Source
The Voicer | Трамп перетворює тарифи у зовнішньополітичний інструмент Politico пишу...
1 890 Views/Reach
2025-06-29 09:15
Message №1325
Трамп перетворює тарифи у зовнішньополітичний інструмент Politico пишуть, як президент США Дональд Трамп використовує тарифи як інструмент тиску на міжнародній арені, ускладнюючи торгівельні переговори. У лютому 2025 року він запровадив тарифи на Мексику, Канаду та Китай, щоб обмежити потік фентанілу та нелегальних мігрантів. У квітні Трамп погрожував 25% «вторинними тарифами» країнам, які імпортують нафту з Венесуели, спрямовуючи це проти режиму Ніколаса Мадуро та банди Tren de Aragua.Він також вимагав від Китаю збільшити закупівлі американської нафти як подяку за припинення вогню між Ізраїлем та Іраном. Крім того, США тиснуть на Південну Корею, щоб вона відмовилася від антимонопольних законів проти Google, Apple і Meta, а також на Велику Британію та ЄС, щоб скасувати податок на цифрові послуги.Торгівельні партнери, зокрема ЄС, незадоволені «неврівноваженими» вимогами США. Угода з Великою Британією залишила 10% базовий тариф із можливістю зниження за секторами, але ЄС відкидає подібні умови. Європейський посадовець зазначив, що незбалансовані угоди можуть викликати негативну реакцію громадськості. Переговори з понад 60 країнами ускладнені, оскільки Трамп не поступається, навіть після того, як країни НАТО погодилися збільшити витрати на оборону до 5% ВВП.Трамп розглядає тарифи як важіль впливу не лише в торгівлі, а й у ширшій політиці, що робить переговори непередбачуваними. Його підхід, за словами екс-посадовця Білого дому, полягає в індивідуальних умовах для кожної угоди. Проте відмова йти на компроміси, як у випадку з проханням президента Франції Еммануеля Макрона припинити торгівельну війну з ЄС, гальмує укладання значних угод. Екс-посадовець Патрік Чілдресс вважає, що Білий дім не планує змінювати цей підхід, що ускладнює співпрацю з партнерами.The Voicer | Підтримати