Країна в темряві, а «Слуга народу» отримала 1,9 млрд грн з бюджету! Українці сидять без світла не лише через удари росії, а й через корупційні схеми друзів влади в енергетиці. Армія чекає рішень про ротацію, демобілізацію та підвищення виплат. ФОПів душать новими податками.У цей час на роботу виходить близько 50-60 народних депутатів. Мабуть, перевтомилися більше, ніж ЗСУ, які на службі 24/7.Зате є структура, якій живеться добре – партія влади. «Слуга народу» разом з уже ексголовою Шуляк з 2022 року отримали з бюджету 1,9 млрд грн. Це гроші, які могли б піти на армію. Це 10% від суми, необхідної, щоб удвічі підвищити мінімальну пенсію. Але головне «досягнення» для них – відкриття 134 нових партійних офісів. І вони ще й публічно цим пишаються!Їм так дуже зручно. Зручно розпилювати бюджетні кошти й друкувати партійні газетки. Зручно не ходити на роботу. Не голосувати за демобілізацію і ротацію. Не підвищувати мінімальну зарплату військовим, яка майже чотири роки залишається на рівні 20 100 грн. Зручно і перекладати борговий тягар, що скоро перевищить 100% ВВП, — на українців, підвищувати їм податки і тиснути на підприємців.Влада не забуває профінансувати себе. Не забуває про мільярди на Єдиний телемарафон, про збільшення утримання Офісу президента та Кабміну.А от пропозицію «Розумної Політики» - хоча б на час війни відмовитися від партійного фінансування на користь армії – роками відхиляють. І це дуже чіткий показник, що вони працюють не на державу, а на своє політичне майбутнє. От тільки цього майбутнього у них немає!
Влада хоче знищити підприємців! Уже дісталися до продавців на ринках! З 1 січня на ринках стануть обов’язковими касові апарати. Влада навіть не думала відтермінувати це рішення для найменших підприємців. Ніхто не збирається рахуватися з людьми, які торгують на базарах просто для того, щоб прогодувати свої родини.Головний ідеолог цих «геніальних» ініціатив — Гетманцев — уже заслужив звання героя росії, бо руйнує українську економіку швидше, ніж реактивні дрони. Чомусь він забув про свою обіцянку обмежити зарплати чиновників до 10 мінімалок і продовжує те, що вміє найкраще — добивати підприємців. Його стараннями за минулий рік закрилося 210 тисяч ФОПів, а лише в січні цього року – 65 тисяч. Це – наслідок підвищення податків, через яке дірка в бюджеті не лише не зменшилася, а навпаки розрослася. Але замість того, щоб зробити висновки, влада йде тим самим шляхом: нові податки, нові збори, РРО, більше звітів і контролю.Паралельно готується ще один «сюрприз» — запровадження ПДВ для ФОПів з оборотом понад 1 млн грн. Фактично це означає знищення системи ФОПів. Для більшості підприємців така модель стане нерентабельною: вони не зможуть дозволити собі бухгалтерів, вести складну звітність і адміністрування. Додайте сюди ще податок на продаж вживаних речей, на посилки та ідею зробити військовий збір у 5% вічним — і отримаємо масове закриття бізнесів і виїзд людей за кордон!
Держава втрачає майбутнє: як влада виштовхує власних громадян⁉️Наша країна воює, у тому числі, за те, щоб не бути схожою на росію. Але влада намагається зробити нас подібними. Бо так зручніше керувати: коли народ терпить, мовчить, боїться критикувати, «бо війна». Паралельно влада робить усе, щоб молодь виїжджала з країни. Щоб не було протестів і нового «картонного Майдану», щоб тут не залишалися ті, хто ставитиме запитання і вимагатиме відповідей. І це вже відбувається не в теорії, а на практиці.Старші класи шкіл порожніють, бо батьки вивозять дітей від абсурдних правил на кшталт штрафів для підлітків, які не стали на військовий облік у 16 років. Періодично виникають розмови щодо мобілізації жінок. Порушені обіцянки не підвищувати податки та тарифи. Після дозволу виїзду чоловікам до 22 років країну покинуло понад 170 тисяч молодих людей, бо вони не вірять, що завтра правила не змінять.Кожна порушена обіцянка, кожне абсурдне рішення — сигнал людям, що цій владі не можна довіряти. Тому вони їдуть туди, де є передбачуваність, правила і повага до людини.Ось так держава власноруч виштовхує людей за кордон — разом із їхніми дітьми, майбутнім і вірою в Україну. А потім дивується, чому вони не повертаються!
