🚣🏻♀️ Рятувальники ЗМРВС вперше відкрили сезонний рятувальний пост №3 на «Вирві»Це було необхідно через зміни акваторії Дніпра після руйнування Каховської ГЕС. Річка суттєво обміліла, змінила русло, з’явилися численні перекати, що значно ускладнило пересування рятувальних плавзасобів і збільшило час реагування на надзвичайні події на воді.Особливо складною залишалася ситуація в районі острова Байда — щоб дістатися до місця виклику, рятувальникам інколи потрібно було до 30–35 хвилин. Водночас саме ця ділянка потребувала посиленого контролю: протягом купального сезону 2024 року поблизу острова загинули п’ятеро людей, у 2025 році — ще четверо.Для забезпечення постійного чергування та оперативного реагування придбали модульну споруду та облаштовано сезонний рятувальний пост.Він оснащений усім необхідним для роботи: ✅ рятувальним човном із підвісним мотором, ✅ аварійно-рятувальним спорядженням,✅ дроном із відеокамерою, який нещодавно передали волонтери для моніторингу ситуації в акваторії Дніпра.Відкриття третього водолазно-рятувального поста дозволяє рятувальникам контролювати акваторію в районі острова Байда, значно скоротити час прибуття до місця події, посилити профілактичну роботу та оперативно надавати допомогу на воді.~Запорізька міська рада:🕊 Instagram 😎 Facebook 📩 Telegram
Дві надзвичайні ситуації на воді і в обох випадках трагедії вдалося уникнути завдяки швидкій реакції рятувальників ЗМРВС та небайдужості людейНа одній з прибережних зон, де нещодавно було встановлено рятувальний пост, літній чоловік вирішив перейти вбрід до острова Байда. Не розрахувавши свої сили, він опинився на глибині та його почало відносити течією. Рятувальники оперативно вирушили на допомогу, подали рятувальний круг та доправили чоловіка у безпечне місце. Важливо, що до порятунку також долучилися небайдужі відпочивальники, які перебували поруч.Ще один небезпечний випадок стався на пляжі по вул. Лейтенанта Шмідта. Двоє дівчат відпочивали без супроводу дорослих та не реагували на зауваження рятувальників. Зайшовши у воду, вони опинилися на небезпечній глибині та почали кликати на допомогу.Рятувальники негайно зреагували, а відпочивальники, які були поруч, допомогли дівчатам дістатися берега. Після інциденту з ними провели профілактичну бесіду.❗️Нагадуємо: вода не пробачає легковажності. Не переоцінюйте власні сили, не залишайте дітей без нагляду та обов’язково реагуйте на зауваження рятувальників — інколи саме це допомагає зберегти життя.~Запорізька міська рада:🕊 Instagram 😎 Facebook 📩 Telegram
Разом із делегацією ЮНІСЕФ відвідали новостворений Простір турботи на базі одного з міських центрів первинної медико-санітарної допомоги.Усього в Запоріжжі таких Просторів турботи буде чотири, два з яких вже запущено. Це частина спільної роботи міста та ЮНІСЕФ, спрямованої на підтримку дітей, батьків і медичних працівників у закладах первинної медицини.Що це означає на практиці: у центрах облаштовують кімнати для грудного вигодовування, кабінети імунізації, зони очікування з ігровими просторами, комфортне освітлення, вентиляцію та окремі приміщення, відокремлені від зон перебування потенційно інфекційних пацієнтів.Це простір, де дитина і батьки мають почуватися спокійніше. Де можна не лише отримати медичну послугу, а й консультацію щодо імунізації, харчування, розвитку дитини, позитивного батьківства та догляду.Загальна вартість програми — близько 9 мільйонів гривень. І основну частину фінансування забезпечує ЮНІСЕФ — 7,6 мільйона гривень. Ще 1,3 мільйона гривень — кошти бюджету Запорізької міської територіальної громади, близько 100 тисяч — кошти медичних закладів.Дякую ЮНІСЕФ за всебічну підтримку Запоріжжя!
