Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - 🕊тихий куточок душі 🕊
Added 14 Jul 2024

🕊тихий куточок душі 🕊

@tyhyikutochok
Number of subscribers: 8 259
Photos: 7,010
Videos: 981
Links: 90
Description:
Група створена для тих, хто хоче йти вузькою стежинкою до спасіння🙏

👥 Number of subscribers

8 259
Average/Day:: -6
Average/Week:: -21
Average/Month:: -76

👁️ Average views per message

1 667
Average/Day:: 1,750
Average/Week:: 1,679
ERR: 20.18%

📊 Messages per Day

4.6
Last day: 1
Week average: 3
Average per day: 4.6

Logo change history

Name change history

🕊тихий куточок душі 🕊 2025-04-20
🕊тихий куточок душі🕊 2025-04-19
🕊тихий куточок моєї душі🕊 2024-07-14

Status change history

Officially not confirmed 2024-07-14

Wall

Telegram statistics channel

17 травня - Неділя про сліпого.... Віра, прийшовши до сліпця, що прозрів, просвітила очі розуму його, і він ясно бачить істину... Запитують його: ти що про Нього, що дарував зір, скажеш? "Це пророк".Незаперечно правильний висновок! Простота віри не вміє зв'язати цих понять — грішність і чудодійність, і висловлює це відкрито: "Чи грішник Він, не знаю, одне знаю, що був сліпий, а тепер бачу". Логіка невіруючих уперта, і за всієї очевидності не соромиться стверджувати, що не знає, звідки Той, Хто відкрив очі сліпому. "Це й дивно, що ви не знаєте, звідки Він, а Він відкрив мені очі. Але ми знаємо, що грішників Бог не слухає; але хто шанує Бога і творить волю Його, того слухає. Від віку не чувано, щоб хто відкрив очі сліпонародженому. Якби Він не був від Бога, не міг би творити нічого"...... книжна вченість терпіти не може здорової логіки віри... Піди тепер, доводь істину віри тим, у яких розум зіпсувався від завзятості в невір'ї. Невіри всіх часів — люди одного покрою.Святитель Феофан Затворник
⬆️ Саме цю священну подію ми сьогодні з радістю згадуємо і молитовно прославляємо.Сьогодні ми радіємо разом зі святими Жонами Мироносицями, яким з’явився Ангел Божий біля Живоносного Гробу і сказав:«Іісуса шукаєте, Назарянина, Розп’ятого; Він воскрес, Його нема тут. Ось місце, де Його положили. Але йдіть, скажіть учням Його… що Він буде раніше за вас в Галілеї; там Його побачите» (Мк. 16, 6–7).🕊 Ми сьогодні охоплені священним подивом разом з апостолами Лукою і Клеопою, яким Воскреслий Христос з’явився на дорозі з Ієрусалима в Еммаус, розмовляв з ними, однак впізнали вони Його тільки після благословіння хліба, але Воскреслий Христос став невидимий. Тоді, охоплені священним подивом і сердечною любов’ю до Воскреслого Христа, їх Божественного Вчителя і Господа, Лука і Клеопа говорили один одному: «Чи не палало в нас серце наше, коли Він говорив нам на дорозі і коли пояснював нам Писання?» (Лк. 24, 32).🕊 Ми сьогодні приєднуємось до святих Апостолів, яким Воскреслий Христос з’явився «дверем затворенним», тобто не відкриваючи дверей, і сказав: «Мир вам!», потім показав їм руки, і ноги, і ребра Свої. Апостоли зраділи, побачивши Господа. Спаситель сказав їм вдруге: «Мир вам! Як післав Мене Отець, так і Я посилаю вас». Сказавши це, Спаситель дунув і сказав їм: «Прийміть Духа Святого. Кому простите гріхи, тим простяться, на кому залишите, залишаться» (Ін. 20, 19–23).🙏🕊 У цей великий і святий День ми разом з усім православним світом приносимо смиренну подяку і молитовну похвалу Богу, своєму Творцю і Создателю, за те, що Він так полюбив світ, що віддав Сина Свого Єдинородного, щоб усякий, хто вірує в Нього, не загинув, а мав життя вічне (Ін. 3, 16).Через Преславне Воскресіння людству повернуто втрачений Рай. Райські двері тепер зачиняються незсередини, а іззовні, тобто кожна людина, якщо вона тільки побажає, може взяти у Бога священний ключик і відкрити для себе двері Раю. 🕊 Цей священний ключик знаходиться на Голгофі, там, де наш Спаситель і Господь розп’явся на Хресті, знищив наші гріхи і звільнив нас від влади диявола, забрав нас із руки його. 