Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Сapitalizator UA
Додано 06 гру 2025

Сapitalizator UA

@Capitalizator_UA
Кількість підписників: 15 906
Фото: 531
Посилання: 542
Опис:
Сapitalizator UA - канал про інвестиції та примноження капіталу. 🌐 Сайт https://Capitalizator.UA ▶️ Youtube - https://youtube.com/@CapitalizatorUA 📈Патреон https://www.patreon.com/c/capitalizator 📩 Контакти/Реклама @CapitalizatorUA

👥 Кількість підписників

15 906
Середній/День:: -13
Середній/Тиждень:: +11
Середній/Місяць:: +93

👁️ Середній перегляд на повідомлення

8 451
Середній/День:: 9,660
Середній/Тиждень:: 7,847
ERR: 53.13%

📊 Кількість повідомлень на день

0.9
Останній день: 1
Середнє за тиждень: 1
Середнє за день: 0.9

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена 2025-12-06

Стіна

Статистика telegram каналу

👁 9,730 25-12-12 13:00
💡 В середу ФРС заявило, що планують викуповувати облігації на 40 мільярдів в місяць, а тут ще й міністерство фінансів США вчора зробило зворотній викуп облігацій на 12,5 млрд.📈 Збоку може виглядати, що це розпочалось уже кількісне пом'якшення (QE). Але це не так. На рахунок ФРС - то це дофінансування банків, щоби привести їх нормативи до норми. Тобто, із-за того, що у банків є великі нереалізовані збитки із-за падіння вартості облігацій, ФРС надає їм ліквідність, щоби "заткнути ці дірки". Тобто, ці гроші практично не попадуть на ринок. На рахунок мінфіну - то тут інша історія. Це елемент управління боргом, тобто, зменшення тиску на окремі сегменти кривої дохідності, перерозподіл боргу за термінами і т.п. Це абсолютно нічого немає із "друком грошей" чи стимулюванням.🎯 Чи є тут позитив для облігацій? Тільки частково, це створює певний попит на облігації, але це дуже малі суми викупу порівняно із обсягом усього боргу.ℹ️ Також, на рахунок того, що ФРС викуповує тільки короткі облігації, і довгим від цього немає позитиву. Це не зовсім так, ринки облігацій різних термінів пов'язані, і викуп одного кінця, має непрямий вплив на інші терміни. Так, цей вплив часто може бути незначним, але він є.🔗 На Patreon вийшов допис із аналізом п'ятої компанії у захисний портфель>>>
👁 9,710 25-12-11 07:22
💡Вижимка по вчорашньому засіданню ФРС (в дужках мої коментарі):1️⃣ Прес-реліз FOMC:✔️ ФРС знизила ставку на 0.25%, до діапазону 3.50–3.75%. (що очікувалося)✔️ Комітет відзначив охолодження ринку праці, але без ознак паніки (дуже завуальовано, як завжди, але зараз хоч є визнання)✔️ Інфляція «досі вище 2%», але очікують досягнення цільового рівня "у довгостроковій перспективі" (тобто, зараз ФРС бачить якісь інфляційні ризики)✔️ ФРС переходить до максимально «data-dependent» режиму (це означає, що у ФРС є невизначеність щодо перспектив)2️⃣ Прес-конференція Павелла✔️ Активність у секторі житла залишається слабкою (чомусь про спад виробництва ні слова)✔️ На ринку праці ... наявні свідчення вказують, що як звільнення, так і наймання залишаються на низьких рівнях (пом'якшує дані по ринку праці, хоча далі багато уточнює, що на ринку праці усе доволі сумно)✔️ Інфляція суттєво знизилася від пікових рівнів середини 2022 року, але все ще залишається дещо підвищеною порівняно з нашою довгостроковою ціллю в 2% (не розумію, навіщо порівнювати із піками, є дані за рік - пом'якшення тону)✔️Ці показники вищі, ніж на початку року, оскільки інфляція товарів прискорилася, що відображає вплив тарифів (все ж таки, вплив тарифів є, поки економіка не почала скорочуватися)✔️ Водночас дезінфляція, очевидно, триває у секторі послуг (не перевіряв, але якщо так, то уже добре)✔️ Обґрунтований базовий сценарій полягає в тому, що вплив тарифів на інфляцію буде відносно короткочасним - фактично разовим зсувом рівня цін (якщо дійсно так буде, то це дуже хороший знак)✔️ ...