України викликає таке обурення, бо Українська нація зараз охуїти як бореться за власне існування, за неї гинуть найкращі її сини та доньки. При цьому головний спортивно-політичний представник нашої нації взагалі від неї відірваний, вони сука виходять на поле і на них неприємно дивитись. У них відсутня воля до перемоги, вони тупо не усвідомлюють, що представляють українську націю. Вони буквально заробляють мільйони, лише одиниці з них дійсно усвідомлюють, через що проходять більшість українців. Дуже важливим у цьому процесі є тренер, який повинен пояснити молодим додіками, наскільки їхня гра є важливою. Тренер збірної України це взагалі не розуміє. Це одна з причин, чому в хлопців немає волі до перемоги. Вони зовсім не усвідомлюють описаний мною бекграунд, і почасти лише ображаються на критику, мовляв нема за що критикувати, ми ж «просто виконуємо свою роботу». Саме тому було так сука неприємно дивитись матч проти Швеції, і не лише той: більшість матчів збірної за останні роки. Мене дратує те, як безвольно футболісти виходили на поле, а ще більше дратує те, що вони не усвідомлюють своєї ролі.
Охуєнна новина про вбивство аятолли перетворилась на хуйову для нас реальність через ТрампаАналітики пишуть, що Іран став для Трампа глухим кутом: щоб змінити режим – потрібна наземна операція, відповідно купа часу, грошей, життів американських морських піхотинців (бідних курдів, яких постійно найобують, не вистачить для такої операції). Через низьку підтримку цієї операції в США, політично Трамп на це піти напевно не може.Але й залишати пів тонни збагаченого урану також не можна, бо йобнутий Іран стане значно більш йобнутим, і домовлятися з ним буде неможливо. Відповідно, розроблена ядерка = дуже висока ймовірність її застосування щонайменше по Ізраїлю.Залишається острів Харк — там знаходиться ключовий нафтовий термінал, через який проходить 90% експорту нафти Ірану. Днями Штати знищили там «всю військову інфраструктуру», залишивши нафтову. Ну й Ормузька протока, яку Іран досі ефективно блокує, не даючи експортувати 20% світового обсягу нафти. Також Іран досі може обстрілювати країни Близького сходу.Получається вихід такий: захопити острів Харк, забравши в Ірану можливість заробляти на нафті; скерувати до Ормузької протоки сили для забезпечення вільного проходу торгових суден по ній (а союзники по НАТО не поможуть, бо коли ти їх посилаєш на хуй, а потім просиш допомоги – у відповідь сам підеш на хуй); чекати, поки в Ірану закінчаться гроші та ресурси для продовження ударів по союзниках у регіоні.Кожен із цих кроків пезда який складний і… потребує НАЙЦІННІШИХ У ВСЕСВІТІ ЖИТТІВ СПАВЖНІХ АМЕРИКАНЦІВ, бо Іран не зустріне з обіймами, а зустріне вогнем та системою, яка децентралізовано хуярить у всі сторони, навіть коли очільники системи гинуть.Для нас це неймовірно хуйово, бо це чудово для росіян. Дорога нафта, надприбутки, вливання грошей в знекровлений дифіцитний бюджет. А отже продовження війни. Крім того, риторика Трампа зараз чітка: Україна і НАТО погані, а путін хороший, похуй що він допомагає Ірану вбивати американських військових. Цілком вірогідно така риторика збережеться, бо Трампу плювати на Європу і Україну. Він прагне відвернути росію, яку вважає третьою силою в світі від Китаю, і взяти її під власний контроль (довбойоб).Мені здається, що варто слідкувати за Кубою: якщо там буде «маленька швидка перемога», яку Трампу кров з носа треба добути до найближчих виборів у Конгрес – це може відвести внутрішню увагу від Ірану, і на фоні цього Трамп дасть задню. Може навіть поверне санкції проти росії, і тоді ми опинимось приблизно в моменті як до атаки на Іран. Додає позитиву, що Кубою займається етнічний кубинець Рубіо.Нам звісно також хуйово, дуже хуйово. Військова реформа втілюється на пів карасіка. Гроші від ЄС блокуються Угорщиною, довкола маса популістів і симпатиків кремля. Захисники, які воюють без передиху тліють. Кукухи в людей в тилу відʼїжджають як від обстрілів, так і в деяких випадках від 4-річного сидіння в 4-х стінах.Але крім того не треба переоцінювати росію: протестні настрої там ростуть, люди бідніють, ефект від дорогої нафти буде не раптовим, і саме в цей період російський геній вирішив забанити інтернет. Крім того, українські удари про нафтовій інфраструктурі не припиняються. Є маленька надія, що війна не буде тривати ще багато років, і припиниться вона не через нашу поразку.Ну то поки радіємо що хоча б повномасштабна 3-тя світова не почалася, і Європа досі сприймає нас як фронтир і виділяє кошти, а не скеровує їх всі на власну оборонку у повномасштабній війні на власній території. Бо без грошей від партнерів ми протримаємось дуже мало. Дуже мало. Загалом, маємо що маємо, живем поки живеться, готуємось до гіршого, сподіваємось на краще.
