Source
ГО «ВПО Україна» Рівненщина | До нас часто звертаються з питанням, чи може особа, яка користується ж...
700 Views/Reach
2024-07-29 15:02
Message №1923
До нас часто звертаються з питанням, чи може особа, яка користується житлом, але не є його власником, отримати компенсацію у разі його знищення чи пошкодження?Законом України № 2923-ІХ від 23.02.2023 передбачено, що отримувачами компенсації за пошкоджені/знищені об’єкти нерухомого майна є власники майна (а в окремих випадках - особи, які вклали кошти в майбутнє житло, але формально власниками стати не встигли), їх спадкоємці.Окрім того, відповідно до Порядку надання компенсації за знищені об'єкти нерухомого майна, звернутися за компенсацією може особа, яка:✅є власником знищеного об’єкта нерухомого майна, ✅право власності зареєстровано в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та підтверджено відповідними відомостями з нього.Проживання у житлі на підставі ордера, реєстрація місця проживання в такому житлі не створюють відносини власності, а отже і не є підставою для отримання компенсації.Це означає, що особи, які не є власниками та не мають документів на таке майно, на жаль, не можуть отримати компенсацію у разі його знищення чи пошкодження.