відповідний рівень ставки федеральних фондів становитиме 3,4% на кінець 2026 року та 3,1% на кінець 2027 року (щось дуже сумнівно)✔️Комітет вирішив розпочати купівлю короткострокових казначейських цінних паперів (зустрічав помилкове бачення, що це стимулювання ринку, але це для підтримки ставки, і наскільки я бачу, введення в норму резервів банків)🎯 Якщо підсумувати, то ФРС бачить явний тренд на погіршення, але ще не усе так погано. Тому, навіть на найближче майбутнє вони нічого конкретно не планують, так як усе буде залежати від даних по економіці - дуже велика невизначеність.
👁 8,930 25-12-08 16:13
💡 Очікується, що Федеральна резервна система почне щомісяця викуповувати борг на рекордні 45 мільярдів доларів, починаючи з січня. Такий висновок зробив Mark Cabana. Mark Cabana - один із провідних аналітиків з ринку облігацій у США та старший стратег з процентних ставок і політики ФРС у Bank of America 💸 Отож, він дійшов до висновку, що ФРС викупить облігацій на щонайменше 20 мільярдів доларів на місяць «для цілей природного зростання балансу» та ще 25 мільярдів доларів на місяць «щоб компенсувати надмірне скорочення банківських резервів». І це логічно лягає в картину після того, як ФРС оголосило на минулому засіданні, що завершує кількісне посилення (QT). А зараз, можливо натякне, що почне щось типу кількісного пом'якшення (QE). 📉 Якщо таке оголошення буде (звичайно у непрямій формі), то це буде ще позитивніше ніж зниження ставки.🎯 Що ще цікаво, Mark Cabana написав, про історично «нейтральну ставку» приблизно у 3%. Тобто, це теж може бути певним консенсусом відносно дна зниження ставки (маю на увазі, до настання активної фази рецесії).🗓 Нагадаю, на всякий випадок, що рішення по ставці буде оголошено 10 грудня о 21:00 (середа)🔗 Посилання на повну новину>>>
👁 9,210 25-12-07 12:07
💡 Щодо "пасивного інвестування", натрапив на цікаві графіки. Одразу напишу, що у мене немає цілі налякати когось (у декого чомусь появляється таке враження), а просто показати як усе в реальності.1️⃣ Графік фондового ринку США - ідеальний графік, практично постійний ріст. Прекрасне місце для "пасивного інвестування", правда, тільки заднім числом це видно. Саме цей графік наводять усі адепти цієї ідеї.2️⃣ Графік фондового ринку Німеччини - були великі просадки (більше 99%), але здається, що можна було просто "пересидіти". Але це не так - обидві кризи були системні, це - гіперінфляція і валютна реформа. Тобто, вартість ринку у різних валютах. Окрім цього, були масові банкрутства, націоналізація, "зникнення" реєстрів акціонерів. Тобто, по факту, умовний фондовий індекс вижив, але інвестори - ні. 3️⃣ Ринок китаю - гарний впевнений ріст фондового ринку закінчився разом із приходом комуністів, і практично повною націоналізацією. Фондові ринки були закриті на 40 років, торги заборонені, брокерські компанії ліквідовані, а інструменти капіталу просто знищені.🎯 І таких прикладів доволі багато. Потрібно просто розуміти, що ніщо не вічне, системи ламаються, перші економіки змінюються. Жодна імперія не може існувати вічно, і штати не будуть виключенням. Є навіть таке поняття як імперський цикл.☑️ Тому, робити екстраполяцію у майбутнє на підставі минулого не є найкращим рішенням. Особливо, коли за такою метрикою виміру дохідності стоїть не середнє значення по ринкам, а найкраще. Найкраще, як правило, є "помилкою вцілілого".🔗 На Patreon сьогодні вийшов обширний аналітичний огляд по "Розумним Грошам" та випереджуючим індикаторам (обширний випуск на 7 інструментів і 35 графіків).