Source
Харків'янин | Тепер #БДР — це особисте для мене…Мій 16-річний племінник потрапив в Д...
105 Views/Reach
2026-03-19 17:43
Message №3863
Тепер #БДР — це особисте для мене…Мій 16-річний племінник потрапив в ДТП пару днів тому. Його збило авто на пішохідному переході. Це сталось ввечері. Водій загальмував перед нерегульованим перехрестям, щоб пропустити пішохода на першому переході. В цей час племінник на іншій стороні перехрестя дочекався, поки його пропустить інше авто, що було ліворуч. На другій смузі його збив водій. Невелика швидкість. Водій на простому авто. Зупинився та сам викликав швидку, бо ніхто навіть не помітив. У нього 3 дітей. Він глибоко шокований, бо навіть не зрозумів, як це сталося. Ймовірно попав в сліпу зону через зустрічні фари. Племінник в лікарні. Сильно вдарився щелепою. Зробили вже декілька операцій. Лише рік тому йому діагностували інше серйозне захворювання. Він змушений дотримуватися особливого харчування, і його організму непросто переносити додаткові медикаментозні навантаження, такі як анестезія та антибіотики.Батько племінника, мій брат, якому ми тут збирали кошти лише пару тижнів тому, бо у нього знайшли пухлину головного мозку. В суботу він повернувся з Києва після операції. У нього постільний режим. Коли дізнався, що сина збили, то пішов пішки розбиратись. Згодом його замінила дружина, бо то занадто важко. Я приїхав на місце аварії, щоб допомогти. Водій з дружиною в ауті. Тепер у них проблеми, бо якщо заберуть право керувати авто, то він втратить роботу. Батьки потерпілого… це не передати словами, скільки болю вони переживають зараз. Дивлюсь на це все і думаю: якого дідька, це ж все можна було попередити елементарно! Чи зробили ми все, щоб цього не трапилось? Що зробило місто? Погане освітлення? О, так, я якраз їхав до них Полтавським шляхом обабіч нової Набережної, що сяє на пів міста, а поруч темна вулиця, на якій жодного переходу з підсвіткою. Це ж rocket science — забезпечити освітлення хоча б для жвавих переходів. Інша справа для набережної, яка побудована заднім числом без тендеру. Тут вони високомотивовані.На перехресті, де збили Артема, стоїть знак обмеження швидкості 40 км/год та «Діти», бо там постійно не пропускають, хоча це дуже популярний маршрут. Не працює якось… А може зробимо піднятий перехід чи берлінську подушку? Ой, це ж так складно та не на часі. Звісно…Що зробили уряд, Верховна рада, МВС?Чому у нас досі такі ПДР та практика покарань, що водії не бояться переходу як вогню? Чому ми робимо фактично нічого, щоб дресувати водіїв? Чому ми толеруємо травмування та вбивства? Досить зволікати! Де штрафні бали? Де реформа ПДР? Треба, щоб, не дай Боже, збили дитину якогось міністра? Знаєте, що дратує? На наступний день я зайшов промоніторити пабліки, чи не потрапило туди ДТП. Жодного згадування. За цей вечір у Харкові було ще декілька ДТП. На наступний день — смертельне. Тобто наша історія — це лише «легкі» подряпини. Навіть увагу не варто витрачати…Підліток буде довго відновлюватись. Батькам, які ще не розвантажили валізи з лікарні, нове випробування. Водієві, що збив, також не позаздриш. Чому сотні або навіть тисячі таких історій щорічно нас не змушують мінятись? Я вже втомився кричати про безпеку дорожнього руху. Автівки забирають більше людей, ніж ракети! Які ще порівняння та риторичні трюки потрібні, щоб нарешті дійшло, що нам потрібні не гірлянди, а врятовані життя. Вони дорожчі за чисті вулиці, нашу пиху та будь-що інше, чим ми хизуємось. Це не маніпуляції. Це мої відчуття. Мені болить… Даруйте, але тепер ця тема ще й особиста.