Як у мене хитро «спиздили» 325 грн, або історія про КСД – вочевидь найогидніше видавництво в УкраїніЧули про книжку «Творчий акт: спосіб буття» Ріка Рубіна, одного з найкрутіших продюсерів сучасності? От і я чув-чув, і в якийсь момент вирішив купити і почитати. Раптом надихнусь, і як почну робить меми направо і наліво.Кароче, ви знаєте, я люблю читати в електронному вигляді, у мене є читалочка, яку зручно читати завжди і всюди. Відповідно, книжка мала бути в електронному форматі. До цього я купував багато книг у форматі Epub у різних видавництвах. Схема стандартна: ти платиш гроші, тобі стає доступною для скачування епабчик, який ти закидаєш собі на читалку і все прекрасно.Цього разу нічого не віщувало біди, я як зазвичай пішов у гугл шукати «Творчий акт: спосіб буття» на сайтах різних книгарень: знайшов по 360 грн і по 325 (зі знижкою). Я навіть не придав значення, що 325 - це на сайті йобаного КСД. Ну і давай купляти. Купував з мобільного. Купив, і… нічого не відбулося, в усіх інших сайтах і видавництвах тобі приходить на електронку сповіщення, що тобі доступна книжка. Тут нічого. На ладно, думаю, щя зайду на сайт, розберусь. Заходжу вже з ноута (з третього разу через лагаючий сайт вдається) – йду на сторінку купленої книги, а там великий банер мене сповіщає, що ЕЛЕКТРОННІ КНИГИ МОЖНА ЧИТАТИ ВИКЛЮЧНО В ЗАСТОСУНКУ (йобаного) КСД.Я такий… блять! Виходить, я не маю права скачати куплену мною книжку на свій рідер щоб зручно її читати? ЩЗХ? Думаю ща подзвоню на гарячу лінію… Дзвоню, а на гарячій лінії жінка мені повідомляє, що так, я не маю права скачати куплену мною книжку на свій рідер, щоб зручно її читати бо це так вони борються з піратством! ПІЗДА! Я-то розумію, що вочевидь йобаний КСД таким підлим способом просто наганяє користувачів у свій застосунок. Я такий… Ну то поверніть мені гроші, бо виходить, що я просто не матиму змоги почитати цю книжку, адже єдиний спосіб – це читати з вашого застосунка, тобто з телефона. Я читати з телефона не хочу, бо це незручно. У відповідь я почув завчену фразу з посиланням на закон про три пизди (жінка назвала закон і його номер, і кілька разів повторила, ця фраза в неї вочевидь завчена і повторюється неодноразово). Я попросив послатись на конкретну норму закону, після чого вона розгубилась, і ще раз повторила намер закона про три пизди.Загалом, грошики мені також відмовились повертати.А знаєте, чому в мене так палає? Бо перед купівлею на сторінці книжки в мобільшій версії сайту НЕ БУЛО ЖОДНОГО ЗАСТЕРЕЖЕННЯ, що я отримаю її виключно на їхньому мені нахуй не потрібному застосунку. Була лише плашка «Читайте Епаб у застоскунку КСД», яку я сприйняв просто як рекламу їхнього застосунку. Можливо десь під час оплати й була ця інформація дрібним шрифтом, але хто блять таке читає? Особливо коли вже є досвід взаємодії з нормальними видавництвами, коли після купівлі тобі віддають куплену тобою електронну книгу, а не відмовляють в цьому.Загалом, викинув 325 грн, отримав хуйовий досвід, неприємне спілкування і все оце, а тепер мені ще треба буде витратити 360 грн, щоб з кайфом купити Епабчик на нормальному сайті в нормального видавництва. От і думаю, чи варте це все того, щоб ще більше тратити час на цю огидну КСД-шну клоаку, писати до них заяву з вимогою повернути гроші й забрати в мене доступ до книги на в їхньому йобаному застосунку, потім заяву до Держпроспоживслужби, з проханням повернути мені кошти і оштрафувати йобану клоаку, паралельно витратити пів дня-день на те, щоб детально розібратися в законодавстві про захист прав споживачів, і в підсумку можливо нічого не досягнути через ймовірний дрібний текст при купівлі… Що думаєм?Загалом, КСД – вочевидь найогидніше видавшицтво в Україні, жуй сраку!
