Мій пост про золотий вік комедій набрав, звісно, коментарів. Зрозуміло, що комедії знімались ще й до 80х, та після 90х. І найулюбленішими комедії як La legge è legge..., It's a Mad, Mad, Mad, Mad World та Oscar зняти набагато раніше. Але на 80ті та 90ті все ж комедій було багато: реально сотні. Так, багато з них було прохідних, але були й шедеври. Я сьогодні знайшов свої старі записи, та там є багато виключно комедій від "норм" до "шедевр". Ось вони: The Golden Child, See No Evil, Hear No Evil, Ruthless People, Spaceballs, Police Academy, Dirty Rotten Scoundrels, Airplane!, A Fish Called Wanda, Overboard, Planes, Trains and Automobiles, The Naked Gun, Coming to America, Trading Places, Sgt. Bilko, Quick Change, Groundhog Day, Ace Ventura: Pet Detective, Dumb & Dumber, The Gods Must Be Crazy, Brewster's Millions, Down Periscope, The Cannonball Run, The Blues Brothers, My Cousin Vinny, Hot Shots!, Robin Hood: Men in Tights, Dogma, Home Alone, Curly Sue, Death Becomes Her, Hudson Hawk, Four Rooms, Men in Black, The Addams Family, Fear and Loathing in Las VegasФранцузи теж в ці роки насипали норм: La chèvre, Les rois du gag, Association de malfaiteurs, Les fugitifs, À gauche en sortant de l'ascenseur, Les ripoux, Les Compères, L’Opération Corned-Beef, Les VisiteursІталійці з цікавого тільки зняли Il bisbetico domato, а британці тільки Lock, Stock and Two Smoking Barrels. Але хочу окремо сказати, що італійці, французи та особливо британці смалили всі 60-70-80, але британці, звісно на теліку, а не в кіно. Але британський гумор для мене досі top of the top. + Armour of God 1986 потрапив в хвилю.Але після 90х, комедії вже не ті, та їх стало набагато менше, хоча мій фільм на всі часи Gregoire Moulin contre l`humanite був знятий в 2001 (але як кажуть критики, то фільм не для всіх, до того він провалився в прокаті). Так що, все ж до 80х в США було становлення комедій, 80-90ті золотий час, 2000ті до зараз занепад. В Європі золотий час 70-80ті, зараз теж занепад. Ну а там де американці навчались, британці викладали.
Так, розбив один 6 сторінковий промпт на 6 промптів на 10 сторінок. Результат значно покращився - бо йому простіше фокус тримати. Галюцинації з дуже маленького параметра (ну звосім іноді зустрічались) зараз зникли зовсім. Діалоги "А це звідки? - ой, бля, не доглядів" взагалі пропали. Я це відбудовую та тестую на одному й тому же завданні, та кожен раз він робить все за алгоритмом, але кожен раз я отримаю різні результати. Тобто цілі досягаю, але є варіативність в результаті, Алгоримт по написанню текста на сайт:- зібрати джерела- пріорітизувати джерела- зібрати два списка датапоінтів - фактичний та емоційний- зробити по датапоінтам два фактчекінга: по джерелам де їх знайшли, та даблчек чи не підздять нам наші джерела- по датапоінтам та вимогам написати 1000-2000 знаків текст- перевірити чи він відповідає вимогам- перевірити чи він визнається згенерованим - перевірити чи не плагіат вінВсе працює як годинничок, але тексти кожен раз різні, бо він обирає різні джерела, та дістає різні датапоінти. Тобто, я запускав ланцюг промптів разів 20, та кожен раз мав унікальний текст, дуже класний та емоціональний, про той самий обьект, але тексти різні.
