Логотип телеграм спільноти - ББС Небесна Кара 54 ОМБр
Офіційний канал Батальйону Безпілотних Систем Небесна Кара, 54 ОМБр Наше гасло: "Зло - має бути покарано! Ворог - має бути знищений!" Приєднуйтесь до нас, підримуйте нас! Більше донатів - більше контенту! Дякуємо! Зворотній зв'язок: bbcnk54@gmail.com
Логотип телеграм спільноти - Bitcoin, інвестування, гроші - Лінивий CRYPTO інвестор
Підписуйся на канал Frontend Shinobi, щоб отримувати найсвіжіші техніки, поради та інструменти для веб-розробників. Хочеш бути в тренді? Хочеш створювати стильні сайти та веб-додатки? Тоді тобі точно сюди!
Логотип телеграм спільноти - Сергій Притула
Посилання на канал: https://t.me/serhiyprytula Мій фейсбук - https://www.facebook.com/serhiyprytula/ Інстаграм - https://www.instagram.com/siriy_ua/ Youtube - https://www.youtube.com/prytula БАЗА МОНО - https://base.monobank.ua/89gMbvnkrTu7sR
Логотип телеграм спільноти - STERNENKO
Допомога ЗСУ https://www.sternenkofund.org/donate 🫶🏻Фонд @sternenkofund ❗️Нікому не пишу, не прошу гроші, поповнити рахунок чи щось купити. Усі збори на армію публічні. Російська мова у коментах заборонена.

NASA випустило інтерактивну карту Марса

На ній можна розглянути всі кратери і височини.

NASA запустило новий інтерактивний інструмент, який дає змогу розглянути Марс у найдрібніших деталях і переміщатися між цікавими точками на поверхні одним кліком миші. Не вистачає тільки звучної назви: Global CTX Mosaic of Mars запам'ятати не дуже просто.

Зображення до статті згенеровано штучним інтелектом
NASA випустило інтерактивну карту Марса

Карту склали на основі 110 тисяч зображень, зроблених камерою Context Camera (CTX) міжпланетної станції Mars Reconnaissance Orbiter. Кожен піксель покриває близько 25 м² поверхні Червоної планети. Це зображення Марса має найвищу роздільну здатність із коли-небудь створених: у ньому 5,7 трильйона пікселів. Якщо роздрукувати це у вигляді картинки, можна покрити цілий американський стадіон Роуз Боул місткістю 92,5 тисячі осіб. Для порівняння: московський "Олімпійський" вміщує до 35 тисяч глядачів.

Створення цієї "мозаїки" з окремих зображень вимагало десятки тисяч годин копіткої роботи протягом 6 років. Вона вийшла настільки точною, що тільки за час бета-тестування перевірку пройшли 120 наукових робіт, які посилаються на цю карту. При цьому вона досить проста, щоб її могли використовувати не тільки вчені, а й звичайні ентузіасти без особливих знань.

Керівник проєкту Джей Діксон зазначив, що хотів створити наочний інструмент, яким зможуть користуватися і школярі, і його 78-річна мати.

У результаті вийшов сайт із картою Марса, якою можна переміщатися за допомогою миші або клавіш клавіатури, або перемикаючись за запропонованими точками інтересу, включно з місцями розміщення роверів Perseverance, Curiosity, Spirit і Opportunity.

Сайт дає змогу зберегти будь-яку локацію в закладки, а також дізнатися точну широту і довготу конкретної точки. Вимірювання відстаней теж доступне.

Global CTX Mosaic of Mars→

2023-04-06 10:30:51