Source
Жидачів ФМ🇺🇦 | У житті кожної людини, помилки та невдачі є неминучими. Вони супроводж...
520 Views/Reach
2026-01-30 10:42
Message №74352
💛 У житті кожної людини, помилки та невдачі є неминучими. Вони супроводжують процес навчання, становлення особистості, пізнання себе й світу. Вони служать сигналом, що дії чи реакції відбуваються автоматично, не свідомо. А також вказують про повторення одних і тих самих сценарії. Але водночас помилки не вказують на неспроможність до росту, а навпаки підсвітлюють межу поточного досвіду. Саме в цій кризовій точці розкривається можливість усвідомлення свого «Я». Адже з’являється нагода відкрити доступ до глибшого розуміння себе, при умові, що ми здатні витримати дискомфорт, який виникатиме у процесі. Зустріч із реальністю буває неприємною бо руйнує ілюзію всесильності і водночас повертає особу до автентичності. Де відбувається зустріч із власною недосконалістю та справжністю. Але саме в цій точці відбувається зростання та прийняття себе.Проте помилки часто сприймаються як щось негативне: ознака слабкості, неуспіху або нездатності до прогресу. Такий підхід формує страх діяти, експериментувати, пробувати нове. Також він нівелює той факт, що помилки — це природна частина людського життя. Наприклад дитина, яка вчиться ходити, падає десятки разів, перш ніж упевнено зробити перші кроки. Вона не сумнівається у своїх здібностях і не зупиняється через невдачі. Саме так працює природний механізм розвитку. Проте з віком цей механізм часто блокується через оцінювання, порівняння та страх осуду. Тоді помилки стають причиною суму та депресії. Якщо за них карали і вимагали бути бездоганною дитиною. Але, натомість як би ж помилки ставали поштовхом для діалогу й навчання, з’явилися б сміливість рухатися далі. І домінувала б думка, що є право на помилки і можливість їх виправити.Не підніматися, не виправляти помилки — це не слабкість, а вибір, який часто народжується зі страху знову відчути біль, сором, розчарування. Натомість піднятися, виправляти помилки — означає не заперечити поразку, а інтегрувати її в свою історію. Бути присутнім у власному житті та нести відповідальність за нього.https://www.instagram.com/romanzinenko_psychotherapy...