Source
Wall Street по-українськи | З 1 січня ФОПи працюватимуть за новими правилами: вони більше не подаю...
8 350 Views/Reach
2025-12-08 12:58
Message №11936
З 1 січня ФОПи працюватимуть за новими правилами: вони більше не подають Об'єднану звітність щомісячно — тепер лише раз на квартал (!). Це стосується і ПДФО, і військового збору, і єдиного внеску щодо найманих працівників, — Мінфін1. Для яких категорій платників запроваджується квартальний період подання звітності: • ФОПи на будь-якій системі оподаткування — щодо найманих працівників. • Особи, які провадять незалежну професійну діяльність (адвокати, приватні виконавці, аудитори тощо). • Приватні нотаріуси — у частині звітності з ПДФО та військового збору. • ФОПи, що надають послуги з укладення біржових угод або беруть участь у їх укладенні. • Тепер вони звітують один раз на квартал, а не 12 разів на рік.2. Які терміни подання: • За грудень 2025 року: звітність подається за старими правилами — щомісячно. Тобто:до 20 січня 2026 року потрібно подати Об'єднану звітність за грудень 2025 року. • За 1 квартал 2026 року: звітність подається вже відповідно до нових норм — до 10 травня 2026 року. • Цей же порядок діятиме і надалі: протягом 40 днів після закінчення кварталу.3. Об'єднана звітність охоплює: • Податок на доходи фізичних осіб. • Військовий збір. • Єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. 4. На кого не поширюються зміниЮридичні особи продовжують подавати Об'єднану звітність щомісяця. Для них порядок залишається незмінним.@wallstreetukr