На переговорах із США українська влада сказала, що піти на деякі умови не може, адже цього їм не дозволить українська громадськість. Через це тиждень тому в Україну приїжджали «дуже важливі» американські консервативні експерти, щоб зустрітися з представниками громадянського суспільстваОсь що це за американські експерти були: ексрадник Буша по росії, так званий стратег американо-російського діалогу;головред республіканського The National Interest;директорка з військового аналізу аналітичного центру Defense Priorities;провідний дослідник ще одного американського аналітичного центру RAND.Вони заявили нашим активістам, що ми мусимо приймати певні реалії. А також треба брати до уваги характер і особистість Трампа та прийняти це як данність. Ну а ще той факт, що Америці самій треба зброя, вона накопичує її на випадок конфлікту в тихоокеанському регіоні. 🙂Українське громадянське суспільство охуїло (особливо від слів про Трампа). Ось що про це розповідає Олена Сас, яка була присутня на зустрічі:
Які українські онлайн-медіа можна читати. Оновили «Білий список» українських онлайн-медіаДо деяких матеріалів деяких медіа є деякі питання, але най буде. Ось хто і в який спосіб цей рейтинг готує:Готує його Інститут масової інформації (ІМІ) — медійна громадська організація, яка працює з 1996 року. ІМІ відстоює права журналістів, аналізує медіасферу та висвітлює пов’язані з медіа події, протидіє пропаганді та дезінформації, забезпечує медіа засобами захисту для відряджень до зони бойових дій під час російсько-української війни починаючи з 2014 року. На першому етапі дослідження 50 популярних українських онлайн-медіа, відібраних на основі даних попередніх моніторингів ІМІ, а також SimilarWeb та Gemius, оцінювалися на предмет наявності маніпуляцій, фейків, чорного піару. На другому етапі дослідження медіа, які пройшли перший етап, аналізувалися за такими критеріями: стандарти балансу, достовірності та відокремлення фактів від коментарів, наявність джинси, сексизму та мови ворожнечі, шкідливого контенту, а також на предмет прозорості – наявності на сайті контактів, редакційних політик, прозорості медіавласності. За результатами аналізу, рівень дотримання професійних стандартів на ресурсах, які ввійшли до Білого списку, в середньому становить близько 96%. У центральній стрічці новин на цих сайтах не виявлено джинси (хоча траплялися матеріали з неналежним маркуванням), мови ворожнечі, сексизму та фейків.
ШІ справді змінить все. І не тому, що він виконуватиме вашу роботуА тому що сама концепція роботи зміниться. Але спершу він створить бульбашку завищених очікувань (а можливо і потужну економічну, яка приведе до великої світової економічної кризи), а потім повністю змінить наш уклад життя. Але між бульбашкою і зміною укладу життя ми, як людство, пройдемо крізь великі потрясіння.Залежно від того, як швидко все відбуватиметься, можливо найбільші позитивні зміни побачать вже наші онуки. Памʼятаєте промислову революцію (перехід від ручного до машинного, технологічного виробництва)? Вона почалася в Англії в кінці 18 ст, і поширилась на увесь світ впродовж 19 століття.Внаслідок цього ми отримали формування зовсім іншого, небаченого до того суспільного ладу: зʼявились нові суспільні класи (буржуазія, робітники), експоненційно зріс рівень освіти та освіченість, люди почали ідентифікувати себе як предстаників певної нації, в Європі відбулася «Весна народів». Світ, у якому суверенітет належав монархам, назавжди змінився. Відбулася 1 Світова, суверенними стали нації. Нереалістичні ідеї суспільного ладу (соціалізм, комунізм) захопили цілі народи, а поім показали свою нежиттєздатність. І нації цілком собі готові були знищувати інші нації. Відбулася 2 Світова. Лише після неї людство вирішило домовитись і встановило правила, ці правила гірше-краще працювали 70 років. ШІ створть нові правила. Імовірно нації, як політичні конструкти втратять субʼєктність. Імовірно люди будуть групуватися в спільноти та громади менше за географічним принципом, а більше за ідейним: між любителем гри в ПАБГ із Мехіко та Жмеринки може стати більше спільного, ніж між авередж жмеринківцями. Особливо якщо виходити на вулицю буде не дуже то й треба (віртуальний світ цілком задовольнить), а мовного барʼєру просто не існуватиме. Такшо творці ШІ таки творять нову дійсність. Навряд вони прям усвідомлюють наслідки, і навряд вони будуть вкрай позитивними для нас з вами. Але це природній розвиток (або деградація) людства.
