А тепер підсумки іранської кампанії Трампа.США, станом на зараз, цю війну програли. Договір з Іраном це політична капітуляція. Це не смертельно, в Кореї вийшло при своїх, В’єтнам програвали, як і Афганістан. Тому не поспішайте з похованням наддержави. Да і Ірак в підсумку просрали тому самому Ірану. Програвати війни для США традиція. Програвати суто в політичному сенсі, військові ще щось можуть.Що це значить для нас? Іран звісно ворог, але для нас не основний. Це для Ізраїлю трагедія, але вони довго вмовляли нас бути реалістами при оцінці держав. Для Ізраїлю росія також ворог, що не заважало Ізраїлю з рф дружити, чи принаймні ізраїльським політикам заради ватних голосів.Будемо реалістами. Нам цей мир вигідний скоріше. Краще б було звісно, аби Трамп виграв, змінив режим і посадив в Ірані на трон лібералів з вчорашніх квіровців, які гнали би нафту на ринок. Але і так також окей. Довга війна нам не вигідна, а от коротка з будь-яким результатом це для нас окей. Ця війна ітак йшла занадто довго. І сподіваюся вона завершиться.Хто там і що витратить на відновлення Ірану, які гроші йому розблокують і як Іран скористається цими ресурсами, для нас дуже вторинно. Експортером зброї Іран не буде ще довго. А нам головне щоб нафта та газ йшли через протоку. Спайш машт флоу.При цьому ВСІ повинні розуміти простий факт. Нафта буде дорогою ще якийсь час, навіть не те що після підписання договору, а і після реального відновлення трафіку в протоці. Треба поповнити резерви, не всі поставки відновляться, всі будуть зважати на ризики і так далі. Ефект від дій хуситів у сусідній протоці не розсмоктався за рік, попри набагато менші масштаби. А потім ХАМАС напав на Ізраїль.Відповідно в основі тут для нас скоріше плюс. Але є додаткові фактори. Програвати війни для США не смертельно, але всі побачили слабкість США. Наслідки будуть, і для США ці наслідки будуть дуже негативними. Але з урахуванням того, яку позицію займають еліти США по нашій війни, то і послаблення США нам також вже пофіг. А може і в плюс, будуть був лояльні до наших вимог. Зовнішньополітична слабкість США, не зупиняє роботу Локхіда та Райтеон. Тут скоріше проблема в тому, що така слабкість США, ЗБІЛЬШУЄ попит на продукцію американського ВПК. І ми там не основний клієнт, і вся Європа також.Плюс Трамп відомий зупиняч війн. США капітулювали. А от Ізраїль ні. І в Лівані, і з загальним планом протидії Ірану. Бібі буде боротися за буквальне виживання, і Трамп йому не друг. Трамп вже слав Бібі буквально нах, під час першого строку. Бібі пережив. А нас цікавить не договір, а протока. Як буде діяти Ізраїль зрозуміло. Як і ми, в своїх інтересах. Як буде Іран відповідати Ізраїлю питання ще те. Як на відповідь Ірану зреагує Трамп після мідтермів також питання є. Не все так просто. Навіть думки про таке будуть тримати нафту високою. А уж реалізація ризиків буде для нас величезною проблемою.Україні потрібен сталий мир на БВ. Сміявся би з цієї фрази в 2021 році, але тепер це факт. Якщо цей мир буде за рахунок Ірану це прям вогонь. Якщо за рахунок Ізраїлю, це не наша проблема. Країнам Затоки варто знайти в себе яйця, а нам варто їм вказати, де цей предмет у норм пацанів знаходиться.А Ізраїль? Нічого особистого пацани. Як ви казали – джаст бізніс.