Всім КВІР, пацани. Уявіть, що в 2014 році в Україні на Майдані перемогли не проєвропейські демократичні сили, а релігійні фанатики під керівництво патріарха кіріла (уявімо, що путіна і росії в цій історії не існує)Це назвали б ПРАВОСЛАВНОЮ РЕВОЛЮЦІЄЮ. Потім патріах кіріл створив би свій КОРПУС ВАРТОВИХ ПРАВОСЛАВНОЇ РЕВОЛЮЦІЇ. Станом на сьогодні в нього входило б понад 200 000 військових. Тобто паралельно зі ЗСУ існували б більші й потужніші сили, які підпорядковуються релігійному лідеру. Це релігійні фанатики, які забороняли б на вулицях жінкам виходити з непокритими головами, іноді навіть вбивали б таких жінок. КВПР відповідав би за внутрішню та прикордонну безпеку, правоохоронну діяльність, а також за ракетні сили України.Президент України був би номінальною посадою. Реальною владою володів би патріах кіріл.Уявили Піздєц? А це я вам описав КВІР – Корпус вартових Ісламської революції. Офіційно їх створили в травні 1979 року після Іранської революції (до того Іран був умовно демократичною прозахідною державою). Це я до чого… Операція в Ірані складається для України охуєнно: мінус союзник путіна Хаменеї, мінус частина військово-політичного керівництва, втрата військових потужностей, натяки на конфлікт між КВІР та регулярною армією, дезорганізація військового управління, реальна перспектива зміни режиму.КВІР контролювала Перську затоку з боку Ірану. Там є Ормузька протока, через яку транспортується величезна кількість нафти. Усі боялися, що сьогодні (після відкриття ринків) нафта потужно виросте. Вона виросла на 13%. Це не потужно, США та Ізраїлю вдалося втримати помірний зріст. Принаймні поки. І це також охуєнно. Загалом, здохни КВІР.Текст не експертний, написаний по-приколу, не вважайте за істину в останній інстанції, блять.
$10К/міс – така ціна купівлі та утримання народного депутата УкраїниВідповідно до плівок Тимошенко. Я припускав, що розцінки нині вищі, а воно… Це так виглядає криза парламентаризму, коли реальна влада централізована і зосереджена в Президента. Депутати особливо нікому не всралися, $10К-міс. Цікаво, що за звільнення міністрів вони мали голосувати, а за призначення – ні. Тут одне з двох: або замовник Тимошенко русня, зацікавлена в політичній кризі, або не русня, але також зацікавлена в політичній кризі в Україні. І те і те я б сприймав як протидію боротьбі Української держави проти загарбника. Мандат народного депутата надає людині (біологічній істоті) повноваження не не лише закони приймати, за якими будуть жити інші люди, а ще й ПРЕДСТАВЛЯТИ НАРОД УКРАЇНИ, тобто інтереси цих (уже соціально організованих біологічних істот) людей.Торгувати ним – означає зрадити інтереси народу, який тебе обрав. А торгувати ним за $10К – означає дешево зрадити інтереси народу, який тебе обрав для власного представництва.