Якщо війна стає «щитом» для корупціонерів – вона триватиме вічно! Найбільша індульгенція для корупціонерів сьогодні – це фраза «не на часі». Коли нас переконують «не виносити сміття з хати», «не розхитувати владу» і «розібратися після перемоги», варто чесно сказати: згодом вже не буде з ким розбиратися. Корупціонери, яких не чіпають під час війни, зацікавлені в тому, щоб вона тривала якнайдовше, бо тоді це «свято корупції і безкарності» буде для них вічним.А щоб їх перестали критикувати – треба перестати красти. Тому що корупція сьогодні б’є не лише по бюджету. Вона нищить міжнародну підтримку України. Іноземним партнерам дедалі складніше пояснювати своїм громадянам, чому їхні податки мають іти в країну, де постійно спливають корупційні скандали.Корупція — це вбивство. Коли гроші розкрадають — не вистачає зброї, немає захисту критичної інфраструктури, лікарні ризикують залишитися без життєво важливого обладнання. Не підвищуються зарплати військовим, діти вчаться у темряві, бізнес виживає на генераторах і платить за електроенергію у 2,5 рази більше.Війна не може бути захистом для злочинів. Боротися з корупцією — це не «розхитувати державу», а єдиний спосіб її втримати!
Поки країна воює, влада грається у вибори! Дожилися – поки в країні триває війна, Зеленський заявив, що підтримує вибори в електронній формі. Через ту саму «Дію», яка не витримала навіть голосування на Євробаченні і лягла вже за кілька хвилин. Ту ж саму «Дію», яку не раз ламали росіяни. Якщо влада надумає робити через неї вибори, то це буде не волевиявлення. Ми побачимо 102% у Зеленського, якщо «Дією» буде керувати міністр Федоров. А якщо її зламають росіяни, то 102% отримає Лукашенко. Але все це – не про технології. Це про страх влади. Бо електронні вибори – це спосіб не виходити до людей, не дивитися їм в очі, не чути незручних запитань. Якщо вже говорити про справжні президентські вибори, то раджу почати їх з Оріхового, Покровська, Костянтинівки, Краматорська, Лимана, Куп’янська, Вовчанська. Хто з кандидатів проїде весь маршрут, проведе мітинг на центральній площі – отримає можливість брати участь у виборах.Водночас нам люблять розповідати, що до виборів ніхто не готується. Але дії говорять про протилежне. Уже колишня голова партії «Слуга народу» звітує про ключові досягнення за роки повномасштабної війни: 134 нові партійні офіси. За кошти платників податків. Соромно чути, що для них саме це – досягнення. За роки великої війни партія влади отримала майже два мільярди гривень державного фінансування. І замість того, щоб відмовитися від цих коштів на користь армії, вони спокійно освоюються. На партійні офіси і газетки з агітацією. Коли екс-очільниця «Слуги народу» каже, що для армії теж щось виділили – то це не привід для гордості. Бо армія має бути першочерговим пріоритетом воюючої держави, і на неї мають іти всі кошти, а не лише якась частина партійного фінансування! Але у влади інші пріоритети, і основний – це комфортне життя у своїх 134 партійних офісах!Саме тому в сесійній залі ініціатива «Розумної Політики» спрямувати держфінансування партій на потреби оборони не набирає необхідної кількості голосів вже не один рік!
