Source
Ти як? | Якщо я вже тут понад три роки, то не хочу пасти задніх. Я б не могла п...
1 210 Views/Reach
2025-11-03 11:53
Message №2311
💬«Якщо я вже тут понад три роки, то не хочу пасти задніх. Я б не могла подумати, що буду викладати німецьку іноземцям. А у мене зараз учні з 37 країн», – розповідає Марічка Копанишин, яка після початку повномасштабної війни переїхала до Німеччини.Там дівчина пройшла курси німецької й у 23 роки почала викладати мову для підлітків-мігрантів. Каже: нині 80% її учнів – українські біженці. Хтось уже адаптувався і планує продовжити навчання в Німеччині, хтось вивчає мову, щоб вступити до університету в інших країнах, а хтось чекає повноліття й, попри заперечення батьків, повертається додому.ℹ️Саме міграція молоді з України після початку широкомасштабного вторгнення допомогла ФРН утримати показники молодого населення, повідомили у Федеральному статистичному відомстві. Нині частка людей віком 15-24 роки в країні становить близько 10%. Це один з найнижчих показників у Європі.Про шлях від мігрантки до вчительки та спостереженнями за школярами з України Марічка поділилася з проєктом Радіо Свобода «Ти як?».