Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - Харків'янин
Added 06 Dec 2025

Харків'янин

@ukr_urbanism
Number of subscribers: 257
Photos: 2,710
Videos: 416
Links: 525
Description:
2019 - ∞ Авторська колонка про все і ні про що. #MakeSlobozhanshchynaGreatAgain
Source

Харків'янин | оффтопНасправді тут можна далі розвинути думку.Тож поговоримо про полі...

Telegram community logo - Харків'янин Харків'янин @ukr_urbanism
54 Views/Reach 2026-05-01 14:48 Message №4006
#оффтопНасправді тут можна далі розвинути думку.Тож поговоримо про політику. Як на мене політика це лише інструмент для просування певних цінностей і економічних цілей. Мої цінності це в першу чергу життя людей, це безпека, прозорість, інклюзивність і безбар'єрність. Саме про це цей канал. І це в принципі мейнстрім сучасного європейського міського планування.Приклад Варшави це насправді помилка чинного керівництва, яке перелічені вище цінності впроваджують під лівими гаслами, і занадто сильно покладаються на ліву частину суспільства. Екологія, інклюзивність - це основна політична обгортка кампанії Тшасковського. І робити акцент виключно на цьому це помилка, бо вони програють битву за мізки поміркованих правих, які природньо перетікають до інфопростору автолоббі.Автолоббі наразі тісно сплетено з крайніми правими. Під обгорткою свободи праві продають людям егоїзм. Егоїзм щодо життів інших людей ("я їжджу автівкою і мені начхати на швидкості" етц.), егоїзм щодо навколишнього середовища ("зони зменшених викидів це видумка"). Все для продажу пального і збереження понаддоходів нафтовиків (а нафтовики це в першу чергу США і РФ).Але під тими ж правими гаслами можна впроваджувати і політику мобільності. І в східній Європі це зробити ще легше: наприклад гасла "ми боремось з коммуністами і повертаємо наші старі міста (це зараз особливо успішно заходить у Львові, як на мене)", "ми боремось з американізацією", "ми робимо доступними для усіх місця культу в центрах міст" етц. етц. Простору для маневру дуже багато. Потрібна тільки дуже продумана інформаційна кампанія і співпраця між інституціями (мінкультури, інститути нац. пам'яті).Це в принципі все що я хотів сказати на сьогодні, це те з чим в майбутньому доведеться стикнутись Києву, Харкову, іншим містам де ще не сформоване нормальне локальне політичне життя, тож нам треба готуватись вже зараз.(на скрінах приклади інфокампаній проросійських ультраправих польської Конфедерації і французької Ле-Пен)#політика