Source
ВО «Свобода» ● «Легіон Свободи» | У Польщі не відчули справжньої загрози, яка насувається зі Сходу, і по...
622 Views/Reach
2025-06-05 19:45
Message №5476
У Польщі не відчули справжньої загрози, яка насувається зі Сходу, і політичні сили досі шукають способи зацікавити електорат, маніпулюючи історією. Зрештою ми знаємо, що російські політтехнологи вели деякі політичні проєкти в країні нашого сусіда.Все це триває вже не перший рік. Зараз ми маємо результат цього процесу: тему Волині перетворили на міф, далекий від реальних подій. Українська влада, звісно, змовчить, але мовчати не можна. Потрібно чітко донести до світу та поляків правду про те, що відбувалося на Волині, коли ця територія була окупована спочатку поляками, а потім німцями.Україна затягнула з тим, що вчасно не визнала борців за волю України на державному рівні. Про це ВО «Свобода» не раз говорила і відповідні законопроєкти про визнання наших Героїв і досі не проголосовані. А тепер трохи історії:📍📍📍Польський Сейм оголосив 11 липня державною датою “пам’яті жертв геноциду, вчиненого ОУН і УПА на східних територіях Другої Польської Республіки”. Звісно, йдеться про фальсифікацію справжньої історії. Знаємо, що саме польська сторона в 1919 році окупувала територію Західноукраїнської Народної Республіки, і ліквідувала навіть автономію, попри обіцянки перед західними державами. Польща забрала Волинь, скориставшись агресією большевиків проти УНР. Міжвоєнна Польща запровадила практику увʼязнення для українських патріотів і завела політику осадництва – колоніалізму, коли в місцевих жителів, особливо на Волині, забирались кращі землі для колоністів з центру Польщі. Та самі події 1940-х викривлені – то була боротьба українців (передусім ОУН-УПА), поляків (передусім Армії Крайової, часто з допомогою німців та совєцьких диверсантів). І почали цю війну поляки з етнічних чисток на теренах Холмщини. А далі з 1944 року виселення українців з Закерзонщини, акція “Вісла”…Розуміємо, що збудження польських депутатів орієнтоване передусім на внутрішній електорат. Але якого результату чекати на міжнародній арені? Саме в момент жорстокої війни зі східним ворогом, що загрожує не лише Україні, а усій Європі. Врешті, чи потрібно Варшаві сваритись з Україною, яка є щитом від москви?