Промпт 2.0Зробив гіпотетичний кейс. Ви відкриваєте крафтову кондітерьску в Барсе, на Барселонеті. Але хочете залучити бест практіс для маркетингових акцій. В вас є в голові несколько кондитерських в Берліні, Парижі, Римі, які запускались классно, та ви хочете використиати іх досвід. Тож, ви запускаєте чат ГПТ, запускаєте новий чат, та пишите там "Ост твій системний промпт:"Після цього копипастите ось цей текст:0 Переконуюся, що працюю в моделі o3.1 Якщо ви вказуєте місто й авторську крафтову кондитерську, я шукаю усі задокументовані в інтернеті маркетингові / рекламні акції цієї кондитерської, подаю стислий опис із джерелами та запитую, яку саме акцію аналізувати далі. 2 Ви надаєте лише вихідні орієнтири; усю решту інформації збираю самостійно. 3 Остаточні назви, дати й цифри уточнюю за знайденими джерелами та перевіряю їх коректність. 4 Обов’язково перевіряю: LinkedIn, SlideShare, Reddit, Facebook, TikTok, YouTube, Instagram; профільні кондитерські медіа й сайти з рекламними кейсами; сайти кондитерських конференцій і професійних подій; інтерв’ю з відомими місцевими фудкритиками, шефами, кондитерами, власниками та керуючими закладів; локальні ЗМІ й тематичні блоги, галузеві видання, подкасти та YouTube-шоу, професійні асоціації, краудфандингові платформи, Telegram-канали й WhatsApp-спільноти, Meetup-платформи, академічні та кейс-бази; міські туристичні портали (Visit.City, Time Out тощо), TripAdvisor, Eventbrite та інші локальні майданчики для івентів — завжди з прив’язкою до міста й країни кондитерської; а також загальний веб-пошук. 5 Залучаю джерела всіма європейськими мовами, а також японською й китайською; ключові цитати перекладаю українською. 6 Якщо точних даних немає, використовую актуальні галузеві бенчмарки й чітко позначаю це як оцінку. 7 Кожна цифра чи факт має inline-посилання; наприкінці кейсу подаю повний список джерел. 8 Після кожної групи цифр даю коротке тлумачення; у кожному розділі після заголовка додаю підблок «Пояснення», де розкриваю логіку, передумови та значення наведених фактів чи цифр. 9 Оформлюю кейси у форматі BCG / Harvard Business School / Harvard Business Review. 10 Текст завжди детальний, логічно структурований і зрозумілий. 11 Виношу ключові питання на обговорення та одразу пропоную декілька варіантів відповідей із рекомендаціями. 12 Перед фінальною публікацією кейсу повідомляю про всі неясності чи ускладнення. 13 Додаю блок «Як застосувати у авторській кондитерській у Барселоні» (Барселонета). 14 Готую верхньорівневий роадмап, адаптований під цю кондитерську в Барселонеті. 15 У роадмапі кожен пункт супроводжується поясненням приблизно на 500 символів. 16 У роадмапі подаю бюджети за трьома статтями: 1) операційна рутина кондитерської, 2) закупівлі у постачальників, 3) прямі витрати на акцію. 17 У роадмапі пропоную таймінг акцій — 2–3 вікна на рік з урахуванням сезонності та туристичних піків. 18 Будь-які числові дані (суми, строки, кількість клієнтів тощо) обов’язково порівнюю з актуальними галузевими бенчмарками й коректую висновки з урахуванням місцевої специфіки. Та тисните "ентер".Після цього пишите Покажи мені всі маркетингові акції кондитерськоі "Вася Пупкін та Сини" в Парижі. А коли я оберу одну з них, зроби з неї кейс. Промпт може бути адаптований під що завгодно: перевірили навіть на салоні ретро автомобілів. Ну і ми бачимо потенціал для вдосконалення цього промпта, але він і так працюєЗІ. Традиційно, у чатика проблема з генерацією пдф, тож ці 2-3 сторінки ви побачите в самом чаті. Інжой!
В п’ятницю писав, що знов буду робити курс, тож тримайте анонс (писався за допомогою ЛЛМ).Друзі, з 160 зареєстрованих на останній курс потрапили тільки 50, тож я отримав декілька десятків питань, коли він буде знов.Схоже, що в серпні у мене буде час — тож спробуємо провести його ще раз.Курс "Основи технологічного бізнесу" — базовий. Його можна слухати з мінімальним досвідом, але досвід все ж таки бажаний. Цільова аудиторія — підприємці, які хочуть запустити стартап, або вже щось запустили й хочуть звірити орієнтири. А також ті, хто хоче глибше зрозуміти, як працює індустрія.Як завжди, головна мета курсу — відмовити вас запускати стартап, якщо ви цього не повинні робити. За ці майже 20 років мені часто дякували за те, що я допоміг зекономити час, гроші і сили. Тож це не “навчи мене як зробити стартап”, а “дай зрозуміти, чи варто і якщо так — що далі робити”.Програма охоплює фундаментальні речі: як сформувалась індустрія, що таке стартап, етапи, методології, ризики, фаундерські помилки, і чому запускати з України складно. Багато прикладів буде з Силіконової долини — з кейсами, які я або прожив, або дізнався з перших рук.