☀️ Незабаром розпочнеться літній період — час відпочинку біля водойм. Проте вода потребує особливої уважності та відповідальності.Звертаємося до жителів району із застереженням бути вкрай обережними під час відпочинку на воді, аби він був безпечним та приніс лише позитивні емоції вам і вашим дітям.Пам’ятайте: нехтування правилами безпеки може призвести до трагічних наслідків.📌 Основні правила поведінки під час купання на водоймах:▪️ не купайтеся у місцях, які не визначені та не обладнані для відпочинку людей;▪️ не заходьте у воду у нетверезому стані;▪️ не залишайте малолітніх дітей без нагляду дорослих;▪️ уникайте водойм зі швидкою течією;▪️ не пірнайте у незнайомих місцях, особливо на «диких пляжах»;▪️ обирайте для відпочинку місця, де працюють рятувальні служби;▪️ не допускайте переохолодження організму — це одна з основних причин трагічних випадків на воді.❗️Особливо небезпечними є рівнинні річки, де можуть бути глибокі ями та вирви поблизу берегів і піщаних кіс — саме у таких місцях часто купаються діти.Бережіть себе та своїх близьких. Безпечний відпочинок починається з відповідального ставлення до власного життя та здоров’я.
У Чайках відбувся День спільнодії«Ти як?» Дізнавайся. Піклуйся. Звертайся: Самодопомога» День спільнодії «Ти як?»Дізнавайся. Піклуйся. Звертайся: Самодопомога» відбувся у Чайківській гімназіїв селі Чайки. Захід об’єднав представників влади, профільних служб, громадськихорганізацій та фахівців, які працюють у сфері підтримки ментального здоров’я.Разом із практичними психологами Борщагівської громади учасники ознайомилися з «Аптечкою самодопомоги», розробленою Всеукраїнською програмою «Ти як?». Вона містить прості та дієві вправи, які допомагають стабілізувати емоційний стан у найскладніші моменти.Всеукраїнська програмаментального здоров’я «Ти як?» — ініціативапершої леді Олени Зеленської, спрямована на розвиток культури піклування проментальне здоров’я та розбудову системи психосоціальної підтримки в Україні.Супровід реалізації програми здійснює Координаційнийцентр з психічного здоров’я КМУ за експертної підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я(WHO). Детальніше читайте за посиланням Facebook | Telegram | X | WhatsApp
Сьогодні на Національному військовому меморіальному кладовищі разом із Президентом України Володимиром Зеленським, Прем’єр-міністеркою Юлією Свириденко, Головою Верховної Ради Русланом Стефанчуком, керівником Офісу Президента Кирилом Будановим та іншими представниками Держави вшанували памʼять полковника Армії УНР, Голови ОУН Андрія Мельника та його дружини Софії Федак-Мельник.Сьогодні вони повернулися додому. На свою землю. В Україну, за яку Андрій Мельник боровся все життя.Його ім’я десятиліттями намагалися стерти з української історії. Радянська система робила все, аби українські герої залишалися далеко від Батьківщини — у забутті, на чужині, без права повернення. Але імперії завжди програють пам’яті та правді.Андрій Мельник був серед тих, хто стояв біля витоків української державності у ХХ столітті. Полковник Армії УНР, соратник Євгена Коновальця, людина, яка присвятила життя боротьбі за незалежну Україну. Він пройшов переслідування, ув’язнення, еміграцію, але до останнього залишався вірним Україні.І сьогодні історична справедливість відновлена.Герої мають бути вдома. Серед свого народу. На землі, за яку вони боролися.Символічно, що це перепоховання відбулося саме зараз — у час, коли нове покоління українських Захисників і Захисниць продовжує ту саму боротьбу проти того самого ворога. І сьогоднішня Україна стоїть саме завдяки людям, які в різні покоління були готові віддати за неї найдорожче.Пам’ятаємо. Шануємо. Продовжуємо боротьбу.Вічна пам’ять Андрію Мельнику та Софії Федак-Мельник. Вічна слава всім борцям за незалежність України.Слава Україні!@Mykola_Kalashnyk
