Джерело
Локальна історія | На фото – Митрополит Андрей Шептицький відвідує пластовий табір на гор...
712 Охват/переглядів
2024-08-13 10:53
Повідомлення №3331
На фото – Митрополит Андрей Шептицький відвідує пластовий табір на горі Сокіл у 1930 році. Пластуни вручають митрополитові “Свастику вдячності”. Ця відзнака була створена для осіб, які перебували поза Українським пластовим уладом, але своєю працею чи фінансовою допомогою зробили великий внесок у розвиток організації. Нагороду підтверджували грамотою з написом: “Відзначені цієї свастикою мають право вимагати від пластунів кожночасної послуги-помочі”.У міжвоєнні роки Митрополит опікувався усіма важливими царинами суспільного життя, пов'язаного з молоддю. Пластуни змайстрували спеціальні ноші, щоби під час урочистостей виносити Митрополита на плечах до свого товариства.Шептицький надавав “Пласту” велику матеріальну та фінансову допомогу. У 1926 році передав організації ділянку землі на горі Сокіл в урочищі Підлюте на Підкарпатті. Допомагав і матеріалами для будівництва табору. Про зв'язок “Пласту” з греко-католицькою церквою читайте у новому номері журналу “Локальна історія” → https://bit.ly/4fFpY73