Курс буде проходити онлайн у Zoom. 6 вечорів по ~3 години — орієнтовно два тижні, понеділок–середа–четвер, з 18:00 за київським часом. Записи будуть доступні протягом року. Мова — українська. Слайди тут:https://docs.google.com/presentation/d/1FeaIKJIhfeVZDNwNQdrj3OyO8BQIVu4-/edit?usp=sharing&ouid=116970993826825639708&rtpof=true&sd=trueДомашніх завдань немає, заліків немає, сертифікатів не буде — підприємцям вони не потрібні.Вартість участі: $500 / €500 / 20 000 грн.Можливо інвойс на компанію.Курс було створено в 2007 році, оновлювався тричі, прочитаний понад 12 000 слухачів. Шість разів спізджений, тричі — з дозволом. Викладав у 5 бізнес-школах і 3 університетах.Кому буде складно: людям з офлайн-бізнесу без досвіду в ІТ, аутсорс-командам без продуктового досвіду, агентствам, консультантам, тим, хто будує бізнес «щоб передати дітям».Ветерани та військові — беру, особливо якщо ви працюєте в miltech. Але, будь ласка, бажано мати базовий досвід — щоб час не був витрачений дарма. Може, навіть знов знайду стипендію.Якщо у вас триває акселераційна програма або щось подібне — напишіть, зроблю знижку.Заповнити форму для зв'язку:https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfh45PhzxOPbdOy6vq729Ooc2BKM68iXAOchuPSmBkQfF1IrQ/viewform?usp=pp_urlДетальніше про суть курсу:https://t.me/DDEcW/6835За всіма питаннями — до Ані:
[email protected]
Про ботів.Єдина мережа в мене, де нема ботів - це ФБ. Тобто вони там є, але жити не заважають. Бо коменти виключно для друзів друзів. Якщо приходять боти в коменти, то я баню одну людину, та все стає ок. А друзів там 500, з яких 150 неактивних, 100 мають по кілька друзів, та десь 40 померлих. Тож соціофобія рулить.В телезі боти вирішують, але ручні шлюхоботи прориваються. Після 20.00 в чатику з коментами під кожним постом - два комента. Рішення не знайшов. Трохи бісить.В тві треш та угар. Там є дві групи ботов: афрікп, та крипта. Приходять кожен день по 30-50 штук. Спочатку думав що неширокі, але ні, неширокі - то окрема історія, зараз вони працюють обережно, маскються українцями, та тонкт заносять наративи про зраду, тцк та інше. Їх не сотні за тиждень, а +-5 за тиждень. Всеж думаю мати три екаунти - основний, англ про венчур (існує років 5, але пишу мало там) та закритий для друзів. Що робити в тві з ботами - хз, бо іноді приходять під пости не підписники а з репостів. ХЗ що робити, якщо сюда додати регулярні шакалячи експреси від саоїх за непопулярну думку, то взагалі цінність тві сумнівна.В тредс я не присутній, там незрозуміло та тнж боти хвилями. То все добре місяць, то цілий тиждень закат сонця вручну.Інста тільки для друзів + деяки посьи тільки для родичів.В лі, тільки про бізнес, та ботів там нема. Ну ні нема, а не зустрічав. Якось так.Хто цікавився: пішу сам, ллмам довіряю тільки грамотність іноді, але без редактури. Якось так
Трохи розвинув тему одного з попередніх дописів. Останні 15 років я обожнюю аналізувати вдалі інституційні рішення, здатні суттєво змінювати процеси. Саме завдяки такому аналізу свого часу ухвалив кілька правильних кроків, які серйозно вплинули не лише на моє життя й бізнес, а подекуди — на цілі індустрії.Після 24.02.22 уважно стежу за українською мілтех-індустрією й бачу кілька особливо вдалих рішень, ухвалених у країні. Частину з них придумали та реалізували блискучі люди після глибокого аналізу, частину підказав випадок, якусь продиктували обставини. З кількох десятків виділяю топ-3, завдяки яким галузь розвивається «попри (підставте будь-який фактор)». Усі вони однаково важливі:Право бойових підрозділів самостійно закуповувати техніку та озброєння. Це підживлює проєкти, що створили ефективні рішення, але не були визнані Міноборони й залишилися без достатнього фінансування. Сюди ж належать закупівлі через «немейнстримних» волонтерів, які працюють із конкретними бригадами й закривають саме їхні потреби.Переорієнтація Українського фонду стартапів на фінансування військових розробок. Стартап-підхід означає толерантність до ризику, швидкі рішення та розвинену екосистему. Попри безліч питань, це - один із головних джерел грошей для дрібних (і не дуже) інновацій у мілтесі.Ініціатива Brave1. Вона суттєво скоротила середній час проходження проєкту через Міноборони та Генштаб.Додам ще одне. У середньому я зустрічаюсь щомісяця з 27 фаундерами мілтех-проєктів і бачу: їм бракує бізнес-експертизи. 90 % компаній ведуть інженери, а не підприємці. Критично не вистачає навичок побудови бізнесу, і навіть базових знань — теж; їх доводиться набувати методом спроб і помилок.Рік вагався, чи не зробити на базі власного курсу для технологічних підприємців (із 2007 року його пройшли 12 000 людей) окремий курс для мілтеху, але «синдром самозванця» заважав: чотири рази сідав писати програму й чотири рази відклада́в.Переконаний: створення такого курсу — саме те інституційне рішення, яке може «розігнати» галузь за 24 місяці (так підказує мій стартап-досвід). Тому щиро вітаю ініціативу KSE і вважаю, що всім фаундерам та СЕО мілтех-стартапів варто інвестувати у це свій час.Якось так.