Сьогодні — про запорізький бізнес, який продовжує працювати, виробляти, експортувати і тримати робочі місця.До Дня працівників місцевої промисловості відвідала одне з міських підприємств. Це виробництво, продукцію якого можна знайти у супермаркетах, на автозаправних станціях, у потягах «Укрзалізниці» та вже за межами України.Попри блекаути, обстріли й постійні виклики, у 2025 році підприємство виробило продукції майже на 396 мільйонів гривень. Тут працюють 220 людей. За минулий рік підприємство сплатило понад 33,7 мільйона гривень податків різних рівнів.Окремо важливо, що запорізький бізнес поступово виходить на зовнішні ринки. Якщо у 2024 році продукція експортувалася до Молдови, то у 2025 році — вже до Молдови, Литви та Польщі. Обсяг експорту склав понад 20,7 мільйона гривень.Саме такий бізнес місто має підтримувати: той, що працює, інвестує у розвиток, зберігає людей у Запоріжжі й наповнює економіку.Саме тому в грудні 2025 року ми ухвалили рішення про зменшення податкового навантаження. У Запоріжжі встановлені нульові ставки земельного податку, орендної плати за землю та податку на нерухоме майно.Що це означає в цифрах:▪️ понад 2 тисячі орендарів земельних ділянок звільнені від орендної плати;▪️ земельний податок не сплачуватимуть понад тисяча підприємств і близько 4 тисяч фізичних осіб;▪️ у розпорядженні платників завдяки звільненню від плати за землю залишиться понад 1,2 мільярда гривень на рік;▪️ понад 19 тисяч платників податку на нерухомість також не сплачуватимуть цей податок у 2026 році;▪️ очікувана економія для підприємств і мешканців — близько 184 мільйонів гривень.Це великий ресурс, який має залишитися в економіці міста: у виробництві, зарплатах, модернізації, нових контрактах, розвитку малого та середнього бізнесу.Вітаю працівників місцевої промисловості. Дякую кожному підприємству, яке продовжує працювати в Запоріжжі й доводить: наша економіка тримається на людях, які щодня роблять свою справу!
Пологове відділення, яке росія атакувала 1 лютого, повністю відновило роботу вже на новій локації.Після удару БпЛА по пологовому будинку у Шевченківському районі було очевидно: місту потрібне це відділення, але залишати його там — ризик для медиків, пацієнток і новонароджених дітей.Тому ми оперативно почали релокацію до Міської лікарні екстреної та швидкої медичної допомоги. Це було логічне рішення, адже пологове відділення вже було структурним підрозділом цієї лікарні.Вдалося перевести весь стаціонарний комплекс: пологове відділення, інтенсивну терапію новонароджених, постнатальний догляд, патологію вагітності, гінекологічне відділення, анестезіологію та палати сумісного перебування.І вже 2 березня тут прийняли перші пологи. Народилася дівчинка, яку назвали Мирославою. З моменту релокації у відділенні прийняли вже 44 пологи. Сьогодні відділення працює в належних умовах. Тут розгорнуто 25 пологових ліжок, 20 гінекологічних, 12 ліжок відділення патології. Облаштовано три пологові зали, зокрема зал для передчасно народжених дітей та двієнь із кювезами й сучасним обладнанням для первинної реанімації та підтримки новонароджених.Також працює приміщення інтенсивної терапії для немовлят, де виходжують дітей, які народилися передчасно або потребують додаткової медичної допомоги.До відділення можуть звертатися жінки з будь-якого району Запоріжжя. Допомога надається безоплатно — медичні послуги покриває НСЗУ.Окремо дякую команді відділення. Після атаки, переїзду й складної організаційної роботи ви не просто відновили процес — ви продовжили робити найважливіше: допомагати новому життю зʼявлятися на світ.
❗️ Звернення до мешканців обласного центру щодо безпекової ситуації00:00 Зміна безпекової ситуації00:09 Здобутки ЗСУ на Запорізькому напрямку 00:35 Нова тактика ворога01:02 Оперативні рішення для захисту міста01:26 Нові рішення проти ворожих FPV-дронів, антидронові сітки 02:06 Що показує статистика атак▶️ Останніми днями мешканці Запоріжжя відчули зміну безпекової ситуації в обласному центрі.Ми розуміємо занепокоєння людей і щодня працюємо разом із військовими та силовими структурами над додатковими заходами захисту міста.Ворог намагається посилити терор цивільного населення та застосовує нові тактики використання безпілотників. У відповідь ми посилюємо систему протидії таким загрозам.На сьогодні виконано всі заявки військових щодо додаткових засобів боротьби з ворожими FPV-дронами. Вже ухвалені рішення щодо додаткового захисту окремих об’єктів критичної інфраструктури та посилення роботи відповідних підрозділів.Разом із Урядом, Силами Оборони та громадами області використовуємо всі наявні ресурси та можливості, щоб зробити Запоріжжя максимально захищеним і безпечним для людей. І ця робота триває щодня.
