Логотип телеграм спільноти - Сергій Притула
Посилання на канал: https://t.me/serhiyprytula Мій фейсбук - https://www.facebook.com/serhiyprytula/ Інстаграм - https://www.instagram.com/siriy_ua/ Youtube - https://www.youtube.com/prytula БАЗА МОНО - https://base.monobank.ua/89gMbvnkrTu7sR
Логотип телеграм спільноти - STERNENKO
Допомога ЗСУ https://www.sternenkofund.org/donate 🫶🏻Фонд @sternenkofund ❗️Нікому не пишу, не прошу гроші, поповнити рахунок чи щось купити. Усі збори на армію публічні. Російська мова у коментах заборонена.
Логотип телеграм спільноти - ББС Небесна Кара 54 ОМБр
Офіційний канал Батальйону Безпілотних Систем Небесна Кара, 54 ОМБр Наше гасло: "Зло - має бути покарано! Ворог - має бути знищений!" Приєднуйтесь до нас, підримуйте нас! Більше донатів - більше контенту! Дякуємо! Зворотній зв'язок: bbcnk54@gmail.com
Логотип телеграм спільноти - Bitcoin, інвестування, гроші - Лінивий CRYPTO інвестор
Підписуйся на канал Frontend Shinobi, щоб отримувати найсвіжіші техніки, поради та інструменти для веб-розробників. Хочеш бути в тренді? Хочеш створювати стильні сайти та веб-додатки? Тоді тобі точно сюди!

У бурштині віком 99 мільйонів років знайшли осу з "щелепами" на черевці

Незвичайний механізм допомагав їй відкладати яйця всередині живих істот.

Учені виявили в бірманському бурштині віком 99 мільйонів років 16 самок оси з унікальною будовою тіла, що не має аналогів серед відомих комах. Її черевце нагадує ловчий апарат венериної мухоловки - хижої рослини, що захоплює здобич особливими стулками. Вид отримав назву Sirenobethylus charybdis.

Зображення до статті згенеровано штучним інтелектом
У бурштині віком 99 мільйонів років знайшли осу з "щелепами" на черевці

Ці стулки, вкриті щетинками, у різних екземплярів застигли в різних положеннях, що вказує на їхню рухливість і хапальну функцію. Вчені припускають, що незвичайний механізм допомагав осам відкладати яйця всередині живих господарів, тимчасово утримуючи їх у нерухомому стані.

Подібні паразитичні оси існують і сьогодні, але для фіксації жертв вони використовують передні лапи, тоді як у Sirenobethylus charybdis цю роль виконував задній відділ тіла. Дослідники вважають, що оса могла вичікувати в засідці і реагувати на дотик потенційного господаря, миттєво стискаючи його своїм черевцем.

Поки що залишається невідомим, чи був такий механізм і в самців, чи він використовувався виключно самками для відкладання яєць. Але якщо теорія підтвердиться, це допоможе краще зрозуміти еволюцію паразитичних ос.

2025-03-27 09:30:51