Обращение военного волонтера к Владимиру Путину с довольно трезвой оценкой сложившейся ситуации. Ниже AI-расшифровка ключевых мыслей пассионарного патриота:«Итак, дорогие мои друзья, шестичасовой разъеб, как раз нормально себя чувствую, 300 въебал за Российский Союз Боевых Искусств. Первое июня за детвору, блядь, и тут тебе, сука, обстановочка.Владимир Владимирович, докладываю обстановку голосом. Ёбаный в рот, расхуярены наши стратеги, блядь — девяносто пятые, двадцать вторые. Это, сука, к тому, что завтра будут, блядь, ебучие педерастические переговоры. Я так чувствую, что они вам крутят хуй в ухо.Нам не нужны никакие переговоры. Нам дали сегодня в рот, блядь. Нам дали сегодня за щеку, сука, в Иркутске, блядь. Они показали свою силу, они показали свою стратегию, что они работают. Они плюнули, сука, нам очередной раз в лицо. Плюнули — нашей разведке, блядь, в рот им дали, нахуй, сука, потому что мы не работаем.Наши пацаны воюют. Каждый день у нас погибает, сука, по одному полку, нахуй — скорее всего так, блядь. Потому что недавно звонил мой товарищ и говорит, что за четыре дня наш полк лёг. Год назад наш товарищ также сказал, что под Клещами за девять дней лёг их полк.Наши потери несоизмеримы, блядь, ни с чем. Мы, сука, воюем четвёртый год.В правительстве — блядь, да им по хую. Владимир Владимирович, блядь — у Мишустина друг Алиев. Рядом с Белым Домом, сука, Азербайджанский банк, блядь. Они открыто начали помогать Украине. Именно тем людям, которые, сука, воюют против нас. …Многие, блядь, ещё раз повторюсь — многие главы районов, областей, блядь — против СВО.…Но я вам говорю, Владимир Владимирович — пизда. В стране пизда. ……Когда присосался этот зилибобер ебучий, блядь. Посмотрите — рядом с ними молодые. Всех старых, блядь, он уволил нахуй, чтобы не было связи с нашими старыми долбоёбами, с кем, сука, они когда-то спали на одних шконках, блядь. Вот и всё, нахуй. Вот и вся сука. Нас просто сегодня отымели нахуй. Мы все лохи, блядь.…Вы всегда учили нас бить первыми. Мы ударили, блядь. Но нас бьют каждый день, блядь. Ну неужели рядом нету человека, который может сказать вам правду, блядь? Мы, сука, устали. Уже народ всё понимает. Неужели в разведке, блядь, или где-либо ещё не понимаете, сука, что пизда? Нас продают, предают. …Нам показали, что мы беспомощны, нахуй. Именно Силуанов, именно, блядь, Набибулина виноваты.…Владимир Владимирович, там хуярят наших пацанов — полные окопы убитых наших людей, наших бойцов, нашего народа, блядь. Да сколько, сука, можно-то, ебучий ваш в рот, блядь. Пидорасы, геи и хуесосы, блядь, которые сидят в кабинетах и дают ебучие, блядь, приказы нашим командирам. Которые: вот приказ есть — а это говно исполнять не надо, потому что это сука говно ебучее. Владимир Владимирович, услышьте народ. Я — глас народа, я, блядь, я устал, у меня руки опускаются после такого. Что-то, сука, либо делать. Как помогать? Как помогать, если меня считают долбоёбом? Многих волонтёров считают долбоёбами.И тех, сука, людей, которые главы районов, губернаторов за сука справедливость — считают дураками. Вас считает ваше окружение — вот эти старые пидорасы и молодёжь ебаная, которая работает у них, и их, сука, дети. Считают вас — хули там, дед с ума сошёл. Владимир Владимирович — хуярьте их. Владимир Владимирович, услышьте нас. Всё — пизда, кончилось, сука, терпение. Блядь, не могу больше, нахуй».
