Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - Їжа від тривог
Added 14 Jul 2024

Їжа від тривог

@vidtrevog
Number of subscribers: 1 290
Photos: 2,040
Videos: 264
Links: 554
Description:
Для співпраці @nad_nosk Підтримати проект https://send.monobank.ua/jar/8Bvp9LMgMv https://substack.com/@nadiianoskova
Source

Їжа від тривог | Локальна історія» #7 присвячена Дніпру, купувала заради статті про Вел...

Telegram community logo - Їжа від тривог Їжа від тривог @vidtrevog
524 Views/Reach 2025-06-27 13:58 Message №2153
«Локальна історія» #7 присвячена Дніпру, купувала заради статті про Великий Луг. Автор Іван Савчук пише багато цікавого, наприклад:🐑 🦪 • з 1782-го в регіоні зʼявились німці, з 1795-го шведи. Вони почали розвивати скотарство, перша племінна худоба була завезена з Іспанії французом Рувьє, а Рене Вассаль почав вирощувати устриць на експорт (маєток Софіївка, зараз Лазурне). Також він побудував першу фабрику, що випускала шерсть на експорт. 🐑 🙇‍♂️• поголівʼя овець постійно зростало, бо крім експорту вовна потрапляла на суконні мануфактури, що виробляли військову форму.З такою ж метою радянський союз планував на цих землях нескінченні поля бавовни.🥔🍉 • німецькі колоністи започаткували картоплярство і перші товарні садівництва, тоді ж у плавнях насадили перші великі баштани, почали вирощувати овочі на продаж у Причорноморʼя🌾 🌻 • через появу пароплавів-рефрижераторів мʼясо з Австралії, Аргентини і Нової Зеландії зробило українську вовну і солонину неконкурентоспроможними.Модель економічного розвитку змінилась і в 1860-х на цих землях почали займатись зерном і соняшником. Бізнес був таким успішним, що наймити отримували найбільші гроші у всій імперії. В 1899 році в Бердянську збудували найбільший в Європі завод жниварок.Про радощі і журбу радянського періоду якось наступним разом (шутю, не буду)