Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Денис Шмигаль | Перший віцепрем'єр — Міністр енергетики України
Додано 14 лип 2024

Денис Шмигаль | Перший віцепрем'єр — Міністр енергетики України

@Denys_Smyhal
Кількість підписників: 17 981
Фото: 9,240
Відео: 2,110
Посилання: 398
Опис:
Офіційний телеграм-канал Першого віцепрем'єр-міністра — Міністра енергетики України. Facebook: https://bit.ly/2wZwswN X: https://x.com/Denys_Shmyhal Instagram: https://www.instagram.com/shmyhal_official/

👥 Кількість підписників

17 981
Середній/День:: -4
Середній/Тиждень:: -41
Середній/Місяць:: -209

👁️ Середній перегляд на повідомлення

8 695
Середній/День:: 22,100
Середній/Тиждень:: 5,296
ERR: 48.36%

📊 Кількість повідомлень на день

1.2
Останній день: 1
Середнє за тиждень: 0.7
Середнє за день: 1.2

Історія змін назви

Денис Шмигаль | Перший віцепрем'єр — Міністр енергетики України 2026-01-16
Денис Шмигаль | Міністр оборони України 2025-07-17
Денис Шмигаль Прем‘єр-міністр України 2024-07-14

Історія зміни статуса

Офіційно підтверджена 2025-07-18
Офіційно не підтверджена 2025-07-17
Офіційно підтверджена 2024-07-14