Ще трохи похизуюсь. Ексклюзівчик. Круче є тільки в лабораторії Інтел, в якої збирають старе залізо.Тож:С4004 zebra. 2 штуки. Обидва робочі, але без маркіровки. Вони є на ринку, але дорого, не бачу особливого сенсу під час війни купувати за шалені гроши, але ці є :)С4004 white ceramic. Робочі. Теж э на ринку.Але мало хто тримаэ в колекції 4 с4004, таких колеекцій в світі є десь 20.Ins4004D white ceramic не робочий Ins4004D purple ceramic не робочийIns4004j 2 штуки, робочиIns в колекціях достатньо, вони умовно недорогі.D4004, P4004 - недорогі, достатньо розпосюджені, тож їх багато.А ось далі круть:8008 без маркіровки, не C8008. Помилкове маркування, в відомих колекціях їх 3.G8008 - дуже рідкістна серія. В відомих колекціях їх 3.M8008 - в відомих колекціях їх 5, але тільки в мене їх 2 штуки ;)Взагалі всі ці 8008, m8008, g8008 в одній колекції є тільки в мене.Зовсім відомий ГДРвський U808DТа умовно рідкісні серії с8008 з 50 штук які в мене є та декілька сотень D8008 та Р8008 я не рахую.С4040 теж зустрічаються нечасто, вони рідкісніше за 4004, але попита на них не так багато. D4040 неробочий, та в мене окремо 138 штук P4040 - подарунок сина одного ремонтера компьютерів з Канзасу, який помер в 1986 році.Якось так.
Друзі шукають розробника:Backend developer. Job descriptionСтартап ранньої стадії шукає в команду part-time remote middle Backend developer для подальшої розробки та підтримки роботи з мобільним застосунком. Сайт проекту aromoshelf.com.Обов'язкове глибоке знання та досвід роботи з:- NodeJS, NestJS, TypeScript- REST, OpenAPI (Swagger)- TypeORM- PostgreSQL- Docker, composeБуде плюсом досвід роботи з:- AWS (s3, ec2, cloudfront)- Google Services APIs, Firebase- Redis- Базові навички DevOpsТакож кандидат має володіти не нижче середнього рівня англійською мовою та вільно українською.В обов’язки буде входити:Супровід і подальший розвиток серверної частини застосунку та адміністративного WEB додатку до нього;Розробка бекенда програми за допомогою фреймворку NestJS;Розробка бази даних програми за допомогою Postgresql;Звичайне та стабільне використання Amazon, EC2, S3, CloudFront, API Gateway під час розробки та підтримки Програми;Розробка технічної документації Застосунку;Консультації щодо Застосунку та супутніх питань;Регулярні щотижневі звітування про стан розробки продукту;Робота в команді з продакт менеджером, UX/UI дизайнером, senior та front-end розробниками та дата аналітиком.CV можна надсилати на
[email protected].
В мене теж э досвід з теслой. Три рази я був за кермом, та один раз замовив.Перший раз в 2008 році, в жовтні, чи листопаді, скопіш листопаді, в долині мій приятель ділер люкс карз дав мені проїхати по колу на трекі на Родстері та Ферарі якоїсь, я на спорткарах не розуміюсь, тож не памятаю, пригадую, что вона коштувала чверть мвльона, та я їхав дуже обережно, бо переляканий був ціною, гучністю та взагалі. Родстер легко її зробив, але дуже тихо притиснувши мозок до потилиці. Сказав, що родстерів буде мало, та продаватись вони будуть слабо. Але в мене зявився план купити, привести до України та продати комусь з місцевих олігархів (айтишніка в трй час ще не дуже купували так, а кріптобагатіїв з культом Ламби ще не було). Тож я внес 5000 баксів предоплати, та став чекати. За три місяці той же двлер викупив в мене мою чергу за 5+10к, мені 10 без гемороя здались кращим ніж незрозуміло скільки з геморроєм. В 2013 я поїхав на модел s P85 (на той час сама швидка) з Пало Альто в ЛА. Це було цікаво, але незвично, тож вирішив, що почекаю.Та один раз в ковід проїхав вже не памятаю на якої S з Люкса до Дрездена, та побачив, що в моэму стандартному режимі на Авалоні, де бака вистачало на 350-400 км, Тесла ледве давала 200 та зрозумів, що 1500 км (Люкс-Львів) на Теслі з 9й ранку до 22 вечора фізично немоєливо. Тож я закрив це питання. З Теслою, та електричками взагалі.Тож я не злий (насправді ні;), не маю зуба на Теслу (але маю на Маска ;) та не підтримую булінг Кларксона (насправді підтримую;)