Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - 📚ВРАЖЕННЯ UA
Added 14 Jul 2024

📚ВРАЖЕННЯ UA

@vrajennya
Number of subscribers: 9 633
Photos: 5,070
Videos: 51
Links: 2,950
Description:
Українськомовний канал про книги, літературу та довкололітературну діяльність. Підтримати проєкт: patreon.com/vrajennya Фейсбук спільнота: facebook.com/groups/vrajenniya.ua З усіх питань @gntko
Source

📚ВРАЖЕННЯ UA | Чого Сапковський міряє книгу саме з пів літрою горілки? Одна книга є с...

Telegram community logo - 📚ВРАЖЕННЯ UA 📚ВРАЖЕННЯ UA @vrajennya
3 200 Views/Reach 2026-03-30 21:24 Message №7795
🤔Чого Сапковський міряє книгу саме з пів літрою горілки? Одна книга є співмірною з "півлітрою"? Оце от замилився і трошки напромптив з чатомЖПТ. Коротше, на 90 кг дядька буде нормою випити при застіллі, шоб не було хреново до 250 мл. І це протягом 5 годин. Тобто 50 мг/година. Себто 1/10 або 10% "півлітри"/год.Середньостатистична книга має 300 стр. (Думав, більше, ну але шо ж. Я просто зазвичай більше люблю товстунці, але то суб'єктивно.) Середня швидкість читання трохи більше 30 стр/год. (Звичайно, від тексту, жанру, кількості знаків, верстки, всратості наявності коректора). Тобто знову виходить 1/10, але тепер це 10% книги/год. Ну, окей, з цим визначились, за адекватною швидкістю споживання дійсно можна поставити = між пів літрою "оковитої" і книгою. Але є ще купа інших факторів. Наприклад, ніхто ж не купує книгу і починають її одночасно читати вдвох (чи втрьох...), типу хтось читає з 1 сторінки, а хтось з 151. І що головне: після першого прочитання текст на сторінках книг не зникає!Звичайно, суспільний запит на горілку значно переважає його ж по відношенню до книг. Якби ж вони були приблизно однакові, то книги були б дешевшими горілка була б значно дорожча!😄Я свідомо упустив користь обох продуктів, щоб порівнювати без цього. Однак, якщо взяти окрім суспільного запиту ще і суспільні наслідки, то точно рідше можна зустріти людину, яка спричинила автотрощу, бо сіла за кермо п'яна від кінцівки трилера Тільє чи хмільна від фантасмагорії Діка.Державі точно не потрібно пропагувати горілку, щодо книг, то тут якраз точно потрібно. Бо хоч ми всі знаходимось в книжковій бульбашці (кожен в своїх читацьких колах Ейлера), але глобально (не тільки в Україні) читання потроху занепадає.Підбиваючи підсумки, то чи повинна зараз книга коштувати менше, ніж пів літра горілки? — Ні....Але треба розвивати читання, щоб ціна книг через роки не збільшувалась, або збільшувалась дуже помірно....Але треба пояснювати і вчити дітей, що після повноліття буде дозволено пити, але навчитись і знайти свою міру. І навчитись говорити "ні" (але це вже тема інших лекцій та психолого-педагогічних моментів) і т.д....Але впроваджувати критичне мислення, поняття "ціни" і "цінності" та будувати стратегії на 20+ років уперед (вибачте, знаю що все це наразі виглядає як оксюморон).