Треба написати антиутопію про авередж мужичка і його важку боротьбу, в якій він переміг і нарешті почав жити щасливоОпосередкована боротьба мужика із величезними корпораціями, які стають всемогутніми за рахунок його часу.Часу, який він просиджує в безкінечних стрічках соцмереж. Соцмереж, які є основними продуктами багатомільярдних корпорацій для заробляння грошей (ціль будь-якого бізнесу – це збагачення). Проти мужичка – найкращі генії, які чудово розуміються на людських слабкостях, особливостях роботи мозку. Генії вигадують як сконстрювати роботу соцмереж, девайсів, засобів які забезпечують їхню роботу тощо таким чином, щоб мужичок проводив там якнайбільше свого часу.Адже більше часу = якомога більше показаної реклами, а гроші за рекламу заробила величезна корпорація і вони осіли в активах керівників цих корпорацій. В якийсь момент мужичок почав помічати, що швидкий дофамін від коротких відосіків, мемів, спілкування в месенджерах став йому приємнішим за живе спілкування, бо люди йому і так не завжди особливо то й подобались. Почав проводити в девайсах все більше часу: перед сном обовязково, після сну теж обовʼязково. Обовʼязково на туалеті, в дорозі, за обідом. Телефон став кльовим способом відволіктись від неприємних думок, розмірковувань тощо.Але щось в цього мужичка все стало хуйовенько в житті: почав відчувати, що нічо не приносить справжнього щастя. Навіть навпаки: в соцмережах він бачить як добре живуть інші (не знаючи, що це прикрашена картинка), запарюється що живе гірше. З кожним днем ситуація погіршується, мужичок знає, що десь літають пташки, кайфово пахне скошена трава.Мужичок памʼятає, яке охуєнне небо в селі під свіжим повітрям, недавно навіть дивився такий відос в соцмережі. Але є одне але: він давно цього насправді не відчував. Та й не особливо треба.В якийсь момент якась хуйня змусила мужичка на кілька днів відлипнути від девайсів. Неочікувано він знов подивився у вікно, почитав книжку не для галочки, а для охуєнія, приготував їсти. ПОЇВ: мужичок жував, відчував смаки, додав гостринки, охуїв як смачно. За кілька днів якась хуйня закінчилась, і він знову влипнув у соцмережі, але на душі залишилось відчуття охуєнності від життя і червячком прокралась думка, що пора щось змінювати. І він почав боротись із корпораціями та їхніми очільниками за свій час. Це піздєц складна боротьба, в якій він з самого початку не був лідером. А ой, писав про антиутопію, а описав нинішню реальність👀. Як гадаєте, є шанс у мужичка перемогти в цій боротьбі?