Провела виїзну нараду з громадською організацією Insulate Ukraine щодо можливої співпраці. Говорили про встановлення м’яких безпечних вікон у квартирах, пошкоджених внаслідок російських атак.Для Запоріжжя це важливо. Станом на зараз у місті вже пошкоджено 1417 багатоквартирних будинків і 3375 будинків приватного сектору. Близько 50 тисяч вікон було вибито та потрощено. Після кожного удару одна з перших потреб людей — швидко закрити вибиті вікна, зменшити втрати тепла і повернути хоча б базові умови для проживання.Ми вже системно виконуємо цю роботу. З 2022 року силами КП «Запоріжремсервіс» та підрядних організацій: ◾️ закрито OSB майже 50 тисяч віконних прорізів;◾️ використано понад 37 тисяч листів OSB;◾️ виконано скління 4826 вікон і ремонт покрівель на понад 92 тисячі квадратних метрів.Але ми шукаємо і додаткові рішення, які можуть працювати швидше та ефективніше саме для квартир, де люди хочуть і можуть залишатися вдома після пошкоджень. Insulate Ukraine готові надати спеціальний матеріал для м’якого скління. Зі свого боку місто забезпечить додаткові матеріали, необхідні для монтажу, зокрема рами, які будуть видані з матеріального резерву.Під час виїзної наради подивилися об’єкти, оцінили обсяги, обговорили технічні деталі й наступні кроки. Це рішення про дуже конкретну допомогу людям: швидко закрити пошкоджені вікна, стабілізувати умови в оселях і дати мешканцям можливість залишатися вдома там, де це можливо.
У межах Національного тижня безбар’єрності розпочали цикл тренінгів для водіїв і працівників КП «Запоріжелектротранс»! Це частина ширшої роботи, яку Україна веде в межах ініціативи першої леді Олени Зеленської зі створення безбар’єрного середовища.Коли ми говоримо про доступність міста, зазвичай першим згадуємо інфраструктуру: пониження бордюрів, тактильну плитку, пандуси, доступні переходи, транспорт. Усе це справді важливо. Але безбар’єрність починає працювати повноцінно лише тоді, коли люди, які щодня взаємодіють із мешканцями, розуміють, як правильно допомогти.Для громадського транспорту це особливо важливо. Водій часто першим бачить людину, якій потрібна додаткова увага: людину на кріслі колісному, пасажира після поранення, людину старшого віку, батьків із дитячим візком.Саме про це був тренінг: як комунікувати, як допомагати без зайвої незручності, як діяти спокійно, професійно та, головне, з повагою.Запоріжжя поступово вибудовує безбар’єрне середовище. Це і зміни в міському просторі, і адаптація комунальних сервісів, і робота з працівниками.Дякую команді КП «Запоріжелектротранс» і всім, хто долучився до навчання. Такі речі формують нову якість міського сервісу — більш уважного, людяного і професійного.
Експортно-інвестиційний фонд Данії (EIFO) може фінансувати важливі проєкти Запоріжжя! Мала продуктивну зустріч з його фінансовим директором — паном Коре Стамером Андреасеном.EIFO — це державний фонд Данії, через який сьогодні реалізуються великі фінансові механізми підтримки України. Після початку повномасштабної війни Данія спрямувала через фонд майже мільярд євро на проєкти в Україні — від критичної інфраструктури до енергетики та модернізації міських систем.В контексті Запоріжжя ми обговорили різні напрями співпраці. Це і сфера енергетики, і комунальна інфраструктура, і транспорт, і технічна модернізація міських систем коштом кредитів і грантових механізмів.Окремо важливо, що EIFO працює навіть із проєктами в умовах воєнних ризиків. Фонд може надавати гарантії покриття політичних і воєнних ризиків для міжнародних партнерів та компаній, які готові працювати з Україною.Для українських громад сьогодні це один із ключових механізмів переходу від екстреного реагування до системної модернізації інфраструктури та довгострокових інвестицій у стійкість міст.
🇮🇹🇺🇦 На полях IV Міжнародного саміту міст і регіонів України разом із Чернівецькою міською радою підписали Лист про наміри щодо співпраці з італійським муніципалітетом Бергамо!Для Запоріжжя це ще один важливий крок у розширенні міжнародного партнерства та посиленні співпраці між українськими й європейськими громадами.Особливо важливо, що ця взаємодія формується саме в межах національного проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади». Із Чернівцями нас уже об’єднує системна партнерська робота у сферах культури, освіти, спорту, гуманітарних ініціатив та підтримки громад. Тепер до цієї співпраці долучається й італійське Бергамо.Підписаний документ передбачає розвиток співробітництва у сферах європейської інтеграції, освіти, культури, спорту, туризму, економічного розвитку, молодіжних обмінів, підтримки дітей та розвитку соціальної інфраструктури.Це — створення реальних горизонтальних зв’язків між освітніми, культурними та громадськими інституціями наших громад.Сьогодні для українських міст міжнародне партнерство — це передусім можливості. Для розвитку, обміну досвідом, спільних проєктів і довгострокової підтримки громад.Дякую Бергамо за відкритість до співпраці й готовність будувати її системно та на перспективу! Дякую Чернівцям за спільне партнерство!