🙏 На Голгофі Божественна любов перемогла людську злобу...... Боже милосердя знищило людські гріхи і мир Божий став вище всякої ворожнечі.🙏🕊 Християнин, візьми свій хрест, який складається зі скорбот, хвороб та інших життєвих випробувань, та взійди на Голгофу і розіпнись на ньому, тобто стань не співчутливим до земних гріховних пристрастей, і розумною любов’ю навернись до Бога...... Розп’ята любов і є тим священним ключиком, яким ти, у свій час, відкриєш для себе двері Раю, де немає скорбот, хвороб і смутку, але тільки радість, мир і блаженство.🙏🕊 Спішімо, дорогі брати і сестри, до повернутого Раю і пам’ятаймо, що ні в земних насолодах і розвагах, ні в багатстві, ні у високих посадах блаженства немає, там є тільки обіцянки, але самого блаженства немає. Блаженство тільки у Бога і з Богом, і ким би людина не була, чим би вона не володіла, вона зможе знайти справжнє блаженство, тільки якщо вона у своєму серці полюбить Бога і довіриться Йому. Саме заради цього постраждав і воскрес Христос, щоб не тільки вірних, але і розсіяних дітей Божих зібрати воєдино (Ін. 11, 52) і ввести у вічне блаженство Райського життя.🙏🕊 Ще раз вітаю усіх Вас, дорогі брати і сестри, з Великим Днем Христового Воскресіння, Пасхою Господньою. Святитель Григорій Богослов говорить, що Пасха Господня — це празників Празник і Торжество із торжеств, і вона перевищує усі торжества земні, як сонце перевищує зорі. Бажаю усім здоров’я, спасіння, радості і щастя. Нехай наш Спаситель і Господь Іісус Христос, Який подарував нам велику перемогу життя, усіх Вас береже; особливо наших воїнів, які ціною власного життя захищають нашу землю і народ. 🙏🕊 Нехай Воскреслий Христос умиротворить серця воюючих проти нас і благословить землю нашу миром, щоб ми об’єднались у Христі і з радістю заспівали священну пісню Христового Воскресіння: 🕊🕊🕊 «Христос воскресе із мертвих, смертію смерть поправ і сущим у гробах життя дарував» (тропар Пасхи). Амінь.🕊 Воістину Христос Воскрес!
🌿 Ми вступаємо в тяжкі дні: в дні, коли згадуємо Страсті Христові... Багато хто поставить перед собою запитання: а чи варто ходити до храму, коли тіло втомилось, коли думки розлітаються?😢 Згадайте, що було в дні Страстей Христових: скільки було народу, і доброго і страшного... Ті, які були близькими до Христа, – як у них розривалось серце, як покидали останні сили, протягом цих небагатьох страшних днів… Нікуди не могла відійти від страстей Господніх Пречиста Діва Богородиця; нікуди не могли укритися від жаху учні Христові... вірні жони-мироносиці... жах був в їх серцях ззовні і всередині... Тому, що б ви не хвилювались, як би мало ви – ми – не хвилювались, будемо занурюватися в ці страшні події. 🌿🕊 І тоді, коли, не думаючи про себе, а про Христа, ми досягнемо великої суботи, коли Христос упокоївся в гробі, – і на нас зійде спокій. І коли вночі ми почуємо звістку про Воскресіння, тоді ми теж зможемо ожити від страшного оціпініння, від страшної смерті Христа...Митрополит Антоній Сурожський
⬆️ ​«Ми повинні навчитися слухати один одного».​Його проповіді значно відрізнялись від того, що ми звикли чути в православному медіапросторі. В них не було "обличений" і пошуків зовнішніх ворогів. Він не перераховував списки гріхів, якими священики часто лякають своїх прихожан. ☝️В основі його слів завжди лежало милосердя, тихим проповідником якого завжди був грузинський Предстоятель.​«Немає людини, яка не грішить, — говорив Патріарх, — але немає в гріха, який перемагав би милосердя Боже». В цих словах чути голос пастиря, який кожен день мав справу з грішниками — і продовжував їх любити, наслідуючи Христа.​«Ми повинні навчитися чути один одного, — сказав він одного разу, звертаючись до молоді. — Сьогодні люди розучились слухати. Вони хочуть тільки говорити». 🤔 Чи не докір це всім нам, тим, що шукають справедливості замість любові і прощення?​Преподобний Силуан Афонський писав: «Брат наш — це наше життя. Якщо ми знайшли брата, ми знайшли Бога». Патріарх Ілія, здається, сприйняв ці слова буквально. Для нього не існувало поділу людей на «своїх» і «чужих», на «достойних» і «недостойних» пастирської турботи. Грузія була для нього не адміністративною територією, а рідною сім'єю. Великою, складною, скандальною, часто нестерпною — але сім'єю, яку не зраджують ⬇️