Насправді наразі є дві великі проблеми з мемами. Обидві стосуються періоду після початку повномасштабки 1. Відсутність бажання загострювати. Хороший жарт на новинному каналі, який часто торкається суспільно-політичних тем повинен бути гострим. А гостро жартувати про війну, військово-політичне керівництво держави, військових – це неможливо. А це більшість новин. Вибудовується як жорстка самоцензура в автора, так і самоцензура в реципієнтів. Тому навіть якщо я б подолав у собі самоцензуру – ви б мене знищили. Бо жартувати під час горя, особливо про горе – це хуйово. Жартувати безконфліктно, негостро – це буде хуйня на кшталт 95-го Кварталу часів Зеленського-президента.2. Меми. Раніше в нас був один мемний простір з руснею. Так, це було до 22-го. Цьому сприяла, зокрема, російська мова, на якій робилась левова частина українських мемів. Треба розуміти, мем – це не тільки смішна картинка. Це іронічне або саркастичне або сатиричне або ще якесь відображення дійсності. Конкретні меми працюють в конкретних середовищах. Якщо покажеш криву скрепку з підписом «ФОП намагався заплатити податки сам, але щось пішло не за планом» бухгалтеру – він всциться, якщо покажеш будівельнику – він скаже що за хуйня. Так склалось, що більшість саме російських, а не британських американських чи якихось інших мемів чудово розуміли в українському середовищі. Ну а як: подивився Дудя, послухав Оксімірона і посміявся з мемчика, якого чудово зрозумів. Після повномасштабки я почав себе ловити на тому, що постити меми які відображають русняву, або спільну з руснею дійсність – це хуйня. Треба вибудовувати цю дійсність самостійно, а це дуже складно, адже: люди сміються з уже існуючих мемів, адаптованих до конкретної події. Тому це складно, а користуватись уже існуючими західними – варік не дуже, бо аудиторія почасти не в контексті (чудовий приклад – шутка про Єрмака і Зеленського вище). Тому поки з мемами взята оперативна пауза. Частково це й пострияло перейменуванню Хріновин у Дріт та формуванню цього каналу. Тут можна щітпостити, а на Дроті – нормальні новини для нормальних людей.
Памʼятаю, як тато десь в 6 ранку на Миколая засовував мені під подушку 5 гривеньЯ прокинувся, а він каже: спи-спи. Після цього я під подушклю більше нічо ніколи не знаходив, пару раз хіба у взутті щось стирчало. А взагалі, в нас в сімʼї подарунки до новорічних свят приносив саме Дід Мороз: на НР під ялинку. На Галичині здебільшого ці подарунки робить Миколай, який визначає чи добре ти поводився.Я подорослішав, і розумію що для своїх дітей основний подарунок швидше за все буду дарувати на Миколая. В цей час вже має стояти вдома ялинка. Це значно приємніший новорічний герой, ніж Дід Мороз, якого свого часу розкручували в Російській імперії, а потім він перекочував у Совок. В українців Мороз (не Дід Мороз, а саме Мороз) був не найбільш приємним персонажем: міг поставати як у подобі діда, так і сивого вола. В піснях-замовляннях Мороз танцює зі Смертю, а потім удвох вони сидять «у темній норі, за водами у коморі». Існує народний переказ про сварку Мороза зі святим Онуфрієм; святий рубонув Мороза по голові сокирою і той пролежав аж до Спаса. Цим пояснювалося чому після свята Онуфрія й до Спаса не буває заморозків. Крім низької температури Мороз міг уособлювати моральну смерть, ганьбу.
Значить так, йобаний 3-й сезон ВанпанчменаТи зробив дуже хуйову графіку – я терпів.Але от що я терпіти не можу – це вже 6 епізодів (7й буду дивитись) якоїсь хуйні про другосортних супергеройських персонажів, які мені нахуй не потрібні! Мені потрібен анімаційний серіал про найсильнішу людину у всесвіті, яка при цьому ходить в магазин і купує товари із жовтими цінниками!Про людину, яка стикається з найбанальнішими людськими проблемами, які почасти не може вирішити, навіть попри те що вона може вбити будь-кого з одного-єдиного ударчика.Мені потрібен серіал про людину, в якої екзистенційна криза через її всемогутність. Адже якщо навіть у всемогутніх стаються екзистенційні кризи, то зі своїми я якось впораюсь!Я хочу дивитись про людину, яка показує, що не потрібно вимагати від себе надто багато, бо не завжди в цьому щастя. Часто щастя в банальній капусточці, купленій на знижці!А ти, 3-й сезон мого улюбленого аніме не даєш мені цього! Ти сука знущаєшся з мене, показуючи довбойобських другорядних персонажів. Ні щоб кльових, як той веосипедист. Ти показуєш саме довбойобських! Ти мені про них розповідаєш, показуєш як вони розмовляють, готуються бити і бʼють монстрів!А мені цього нахуй не треба! Я хочу дивитись аніме про Мужика, який бʼє раз, а потім намагається відіпрати свій костюм! Виправляйся, або я… або я… ууууу сюка
