Source
Ваша Рієлторка Маргарита Погосбекова, Київ | ВЛАСНИКУ] Продаж квартири чи квест для покупця?Є типова ситуація. Влас...
216 Views/Reach
2026-01-26 14:04
Message №373
[ВЛАСНИКУ] Продаж квартири чи квест для покупця?Є типова ситуація. Власник продає квартиру сам. Часто - не в країні. Покази - через родичів. Це складно, напружує, тому хочеться, щоб прийшов один-єдиний, і одразу з грошима.І власник починає будувати барикади. Ще до перегляду сиплються питання:- А у покупця точно є гроші? - А є підтвердження походження? - Майте на увазі, оформлюємось тільки у мого нотаріуса. - Гривню не прийму - мені нема кому її знімати.Все це - до того, як людина взагалі побачила квартиру.Оголошення при цьому - "шпигунське": фото - щоб, не дай бог, не було видно зайвого; планування - немає (або намальоване ручкою на аркуші в клітинку, без розмірів); адреси - немає; техпаспорт є, але перепланування «не так, як у документі».Що відбувається в цей момент?Якби мій покупець подзвонив по цьому оголошенню сам - він би поклав слухавку на другій хвилині. Як рієлтор, я продовжую розмову. Але відчуваю не ділові переговори. Я відчуваю, що заважаю людині мріяти про продаж.Розберімо цей "бізнес-процес":Привернули увагу? Ні. Все натяками.Зацікавили? Ні. Фото не продають, опису немає.Створили бажання? Ні. Бо покупця перевіряють і обмежують ще на вході.
І попри все - власнику пощастило. Рієлтор (я) побачив потенціал там, де покупець пройшов повз. Я готова вести клієнта. Готова пропонувати.А у відповідь чую зверхнє: «А ти гарантуєш, що він купить на моїх умовах? Якщо ні - показувати не буду».Мій висновок як експерта:Продаж - це не контроль кожного кроку покупця. Це створення умов, щоб покупець закохався в об'єкт.Вимоги, перевірки, умови по нотаріусу - це етап переговорів, коли потенуійний покупець вже сказав "Хочу!". Виставляти їх на етапі дзвінка - це будувати стіну перед дверима, в які ви хочете, щоб увійшли гроші.Власники, якщо ви вже беретеся продавати самі - не будуйте смугу перешкод. Покупець не зобов’язаний проходити квест, щоб просто принести вам свої гроші.Розумієте, про що я? :) Що краще - продовжувати експерементувати з самостійним продажем чи обрати таки собі рієлтора?