Source
"Під сонцем" - теплий книжковий канал | "Площа Вашингтона" Генрі ДжеймсаОцінка: ☀️☀️☀️☀️☀️🙋🏼♀️ Як же легко ...
90 Views/Reach
2026-04-29 08:44
Message №850
"Площа Вашингтона" Генрі ДжеймсаОцінка: ☀️☀️☀️☀️☀️🙋🏼♀️ Як же легко та цікаво це було читати! А скільки емоцій викликають персонажі книги!Події роману розгортаються в Нью-Йорку, але цікаво, що під час читання складно точно визначити часові рамки. Лише деталі — прийоми, екіпажі, рівень доходу — натякають на епоху.В центрі історії бачимо життя невеликої родини заможного лікаря. Батька головної героїні не можна назвати приємним чоловіком. Він шанований лікар і джентльмен, але його ставлення до єдиної доньки Кетрін викликає щонайменше роздратування.Йому траплялося дратуватися тим, що в нього народилася така посередня дитина, [...]
Не даремно ця книга ввійшла в серію "Вперше", бо Кетрін має багато таких перших моментів.Кремезна фігура Кетрін могла витримати чималу вагу, але не тягар невдоволення свого батька, тож наша героїня тільки у двадцять років наважилася завести собі вечірню сукню із червоного атласу із золотим оздобленням, про яку мріяла багато років. І тільки починаєш радіти, що хоч Кетрін має свою першу сукню, але батько тут як тут зі своїми "доречними" коментарями:— Ти розкішна, пишна, багата, — вів своє батько. — У тебе такий вигляд, ніби ти маєш вісімдесят тисяч на рік.— Ну, оскільки я їх не маю... — недоладно почала Кетрін... Вона поки мала вельми туманне уявлення про свої майбутні статки.— Оскільки ти їх не маєш, не треба виряджатися як багачка. Батько не тільки до своєї доньки так висловлюється, йому вистачає коментарів на всіх 😅— А іноді, навпаки, як бовкне що-небудь напрямець! Вона як маяк, що обертається: то повна темрява, то сліпуче світло. І звісно, в цій історії є і перше кохання. Але що обере Кетрін: кохання чи слухняність батькові? Це вже варто читати самостійно. Мене її вибір приємно здивував.А наприкінці ще й чудове післяслово, яке дає більше контексту епохи, розповідає про автора й акцентує увагу на важливих рисах персонажів.Ця книга мене дуже порадувала, читати її було суцільне задоволення. Тепер хочеться придивитися до інших книг у цій серії, бо якщо вони такі ж, я точно хочу ще.#відгук ✅🙋🏼♀️