Source
WAS. Популярна Історія | 7 грудня 1972 року о 00:33 з мису Кеннеді стартувала місія «Аполлон-17...
4 680 Views/Reach
2025-12-07 12:11
Message №7188
7 грудня 1972 року о 00:33 з мису Кеннеді стартувала місія «Аполлон-17» — шоста, остання на сьогодні, висадка людей на Місяць. Екіпаж складався з командира Юджина Сернана, пілота командного модуля Рональда Еванса та пілота місячного модуля Гаррісона Шмітта, який був єдиним професійним геологом, що працював на поверхні Місяця. Основними завданнями місії були відбір зразків високогірних порід басейну Серенітатіс і прилеглих лавових рівнин, а також перевірка гіпотези про відносно пізню вулканічну активність у районі долини Таурус–Літтров, обраній місцем посадки. Сернан і Шмітт тричі виходили на поверхню Місяця, провівши сумарно понад 22 години поза місячним модулем, використовуючи всюдихід для роботи у долині Таурус–Літтров. Під час другого виходу біля кратера Шорті виявили так званий «помаранчевий ґрунт» — склоподібні частинки вулканічного походження, утворені давнім виверженням лавового фонтану, що дало важливі дані про ранню вулканічну історію Місяця. «Аполлон-17» повернувся на Землю 19 грудня 1972 року.