🔰 Упродовж 2025 року на підтримку Сил оборони🇺🇦 та допомогу нашим військовим, підтримку їхніх родин з бюджету Хотинської громади спрямовано 2 585 000 гривень.Звітую:✅ на фінансування військових підрозділів, у тому числі військового госпіталю спрямовано 455 000 гривень;✅ на грошову допомогу родинам загиблих Героїв, лікування поранених військовослужбовців з Хотинської громади – 1 715 700 гривень;✅ на функціонування Ветеранського простору (хабу) на базі Центру надання соціальних послуг – 273 200 гривень;✅ на проведення заходів із вшанування полеглих, оплату ритуальних послуг для поховання Героїв, облаштування банерів – 141 100 гривень.☑️ Також днями передали систему зв'язку Starlink та генератори⚡️ для наших оборонців. Це забезпечить інтернет там, де немає іншого зв'язку, що вкрай важливо для координації дій.Підтримка Сил оборони була і залишається одним з наших пріоритетів.💯 Це наш обов’язок перед тими, хто дає відсіч окупантам і родинами Героїв.🤝Щира подяка нашим воїнам.🇺🇦Разом — до перемоги!
Гірка втрата... На війні загинув наш захисник Валерій Рудий, родом із с. Каплівка. З ним сьогодні попрощалися у Львові, де проживає його сестра....Валерій народився у Каплівці, у багатодітній родині, в якій було п’ять дітей. Закінчив місцеву школу. Захоплювався спортом та інженерною справою, цікавився комп’ютерними іграми. Був врівноваженим, спокійним і відповідальним.Після досягнення повноліття уклав контракт і проходив військову службу у складі 80-ї окремої десантно-штурмової Галицької бригади Десантно-штурмових військ ЗСУ.🇺🇦Був учасником Операції Об’єднаних сил у складі 24-ї ОМБР імені короля Данила Сухопутних військ.Із початком повномасштабного вторгнення став на захист України. Воював на Дніпропетровському напрямку у складі 46-ї окремої аеромобільної Подільської бригади Десантно-штурмових військ.Загинув 17 грудня 2025 року. Був вірним сином України до останнього подиху… 💔Валерію було лише 26...Глибоко співчуваю матері Світлані Єфремівні, сестрам, брату і всім рідним.🕯️Вічна слава Герою.
🤱У пологовому будинку в Хотині у новорічну ніч народився хлопчик, а сьогодні – дівчинка! 🫶Це добрий знак і дуже важливо. Чому❓ Зараз розповім.Бо ми розпочинаємо комплексну роботу задля функціонування пологового відділення у нашій кластерній лікарні.☝️Справа в тому, що у час війни важка демографічна ситуація, виїзд молодих жінок за кордон спричинили вагоме зменшення кількості народження дітей і пологів у Хотинській багатопрофільній лікарні.А саме від кількості пологів залежить фінансування від Національної служби здоров'я України.🏥 Є чіткі правила і вимоги для отримання коштів медичним закладом за цим пакетом послуг. Маємо відповідати цим нормам. Для нас – це не менше 200 пологів на рік. На жаль, за минулий рік у Хотині було лише 136 пологів.В останній день 2025 року ми зустрілися з генеральною директоркою лікарні Тетяною Бринь, колективом акушерсько-гінекологічного відділення. І разом прийняли рішення зробити все можливе, щоб зберегти наш пологовий.Деталі https://www.facebook.com/share/p/18QpZVSDEx/
✨ Хотин колядує — для наших Героїв.🇺🇦 Уперше традиційний фестиваль «Коляда, коляда на Хотинщину прийшла» буде благодійним і регіональним‼️ Цього року Хотинська громада долучається до всеукраїнської акції “Коляда для захисника”.🗓 Отож, у неділю, 2️⃣8️⃣ грудня о 12:00 центральна площа Хотина перестане бути просто площею — вона стане місцем великої спільної коляди.Саме тут відбудеться наш традиційний благодійний фестиваль «Коляда, коляда на Хотинщину прийшла» за участі творчих колективів з усього регіону для підтримки ЗСУ.🇺🇦 Також до заходу долучаються наші військовослужбовці, хто перебуває на реабілітації, ветерани.☝️Уперше фестиваль проходить у межах всеукраїнської акції “Коляда для захисника”.Це — коли колядки, щедрівки, маланки та різдвяні пісні звучать з вдячністю тим, хто сьогодні боронить нас із вами.Це — тепло традицій, сила єдності та віра, яку ми передаємо через пісню.Це — збір на потреби наших захисників.✨ Запрошуємо всіх: родинами, колективами, з друзями і відкритим серцем. Долучайтеся!
🗓 Соціальну важливість роботи Хотинського трудового архіву важко переоцінити. Це не просто наше минуле. Це і про майбутнє людей, їхні пенсії. ☝️Це документи, без яких тисячі жителів Хотинщини не можуть підтвердити трудовий стаж чи зарплату при оформленні пенсій.Лише уявіть‼️ У Хотинському трудовому архіві:✅22 484 тисячі одиниць зберігання,✅73 фонди, документи з майже 100 ліквідованих підприємств з усього колишнього Хотинського району з 1946 року,✅821 запит виконали з початку цього року.За всім цим – щоденна, кропітка, відповідальна робота. Її професійно виконують лише двоє працівниць – Ангеліна Гуменюк і Наталія Боднар. Вони надають жителям району необхідні довідки, готують сотні довідок, консультують підприємства щодо формування архівних справ, зберігають та впорядковують документи.🌹Вітаю працівників нашого архіву та всіх фахівців архівної справи з професійним святом! Дякую за сумлінну працю, відповідальність і повагу до людських доль.Міцного здоров’я, добра, професійної витримки та мирного неба.