Працюю у Вишгородському районі, який цієї ночі також опинився під ворожою атакою.Тут пошкоджена багатоповерхівка. В одній із квартир російським дроном зруйновано стіну дитячої спальні. У сусідній квартирі — така сама картина: понівечена дитяча кімната, пошкоджені стіни. На щастя, найголовніше — всі люди живі. І це чудо, бо родини були вдома.Особливо боляче, що без житла залишилася родина, яка ще з 2014 року була змушена покинути свій дім та переїхати на Київщину через війну. росія знову забирає у людей відчуття дому та безпеки.Цієї ночі Київщина знову пережила одну з наймасованіших комбінованих атак за останній час. росія била по мирних містах і селах ударними дронами, крилатими та балістичними ракетами. Під ударом були звичайні люди, їхні домівки, цивільна інфраструктура.Станом на зараз у області пошкоджено 110 об’єктів. Серед них — 49 приватних будинків, 9 багатоповерхівок, 40 транспортних засобів, складські та логістичні приміщення, промислове підприємство, заклади освіти, культури та медицини.Найбільше пошкоджень зафіксовано у Бучанському, Фастівському та Вишгородському районах.У Фастівському районі пошкоджені приватні будинки, багатоповерхівки, амбулаторія, заклад культури та автомобілі. Постраждали шестеро людей.У Бучанському районі пошкоджені житлові будинки, складські та логістичні приміщення, транспорт. На жаль, одна людина загинула, ще одна — травмована.В Обухівському районі загинула людина, ще двоє постраждали, серед них дитина. Пошкоджені житлові будинки.Також наслідки атак зафіксовані у Білоцерківському, Броварському та Бориспільському районах.Загалом внаслідок атаки постраждали 11 людей, серед них одна дитина. Дівчинці менше року, найстаршому з постраждалих 99 — він вдруге проживає війну через окупантів. Двоє людей загинули.На місцях продовжують працювати комунальники, аварійні бригади, представники місцевої влади. Допомагаємо людям, фіксуємо наслідки та робимо все необхідне для ліквідації наслідків ворожої атаки.росія вкотре воює проти мирних людей. Але Київщина вистоїть. Як вистояла раніше.@Mykola_Kalashnyk
Була доповідь нашої розвідки: отримали дані в тому числі від американських та європейських партнерів про підготовку росіянами удару із застосуванням «орєшніка». Перевіряємо цю інформацію. Бачимо ознаки підготовки комбінованого удару по території України, зокрема по Києву, із застосуванням різного озброєння. Вказане озброєння середньої дальності може бути в такому ударі. Важливо свідомо реагувати на сигнали повітряної тривоги, починаючи із сьогоднішнього вечора. Російське божевілля дійсно безмежне, тож, будь ласка, бережіть життя – користуйтесь укриттями. Друге: звертаємо увагу партнерів як у Сполучених Штатах, так і у Європі, що застосування такої зброї та затягування такої війни є глобальним прикладом також і для інших потенційних агресорів. Якщо Росії дозволено знищувати життя в таких масштабах, то жодна угода не утримає від агресії й ударів інші подібні режими, що засновані на ненависті. Розраховуємо на реакцію світу і що реакція буде не постфактум, а превентивною – треба тиснути на Москву, щоб вони не розширювали війну. Третє: ми готуємо ППО настільки, наскільки це можливо, і будемо відповідати цілком справедливо на кожен російський удар. Ми дали дозвіл на парад, але дозволу на божевілля у Росії немає. Цю війну треба завершувати – мир потрібен, а не якісь там ракети для задоволення хворих амбіцій однієї особи. Дякую всім, хто допомагає берегти життя! Ще раз: будь ласка, бережіть себе й користуйтеся сьогодні укриттями.
Сьогодні у Славутичі, північ нашої держави. Я спілкувався сьогодні тут із керівниками громад північних регіонів – Київської та Чернігівської областей. Дуже важливо підтримати наших людей тут, посилити захист. Саме цим і займаємось. Це стосується і захисних споруд – фортифікацій та іншого, посилення кордону буде додатково, також наші Сили оборони й безпеки, які є саме на цьому напрямку, – на Чернігів та Київ із території сусідів у Білорусі, яких Росія дуже хоче втягнути в цю війну більше, та з Брянської області. У нас є спроможність для зміцнення, є спроможність і превентивно працювати щодо російських територій – звідти може бути загроза, – і щодо фактичного керівництва Білорусі, яке має бути в тонусі, тобто відчувати реально, що наслідки будуть, якщо будуть агресивні дії проти України, проти наших людей. Ми пам’ятаємо, що у 22-му році наступ був і з території Білорусі також. Ми не забудемо цього. Українські Сили оборони, Сили безпеки, наші розвідки знають, які загрози і як відповідати, відповідати справедливо, безумовно.