Джей Ді Венс звинуватив ізраїльську владу в нападках на Трампа.За словами віцепрезидента, Трамп — єдиний лідер у світі, який на даний момент має добрі стосунки з Ізраїлем. Ізраїльтянам, додав Венс, слід бути вдячними американцям за захист країни та постачання озброєння.«Дональд Трамп — єдиний глава держави у всьому світі, який на даний момент симпатизує державі Ізраїль, і при цьому він є главою держави світової наддержави.Якби я входив до складу уряду Ізраїлю, я, можливо, не став би нападати на єдиного впливового союзника, який у мене взагалі залишився десь у всьому світі.Ще я б сказав, що за останні 3 місяці дві третини оборонного озброєння, яке захищало вашу батьківщину, було виготовлено американськими руками й оплачено американськими податковими доларами.Проблема Ізраїлю — не Дональд Трамп, і кожному в Ізраїлі, хто вважає, що його головна проблема — це президент Сполучених Штатів, потрібно прокинутися й усвідомити реальність ситуації, в якій перебуває ця країна», — заявив Венс.Ну це потужно))))🤡🪓Демократична Сокира🪓
😍 Погляньте, яку красу «показує» зимове небо в Антарктиці нашим полярникам та полярницям. Це — перламутрові хмари. Унікальне явище, яке навіть за рік в експедиції не завжди побачиш.Чому так? Бо для їхнього формування потрібні кілька умов ⬇️Більшість хмар, які ми спостерігаємо на небі, «живуть» у тропосфері. Це нижній вологий шар атмосфери, і він є «кухнею» для більшості погодних явищ 🌧Але перламутрові хмари формуються в наступному шарі — стратосфері, на висотах 15–30 км. Там уже переважно сухо.📌 Тож перша умова: до стратосфери має потрапити потік вологого повітря. Його туди «закидають» сильні тропосферні циклони або 🏔 гірські хвилі — коли потік натикається на високий гірський хребет, «йде» вгору, огинає його та «падає» вниз. У цей час верхівка хвилі опиняється в стратосфері. 📌 Друга умова: дуже низькі температури (-50°С і нижче), які швидко перетворюють вологу на кристалики льоду 🧊 чи найдрібніші крапельки переохолодженої води. Також «допомагають» сильні вітри.📌 І коли волога вже потрапила в стратосферу й перетворилася на мільйони часточок льоду, їх ще треба «розфарбувати». Тож третя умова — сонце ☀️ Його промені відбиваються від кристаликів так, що виникає оптичний ефект іризації.Але є нюанс: щоб підсвічувати хмари різними кольорами, сонце має перебувати на кілька градусів нижче горизонта. Тобто сходити чи заходити. Вдень же, на тлі розсіяного світла, переливи майже не видно, адже стратосферні хмари дуже тонкі. 💜 До речі, перламутрові хмари — улюблене атмосферне явище очільниці нинішньої 31-ї експедиції Анжеліки Ганчук. Тож не дивно, що полярниця обрала їх одним із елементів офіційного шеврона команди.💬 «З погляду процесів в атмосфері це унікальне явище, але і просто для нашого людського ока щось магічне. Коли таке спостерігаєш, то ніби торкаєшся чогось, що здавалося неможливим», — відзначає вона.Саме Анжеліка зробила чудові фото перламутрових хмар, якими ділимося з вами.
👏 Тепер офіційно!До нового складу Ради громадського контролю при НАБУ Х скликання з розгромним відривом від інших учасників виборів увійшли всі 15 кандидатів, яких ми з вами підтримували.Загалом участь у голосуванні взяли 45 245 українців. Сьогодні, 15 червня, НАБУ оприлюднило офіційні результати інтернет-голосування.