Стіна

Статистика telegram каналу

Продовжуємо створювати системні умови для розвитку розподіленої генерації в Україні.Започатковуємо впровадження контрактів PPA (Power Purchase Agreement). Це прямі договори купівлі-продажу електричної енергії, що укладаються безпосередньо між виробником електричної енергії та споживачем.◽️ Підприємства зможуть забезпечувати себе потрібною електрикою, тоді як виробники отримають можливість будувати потужності безпосередньо поруч із виробництвами й мати стабільний ринок збуту енергії. У результаті бізнес отримає прогнозовану ціну та стабільність роботи, а держава — менше навантаження на енергосистему й вищу енергетичну стійкість регіонів.◽️ Міненерго вже подало на розгляд Уряду відповідні зміни, які дозволять укладанням таких прямих договорів між споживачами та виробниками. А також ініціює додаткові стимули: до споживачів, що покривають щонайменше 60% свого споживання електроенергії за рахунок закупівлі у об’єктів розподіленої генерації, не застосовуватимуться заходи обмеження електропостачання під час дефіциту потужності в країні.◽️ Фактично це створює зрозумілу мотивацію: для підприємств та інших споживачів — активніше переходити на локальну генерацію, для галузевого бізнесу — інвестувати у нові газопоршневі та газотурбінні установки вже зараз.Наше завдання — зробити так, щоб електроенергія вироблялася ближче до споживача, аби знизити ризик відключень через пошкодження мереж. Продовжуємо працювати у цьому напрямку.
Працювали сьогодні з командою Міненерго на Кіровоградщині та Дніпровщині. Відвідали Новокостянтинівську шахту ДП «СхідГЗК».«СхідГЗК» є важливим підприємством для майбутнього української атомної енергетики. Комбінат входить до десяти найбільших виробників уранового концентрату у світі та забезпечує до 40% потреб українських АЕС. Сьогодні призначено нове керівництво компанії.Голова ОВА Андрій Райкович доповів про актуальну ситуацію на підприємстві. Новокостянтинівська шахта має одні з найбільших балансових запасів урану в Україні. Водночас шахта потребує актуалізації проєкту розвитку, модернізації інфраструктури та оновлення обладнання. Залучення інвестицій, корпоратизація та подальший розвиток підприємства є критично важливими для посилення енергетичної безпеки держави та майбутнього української атомної енергетики.Саме тому, за ініціативи Міністерства енергетики, Уряд схвалив та направив до парламенту законопроєкт щодо корпоратизації підприємства. Йдеться про трансформацію «СхідГЗК» в акціонерне товариство, 100% акцій якого залишатимуться у державній власності. Також передбачено мораторій на банкрутство та примусове виконання рішень щодо майна підприємства. Наступний етап — приєднання «СхідГЗК» до НАЕК «Енергоатом», як частини вертикально-інтегрованого холдингу, який охоплюватиме повний цикл: від видобутку та виробництва уранового концентрату до генерації електроенергії.
Європейський Союз почався з енергетики. З Декларації Шумана — рішення об’єднати енергоресурси європейських країн, щоб зробити нову війну неможливою. Об’єднана Європа постала з прагнення до миру. Об'єднана Європа сьогодні захищає мир поряд з Україною.Попри війну ми продовжуємо інтегруватися у європейську архітектуру безпеки, цінностей, правил та стандартів. Україна є невіддільною частиною енергетичної системи Європи.🔹 Після екстреної синхронізації з ENTSO-E у 2022 році наразі перетворюємо це рішення на повноцінне енергетичне партнерство. В окремі дні минулої зими саме імпорт з ЄС дозволив нам покрити близько 20% споживання електроенергії. Максимальна потужність імпорту в Україну з Європи зросла від 0 до 2450 МВт. У планах на найближчі роки — збільшення міждержавних перетинів ще на 1,5 ГВт.🔹 Наші підземні сховища вже стали стратегічним ресурсом для Європи. Лише у 2025 році до українських ПСГ закачано понад 150 млн кубометрів газу європейських трейдерів. Разом із партнерами працюємо над диверсифікацією постачання газу та розвитком Вертикального газового коридору.🔹 Окремий символ європейської єдності та нашої стійкості — Фонд підтримки енергетики. Із 39 міжнародних донорів 34 — це країни та компанії Європейського Союзу. Сьогодні увесь обсяг внесків до Фонду — майже 1,9 млрд євро.🔹 Вдячні ЄС та державам-членам і за рішення надати 90 млрд євро для нашого відновлення, зміцнення енергетики та посилення оборонної стійкості країни.Вдячний ЄС за політичне лідерство, фінансову підтримку, санкційний тиск на агресора та спільну роботу над майбутнім України і всієї Європи. День Європи — про єдність, мир і співпрацю на континенті. Сьогодні спільно з партнерами ми проходимо цей шлях не лише політично, а й через спільні рішення, спільну безпеку та спільні дії.
З Міністеркою клімату та довкілля Фінляндії Сарі Мулталою мали змістовний діалог із фінським бізнесом.Серед учасників — компанії, які вже працюють в Україні, інвестують і допомагають відновлювати. Це системні гравці, які постачають нам енергетичне обладнання, беруть участь у проєктах відбудови, інвестують в українську економіку, посилюють стійкість критичної інфраструктури.Обговорили наші потреби напередодні опалювального сезону та конкретні рішення для стабільного проходження зими.◽️ Фокус співпраці чіткий — гнучка децентралізована енергосистема, модернізація потужностей, розвиток відновлюваної та ядерної енергетики, обладнання для ремонтів та створення резервів, системи накопичення енергії, автоматизація процесів, стійкість нафтогазової інфраструктури.◽️ Окремий пріоритет — нова генерація, заміщення зруйнованих потужностей сучасними мобільними рішеннями та розвиток когенерації.◽️ Захист — невід’ємна частина нашої стійкості. Зацікавлені у партнерстві, що посилить Україну сучасними антидроновими рішеннями, системами протидії кіберзагрозам та надійним захистом критичної інфраструктури під час обстрілів.Вдячний фінським партнерам за підтримку України та готовність працювати спільно й масштабувати проєкти.
Спільно з МОН працюємо над енергетичною незалежністю освітніх закладів.Провели нараду з Міністром освіти і науки Оксеном Лісовим, представниками Мінфіну й Міненерго щодо облаштування автономних джерел живлення у школах і вишах.Ідеться не лише про можливість генерувати електроенергію, але й спроможність її накопичувати. Ми будуємо нову архітектуру української енергосистеми, в основі якої — самодостатні «енергетичні соти», які здатні функціонувати автономно навіть під час блекаутів.Бачимо запити університетів на закупівлю і встановлення обладнання, зокрема когенераційних установок, сонячних панелей і накопичувачів. Усі виші мають розробити проєкти щодо забезпечення електроенергією та безперебійним опаленням. Зі свого боку Міненерго та МОН допомагатимуть у залученні партнерських донорських коштів для реалізації таких ініціатив.Визначили відповідальних від Міністерства енергетики щодо подальшої координації з МОН і партнерами. Перед виконавцями стоїть завдання напрацювати в робочих групах основні параметри, які ляжуть в основу проєктів з підвищення енергетичної стійкості освітніх закладів.
