Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Денис Шмигаль | Перший віцепрем'єр — Міністр енергетики України
Додано 14 лип 2024

Денис Шмигаль | Перший віцепрем'єр — Міністр енергетики України

@Denys_Smyhal
Кількість підписників: 17 981
Фото: 9,240
Відео: 2,110
Посилання: 398
Опис:
Офіційний телеграм-канал Першого віцепрем'єр-міністра — Міністра енергетики України. Facebook: https://bit.ly/2wZwswN X: https://x.com/Denys_Shmyhal Instagram: https://www.instagram.com/shmyhal_official/

👥 Кількість підписників

17 981
Середній/День:: -4
Середній/Тиждень:: -41
Середній/Місяць:: -209

👁️ Середній перегляд на повідомлення

8 695
Середній/День:: 22,100
Середній/Тиждень:: 5,296
ERR: 48.36%

📊 Кількість повідомлень на день

1.2
Останній день: 1
Середнє за тиждень: 0.7
Середнє за день: 1.2

Історія змін назви

Денис Шмигаль | Перший віцепрем'єр — Міністр енергетики України 2026-01-16
Денис Шмигаль | Міністр оборони України 2025-07-17
Денис Шмигаль Прем‘єр-міністр України 2024-07-14

Історія зміни статуса

Офіційно підтверджена 2025-07-18
Офіційно не підтверджена 2025-07-17
Офіційно підтверджена 2024-07-14

