Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - The Voicer
Added 14 Jul 2024

The Voicer

@voicer_analytics
Number of subscribers: 3 659
Photos: 252
Videos: 6
Links: 1,630
Description:
Середовище аналітики та здорового глузду Зв'язок: @voicer_admin
Source

The Voicer | Як Іран навчився блокувати Starlink?Багато хто з вас, швидше за все, з...

Telegram community logo - The Voicer The Voicer @voicer_analytics
1 930 Views/Reach 2026-01-15 09:01 Message №1704
Як Іран навчився блокувати Starlink?Багато хто з вас, швидше за все, знає, що в Ірані зараз відбуваються масові протести. Ми не робитимемо з цього чергову аналітику, бо цього вже і так багато на просторах інтернету. Ось якщо що досить змістовний матеріал щодо протестів від аналітиків проекту Resurgam.Ми ж зупинимося на іншій новині. Як пишуть деякі ЗМІ, влада Ірану обмежила по країні доступ в інтернет. Ситуацію рятують лише термінали Starlink. Але іранський режим, схоже, навчився блокувати і їх. Причому у масштабах всієї країни. Це і проаналізуємо.Отже, якщо вірити виданню The Economist, такого масштабного блокування інтернету в Ірані ще не було. Рівень інтернет-зв'язку впав до 1% від звичайних показників і обійти введені обмеження дуже складно.Щоб обмежити своє населення від зовнішнього світу, іранська влада використовує різні засоби. Один із них — втручання в роботу протоколу BGP, тобто маніпуляції з маршрутизацією трафіку. Також аналізуються окремі пакети даних і вибірково блокуються VPN-з'єднання.При цьому цікаво, що в країні все ще доступні місцеві ресурси, що знаходяться під повним контролем влади. Зокрема, в Ірані навіть зараз спокійно працюють власні пошукові системи, навігаційні сервіси і навіть локальний Netflix. Проте місцеві жителі не можуть повноцінно спілкуватися між собою. Крім того, вони мають труднощі з тим, щоб передавати новини про те, що відбувається в Ірані за межі країни. Тому використання терміналів Starlink — зараз один із небагатьох способів для мешканців Ірану зв'язатися із зовнішнім світом. При цьому точно невідомо скільки всього цих терміналів зараз в країні. ЗМІ оцінюють їхню кількість приблизно в 50 тисяч. За іншими даними, вже на початок 2025 року в країні було понад 100 тисяч терміналів. Але для 90-мільйонного Ірану це все одно дуже мало.До речі, офіційно Starlink в Ірані заборонений. Він потрапляє до країни нелегально. Найчастіше на невеликих човнах з ОАЕ або через кордон із Іракським Курдистаном. Справа в тому, що влада країни офіційно прирівнює володіння терміналом Starlink до шпигунства на користь Ізраїлю. Порушників карають позбавленням волі терміном до 10 років. Але деяких іранців це не зупиняє.І в такій ситуації у режиму не залишилося вибору, окрім як навчитися блокувати термінали. Насправді це давно робиться російською армією на фронті в Україні. Але там невелика територія, яка точно не зрівняється з величезною країною.То як вони це роблять? За даними деяких експертів, використовуються військові глушилки, схожі на ті, що РФ застосовує в Україні. Ці мобільні системи створюють потужні радіоперешкоди на частотах, які використовує Starlink для зв'язку із супутниками. Крім того, іранці глушать GPS-сигнали, без яких термінали не можуть визначити свою позицію та з'єднатися із супутниками на низькій орбіті Землі.За інформацією західних ЗМІ, Іран взагалі використовує російські системи електронної війни Krasukha-4 та Murmansk-BN, які Москва поставила Тегерану у 2025 році. В результаті, в деяких регіонах країни не працює від 30 до 80 відсотків терміналів.#Інше | The Voicer | Підтримати