😎 Отже, в оновленій РГК НАБУ працюватимуть:1. Швець Антон Андрійович (ГО «Центр суспільного контролю») – 21 808 голосів;2. Прудковських Віктор Вячеславович (ГО «Антикорупційна Сокира») – 21 785 голосів;3. Трегуб Олена Миколаївна (ГО «Незалежна антикорупційна комісія») – 21 667 голосів;4. Микитюк Антон Сергійович (ГО «Центр суспільного контролю») – 21 334 голоси;5. Кальницька Юлія Ігорівна (ГО «Українське правниче товариство») – 20 605 голосів;6. Москвітін Ігор Олегович (ГО «Українське правниче товариство») – 20 196 голосів;7. Шаргородський Володимир Сергійович (ГО «Інститут рівних прав») – 19 286 голосів;8. Аксьонов Михайло Юрійович (ГО «Антикорупційна Сокира») – 18 792 голоси;9. Білий Михайло Віталійович (ГО «Антикорупційна Сокира») – 18 585 голосів;10. Бєглєцова Юлія Дмитрівна (ГО «Незалежна антикорупційна комісія») – 18 228 голосів;11. Штанков Микита Володимирович (ГО «Д7 Фаундейшн») – 17 751 голос;12. Півненко Володимир Юрійович (ГО «Д7 Фаундейшн») – 17 693 голоси;13. Чижмарь Василь Юрійович (ГО «Центр суспільного контролю») – 17 659 голосів;14. Вахненко Дмитро Віталійович (ГО «Інститут рівних прав») – 17 300 голосів;15. Гаврилюк Юлія Володимирівна (ГО «Українське правниче товариство») – 17 274 голоси.Вітаємо команду з обранням!💪 Бажаємо сил, терпіння та натхнення примножувати енергію змін на важливій ниві антикорупції.Щиро дякуємо за підтримку та довіру всім і кожному, хто голосував за наших кандидатів і завдяки кому ця перемога стала можливою ❤️
¡Hemos pasado!Голосування на виборах РГК НАБУ завершено.Маємо попередні результати, отримані на основі аналізу даних відкритого протоколу голосування з сайту НАБУ.Участь у голосуванні взяли 45 245 українців. Всі 15 кандидатів від коаліції ДемСокири, Незалежної антикорупційної комісії та руху “Люди з картонками”, набрали найбільшу кількість голосів, вдвічі випередивши конкурентів. Всі наші кандидати увійдуть до нової Ради громадського контролю НАБУ. 1. Швець Антон Андрійович — 21 808 голосів2. Прудковських Віктор Вячеславович — 21 785 голосів3. Трегуб Олена Миколаївна — 21 667 голосів4. Микитюк Антон Сергійович — 21 334 голоси5. Кальницька Юлія Ігорівна — 20 605 голосів6. Москвітін Ігор Олегович — 20 196 голосів7. Шаргородський Володимир Сергійович — 19 286 голосів8. Аксьонов Михайло Юрійович — 18 792 голоси9. Білий Михайло Віталійович — 18 585 голоси10. Бєглєцова Юлія Дмитрівна — 18 228 голосів11. Штанков Микита Володимирович — 17 751 голос12. Півненко Володимир Юрійович — 17 693 голоси13. Чижмарь Василь Юрійович — 17 659 голосів14. Вахненко Дмитро Віталійович — 17 300 голосів15. Гаврилюк Юлія Володимирівна — 17 274 голоси. Офіційні результати рейтингового інтернет-голосування будуть розміщені на вебсайті НАБУ 15 червня.А зараз ми просто ще раз щиро дякуємо всім, хто довірився нам, проголосував та підтримав наших кандидатів!Ми перемогли завдяки вам, завдяки вашій підтримці і вашим голосам.Ми у РГК НАБУ.🪓Демократична Сокира🪓
Друзі, ви знаєте, що завтра, 10 червня, з 9:00 до 21:00 відбудеться онлайн-голосування на виборах до РГК НАБУ.Сьогодні, о 13.05 – менш як за добу до початку голосування – НАБУ офіційно повідомило про те, що до участі у конкурсі додалися ще три кандидати. Таке рішення, після розгляду скарг, ухвалила відповідна комісія Бюро.Тобто тепер участь у виборах візьмуть 44 (замість 41) кандидати від 25 громадських організації та об’єднань. Ми вдячні всім, хто поширював інформацію про наших кандидатів упродовж останніх днів. І дуже-дуже просимо звернути увагу на те, що номери деяких кандидатів у загальному виборчому списку змінилися. А також, по можливості, уточнити, замінити, виправити чи розмістити заново оновлену інформацію про наших кандидатів на ваших сторінках.Сподіваємося, це останні організаційні зміни на цих виборах і НАБУ не планує повторювати сумний досвід Міноборони при голосуванні до Громадської антикорупційної ради.