Стіна

Статистика telegram каналу

Україна пройшла найскладнішу зиму в історії незалежності.Попри масовані обстріли росії та низькі температури, наша енергосистема витримала. Низький уклін усім енергетикам, ремонтним бригадам і нашим захисникам.Сьогодні разом із Прем’єр-міністеркою та урядовцями представили звіт про роботу Президенту України та керівництву Верховної Ради. З жовтня 2025 року росія пошкодила понад 9 ГВт генераційних потужностей ТЕС, ТЕЦ та ГЕС. Наразі після атак вдалося частково відновити 3,5 ГВт. Введено близько 900 МВт розподіленої генерації, зокрема 400 МВт нових газових і когенераційних установок. Ми також збільшили доступну пропускну спроможність імпорту електроенергії з 1,7 ГВт до 2,45 ГВт. До Фонду підтримки енергетики залучили 691,45 млн євро. А енергетичний портфель налічує вже 55 інвестиційних проєктів на суму близько 1 трлн грн. Систематизували роботу Хабів енергообладнання. Отримали за цей час 114 вантажів обладнання вагою 1713,2 тонн. Та відвантажили зі складів Хабу 405 вантажів вагою 3335,78 тонн. Дякую всім партнерам, які надсилали свою допомогу. При цьому ми зберегли пільгову ціну на електроенергію та газ для побутових споживачів.Вже зараз розпочали підготовку до наступного опалювального сезону. Наше завдання — максимальне відновлення всього, що можна відновити; максимальний захист енергетичних об’єктів, будівництво розподіленої генерації та створення запасів ресурсів та обладнання. росія не відмовляється від свого енергетичного терору, і ми маємо бути готові до наступної зими.
Мав честь взяти участь у зустрічі Президента Володимира Зеленського з Президенткою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн і Президентом Європейської Ради Антоніу Коштою.Подякував за те, що Європа стоїть пліч-о-пліч з Україною. Європейський Союз розробив план підтримки України до наступної зими.Сьогодні ми відвідали київську ТЕЦ, яка була серйозно ушкоджена російськими обстрілами. Партнери мали змогу наочно побачити масштаби руйнувань в енергетиці й зрозуміти нагальність потреб в обладнанні.Урсула фон дер Ляєн сьогодні оголосила про план підтримки України до наступної зими «Repair, Rebuild, Restart» на 920 млн євро. Надзвичайно цінуємо цю допомогу. Обговоримо детально положення плану під час засідання енергетичного «Рамштайну» у березні.Також висловив вдячність за передачу Євросоюзом 500 генераторів для підтримки енергетичної системи й критичної інфраструктури. Важлива й своєчасна підтримка, яка допомогла стабілізувати ситуацію та втримати енергосистему.Разом відновлюємо нашу інфраструктуру та робимо все, щоб світло перемогло темряву.
Відвідали одну з ТЕЦ у Києві разом із міжнародними партнерами. Вдячний за візит у день четвертих роковин повномасштабного вторгнення росії.Сьогодні з нами Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, Президент Євроради Антоніу Кошта, Президент Фінляндії Стубб, очільники урядів Данії, Естонії, Ісландії, Латвії, Норвегії, Хорватії, Швеції, міністри та інші високопоставлені гості. Продемонстрував наслідки російських ударів. На таких об’єктах війна перестає бути статистикою чи картинкою на екрані. Тут видно, що росія воює проти світла, проти тепла, проти нормальності і можливості жити. Ця ТЕЦ забезпечувала теплом 500 тисяч людей у Києві. За чотири роки росія завдала по ній 13 ракетних та дронових атак, з яких 9 — за останні пів року. У січні через черговий удар станція припинили виробляти електроенергію. А на початку лютого сюди прилетіло 5 балістичних ракет — і зупинилося виробництво тепла. Без опалення залишилися понад 1100 багатоквартирних будинків, 118 шкіл та садочків, 18 лікарень.Це одночасно місце злочину та доказ російського варварства, але і місце нашої стійкості, партнерства і солідарності. Після кожного удару — ремонт, часто під ризиком повторних атак. І я вдячний кожній країні, яка надає необхідне для відновлення обладнання.Українську енергетику цієї зими підтримують понад 40 країн і організацій. У 2025 році через Фонд підтримки енергетики було мобілізовано близько 600 млн євро. За час повномасштабної війни Україна отримала понад 2000 гуманітарних вантажів для енергосектору.Світло обов’язково переможе.
Провели засідання Енергетичного штабу.Робота з ліквідації наслідків російських атак триває безперервно — 24/7.Завдяки роботі ремонтних бригад і підвищенню температури бачимо тенденцію до покращення ситуації з електропостачанням. Водночас маємо інформацію про підготовку ворогом нових ударів по енергетиці. Тому завдання для всіх служб — не лише швидка відбудова, а й максимальна готовність до наступних викликів.У Києві над відновленням тепло- та електропостачання працюють понад 200 бригад. Окремо обговорили ліквідацію наслідків в Одесі, а також у прифронтових областях — там викликів найбільше.Робота з партнерами щодо поставок обладнання іде в щоденному режимі. За підсумками візиту команди Міненерго до Франції маємо домовленості про залучення 600 млн євро на посилення енергетичної стійкості України. Також наші інженери й технічні фахівці вже відряджені у Європу для обстеження 6 станцій, обладнання з яких можна в найкоротші терміни доставити в Україну.Дякуємо партнерам за підтримку. Дякуємо Українському війську за захист!Дякуємо енергетикам і ремонтним бригадам за роботу. Світло обовʼязково переможе!