Навіть одна думка має значення, інакше ми йдемо до сталінів і гітлерів! Вчора у Верховній Раді я почув фразу: «Парламент – це не місце для дискусії». Я знаю країни, де теж так вважають. Де думка ні однієї людини, ні декількох, ні мільйонів нічого не варта. Це Росія, Північна Корея, Іран. Якщо хтось вирішив, що Україна може стати такою ж — він глибоко помиляється.Українці ніколи не були і не ніколи стануть стадом. Ми – народ із глибокими демократичними традиціями. Саме тому тут завжди була і буде дискусія. А Парламент — це місце для різних думок, а не для мовчазного голосування за командою.Особливо цинічно це чути від «великих патріотів», які активно виступають, повчають інших, а потім швидко зникають із сесійної зали, бо перевтомилися, коли на годиннику ще немає 14 години. Якби українська армія працювала так само, як ці «активісти» в Парламенті, ворог давно стояв би під Львовом, Києвом та Одесою. А коли рашистська армія дійсно стояла біля столиці, то тоді горлопанів чути не було, бо вони повтікали далеко за межі Києва чи навіть України. Українська армія сьогодні воює точно не за те, щоб Україна перетворилася на державу без думки, без голосу і вибору. Не за тоталітаризм радянського зразка, не за нацистський режим, що був у Німеччині і не за фашизм, який колись жив в Італії. Український народ сьогодні воює за те, щоб Україна не лише залишилася на карті світу, а була тією державою, яка заслуговує на повагу. І лише в такій країні думка навіть однієї людини має бути почута і сприйнята з повагою. Інакше ми дійдемо до сталінів, гітлерів, франко і всіх інших, кого поховала історія, але чию історію ми маємо пам'ятати.
Корупційна і безвідповідальна влада коштує країні сотні тисяч загиблихЯк заявили у Комітеті Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки, у нас понад 500 тисяч загиблих і більше 500 тисяч поранених. Але війну на фронті сьогодні програє не українська армія. Так само українську економіку знищує не український народ. Усе це – наслідок діяльності безвідповідальної, непрофесійної і корупційної влади. Учора президент заявив, що українці, які змінили цивільну професію на військову, мають право після війни повернутися додому. Звучить так, ніби за це ще треба подякувати. Ніби право повернутися до вільного життя, а не стати рабом, — це бонус, а не елементарна справедливість.Очевидно, владі цього не хотілося б. Бо коли захисники повернуться, вони ставитимуть дуже незручні запитання.Чому в країні будувалися корупційні схеми поки вони сиділи в окопах?Чому в кишенях ТЦК та пов’язаних з ними структур осідає понад 200 мільярдів гривень? Хто це кришує? Хто перетворив мобілізацію на бізнес?Сьогодні в системі ТЦК — понад три десятка тисяч посад. Якщо хоча б частину тих, хто не був на фронті, відправити захищати, а не бусифікувати, держава отримала б декілька повноцінних бригад. Натомість військовим розповідають нові контракти на 10 років, коли ні людей, ні економіки на таку війну просто не вистачить. А паралельно – розповідають казки про те, що з новими контрактами у них буде можливість демобілізуватися.Нагадаю, що завтра — рівно рік, як у Верховній Раді мав з’явитися закон від влади про терміни служби. Його немає. Вже готовий законопроєкт «Розумної Політики» не пускають у зал. Так само і з проєктами про ротацію, додаткові відпустки і мільйон за підписання першого контракту. Це якраз те, що стало б стимулом для служби в ЗСУ.Але порядок денний Парламенту наповнений питаннями, які не мають нічого спільного з обороною, справедливістю і майбутнім країни.
Верховна Рада сьогодні робить вигляд, що більше переймається благополуччям тварин, ніж людей!У порядку денному – законопроєкт про "ветеринарну медицину та благополуччя тварин". Але немає тих рішень, які зараз точно потрібні українцям. Немає законопроєктів про підвищення зарплат військовим. Уже майже чотири роки «мінімалка» захисників – 20100 гривень. За цей час інфляція з’їла значну частину доходів, і фактично військові сьогодні отримують менше, ніж раніше.Немає і рішення щодо термінів служби. Влада мала подати відповідний закон до 18 грудня 2024 року. Минув майже рік – ініціативи від влади так і немає. Водночас законопроєкт «Розумної Політики», зареєстрований ще у квітні 2024 року, просто не пускають у зал.Немає в порядку денному і законопроєкту про прирівняння відповідальності за корупцію до покарання за державну зраду.Не виноситься на голосування мораторій на оплату комунальних послуг у прифронтових територіях — там, де люди не мають базових послуг, але отримують платіжки.Без розгляду лежить і наш законопроєкт про підвищення мінімальної пенсії удвічі — з 2361 до 4722 гривень. На це потрібен 21 мільярд гривень. Кожти можна знайти, скоротивши роздуте фінансування Кабміну, Офісу Президента, «стратегічних комунікацій» та єдиного телемарафону. Натомість у бюджеті передбачили пенсіонерам принизливе підвищення — плюс 234 гривні. Парламент має голосувати не по три випадкові законопроєкти на день, а формувати нормальний порядок денний — із рішеннями для людей: для Збройних Сил України, учителів, медиків, пенсіонерів, студентів. Саме з цього має складатися робота Верховної Ради!
