Source
В_Колі | ЄСВ платиш вчасно, а переплата висить?Для лінивих одразу коротка відпо...
824 Views/Reach
2025-12-05 17:45
Message №276
🤨 ЄСВ платиш вчасно, а переплата висить?Для лінивих одразу коротка відповідь: це нормально і помилки немає, якщо ви вперше почали платити ЄСВ у 2025⬇️ А тепер детальнішеЄСВ (пенсійний внесок) це квартальний платіж, який сплачують ФОПи до 19 числа після закінчення кварталу. На відміну від єдиного податку і військового збору, нарахування з ЄСВ «не падають»автоматично щомісячно/щоквартально.Ставка ЄСВ — мінімум 22% від мінімальної заробітної. У 2025 р. це — 1760 грн/міс. Зазвичай, ФОПи так і сплачують мінімальний внесок 1760 грн, але бувають і винятки коли підприємці обирають платити більше ніж 1760 грн (наприклад, щоб отримати більше декретних або ж пенсії), відповідно у додатку з ЄСВ вкажуть більшу суму ніж 1760 грн. Оскільки, додаток з ЄСВ подається за підсумками року, то переплата з ЄСВ зникне після подання річної декларації з додатком ЄСВ, тобто після 1 січня.Якщо ви платили ЄСВ у 2024 і подали правильно декларацію з додатком ЄСВ, тоді у вас буде висіти «нараховано». Це все окей, так і має бути.