Отже,‼️ ОНОВЛЕНІ та АКТУАЛЬНІ номери наших кандидатів у списку на виборах до РГК НАБУ 10 червня:1 Аксьонов Михайло Юрійович – ГО «Антикорупційна Сокира»2 Бєглєцова Юлія Дмитрівна – ГО «Незалежна антикорупційна комісія» (НАКО)3 Білий Михайло Віталійович – ГО «Антикорупційна Сокира»6 Вахненко Дмитро Віталійович – ГО «Інститут рівних прав»7 Гаврилюк Юлія Володимирівна – ГО «Українське правниче товариство»14 Кальницька Юлія Ігорівна – ГО «Українське правниче товариство»23 Микитюк Антон Сергійович – ГО «Центр суспільного контролю»26 Москвітін Ігор Олегович – ГО «Українське правниче товариство»30 Півненко Володимир Юрійович – ГО «Д7 Фаундейшн»32 Прудковських Віктор Вячеславович – ГО «Антикорупційна Сокира»37 Трегуб Олена Миколаївна – ГО «Незалежна антикорупційна комісія» (НАКО)40 Чижмарь Василь Юрійович – ГО «Центр суспільного контролю»42 Шаргородський Володимир Сергійович – ГО «Інститут рівних прав»43 Швець Антон Андрійович – ГО «Центр суспільного контролю»44 Штанков Микита Володимирович – ГО «Д7 Фаундейшн»🔺 Нагадуємо: онлайн-голосування на виборах РГК НАБУ розпочнеться завтра, 10 червня, о 9.00 та триватиме до 21.00. Посилання на покрокову інструкцію голосування знайдете тут.Дякуємо, що ви з нами.Сподіваємося, що ви вже приготували свої гаджети і готові до боротьби.
Друзі, вам так сподобалося наше відео про те, як сплять пінгвіни, що ми знайшли ще трохи сонної милоти 😴🦭 Цього разу — відпочинок тюленя Ведделла на березі острова Галіндез, де розташована українська станція «Академік Вернадський». Такому міцному й солодкому сну ми можемо тільки позаздрити (особливо після деяких ночей 🚀 в Україні). Які сни бачить цей красунчик? Може багато-багато рибки, якою ведделли люблять ласувати? Поділіться своєю думкою:) А ми поділимося цікавою інформацією про сон тюленів. Вони можуть спати як на березі чи кризі, так і у воді 🌊Наприклад, морські слони та котики здебільшого обирають для відпочинку узбережжя, веддели — також прибережний лід, а крилеїди та морські леопарди — рухомі крижини 🧊У воді тюлені можуть спати і лежачи горизонтально, і «зависаючи» вертикально. У другому випадку вони повільно спускаються неначе по спіралі й можуть досягати дна. Потім піднімаються нагору, щоб вдихнути повітря, і процес повторюється (такого відео в нас ще немає, але дуже сподіваємося, що колись буде).💤 Цими проміжками набирають у воді близько 2 годин сну. А на суші чи кризі зазвичай сплять значно довше — в районі 10 годин, інколи навіть до 14.Деякі види у воді сплять однопівкульним сном, тобто коли відпочиває лише одна півкуля мозку, а інша залишається активною, щоб пильнувати за ситуацією навколо 👀 Така адаптація дозволяє тваринам швидко реагувати на появу хижаків або підтримувати контакт з іншими членами групи.Відео: Зоя Швидка
❗️30 червня всі гроші Національного кешбеку, які ви накопичили на своїх картках і не витратили, повернуться до бюджету.Але ж ви, любі підписники, не тільки заощадливі, але й мудрі люди. І точно знаєте, що можете витратити ці кошти вчасно та з користю для Сил оборони, задонативши ДемСокирі. Зараз в нас триває збір на наземні комплекси керування БпЛА. Ваша допомога стане вкрай доречною і наблизить нас до мети. А зібрати нам ще треба 445 000 гривень. ⭕️ Тож, будь ласка, долучайтеся! Як задонатити кешбек ДемСокирі?🔺 Для клієнтів Монобанку1. У розділі «Благодійність» введіть у пошук «Рух Демократична Сокира»2. У вікні, що відкрилося, натисніть кнопку «Задонатити»3. Вкажіть суму та оберіть картку «Національний кешбек»4. Підтвердіть платіж.Донат надіслано! Щиро дякуємо 🔺 Для клієнтів ПриватБанк1. На головній сторінці знайдіть пункт «Добро»2. В кінці списку натисніть «Немає потрібного фонду»3. Введіть у пошук назву «ГО Демократична Сокира»4. Вкажіть призначення «Добровільна пожертва на здійснення статутної діяльності»5. Зазначте суму та оберіть картку «Національний кешбек»6. Підтвердіть платіж.Дякуємо за ваші донати 🫶Ми витратимо їх з максимальною користю.Щиро ваша,ДемСокира