Гроші для мотивації військових є. Потрібно менше красти ‼️Поки влада вкотре шукає причини, чому не може підвищити зарплати військовим і «думає над форматами нових контрактів», я хочу нагадати: такі формати вже давно запропонувала команда «Розумної Політики». Зокрема – виплата 1 мільйона гривень при підписанні першого контракту. Відповідний законопроєкт №13623 зареєстрований уже декілька місяців.Це стало б реальним стимулом для поповнення війська мотивованими людьми. І гроші для цього є – просто треба менше красти.За оцінками експертів, близько 30% бюджету знаходиться в тіні. Це близько трильйона гривень, які могли б працювати на оборону і державу, а не чиїсь кишені.Тіньовий ринок немобілізації, за різними даними, досягає понад 2–2,1 млрд євро, тобто понад 100 млрд гривень. Якщо ці гроші спрямувати на виплату мільйона, то їх би вистачило для великої кількості контрактників. Це була б реальна підтримка Збройних Сил, а не чергова декларація.Окрема історія з ТЦК, які перетворилися на структуру, що частіше асоціюється з бусифікацією, ніж з нормальною роботою. Там понад 40 тисяч посад. Навіть якби половина цих людей пішла служити, ми б отримали чотири додаткові бригади. Це було б ефективніше і для оборони, і для бюджету.Ще колосальний обсяг коштів з бюджету йде на підготовку бійців, які згодом ідуть у СЗЧ, яке сама ж влада і легалізувала. Якби система будувалася на мотивації та рекрутингу, а не на бусифікації і корупції, в держави було б більше ресурсів і для армії, і для підвищення виплат нашим захисникам!
Українці не повинні платити за темряву! Пропонуємо мораторій на комуналку під час блекауту!Українцям знову готують платіжки за те, чого вони не отримують. Немає світла, немає тепла, немає води — але комуналку рахуватимуть «по повній». Про зменшення не йдеться, навпаки – влада думає над підвищенням вартості комунальних послуг. Це несправедливо й неприйнятно, особливо під час війни, в умовах блекаутів, падіння доходів людей, зруйнованої інфраструктури, яку не захистили, бо розікрали мільйони доларів. По-перше, влада має виконати свої ж обіцянки. Зеленський запевняв, що до кінця війни комунальні тарифи не зростатимуть. Але тарифи на електроенергію збільшували вдвічі після повномасштабного вторгнення. По-друге, замість «Вовиної тисячі» або «трьох тисяч кілометрів у нікуди» ми пропонуємо інший підхід. До 30 квітня 2026 року — запровадити мораторій на нарахування плати за комунальні послуги для споживачів, які найбільше страждають від обстрілів та блекаутів. Це жителі Чернігівщини, Запоріжжя, Полтавщини, Сумщини, Харківщини, Херсонщини, Донеччини. А також — для малозабезпечених українців з інших регіонів, у яких середньомісячний дохід домогосподарства не перевищує двох мінімальних зарплат.Компенсувати це ми пропонуємо за рахунок коштів, передбачених на «Вовину тисячу» та «Національний кешбек», які ніяк не підтримають людей. А також — завдяки скороченню видатків на ремонт доріг, утримання Офісу президента, апаратів Мін’юсту та Міненерго.Відповідний законопроєкт №14222 уже зареєстровано. Будемо вимагати його розгляду в Парламенті. Коли влада казатиме, що «це неможливо» — це неправда. Треба мати політичну волю і припинити давати гроші друзям, які їх розкрадають!