Понад 600 млн євро на енергетику і домовленості з партнерами щодо отримання виведеного з експлуатації обладнання 6 європейських ТЕЦ та ТЕС для українських станцій — результати роботи української делегації в межах засідання Міжнародного енергетичного агентства.➡️ Внески до Фонду підтримки енергетики України у сумі понад 250 млн. ➡️ Домовленості зі США щодо окремої програми допомоги через проєкт SPARK на суму 276 млн доларів.➡️ Отримали від Франції 71 млн євро грантової підтримки, що будуть надані протягом 2026 року.➡️ Домовленості з Латвією, Австрією, Фінляндією, Хорватією, Францією та Німеччиною про можливість отримання виведеного з експлуатації обладнання та його оперативну доставку в Україну. Обладнання буде переміщене та швидко змонтоване. Мова йде про щонайменше 6 виведених з експлуатації ТЕЦ та ТЕЦ, які будуть передані Україні.Так зможемо швидко відновити роботу ключових станцій, що зруйновані ворогом. Вони забезпечать українців теплом.➡️ Підписали Дорожню карту з Францією у сфері цивільної ядерної енергетики.➡️ Уклали меморандум з Канадою щодо співпраці у сфері енергетики.➡️ Створюємо нову архітектуру координації допомоги — single energy pipeline, щоб допомога надходила швидше, номенклатура відповідала нашим потребам і зросла ефективність її використання. ➡️ Разом із країнами Балтії, Польщею, Фінляндією, Данією та Норвегією започаткували Регіональну платформу координації з питань енергетичної стійкості для країн північно-східного флангу ЄС. Будемо мати єдину рамку розуміння ризиків та спільно відповідати на численні виклики. ➡️ Загалом у Парижі мали зустрічі з представниками Європейського Союзу, США, Великої Британії, Данії, Канади, Латвії, Німеччини, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Фінляндії та Франції.Щиро дякую Нідерландам, МЕА та Франції за організацію заходів, єдиній Європі, усім державам світу, які сьогодні поруч з Україною. Відчуваємо вашу підтримку. Світло переможе!
Україна впроваджує системні рішення, які посилюють енергетичну стійкість. Під час заходів Міжнародного енергетичного агентства в Парижі мав честь виступити перед міністрами енергетики країн G7, Європейського Союзу, провідних світових компаній. Поінформував про російські атаки на українську енергетику, наші потреби й спільні ініціативи.Протягом останніх двох місяців росія максимально наростила удари по наших енергетичних об’єктах. Вони запускають тисячі дронів і ракет, щоб знищити підстанції та лінії електропередачі, які з’єднують нашу енергосистему.Щоб не допустити гуманітарної катастрофи, маємо діяти швидко. Ми пропонуємо партнерам єдину архітектуру координації — створити Energy Task Force з трьома рівнями управління: політичним, робочим і технічним. Це інтегрована система: потреби, проєкти, постачання, фінансування та підзвітність.📌 Рівень перший — Координаційна група з питань енергетичної безпеки України (енергетичний «Рамштайн»). Міністерський рівень. Стратегічний центр ухвалення рішень. Пропонуємо щонайменше щоквартальні зустрічі.📌 Рівень другий — робочий. Операційний центр системи. Він перетворює політичні рішення на конкретні дії, фіналізує домовленості, готує проєкти рішень, відстежує зобов’язання. Ми бачимо його як секретаріат у Києві з постійним зв’язком із партнерами.📌 Рівень третій — технічний. Розробка технічних рішень, формування переліку потреб, контроль постачань, залучення приватного сектору.У межах цієї ініціативи запросив партнерів до Києва 26 квітня на очну зустріч Ukraine Energy Coordination Group. Ця дата символічна — 40 років з дня Чорнобильської катастрофи. Світ має пам’ятати про наслідки недбальства на ядерних об’єктах і не допустити подібних катастроф у сучасному світі.Вдячний кожному і кожній за підтримку України! Світло переможе!
Провели засідання Штабу.Сьогодні весь день триває відновлення об'єктів енергетики після нічного масованого ракетного удару. Постраждали енергетичні об'єкти в Києві, на Одещині та Дніпровщині. 📌 Ситуація з електропостачанням залишається складною. У більшості зон світло є 3-4 години після 7-8 годин відсутності, в окремих складних випадках – лише 2-3 години.📌 Над відновленням електропостачання сьогодні в Києві працювали 62 бригади. Наступного тижня в Україну повернуться сильні морози, тому завдання всім дотичним службам – максимально прискоритися з ремонтами. Також вже зараз починаємо підготовку до наступного опалювального сезону.📌 За останню добу з хабів Міненерго відвантажили понад 13 тонн енергетичного обладнання, що надійшло від міжнародних партнерів. Це – генератори, силові трансформатори, гідравлічні агрегати, вимикачі. Україна отримала гуманітарну допомогу від Молдови для підтримки енергосектору. Обладнання вже доставлено. У складі вантажу: автоматичні вимикачі, трансформатори тощо. Додатково доставлені 46 генераторів з Литви для Міноборони та 500 генераторів з ЄС для столиці. Домовились про 221 генератор зі Швейцарії, 9 з Швеції. У дорозі 3 генератори з Литви та 5 з Австрії. Загалом на склади хабів Міненерго за останні тижні надійшло понад 714 тонн різного обладнання.