Їбать новини сьогодні поганіНу а шо зробиш… Але я чомусь опитимістично налаштований щодо розвʼязки політичної кризи в Україні. Сумніваюся, що сформують прям толковий уряд фахівців, але думаю, що таки Єрмака відпрвідять у відставку, проведуть точкові перестановки і позвільняють всіх причетних до корупції в справі Міндіча.Так-так, всі толкові люди пишуть, що треба софрмувати уряд національної єдності, на посади обрати дійсно фахових спеціалістів, а не ставленників політичних партій, які будуть відстоювати інтереси їхніх лідерів.Але я сумніваюся, що це можливо. І не лише через їбать яку неконструктивну позицію керівництва держави, але також через їбать яку неконструктивну позицію більшості парламентарів, зокрема із Євросолідарності, які будуть намагатись засунути в уряд своїх людей не для того щоб виправити ситуацію, а щоб із ними поділилися потоками. А без виконання цієї умови коаліція (а відповідно і формування нового професійного уряду) буде неможливим. Тому звільнення Єрмака, реальне покарання для винних – це мінімум, який мене особисто задовольнить. А якщо Зеленський ще й заявить, що не буде балотуватись на 2-й термін – він усіх переграє, це був би чудовий сценарій.
Не говорив з вами про розслідування НАБУ, але тепер зрозуміло, чому Зеленський хотів позбавити його незалежностіОкрім очевидної користі — це розслідування принесло очевидну шкоду. Щоби вийти із програшно-програшної для воюючої України ситуації з найменшими втратами треба здійснити комплекс дій.Головна і найперша дія, яка потягне за собою всі інші та допоможе здобути щось переможне у в програшній ситуації — це чітка заява Зеленського про те, що він не буде балотуватися на наступний строк. Після цього логічним буде формування нової адекватної парламентської коаліції та формування нового уряду.Так, це все ще ситуація поразка-поразка, однак з певною долею перемоги. Так, це розслідування сталося в дуже недоречний час: серйозні проблеми з проривами росіян на фронті, блекаути в частині країни, проблема з держбюджетом і підтримкою Заходу.Але якби це розслідування сталося пізніше — було б набагато гірше. Тому радіємо, що в нас навіть під час війни працює демократія і шкодуємо, що демократія — це не ідеальна форма правління. Ну а ще сподіваємося, що росія посиплеться швидше.
Яка ж йобана залупа це ваше перейменування скверу на честь Трампа або в боротьбі сечі з лайном жертвами виходять чернігівціРобив відкладену новину на вечір про це і усвідомив, що відбувається.А все банально: місцеві депутати готові настільки сильно лизати сраку Трампу лише з однієї причини: їм в штани насрав Зеленський. А все почалося з того, що роки 2 тому в Чернігові відсторонили від виконання повноважень міського голову і за звичним сценарієм Президент утворив військову адміністрацію, природньо забравши в місцевого самоврядування велику кількість повноважень. Як зараз зробив у Одесі. Але у Верхоної Ради за поданням Зеленського є можливість взагалі ліквідувати місцеве самоврядування в цих містах, і передати абсолютно всі повноваження начальникам військових адміністрацій. Чернігівські депутати настільки сповнилися, що вирішили перейменувати сквер, який називався милозвучно «СКАЗКА» на сквер Трампа. Так же можна одразу двох зайців підстрелити: і Трампу підлизати, і Зеленському насолити, який тепер нібито боротиметься проти ТРАМПІСТІВ в Україні, якщо далі утискатиме МС в Чернігові. З урахуванням цього, грубо порушуючи закон (заборонено називати топоніми іменами ще живих) і процедуру (перед перейменуванням має попрацювати комісія), Чернігівська міськрада таки перейменувала сквер. Розумієте рівень боротьби сечі з лайном? З одного боку – прагнення до централізації та утримання влади (як мінімум контроль адмінресурсу на місцях при наступних парламентських, президентських та місцевих виборах), а з іншого – просто печерний рагулізм та трохи цинізму. Ну а чернігівцям тепер ходи по скверу імені довбойоба.