Лукашенко обурений тим, що офіційний Київ вперше прийняв делегацію білоруської опозиції на чолі з опозиціонеркою Світланою Тихановською. Про це він заявив після саміту керівників країн-учасниць проросійського Євразійського союзу в Астані (Казахстан)."Наших "тихушок-лахушок" (Тихановську супроводжував ще один відомий білоруський опозиціонер, в минулому міністр культури та кадровий дипломат, експосол у Польща та Франції Павло Латушко - ред.), кажуть, запросив тощо. Я радий, що він (Володимир Зеленський - ред.) їх запросив. І дякую росіянам, які це помітили – телевізійники, – я чув на РТР цю передачу. Добре, що вони глянули на нашу так звану опозицію. Ніяка це не опозиція. Це бандити. І вони розраховують, що там вони підготують бойовиків з-поміж білорусів, українців, поляків та ще литовців, і вони рушать і захоплять якийсь районний центр (на території Білорусі - ред.)", - прокоментував першу офіційну зустріч Зеленського з Тихановською.Ну поплач, що ще порадити можемо 🤡🪓Демократична Сокира🪓
Ще 20 несесерів від ДемСокири днями поїхали до бійців 25-ї Окремої повітрянодесантної Січеславської бригади ЗСУ. Частина з них – у лікарню до поранених військовослужбовців бригади.Запит на ці засоби гігієни вдалося оперативно закрити завдяки нашим партнерам з Simpatik Group, які від початку повномасштабного вторгнення самостійно та через волонтерів забезпечують військо не лише гігієною, але й побутовою хімією. За що ми щиро вдячні СЕО компаній Simpatik Group та Healthy Pharm Ukraine Євген Шульга, а також директору виробництва підприємства холдингу Петро Любімов.Навіщо військовим засоби догляду – пояснювати не треба. Помитися, поголитися, випрати одяг, коли ти тижні чи й місяці на бойових позиціях у бруді та пилу – зрозуміле людське бажання.От щодо потреби у засобах гігієни для поранених виникло питання: що відбувається із забезпеченням «пакунками поранених» державою? Чому бійці досі звертаються з цим до волонтерів?А те, що забезпечення «пакунками» поранених збоїть, нам підтвердили й деякі інші військовослужбовці, які нещодавно самі або їхні побратими чи посестри проходили лікування після травм та поранень у цивільних лікарнях в різних областях.Ми з'ясували, у чому причина цих збоїв. Річ у тому, що на сьогодні цивільні медзаклади через юридичні колізії не можуть отримувати та розпоряджатися військовим майном, зокрема пакунками пораненим. Над вирішенням проблеми працює Генштаб ЗСУ, Міноборони, МОЗ та представники ГАР МО. Сподіваємося, що у найближчій перспективі питання вдасться вирішити комплексно.А тим часом продовжуємо допомагати нашим захисникам та дякувати українському бізнесу, який лишається надійним партнером Сил оборони, держави та волонтерів упродовж всіх цих років війни.____Принагідно нагадуємо, що в нас триває збір на такмед для військових. Наші реквізити незмінні, як і наша вдячність. Долучайтеся!
💸 Гривня, валюта і крипта – https://bit.ly/2Pvj6y2
🏦 Банка – https://send.monobank.ua/jar/9HBS8PKmM2
💌 Конверт – https://next.privat24.ua/env/donate/d902deaa
💳 Карта – 5169 3351 0047 5223
🌐PayPal –
[email protected](У PayPal обирайте в «Payment type» опцію «For friends and family»)