Source
🚗🇺🇦 Wndrvan: vanlife, подорожі, Астурія Asturias Астурыя 🇪🇸 | Я напилася вина і наїлася артишоків, тому буду писати як пишеться і бе...
143 Views/Reach
2026-03-06 22:04
Message №3987
Я напилася вина і наїлася артишоків, тому буду писати як пишеться і без перечитування.Вдома (так дивно, досі не можу звикнути, що Овʼєдо - це «вдома», хоча в Тарнуві, в Чіангмаї чи десь, де ми просто розпакували на місяць рюкзаки після активної подорожі, проблем з цим не було) одразу поринули у вирішення справ, яких накопичилось прям овердофіга. Намагаємось розгрібати їх, памʼятаючи головний кабовердинський слоган «No stress!»Після першої - доволі холодної для незвикших нас - зими вирішили утеплювати хату. Треба міняти вікна. Ми питаємо про ПВХ, але чомусь прайси нам присилають за золоті, охохоо. Крім того, вже приходив до нас дядько, який продирявив нам стіну і заміряв повітряну камеру у зовнішніх стінах. Вона у нас виявилася величезною - 13,5 см, а тому таким самим товстеньким виявився і рахунок на утеплення стін: приблизно 2000 євро. Якщо захочемо утеплити ще й стелю (у нас останній поверх) - це ще +1100.Стіни в старих будинках тут складаються із двох шарів цегли: товстого ззовні і тонкішого зсередини. А утеплюють їх, задуваючи в ці камери мінеральну чи скловату або целюлозу. Чомусь дуже здивувало, що оці два шари - це не цільна стіна, а типу зовнішня стіна + незалежна перегородка зсередини. І оцю внутрішню стінку багато хто взагалі розбирає, утеплює зовнішню цеглу піною і закриває гіпсокартоном. Ми на такі радикальні дії не готові (шат ап енд тейк май 2000 євро), але я все ходжу по квартирі і думаю, які внутрішні стіни можна розламати, щоб позбавитись від цього вузького коридору, зробити більше простору і світла. Малюємо плани в програмках, але дууууже складно візуалізувати і зрозуміти, як же ж воно буде виглядати не на екрані. Дизайнери інтерʼєрів wanted 🙏Ще цікавий (ну або не дуже) момент - це субсидії чи інші можливості хоча б частину з цих шалених коштів за утеплення повернути. Були якісь європейські субсидії на покращення рівня енергоефективності житла у 2025 році, але ми, очевидно, вже на них не встигли. Друга можливість для податкових резидентів Іспанії (а Саша ніби вже майже ним став) - отримати податкове відрахування за роботи з енергоефективної реконструкції. Якщо внаслідок утеплення і заміни вікон ми скоротимо «споживання невідновлюваної первинної енергії» на 7% - то ніби можна буде отримати відрахування 20% з прибуткового податку IRPF, а якщо скоротимо на 30% - то відрахування на 40%. Не знаю, кому тут потрібна ця інформація, але живіть тепер з нею.Але головна задача у нас зараз - знайти лафету для буса в Польщу. Тут без стресу виходить лише завдяки тому, що мої нові no-stress таблетки нарешті почали діяти, бо взагалі стресу дофіга.Чомусь коли ми викладали оголошення про транспортування на clicktrans.pl в січні, нам пропонували евакуатор в Польщу за 4500 злотих, а коли викладаємо зараз, то починають з 8000 і ледь-ледь доходять до 5000 pln. На фб пишуть натовпи аферистів. З умовного Аліканте було б набагато простіше і дешевше його відправити, а тут поки що чекаємо - ніби хтось буде їхати через наші північні регіони за два тижні… Підганяє той факт, що бус вже більше місяця стоїть на закритій парковці неймовірно крутого тайера (СТО) під Овʼєдо, хоча питали ми про кілька тижнів 🙈 Хлопці нас вже невперше виручають: приймали з нашими поломками без черги, потім провели діагностику і дозволили запаркуватися у них. Написала їм, що можемо його виштовхати на вулицю, а вони кажуть - транкілло, хай поки стоїть, не проблема 🫂