Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - Відлік: календар Ватри 🇺🇦
Added 06 Dec 2025

Відлік: календар Ватри 🇺🇦

@vidlik_info
Number of subscribers: 621
Photos: 6,380
Videos: 2,150
Links: 5,630
Description:
Авторський проект-дослідження війни: канал Ватри, бійця 3 ОШБ Окопні ефіри: https://youtube.com/@vidlik_calendar Канал нашого бата: https://t.me/RiflebattalionAB3 Календар: старі візуальні зведення: https://t.me/vidlik_reserv
Source

Відлік: календар Ватри 🇺🇦 | росія йде по колу власних геополітичних катастрофІсторія рф — це нескі...

Telegram community logo - Відлік: календар Ватри 🇺🇦 Відлік: календар Ватри 🇺🇦 @vidlik_info
169 Views/Reach 2025-08-24 05:23 Message №12662
росія йде по колу власних геополітичних катастрофІсторія рф — це нескінченне повторення тих самих падінь у спробі виправити попереднє, лише на нових обертах та в інших епохах.1917 — перша імперія зруйнувалась під тягарем Першої світової: поразки на фронті, голод у містах, розрив між царем, народом та елітами.1989–1991 — «друга імперія» впала без бою: гонка озброєнь, провал в Афганістані, економічне виснаження через падіння ціни на нафту, національні республіки вирвалися з кайданів, еліти розбіглися.2025–2027 — «третя імперія» вже проходить знайомий шлях: війна проти України, мобілізації, санкції, відтік мільйонів за кордон, розшарування еліт, наростання невдоволення в тилу.Цикл чіткий, мов формула:1917 → 1991 → 2027.2027 → їхній новий «1917».На військовому рівні — в Першій світовій гнали солдатів без зброї, у 80-х губили в Афгані, тепер женуть жмурів на «м’ясні штурми». Це вже не армія, а конвеєр смерті: техніка зношена, втрати шалені, мотивація нульова. І тоді, і зараз — «обнулення», «штрафбати» та «каліч-полки» як ознаки найвищої стадії деградації.Політично — царя здали генерали, СРСР розвалила номенклатура, тепер путін після пригожинського путчу тримається, як щур у клітці. Його влада — це лише ФСБ і власна охорона.Економічно — у 1917 хлібні бунти, у 1991 падіння нафтових доходів, що призвело до крадіжки вкладів у громадян. Тепер ситуація схожа: ОПЕК+ нарощує видобуток, санкції множаться, ціни на нафту поступово зменшуються, газові доходи обвалилися ще торік. Такого дефіциту бюджету у кремлівській казні не було з 1991-го, а до того — з 1917-го.Соціально — тоді страйки й дезертирство, на зорі розпаду Союзу були національні протести, зараз бунти можливі лише теоретично, але їх все ж не буде. Ватний народ паралізований страхом та клінічною пропагандою, сидить у телевізорі. Максимум — внутрішня еміграція, втеча, а скоріш за все — спивання та етапування «на сибірь валити ліс».На рівні еліт — у 17-му дворянство здало царя, у 91-му партократи розтягнули Союз, тепер необояри реально бояться власних «героїв сво». У думі вже публічно кажуть: доведеться приставити армійських «наглядачів», щоб «асвабадітєлі», які повернуться з фронту, не почали грабувати Рубльовку.Ідеологічно — більшовицький фанатизм, потім крах комунізму, тепер путінізм. Він тримається лише на міфі «великої війни», але ця брехня вже не гріє ні тил, ні фронт. Нова ідеологія російської імперії — це репресивна машина страху та смерті.Геополітично — тоді союзники кидали, потім США і Британія добили Союз нафтою та зброєю, а тепер проти рф діє коаліція Рамштайн. По кількості учасників вона більша за антигітлерівську коаліцію у свій час.Ядерка — і тоді, і тепер є фактор шантажу, який змушує Захід діяти обережніше, але і тоді, і зараз рф робить завелику ставку на те, що не працює.Пропаганда — раніше це були фанатики і газети, тепер це цифрова, технологічна машина, яка реально промиває мізки мільйонам на клінічному рівні. Мабуть, зараз рашисти сильніше прозомбовані, ніж були німці за Гімлера.А ще є речі, яких раніше не було. Китай — уперше росія стала васалом чужої імперії. Релігія перетворена на департамент ФСБ. Суспільні технології деградують та впевнено котяться у 90-ті. Але це лише нові ознаки старого захворювання.Головна відмінність цієї війни — вперше в історії велика територія росії стала її мінусом, росія не в стані захиститись від українських діпстрайків, крилатих та згодом балістичних ракет.Війна → виснаження → криза → бунт → розпад. Очевидно, що зараз етап — криза.Але знову і знову після розпаду москаль прийде до реваншу. Україні треба готуватися не лише до цієї війни, а й до наступної — через одне-два покоління, а можливо й буквально через кілька років після закінчення гарячої фази, покаже час... І лише українська армія, союзники й власна стратегія здатні розбити це замкнене коло.З Днем Незалежності України.