⬆️ Ми не можемо і не маємо права закривати очі на ту біль, яку п'є сьогодні наша Українська Православна Церква. 😥 Захвати храмів, вигнання общин, суди… Нас намагаються зробити чужими на своїй землі. Але згадайте: коли у общини відбирають приміщення, у неї неможливо відняти Христа. Храм без любові і правди, перетворюється в «кам'яний мішок».  🙏🕊 Бог перебуває там, де двоє чи троє зібрані в Ім’я Його — будь це підвал, гараж чи чисте поле. Це наш час сповідництва. Головна приманка диявола сьогодні — не в тому, щоб закрити храми, а в тому, щоб  змусити наші серця стати жорстокими. Як тільки ненависть до гонителів входить в нашу душу — симулякр переміг. Ти став таким, як вони. 🙏 Молитва за тих, хто нас гонить — це не слабкість. Це вища духовна сила, яка робить нас непереможними.🙏🕊 Коли розрушаються земні авторитети, коли новини старіють через час, у нас залишається Вічність — Євангеліє і Свята Чаша. В Євхаристії немає політики, немає брехні і немає державних меж. 🙏🕊 Там — тільки Живий Бог. Бути вірним чадом УПЦ сьогодні — це подвиг. Не бійтесь бути «не такими, як всі». Бійтесь тільки одного — втратити мир в душі. Без любові і пости, і молитви, перетворюються в «медь звенящую».🙏🕊 Дорогі мої! Нехай Євангеліє буде тим єдиним фільтром, через який ви дивитеся на цей світ. Не тратьте час на обговорення несправедливості влади більше, ніж ви тратите на молитву. Спасіння звершується в тайні серця. Світ пропонує нам суррогати, але у нас є Скарб - Христос, який неможливо підробити. «В міре будете иметь скорбь; но мужайтесь: Я победил мір» (Ин. 16:33).Джерело: https://t.me/lekarzpmluka
🙏Предстоятель благословив особливе правило на Великий піст з молитвою за мир в Україні.Перед початком Великого посту у 2026 році Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій направив Послання до вірних Української Православної Церкви зі словами настанови та благословив на особливе правило з молитвою за мир в Україні.За словом Архіпастиря, нині, в обставинах важких випробувань для нашого українського народу, піст набуває ще глибшого змісту — Господь кличе нас до милосердя і співстраждання. «Нехай наше постове утримання стане милостинею для тих, хто потребує, нехай наша молитва буде підтримкою для тих, хто на передовій, для поранених, для полонених, для тих, хто втратив близьких і дім. Не дозволяймо скорботам зробити нас черствими: християнин перемагає темряву не тільки витривалістю, а й любов’ю, яка не принижує, не мстить, не розпалює пристрастей, а творить добро навіть тоді, коли це важко», – йдеться у посланні. Блаженніший владика цьогоріч, як і в попередні роки, благословив духовенству і вірним УПЦ взяти на себе особливе молитовне правило: «На період Великого посту нашим вірним благословляється невеликий молитовний подвиг за мир в Україні: кожного дня читати Псалом 90-й і робити по сім поклонів з молитвою Отче наш». Джерело: Українська Православна церква