🚐Лише на вихідних повернулися з відрядження з Латвії, ✅і вже з приємністю передали авто від партнерського міста Алуксне🇱🇻 КП «Хотинблагоустрій» в роботу на благо міста!☝️Це підприємство критичної інфраструктури, важлива галузь для міста. Переданий автомобіль від партнерів покращить оперативність реагування на критичні ситуації і надання послуг мешканцям, обслуговування міста.🤝Велика подяка партнерам і громаді Alūksnes novads Латвійська Республіка 🇱🇻🤝🇺🇦, професійній команді Хотинська міська рада, Lyuba Petrova, Геннадій Назаренко, Едуард Парцій, Андрій Кошевой.Нагадаю, це не перший автомобіль, яким підсилили технічну спроможність комунального підприємства. У квітні ми передали КП «Хотинблагоустрій» авто від партнерів з міста Тельтов (Німеччина) 🇩🇪 спільно з благодійною організацією Arbeiter-Samariter-Bund Кенігс-Вустерхаузен.✅ І надалі продовжуємо максимально залучати підтримку для оновлення автопарку критичної сфери з позабюджетних джерел – завдяки міжнародному партнерству і нашим зв’язкам.
Важливо‼️ Ми довго про це говорили, і ми повинні були давно запровадити в нашій громаді спільний ритуал пам'яті, пошани і вдячності.Це найменше, що можемо зробити у памʼять про тих, хто нас захищав і оберігав.🇺🇦✅ Днями на засіданні виконкому міської ради ухвалили важливе рішення: у Хотині щоденно проводитимуть хвилину мовчання із зупинкою транспорту та голосовим оголошенням. 📢 Закликаю всіх жителів і гостей громади, колективи комунальних підприємств міської ради, працівників установ, підприємців, перехожих, водіїв, магазини, торгові центри, кав'ярні — зупинятися в цей момент, схиляючи голови в пам’ять про наших Героїв і всіх загиблих українців.Перед ухваленням рішення ми:☑️ провели консультації з військовими, врахували побажання рідних полеглих захисників;☑️ придбали обладнання з гучномовцем та встановили його на площі у центрі міста (наразі працює у тестовому режимі);☑️ звернулися до поліції для перекриття руху транспорту під час хвилини мовчанняДеталі:https://www.facebook.com/share/p/17kd596N2f/
⚡️Крок за кроком робимо нашу кластерну Хотинську лікарню енергонезалежною — і результати вже вражають!✅ Протягом останніх років провели масштабну роботу для енергонезалежності медзакладу, реалізували два потужні проєкти. І зупинятися точно не плануємо.☀️Нагадаю, сонячні панелі, встановлені минулого року у Хотинська багатопрофільна лікарня, вже зекономили понад 1 500 000 грн на оплаті електроенергії‼️Так само ефективно працює сучасний тепловий насос, який забезпечує теплом реабілітаційне, терапевтичне та інсультне відділення.🏥 Цього року ще інтенсивніше продовжили термомодернізацію лікарні. ☑️ Важкий і водночас важливий для нас проєкт – займалися підготовкою і запуском великої котельні з двома котлами на дровах потужністю 500 кВт, ⚡️щоб менше використовувати газове опалення. Котельня може забезпечити опалення 5000 кв.м площі, наразі постачає тепло у дві будівлі: корпуси поліклініки та інфекційного відділення.Що було зроблено та що плануємо надалі? Деталі:https://www.facebook.com/share/p/1aBvz4aeAd/
#ПрацюйПідтримуйЗСУ🇺🇦 Sushi House Хотин: мрія, що народилася з любові, сили і віри🔰Днями Sushi House у Хотині відзначив 2-гу річницю роботи. Історія цього закладу — про любов і втрату, стійкість і віру в життя, яке триває. 🫶Його заснувала Ольга Якимчук, колишня військовослужбовиця, дружина полеглого Героя Миколи Якимчука.Колись Ольга з Миколою мріяли про власний заклад у Хотині. Але спершу — пандемія, потім — повномасштабна війна…У 2022 році Микола став на захист України.🇺🇦 У квітні 2023 року він героїчно загинув, залишивши світлу пам’ять, маленького сина і нездійснену мрію.Та Ольга не здалася, продовжила їхню справу – разом із братом відкрила 🥢Sushi House. Згодом звільнилася з військової служби, розширила бізнес, створила нові робочі місця, закупила обладнання та доповнила меню.Тут працює 7 людей. Колектив дружній, професійний і небайдужий. Усі “чайові” та донати зі скриньки у закладі спрямовують на придбання дронів для наших воїнів.💙💛Деталі: https://www.facebook.com/share/p/1EsYXzvZEY/
🇺🇦🤝🇳🇱 Учора, у неділю, провів продуктивну зустріч з представниками Посольства Королівства Нідерланди в УкраїніСаме у вихідний у Хотин завітав Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Нідерланди в Україні Алле Дорхаут зі своєю командою.І це невипадково. ☑️ Навесні ми виграли черговий важливий проєкт для Хотинського опорного академічного ліцею. А саме багатокомпонентний проєкт за фінансової підтримки Уряду Королівства Нідерланди, що імплементує Всеукраїнський фонд «Крок за кроком» у співпраці з міжнародною організацією War Child.‼️ 500 тисяч гривень – це співфінансування Хотинської міської ради на те, що вже реалізовано.Які вже маємо результати?✅Облаштували сучасну кімнату ментального здоров’я у ліцеї.✅Провели повну реконструкцію трьох вбиралень закладу із забезпеченням інклюзивності.✅Наші психологи навчаються в проводять зустрічі з використанням сучасних методик для підтримки ментального здоров'я дітей, молоді та їхніх родин в умовах війни. Деталі:https://www.facebook.com/share/p/1CZ1myfH7a/