Київщина долучилася до реалізації нового всеукраїнського проєкту «Карпатська зміна» та підписала меморандум про співпрацю із Закарпатською областю щодо відновлення ментального та фізичного здоров’я дітей.Проєкт реалізується за підтримки Президента України Володимира Зеленського спільно з Українською асоціацією футболу на чолі з Андрієм Шевченком.Для Київщини це надзвичайно важлива ініціатива. В умовах війни наші діти щодня живуть із тривогами, втратами та постійним стресом. Особливо це стосується дітей наших Захисників і Захисниць, дітей загиблих Героїв, військових, які перебувають у полоні або вважаються зниклими безвісти.Саме тому вже з 1 червня близько 100 дітей із різних громад Київщини вирушать на Закарпаття у межах проєкту «Карпатська зміна». Протягом 28 днів вони проходитимуть програму психологічного та фізичного відновлення, братимуть участь у спортивних активностях, командних іграх, спілкуватимуться з однолітками та отримають можливість хоча б на певний час відчути спокійне дитинство.До реалізації проєкту долучаються відомі особистості українського футболу, професійні тренери, вихователі та психологи.Ми маємо робити все можливе, аби підтримати дітей, які сьогодні переживають наслідки війни разом зі своїми родинами. Їхнє ментальне здоров’я, відновлення та майбутнє — це наша спільна відповідальність.Дякую всім партнерам, які долучилися до реалізації «Карпатської зміни». Окрема вдячність Президенту України Володимиру Зеленському за підтримку таких важливих ініціатив для наших дітей.@Mykola_Kalashnyk
Національний кешбек переходить на новий етапВстигніть скористатися накопиченим кешбеком до 30 червня — програма переходить на новий етап. Пояснюємо, як усе працюватиме далі:👉🏻 кешбек за квітень надійде наприкінці травня — використати потрібно до 30 червня;👉🏻 кешбек за покупки у травні буде виплачено в липні — це вже новий етап програми;👉🏻 надалі нарахування відбуватимуться за звичним графіком.💰Максимальна сума кешбеку — 3 000 грн на місяцьВикористовуйте кошти на оплату комунальних та поштових послуг, ліків, медичних виробів, книг, українських товарів або на благодійність, зокрема донати для ЗСУ.Перевіряйте суму нарахувань у Дії або застосунку банку. Підтримуйте своє, підтримуйте українське🇺🇦Координатором програми «Національний кешбек» є Міністерство економіки, довкілля та сільського господарства України. У реалізації проєкту беруть участь Міністерство цифрової трансформації України, Державна податкова служба, Ощадбанк та вповноважені банки України. Технологічним партнером у реалізації програми є міжнародна платіжна система Mastercard. Операційний партнер проєкту — міжнародна компанія платіжних технологій Visa.
Сьогодні у місті-герої Ірпінь відбувся форум Асоціації прифронтових міст та громад «Люди і громади: рішення, що формують майбутнє».Разом із представниками Уряду, головою Асоціації прифронтових міст та громад Ігорем Тереховим, керівниками районів і громад, партнерами говорили про ключові виклики, з якими сьогодні живуть українські громади.Йшлося про відновлення зруйнованих територій, підтримку внутрішньо переміщених осіб, розвиток місцевої економіки, допомогу ветеранам, енергетичну автономність та підготовку до осінньо-зимового періоду.Дуже важливо, що в межах форуму громади Київщини підписали меморандуми про співпрацю та долучення до Асоціації прифронтових міст та громад. Це не формальність. Це про довіру, партнерство і спільну роботу, яка дає реальні результати для людей у громадах.Київщина добре знає, що таке окупація, руйнування і відновлення. Але ми також добре розуміємо, наскільки складно сьогодні живуть і працюють громади Харківщини, Донеччини, Херсонщини, Запоріжжя та інших прифронтових регіонів. Саме тому для нас принципово важливо не лише відновлювати власні громади, а й посилювати співпрацю з тими, хто щодня тримає удар.Київщина стала регіоном, який прийняв понад 238 тисяч людей, змушених покинути свої домівки через війну. Серед них понад 13,5 тисячі — з Харківщини.І дуже показово, що сьогодні в громадах цих людей усе частіше називають не «ВПО», а броварчанами, білоцерківцями, славутичанами — своїми жителями. Це означає реальну інтеграцію: робота, бізнес, школи, нове життя. І це те, що робить наші громади сильнішими.Сьогодні громади — це основа стійкості України. Саме на місцях приймаються рішення, які повертають людям житло, відновлюють школи й лікарні, підтримують економіку та наших Захисників і Захисниць.Переконаний: лише через партнерство, взаємну підтримку і об’єднання зусиль держави, громад, бізнесу та міжнародних партнерів ми зможемо відбудувати сильну і стійку Україну.@Mykola_Kalashnyk
У межах робочого візиту заступник голови Вишгородської районної державної адміністрації Марина Бесчастна та начальник Відділу економіки, агропромислового розвитку території, транспорту та зв’язку Вишгородської районної державної адміністрації Ольга Іващенко відвідали ТОВ «Еллада» — одне з провідних підприємств Вишгородського району.Керівник підприємства Віталій Аверкін провів ознайомчу екскурсію виробництвом, під час якої було представлено сучасне обладнання, особливості технологічного процесу та напрями розвитку підприємства.ТОВ «Еллада» понад 27 років успішно працює на українському та міжнародному ринках, виготовляючи якісну продукцію, зокрема товари для здорового харчування, безглютенові суміші, рисове борошно, крупи, рослинні олії та іншу продукцію.Підтримка та розвиток місцевого бізнесу, який створює робочі місця, впроваджує інновації та зміцнює економічний потенціал району, є важливою складовою розвитку Вишгородщини.Дякуємо колективу ТОВ «Еллада» за гостинність, відкритість до співпраці та вагомий внесок у розвиток економіки району.