⬆️ Де я на цій картині?Насправді всі ми зображені на цій картині. Питання тільки в тому, хто ми зараз.Молодший син на колінах, з обідраними п'ятками і побритою головою? Той, хто пішов так далеко, що дорога назад здається неможливою? Той, хто боїться, що його не приймуть, тому що він брудний, надто винний?Чи старший брат, який стояв в стороні з посохом в руці? Той, хто ніколи не йшов, але і ніколи не повертався? Той, хто бачить гріхи інших гостріше, аніж свою власну глухоту серця.☝️🥹... художника похоронили в безіменній могилі... однак він залишив ці руки. Одну – чоловічу, яка тримає. Другу – жіночу, яка голубить.... він залишив образ Бога, Який не судить по зовнішності, а обіймає сліпо...... зараз, коли світ знову здається місцем, із якого хочеться втекти, ці руки говорять те ж, що говорили в 1669-м: є дім. Ти можеш прийти туди обірваним, босим, з порожніми карманами...... тебе приймуть. Не тому, що ти це заслужив, а тому, що у Бога дві руки...... питання до тебе, чи готовий ти впасти на коліна чи ти будеш стояти в стороні з посохом в руці, рахуючи, скільки раз брат згрішив і скільки раз ти був правИм.Джерело: СПЖ
23 грудня — святителя Іоасафа, єпископа Білгородського☘️ Угодник Божий народився в 1705 році у святковий день Різдва Пресвятої Богородиці. У восьмирічному віці вступив до Київської духовної академії. Після навчання праведник відправився у пустельну Межигірську обитель і, удосконалюючись у християнських чеснотах, у 1725 році прийняв чернечий постриг. ☘️ Згодом отець Іоасаф був призначений настоятелем Лубенсько-Мгарського Преображенського монастиря на Полтавщині. Через декілька років блаженний став намісником Троїце-Сергієвої лаври. У 1748 році розпочинається єпископське служіння святого на Бєлгородській кафедрі. ☘️ Маючи безмежну любов до ближнього, святитель Іоасаф особливо піклувався про нужденних. Перед великими християнськими святами він усіляко робив справи милосердя так, щоб «ліва рука твоя не знала, що робить правиця твоя». Блаженний єпископ взимку 1754 року відійшов у Вічні обителі Царя Небесного.☘️ Святи‌телю о‌тче наш Іоасафе, моли‌ Бо‌га за нас грішних!Джерело: Ніжинська єпархія УПЦ
☦️... Чому таким глибоким благоговінням були сповнені ваші серця, коли бачили ви, як виносив я і воздвигав перед вами Хрест Христовий? ... Чому так любимо ми Хрест Христовий?...Чому так схиляємося перед ним?☝️... не Древу тільки поклоняємося, хоча й Древо Хреста Христового стало найбільшою святинею після того, як було воно окроплене Кров’ю Христовою.🙏 Ми поклоняємося розп’яттю Христовому, поклоняємося Христу Богу, розп’ятому на Хресті, бо найбільше таїнство звершилося на Хресті. 🙏🥹 ... схиляємося перед Хрестом Христовим бо ним явлена любов Божа до нас, грішників, що гинуть у суєті світу, у служінні пристрастям і похотям.Любов Божа призвела до того, що Син Божий воплотився, прийнявши плоть людську від Пресвятої Діви Марії, і цю плоть і кров віддав за спасіння людей, щоб не загинули, а мали життя вічне.І не тільки ця безмірна любов, а й щось незбагненне, щось, що абсолютно не вміщується в нашу слабку свідомість, явлене Богом у розп’ятті Господа Іісуса Христа... Святитель Лука (Войно-Ясенецький)
🌿 З СВІТЛИМ ПРАЗДНИКОМ, ПРАВОСЛАВНІ!Християнство – це релігія свободи. Господь нікого не змушував вірити в себе і надавати Йому царскі чесноти. Однак люди, вражені воскресінням з мертвих Лазаря Чотириденного і зголоднілими по спілкуванню з Небесним Отцем, самі стелили на шляху Спасителя свій одяг і пальмове віття.... 🌿 «Осанна Сыну Давидову! Благословен Грядущий во имя Господне! Осанна в вышних!»Вхід Спасителя в Єрусалим наповнений глибоким символізмом. Ослиця - нагадує нам про єврейський народ, а довірливий віслючок – про язичницький світ. Богочоловік - вводить їх в ворота Царства Небесного.В цей день в Єрусалимі вибирали пасхального агнця – священну жертву в пам'ять про спасіння ізраїльського народу з полону. Заїжджаючи в місто, Господь показав учням, що на цей раз пасхальною жертвою стане Він.Будучи Богом, Христос знає, що попереду Його чекають висміювання, муки і смерть. Будучи Людиною, Він боїться цього і страждає, однак дух перемагає людську слабкість, і викуплення рода людського відбудеться…