Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - Шо в Китаї?
Added 06 Dec 2025

Шо в Китаї?

@whatinchina
Number of subscribers: 1 786
Photos: 903
Videos: 301
Links: 1,060
Description:
Найбільший [скоріше за все] в Україні аналітичний канал про Китай, китайські міжнародні відносини, локальні новини і політику. Чат каналу: https://t.me/+MBVVWEv93O4yOWUy Зворотній зв‘язок: @dar_yna
Source

Шо в Китаї? | Поки подорожую по Малайзії, трішки про китайських мігрантів в історії ...

Telegram community logo - Шо в Китаї? Шо в Китаї? @whatinchina
771 Views/Reach 2026-05-16 07:01 Message №1729
Поки подорожую по Малайзії, трішки про китайських мігрантів в історії країниАбо трішки про те, як через китайських мігрантів Сингапур став СингапуромКоли британці будували колоніальну Малаю у XIX столітті, їм потрібна була ефективна економіка, а саме олово, порти, торгівля, фінанси. І саме китайська міграція стала її двигуном.Тисячі китайців із південного Китаю прибували працювати в шахтах, відкривати магазини, кредитувати торгівлю та створювати міські мережі бізнесу. Британці фактично закріпили етнічний поділ праці:💬 малайці відповідали за село та традиційну владу💬 китайці за міську економіку 💬 індійці за плантації та інфраструктуруДо середини XX століття з легкої руки британців китайська громада вже контролювала значну частину економіки Малаї, в тому числі банки, торгівлю, нерухомість, порти, промисловість. Це і стало основою майбутньої політичної напруги в країні. І щось тут це трішки нагадує іншу меншину в Європі, але вже без свого суверенного утворення. 🗣 Після незалежності (коли Сингапур ще був в складі Малайзії) малайська еліта боялась сценарію, деетнічна більшість (малайці) залишиться біднішою,а економічно домінуватиме китайська меншина.Тому держава почала будувати систему bumiputera, тобто систему привілеїв для малайців, наприклад квоти, держконтракти, пільги для бізнесу, преференції в освіті та житлі. 🇸🇬 Пам’ятаємо, що Сингапур увійшов до складу федерації Малайзії в 1963 році, а вже через 2 роки вийшов. Причиною було зокрема те, що країна під керівництвом Лі Куан Ю пропонував іншу модель — “Malaysian Malaysia” без етнічних привілеїв. Але в Куала-Лумпурі це сприймали як загрозу малайському політичному контролю і це, напевно, єдиний кейс в історії міжнародки, коли держава добровільно вирішила здихатися території 🤦‍♂️🇨🇳 Шо в Китаї?