Я відкрив для себе неймовірну розвагу – відоси тіпів, які тікають з України в Румунію через КарпатиДивився 3-4 таких.Найбільше що мене вражає – те, що деякі з них реально могли загинути. Це не перебільшення, вони нормально не готувалися до кількаденного походу через дикі гірські хащі, мокрі, холодні йшли в звичайних кросах, їли сублімовану їжу, обсцикалися на кожному кроці через страх бути пійманими. Галюцинували через відстуність сну, стрес, втому і переохолодження. Це категорія людей, які були не проти купатися в незайманих гірських озерах, до води яких навіть торкатися не можна. Це люди, які сміття викидали прямо в лісі, саме там де й срали.Скажу так, мені навіть приносило садистське задоволення дивитись як вони страждають там в горах. Неймовірна розвага. Через потужну вавку в голові ці люди вважали, що без жартів смертельний похід – це безпечніше, ніж бути в Силах оборони. В Силах оборони, де не факт, що ти взагалі доберешся до передової. Але їм вдалося (ті, яким не вдалося – відоси вже не публікували), і добре, це точно не людина, з якою я хотів би будувати майбутнє в одній країні. Але була й інша категорія: толкові, підготовлені хлопці в трекінговому взутті, з палицям. Вони не лише забирали після себе сміття, а ще й закопували лайно. Вони насолоджувались українською природою, йдучи – відчували смуток, що доводиться покидати Україну. Вони розмовляли українською, казали, що люблять цю країну, але… Ненавидять те, як до них будуть ставитись, запхавши в бусік. Я переконаний, що такі люди не лише були б чудовим кістяком для побудови держави, але й були б чудовими захисниками. Були б, якби держава наглухо не проїбала мобілізаційну політику, і не лише вимагала виконати свій конституційний обовʼязок, а ще й забезпечила б справедливість, де ти був би впевненим, що тебе не відправлять штурмовать посадку, якщо ти неправильно подивився на додіка-офіцера. Загалом, Україні потрібна армійська реформа. Конкретні пропозиції повинні бути в аналітиків великих благодійних фондів, експертів, медійна громадськість повинна постійно говорити про її необхідність. Військові на передовій зайняті, вони цим не займуться, це завдання держави і громадськості.Ну а поки – мені подобається дивитись відоси тіпів, які тікають з України в Румунію через Карпати.
Зеленський говорить про підготовку армійської реформиПрямо не називаючи це армійською реформою. Ось що заявив під час сьогоднішнього звернення:1. Керівинком ОП призначено Буданова. Він направить роботу Офісу на безпекові питання та переговорний процес.2. Іващенко, який очолить ГУР МО – раніше служив у ГУРі, фахова людина.3. Очікується кандидатура нового очільника прикордонної служби від очільника МВС.4. Готує законопроєкт в січні про оновлення ДБР.5. Заступник керівника ОП бойовий полковник Паліса – ближчим часом комунікуватиме з бойовими бригадами, щоб визначити, що треба, аби посилити українські позиції.6. Зміни в сфері військової освіти: той хто навчає воїнів – має знати що таке війна.7. Буде новий формат роботи Міноборони, яке очолить Федоров: він глибоко займається лінією дронів, прцює ефективно в цифровізації. Це необхідно покращити в обороні. Федоров зможе додати технологічності.8. Шмигаль очолить інший напрям у державній роботі. Завтра будуть ще рішення.Якщо справді зʼявилася воля провести армійську реформу, ближчим часом слід очікувати новин про відставку Сирського.