Source
20-й ОБСП "УКРАЇНА" ОПБр | 5 листопада 1953 року в Києві відкрили міст Патона — першу у світі суц...
1 020 Views/Reach
2024-11-05 11:00
Message №3725
💛 5 листопада 1953 року в Києві відкрили міст Патона — першу у світі суцільнозварну конструкцію такого типу 💪Вона з’єднала береги Дніпра і зробила Україну новатором у мостобудуванні.Міст назвали на честь творця — Євгена Патона, видатного українського інженера, який присвятив своє життя впровадженню нових технологій.Євген Патон розпочав будівництво мосту 1939 року, але через війну роботи були призупинені. Лише 1950 року будівництво мосту відновили. Попри спротив колег, Патон наполіг на автоматичному зварюванні, що зробило міст міцнішим та економнішим: використали понад 10 000 метрів зварних швів, які забезпечили мосту надзвичайну міцність.На жаль, Євген Патон не дожив до відкриття мосту — він помер за кілька місяців до події, яка мала стати його тріумфом. Першим через новий міст проїхав його син Борис, який продовжив справу батька й став відомим українським інженером та академіком.🫡 Шануймо спадок наших видатних науковців! 🇺🇦Підтримати донатом | Вступити в батальйон | Youtube | Facebook | Instagram | Telegram