Продуктивна зустріч з послами країн G7 та Європейського Cоюзу 🇺🇸🇬🇧🇫🇷🇩🇪🇮🇹🇨🇦🇯🇵🇪🇺У фокусі — відновлення енергетики та підготовка до наступного осінньо-зимового періоду. Поінформував про загальну складну ситуацію в енергетиці, спричинену постійними атаками росії на наші об’єкти. Першочергове завдання — відновлення генерації, підстанцій і мереж, а також формування резервів обладнання та потужностей. Є потреба, зокрема у великих генераторах і трансформаторах. Розпочали вже підготовку до наступного опалювального сезону. Формуємо запаси енергоносіїв, і допомога партнерів тут особливо цінна. Наша мета — розвиток і розбудова когенерації. Подякував Групі Семи за гуманітарну підтримку. Лише з 26 січня до України надійшло понад 560 одиниць енергетичного обладнання від різних країн, зокрема G7. 1152 тонни було розподілено з хабів Міненерго для підтримки лікарень, соціальної інфраструктури, ДСНС. Допомога надходить регулярно, але і потреба постійно збільшується.Зацікавлені, зокрема, у передачі виведеного з експлуатації, але придатного до використання енергетичного обладнання. Вдячний за внески країн у Фонд підтримки енергетики. Обговорили створення Ukraine Energy Support Coordination Group за прикладом оборонного «Рамштайну». Готуємося провести таку зустріч вже найближчим часом. Обговорили й важливі стратегічні ініціативи розвитку енергетичного сектору України: цифровізація, підвищення ефективності, приватизація й корпоратизація. Закликав партнерів розглянути участь у відновленні енергетичного сектору України.Щиро вдячний нашим міжнародним партнерам, зокрема країнам G7, за оперативну та скоординовану підтримку у відновленні енергетичного сектору.
Провели засідання Штабу. Були доповіді представників енергетичних компаній, Мінрозвитку, керівництва області та столиці.Ремонтні роботи на об'єктах генерації та розподілу тривають цілодобово. Вівторок та середа, через низькі температури, пройдуть у складних графіках, як і сьогодні, попри те, що вдень систему частково підтримує сонячна генерація. Також переглядаємо перелік об'єктів критичної інфраструктури. Безумовним пріоритетом залишаються лікарні, водоканали та соціальні обʼєкти – вони передусім будуть забезпечені електроенергією. Інші установи поступово будуть переведені на автономну роботу та забезпечені генераторами. Такий крок дозволить вивільнити більше електроенергії для побутових споживачів.Окремо порушили питання справедливості розподілу електроенергії. Аби забезпечити рівні умови для всіх споживачів, держава посилить контроль – дав доручення Держенергонагляду здійснити відповідні перевірки.Сьогодні до хабів Міненерго надійшло 14 вантажів допомоги від партнерів. Це 78 тонн енергетичного обладнання. Зокрема, 5 силових трансформаторів з Азербайджану, а також 10 потужних генераторів з Італії. Вже в дорозі допомога від ЄС, Австрії, Японії, Литви, Люксембургу, Італії, Чехії, Нідерландів, ПРООН та UNICEF/WASH. Дякуємо всім нашим патнерам!
Провели Штаб щодо ліквідації наслідків надзвичайної ситуації в енергетиці.Ситуація з електропостачанням залишається складною. Енергетики продовжують відновлення об’єктів, уражених росією в ніч проти 7 лютого. Пошкодження суттєві. Працюємо над комплексними рішеннями, зокрема над запуском додаткових потужностей генерації. Роботи просуваються згідно з визначеними графіками. Зокрема, сьогодні очікуємо на запуск додаткових 9 МВт потужності у Києві.Сьогодні також фіксуємо найбільший добовий обсяг імпорту електроенергії — це допомогло нам втримати систему після масованих російських атак та зменшити дефіцит.Спільно з Мінрозвитку продовжуємо роботу з залучення обладнання від партнерів та його розподілу з наших хабів. Загалом від початку вторгнення отримали 27 тисяч тонн гуманітарної допомоги. З них 25,1 тисяч тонн вже розподілено в регіони.За останні два тижні на склади хабів Міненерго надійшло 17 гуманітарних вантажів від 11 партнерів зі Швейцарії, Словаччини, Данії, Канади, Швеції, Азербайджану, Німеччини, Австрії, Литви та Італії. За цей же період відвантажили регіонам 774 генератори та 40 одиниць блочно-модульних котелень, когенераційних установок, котлів та інше обладнання. Очікуємо надходження ще 798 генераторів, 117 трансформаторів та 120 котлів і когенераційних установок.Дякуємо всім, хто 24/7 працює в морозну погоду й відновлює світло й тепло в українських домівках.