Продовжуємо системну роботу з учасниками ринку для підготовки об’єктів генерації до осінньо-зимового періоду. Провели змістовну нараду з керівництвом однієї з державних енергетичних компаній.Детально пройшлися по кожному об’єкту, пошкодженому внаслідок російських атак. Важливо, щоб строки відновлення й планові ремонти були дотримані в межах встановлених графіків. Проаналізували забезпеченість необхідним для цього обладнанням. Дав завдання забезпечити ресурс не лише для відновлення, але й для створення резервів обладнання.Опрацьовуємо всі можливі варіанти — від швидких закупівель через Фонд підтримки енергетики до залучення виведеного з експлуатації обладнання партнерів. Сфокусувалися також на накопиченні енергоресурсів.Окремий пріоритет — захист. Оцінили стан по кожному об'єкту. Визначили рішення, які дозволяють посилити захист і пришвидшити його будівництво до початку осінньо-зимового періоду. Очікую на їх швидку реалізацію.Також обговорили стратегію розвитку генеруючих потужностей компанії —  залучення інвестицій у газову генерацію, СЕС та системи зберігання енергії. Окремо порушили проблемні питання ринку, які потребують оперативних рішень.Тримаємо ситуацію на контролі та продовжуємо скоординовано готувати енергетичну інфраструктуру до наступної зими.
Сьогодні вся Україна — центральна влада, регіони, громади — разом відповідають на ключовий виклик воєнного часу: російську загрозу нашій енергетиці та усім системам критичної інфраструктури. Про це зазначив під час ІІ міжнародного Форуму згуртованості.У своїй промові зосередився на основних напрямах підготовки до наступної зими: Захист енергооб’єктів. Не лише у прифронтових регіонах, але й по всій Україні. Накопичення резервів обладнання й енергоресурсів. Реакція на виклики має вимірюватися годинами й днями, а не тижнями. Автономність. Створюємо систему «енергетичних сот», аби кожна громада й регіон мали можливість бути енергетично незалежними.Ми також рухаємося вперед з імплементацією європейських норм. Проголосований і підписаний Президентом закон про об’єднання українського і європейського енергетичних ринків. Це дає можливість підписувати прямі угоди на постачання електроенергії, що відкриває нові можливості для української генерації.росія — це не лише ворог України, але й ворог усієї Європи. Енергетичні системи для неї — одна з ключових цілей. Україна має досвід протидії цій загрозі і готова ним ділитися з партнерами.Вдячний всім державам та інституціям, які допомогли України пройти цю складну зиму. Дякую регіонам і громадам, які допомагають людям пройти через випробування війни.
Україні потрібно щонайменше 5,4 млрд євро для підготовки до опалювального сезону. Про це зазначив під час засідання Ukraine Energy Coordinating Group («Енергетичний Рамштайн»).Підготовка до наступної зими є ключовим викликом.Наші пріоритети чітко визначені: захист енергетичної інфраструктури; прискорення закупівлі обладнання і матеріалів для ремонтів; розвиток розподіленої генерації; масштабна ремонтна кампанія; накопичення газових запасів.Українські фахівці вже обстежили 8 виведених з експлуатації теплових електростанцій у Латвії, Литві, Словаччині, Австрії та Хорватії. Ми визначили обладнання, яке можна передати в Україну, і зараз переходимо до наступного етапу — фізичної доставки та передачі на пошкоджені енергетичні об’єкти.Ефективне використання Фонду підтримки енергетики України також є надзвичайно важливим. Наразі необхідний обсяг фінансування становить 829 млн євро.Щиро вдячний за високий рівень солідарності, яку партнери продовжують демонструвати. Кожен внесок важливий. Кожен внесок має значення. Кожен внесок дає результат.
Чорнобиль став важким, але важливим уроком для світу. Україна зробила висновки з цієї трагедії, однак росія продовжує демонструвати повне ігнорування цих уроків, здійснюючи ядерний шантаж і загрожуючи безпеці європейського континенту: окупація Запорізької АЕС, атаки на об’єкти в зоні відчуження, а також системні удари по критичній інфраструктурі. Це — свідчення свідомої політики ядерного терору.Наголосив на цьому під час виставки «Чорнобиль: 40 років потому. Історія, що зобов’язує». Експозиція присвячена 40-м роковинам Чорнобильської катастрофи — події, яка змінила долі сотень тисяч людей і вплинула на цілі покоління.Під час відкриття звернувся до ліквідаторів аварії та подякував їм за подвиг. Подякував працівникам Чорнобильської зони відчуження, профільним службам та всім, хто долучився до організації виставки.Відзначив внесок Національного банку України у збереження пам’яті про трагедію Чорнобиля — зокрема, випуск пам’ятної монети до 40-х роковин. Мав честь отримати її перший екземпляр. Світ має пам’ятати уроки Чорнобиля. І робити все, щоб подібні трагедії більше ніколи не повторилися. Світло обов’язково переможе темряву.
Провели третю робочу зустріч із представниками бізнесу у сфері газової генерації. Проаналізували, що зроблено за тиждень для стабільної роботи сектору, та куди рухаємося далі.▪️ Маємо прогрес у формуванні прогнозованого ринкового середовища. Регулятор затвердив нові, більш реалістичні граничні ціни на ринку «на добу наперед», внутрішньодобовому та балансуючому ринку. Вони почнуть діяти з 1 травня, що зробить роботу газової генерації більш рентабельною.▪️ Окрема увага – оновленим правилам проведення конкурсів на будівництво нової генерації. Зацікавлені у залученні сильних гравців та реалізації конкретних проєктів там, де є найбільша потреба. Зокрема, згідно з рішенням Уряду, 1322 МВт нових потужностей виставимо на конкурс для східних, центральних і південних областей.▪️ Як механізм державної підтримки пропонуємо модель ринкової премії. Це сучасний європейський інструмент, який гарантує мінімальний дохід і водночас зберігає конкуренцію.▪️ Паралельно налагоджуємо системну співпрацю бізнесу з «Нафтогазом». Йдеться про ринкові умови постачання газу, можливість фіксації цін на різні періоди та інструменти хеджування ризиків. Це дозволить підприємствам краще контролювати витрати і зменшити залежність від цінових коливань.▪️ Маємо можливість впровадити й нові ринкові механізми. Зокрема, послугу додаткової потужності. Важливе підґрунтя для цього – підписаний Президентом закон про market coupling, що відкриває шлях до глибшої інтеграції з європейськими ринками електроенергії.Продовжуємо працювати над формуванням чітких, зрозумілих, рівних правил, для стабілізації роботи ринку та зміцнення енергосистеми.