Дослідження: глобальне потепління змінює смак вина

Воно стає міцнішим і втрачає "типовий" післясмак. Доведеться пристосовуватися.

Прийнято вважати, що різні ґрунтові та географічні умови впливають на смак вина. У шанувальників цього напою навіть є напрацьована роками смакова карта за регіонами. Але глобальне потепління може змінити вже звичні стандарти, зазначає історикиня кулінарії, доцентка кафедри історії науки в Університеті Нью-Гейвена Габріелла М. Петрик.

Зображення до статті згенеровано штучним інтелектом
Дослідження: глобальне потепління змінює смак вина

У своєму новому дослідженні для Університету Ставангера в Норвегії вона зазначає, що зміна клімату впливає на смак усіх видів вина - від червоних із Бордо у Франції до легких білих, поширених на півночі Італії. Тому вирощування деяких сортів винограду вже зміщується на північ - у Велику Британію та Німеччину.

Петрик вважає, що смак вина еволюціонував набагато довше, ніж вважалося раніше. Але винороби тільки зараз починають пристосовуватися до нових реалій.

Наприклад, у Франції дозволили використовувати шість нових сортів винограду - чотири червоних і два білих - з підвищеною кислотністю для купажування у винах Бордо. Старі вже не надають французьким винам "типового" післясмаку. Через потепління в них стало занадто багато цукру і мало кислинки.

А вирощування піно-нуара, ще одного традиційного для Франції сорту, у міру потепління зміщується ближче до Німеччини. Це теж один зі способів збереження традиційного балансу цукру і кислотності.

У майбутньому виробникам, можливо, доведеться використовувати низку інших стратегій для підтримки "типових" смакових характеристик свого регіону або пристосовуватися до вирощування винограду в інших країнах, підсумовує Петрик.

2023-02-23 23:08:54